Pirmās CO2 sistēmas iegāde

Lietotāja avatars
Dainis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Sv Dec 02, 2012 11:58 pm

Pirmās CO2 sistēmas iegāde

Atbildēt Dainis » Cet Jan 03, 2013 4:51 pm

Tā kā ne no pašām CO2 sistēmām, ne vācu valodas, neko nesaprotu, lūdzu padomu.

Varianti, kurus uzgāju:
Vai ar kādu no augstāk minētajiem man pietiks un kurš no tiem būtu visoptimālākais?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Pirmās CO2 sistēmas iegāde

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 03, 2013 9:20 pm

pirmais - kur Tu tos balonus uzpildīsi vai arī katreiz pirksi jaunus????

otrais - tas nav pilns komplekts

trešais -arī

ceturtais - drusku problemātiks un neprecīzs Druckminders

Ja rokas aug no pareizas vietas, tad es laikam ņemtu trešo variantu, bet garantijas nav nekādas jo tie ir lietoti...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Dainis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Sv Dec 02, 2012 11:58 pm

Atbildēt Dainis » Cet Jan 03, 2013 9:50 pm

Paldies, Haxiz!

Tā izskatās, ka izmaksu ziņā visvieglāk būs iekļauties paša komplektētā sistēmā, tādēļ ..

Noskatīju divus reduktorus:
Var iztikt tikai ar pirmo vai tomēr ir nepieciešams kaut kas sarežģītāks (piem., otrais variants)?

Cik saprotu, papildus jāmeklē check valve un bubble counter. Jautājums tas pats - uz ko skatīties un kas noteiks to, vai konkrētā manta man der vai nē?

Papildus, skatos, ka ir cilvēki, kuri veiksmīgi to visu ir uzmontējuši uz peintbola CO2 bolona. Kāds ko tādu ir mēģinājis?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Jan 03, 2013 10:31 pm

Pirmais ir pašvaks, es neņemtu. Tomēr nepieciešami ir 2 pulksteņi - viens kas mēra balona spiedienu, otrs kas aiz reduktora - zemspiedienu. Solenoid magetic valve arī ir nepieciešams jo ar tā palīdzību uz nakti varēsi atslēgt gāzes padevi tādējādi lieki neindējot (dažos gadījumos) zivis, neslogojot mikrovidi un ietaupot pašu gāzi. Čekvalve man ir veikalā, burbuļkontrolis arī. Tie dārgi nemaksā.
Vislabāk visu ir montēt uz lielāka balona - vismaz 2-5 kg! Ar mazajiem nūkačakarēsies līdz nelabumam... Ļoti bieži jāuzpilda, jāmaina blīves, atslēdzas nelaikā u.t.t. 
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 492
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 36

Atbildēt briedis » Piekt Jan 04, 2013 12:50 am

Man jau vairākus gadus kalpo reduktors tieši tāds kā otrajā varianta. Nekādu problēmu.

Balona izmēru skaties atkarība no akvarija izmēra. Nav labi reizi divas nedēļas skrūvēt un mainīt balonus.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Otr Aug 21, 2018 4:51 am

Labrīt !

Man ar tagad problēma ar pirmās CO2 sistēmas iegādi. Saprotu ka tā var dabūt smukākus augus akvārijā.

Ir fiksais piedāvājums
https://www.amazon.de/Dennerle-3039-Meh ... B00HQEGD5O
pa apmēram 100 naudiņām (160l)

un

https://www.amazon.de/Dennerle-3044-Meh ... B00HQEGD1I
pa apmeeram 145 (300l)

Tāpēc ka gribas visu uzreiz :) vēlos paņemt gatavu komplektu. Piedevām paskatījos blakus cenas - pie tām man piedāvātajām atlaidē visi papildus pričendāļi bez CO2 balona tuvu tam maksās. Saprotu ka balons mazs un būs jameklē kur pildīt bieži. Perspektīvā doma balonu mainīt uz 2-5l variantu.

Ja kāds var pamatot kāpēc visu pa daļām vākt (izņemot balona apjomu) - būtu jauki. Ieskaitot patērēto laiku.

Un kāpēc praktiski vienādas sistēmas no JBL ir drusku lētākas ... visi piesleegumi reāli izskatas 1:1 ... vai nav tikai uzlīme cita?

--
Mareks
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Aug 21, 2018 12:38 pm

Kāpēc aptuveni vienādas komplektācijas un klases mersis ir drusku dārgāks par bmv vai arī otrādi? Lielos vilcienos tie daudz ne ar ko neatšķiras.
Otrs Dennerles variants ir simpātiskās, bet nu skties pats uz cenām. Ja vari dabūt JBL lētāk, tad labāk to.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Tr Aug 22, 2018 5:38 am

Haxiz rakstīja:
Otr Aug 21, 2018 12:38 pm
Kāpēc aptuveni vienādas komplektācijas un klases mersis ir drusku dārgāks par bmv vai arī otrādi? Lielos vilcienos tie daudz ne ar ko neatšķiras.
Otrs Dennerles variants ir simpātiskās, bet nu skties pats uz cenām. Ja vari dabūt JBL lētāk, tad labāk to.
Aizejot no akvāriju tēmas - tu neticēs - pa saloniem var būt gan viens vai otrs lētāks - BMW ar Mersi pie vienādām komplektācijām mainīties cenām.

Atgriežoties pie akvām.
Tāpēc mani izbrīnīja ka pie vienādiem setiem JBL standarta cenā ir lētāks par Dennerle. Piedevām viss izskatas 1:1 tehniski. JBL itkā skaitas TOP ... bet cik pamatoti?

Un līdz ar to konkrēts jautājums - cik tā 0.5kg balona pietiek? Cik saprotu ~ mēnesim?
Un kā CO2 laist akvārijā kur mēģina ieaudzēt augus? Un pēctam?

Vispā kāds īsumā var ieteikt papatlietas kā CO2 izmantot? Domāju slēgt padevi iekšā 2h pēc gaismām ... un izlēgt 1h pirms.
Vai kur to izlasīt?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Aug 22, 2018 1:20 pm

Tur galvenais nepārdozēt CO2, jo tad nebūs labi gan zivīm, gan krevetēm.

Jāzin balanss pH-kH-CO2, ir tādas tabuliņas... tā kā CO2 daudzumu grūti noteikt (izņemot tos permanent testus, bet tie ar 2 stundu aizturi rāda) tad vienīgā drošā metode ir sekot līdzi ph-kh balansam un jau no tā var izskaitļot cik daudz CO2 ir sistēmā.
ph-kh-co2.jpg
ph-kh-co2.jpg (153.07 KiB) Apskatīts 294 reizes
Tur princips vienkārš - laižot akvārijā CO2 mēs pazeminam ph rādītāju (kuru var noteikt ar ph metriem) un arī kh mēs varam ar pilientestiem noteikt.
Piemēram ja ūdens kH ir 7 tad ph nedrīkst laist zemāk par 6.9 jo jau pie 6.8 CO2 koncentrācija kļūst bīstama un to padevi vajag pārtraukt.
Te labāk padot nedaudz mazāk CO2 nevis pārdozēt.....

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis