Reduktora (CO2 komplekta) izvēle

Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 138
Pievienojies: Sv Mar 29, 2009 8:33 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 31

Reduktora (CO2 komplekta) izvēle

Atbildēt mpc » Otr Jūn 28, 2011 2:26 pm

Labdien!

Principā man viss ir skaidrs, bet šajā jautājumā esmu diezgan neizlēmīgs. Gribu beidzot CO2 sistēmu ar 2kg balonu. Izvēles iespēju ir daudz, tāpēc, lūdzu padalieties savās pārdomās:

Ko esmu noskatījis:

1) Akvatel komplekts no ebaya - itkā relatīvi lēti, bet par kvalitāti nezinu
2) ņemt balonu atsevišķi un kabināt klāt reduktoru, līdz ar to ir reduktora varianti:
a) Dennerle no ebaya.
b) Sera
c) Tunze 7077/3- tipa mārketingē ar to, ka nav uzgriežņatslēga jālieto, lai pievilktu gaiku pie balona.
* pievērsiet uzmanību Tunze un Sera izskatam - pēc skata vienādi - tipa domāju, ka ražo kaut kas trešais un tik štempelē virsū uzrakstiņus.
d) Aqua Medic
e) tad vēl šitāds variants
nu un pietiks...

Kā redzams, tad daudzos variantos iztrūkst EM ventilis. Atkal ir opcijas:
a) Akvatel  0.8W
b) Dennerle - normāls ceņņiks, 1.6W
c) AquaMedic  2.5W

Vienvārdsakot, nezinu, ko būtu prātīgāk izvēlēties (sūdu negribās).
Visu laiku domāju, ka tas aqvatel komplekts maksā gandrīz tikpat cik viens Dennerles 2 kg balons...

Paldies!
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Re: Reduktora (CO2 komplekta) izvēle

Atbildēt Rincis » Otr Jūn 28, 2011 3:07 pm

Ja interesē, man ir divi co2 2kg baloni, tiesa, pildot to tam nomainīs ventīli un ieliks ar drošības vārstu. Ventīlis apmēram 5-7 ls maksā, kad sev mainīju.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Otr Jūn 28, 2011 7:55 pm

Ja pats taisi, tad noteikti būs labāki Dennerle un AM reduktori, kā arī ja var ticēt Akvatel vārsts, jo tas patērē tikai 0,8W(ja var ticēt). Tie, kas ir virs 2W, ir ļoooti karstoši un tie mēdz bieži pārdegt!!, kā arī no karstuma biežāk ieklemmē. Man 2,5W un 5W vārstiem ir kususi plastmasa un tas ar savu korpusu caur metāla vītni ir pārkarsējis adatvārstus. Vienkārši iestrēgst... . Tajā pat laikā 0,8W ir pats mazākais lai vārsts normāli un droši nostrādātu. Tā ka ir varianti. Tad jau laikam paliek Dennerle. Un cena ir ok, jo JBL jaunie vārsti veikalos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā maksā no Ls 65- 70  ;)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Tr Jūn 29, 2011 3:29 pm

Njā - man jau patīk tas JBL ventilis...
Bet nu vispār es vairāk biju domājis, ka kāds gribētu/varētu izteikties par Akvatel komplektu.
Ja tā pavisam godīgi, man tie Dennerles regulatori nepatīk - viņi visi ir taisīti refillable sistēmām, un ir jālieto pārejas, lai tos pieskrūvētu normālai DIN vītnei (a pāreja ta vēl + 20 eiro un tas ir nevajadzīgs savienojums). Aqua Medic regulators dīvains ar to, ka, manuprāt, adatventilis viņā ir ieintegrēts, tas pats ar JBL regulatoru (reduktoru) - kaut gan no bildēm nevaru viennozīmīgi to pateikt. Domāju, ka labāk ir eksternāls adatventilis - gadījumā, ja nu kas, vismaz var nomainīt.
Varbūt ir vēl kādi neslikti CO2 reduktori, kas pielietojami akvārija vajadzībām? Vismaz pasviežat varbūt vēl kādu pēdējo domu graudu...

Paldies!
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 188
Pievienojies: Cet Mar 20, 2008 5:39 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 36

Atbildēt Ģirts » Tr Jūn 29, 2011 5:32 pm

Izmatoju šito un nav bēdu JBL ProFlora2 (vecās sērijas nosaukums). Tikai mainot balonu nepieciešama māzā roraclēga.
Pievienotie faili
image.php.jpg
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Jūn 30, 2011 3:30 pm

mpc rakstīja: Domāju, ka labāk ir eksternāls adatventilis - gadījumā, ja nu kas, vismaz var nomainīt.
Nu nepiekritīšu. Adatventilim korpuss nevar bojāties, tikai reizi par reizei jaizskrūvē adata laukā un japatīra. No kā izskrūvēt to laukā ir viena alga, vai no reduktora vai atsevišķa korpusa  ;). Plus kopējam ir tas, ka mazāk visādu savienojumu caur kuriem var noplūst gāze!
Pārejas, ja kas, var izvirpot LV par pāris Ls un nav jāpasūta no jebaja par 20 ērikiem..
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 221
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am

Atbildēt Darkheart » Piekt Jūl 08, 2011 3:30 pm

Jauns un uzpildīts 2kg balons, piegāde caur LBSS uz LV būs 6,31Ls: http://cgi.ebay.de/Co2-Flasche-2-Kg-Neu ... 3cb5cba93a
No tā paša pārdevēja elektromagnētiskais ventīlis: http://cgi.ebay.de/Co2-Nachtabschaltung ... 3cb89b9389
Pārdevējs ļoti ātri preces atsūta un uz meiliem pat naktī spēj atbildēt, par ko nobrīnījos.

Šis reduktors izskatās kvalitatīvs: http://cgi.ebay.de/CO2-Druckminderer-Fe ... 4aaad9658c

Taču, es laikam pasēdētu uz izsolēm un censtos nogrābt, piemēram, šo te Dennerle jaunāko veikumu: http://cgi.ebay.de/Dennerle-CO2-Druckmi ... 33694ee0bc
Man jau šāds ir. Godīgi sakot, nezināju, ka viņam ir pāreja, jo man atsūtīja lietotu un saskrūvētu kopā ar pāreju. Ar reduktoru esmu ļoti apmierināts - ļoti jutīgs adatvārsts, smuks un kompakts dizains, ir arī iespēja regulēt spiedienu. Diemžēl lietotajai precei nebija atslēga, kas nāk komplektā jaunajai, tāpēc izmantoju roratslēgu, lai reduktoru pieskrūvētu balonam.
http://zooistaba.id.lv
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Piekt Jūl 08, 2011 5:12 pm

Paldies par padomiem, bet es jau visu esmu sasūtijis. Reduktors ar visu pāreju jau atbrauca, gaidu visu pārējo.
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Pirm Jūl 18, 2011 7:52 pm

Tagad pāris muļķīgi jautājumi...

Kur var uzpildīt balonus Rīgā Daugavas labajā krastā?
Manuprāt, man atsūtīti ir tukši baloni, kaut gan tā tam nevajadzēja būt, jo pēc idejas viņi bija aizplombēti. Īsāk sakot, visu saskrūvēju - atgriezu krāniņu - skuju nekāda spiediena. Cik saprotu, tad ventilis neļaujas griezties tālāk kā par 1/4 apgrieziena?

Paldies!
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Pirm Jūl 18, 2011 10:14 pm

mpc rakstīja: Tagad pāris muļķīgi jautājumi...

Kur var uzpildīt balonus Rīgā Daugavas labajā krastā?
Manuprāt, man atsūtīti ir tukši baloni, kaut gan tā tam nevajadzēja būt, jo pēc idejas viņi bija aizplombēti. Īsāk sakot, visu saskrūvēju - atgriezu krāniņu - skuju nekāda spiediena. Cik saprotu, tad ventilis neļaujas griezties tālāk kā par 1/4 apgrieziena?

Paldies!
Parasti ventīlis griežās pāris reizes ap savu asi. Uzpildīt vari FN Serviss veikalā pie VEF tilta.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
mpc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mpc » Pirm Jūl 18, 2011 10:24 pm

Krievu ventiļi droši vien grozās pāris reizes ap savu asi, bet šis labi ja 1/4 - vai nu tur ir kāda aizsardzība, lai viņu nejauši neatgrieztu, par ko es stipri šaubos. Nav bijusi man darīšana iepriekš - tiešām nezinu.
Par to FN runājot - nebūs tā, ka viņi pa visām varītēm gribēs spiediena testu veikt pirms pildīšanas?

Paldies!  

Edit: Es esmu lohs. Bail spēku bija pielikt. Ļoti stingri nogriezts tas ventilis bija - ļoti.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 427
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Otr Jūl 19, 2011 10:16 am

FN servisā esmu 2 reizes pildījsi puskilogramīgo balonu. Maksāja ja nemaldos 2 Ls vai varbūt vēl santīmi bija, precīzi neatceros. Cenā ir iekļauta balona ''apkope'', laikam tā viņi to sauca- pieņemu, ka tā arī ir tā spiediena pārbaude, varbūt kļūdos. Bet bez tās ''apkopes'' viņi nemaz nepilda. Abas reizes balonu neatstāju, bet pagaidīju kamēr uzpildīs un uzreiz arī savācu.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 221
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am

Atbildēt Darkheart » Tr Jūl 20, 2011 10:00 am

Es regulāri uzpildu FN Servisā. Ja balonu atstāj, tad par puskilograma balonu sanāk lētāk par 2Ls, kaut kas ap 1,60Ls. 2kg balonam 6Ls ar santīmiem.
http://zooistaba.id.lv
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Tr Jūl 20, 2011 10:09 pm

Es ar'i pildu FN servisā .Vienmēr esmu balonu atstājis .
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Jūl 23, 2011 11:19 am

Par FN varu teikt droši, ka var balonu atstāt un ka viņi apkopi tiešām veic! Apkope ir balona iekšas tīrīšana un ūdens izliešana. Spiediena pārbaude ir pavisam kas cits. Tā ir par citu samaksu un tikai tad, ja balons viņiem ir jauns un nezināms. CO2 baloniem ventīļi ir daudzapgriezienu. Nekad neesmu redzējis ka būtu izmantots lodveida vārsts kāds ir ūdensapgādes sistēmās.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis