CO2 baloni

imka86
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 30
Pievienojies: Otr Mar 18, 2008 9:42 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 32

Re: CO2 baloni

Atbildēt imka86 » Tr Dec 24, 2008 10:27 am

Iekš Valpro mājaslapas atradu šādu teikumu:
"Balons ar palaišanas mehānismu ir augsta spiediena trauks ar mainīgu iekšējo spiedienu - 58 ÷ 150 bar, ja apkārtējās vides temperatūra ir no -20° līdz +50°C."
Tad jau sanāk ka max ko iztur gan jau kādi 200 bar ir!
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Dec 24, 2008 11:19 am

Ja es nemaldos tad balons konstruktīvi ir paredzēts <250 bariem, bet iespējams ka kļūdos un arī tas kas ir paredzēts konctrukcijā nav tas pats kas maksimālais pieļaujamais... jābūt kādai rezervei noteikti. Vēl lasīju (galvā šis cipars nedz kāpēc stāv) ka skābekļa balonos 200 bar spiediens laikam bija.... bet nu patiesībā katrai gāzei tur ir citi maksimālie parametri pēc ГОСТа. Tā kā tev laikam ir ugunsdzēšamais balons tad maksimālie spiedieni varētu būs mazāki...
Pieļauju domu ka tev ir 2 kg balons un FN'a nedaudz sajauca masu un sagāza iekšā 2 kg vietā visus 5 jo svētku laikā :) var arī sajaukt nedaudz tās masas.
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2334
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Tr Dec 24, 2008 12:50 pm

Jā , tā arī ir kā nbinc uzrakstīja. Skābekļa baloni ir paredzēti lielākiem spiedieniem. Tāpēc O2 balonus izmantot priekš CO2 vēl var , bet otrādāk nē.
CO2 gāze ļoti stipri maina savu spiedienu pie t. parasti uz baloniem tie kg ir izrēķināti ka pie 25grādiem tas svars atbilst ~60am. pie 30grādiem tas jau tuvosies 80 protams svars nemainīsies.
Daudzi balonos iepilda vairāk paredzētajam, bet es to no sirds neiesaku, pie balona uzsilšanas var sanākt lielas ziepes, labāk ka pats tad nav mājās - nonesīs visu un akvu neatradīs :) Es kaut kur netā manīju bildi kāda izskatījās 8Lada kad džeks ugunsdzēšamajā taupības nolūkos bija iepūtis x2 un vedis to mājās bagažniekā. Pats laimīgi tika galā ar vieglām traumām, bet nu mašīna......
Joki nav, tāpēc arī baloniem ir pretvārsti lai pie gāzes izplešanās augstākā t tā no turienes tiek ārā(iepriekšējā situācijā tas bija ticis amputēts , jo neēsot turējis :))  Tāpat balonu mājās novietojot noteikti tam vajadzētu izraudzīties vietu kura nav tuvumā radiātoriem un citiem siltuma avotiem.

Ja balons ir auksts apsarmojis , tad tas liecina par to ka gāze kaut kur lēnām nāk ārā - domāju tas pats pretvāsrsts - iznāk laba dubultā aizsardzība. Gāze izplūstot saldē balonu -tās spiediens samazinās , pretvārsts aizverās , gāze sāk sasilt - izplešās atkal tas verās vaļā - tas varētu turpināties tik ilgi kamēr soiediens apmierinās pretvārsta darbību un tas paliks noslēgts.  Paņem nosver to balonu un viss būs skaidrs - uz balona jābūt ir rakstītam cik ir viņa svars un cik tajā var pildīt - ja ir krietni par daudz laid nost.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Dec 24, 2008 2:34 pm

Ja CO2 spiediens pie istabas temperatūras daudz lielāks, nekā tam jābūt, tātad balons ir PĀRPILDĪTS, nav atstāta brīva vieta kur gāzei izplesties!
Kā jau visi zin, šķidrumi praktiski nav saspiežami, bet tilpumus mainoties temperatūrai maina visu šķidrumi. Gāze balonā ir šķidrā veidā(saspiesta), attiecīgi arī mainās tilpums atkarībā no temperatūras, uzsilstot tilpums PALIELINĀSIES. Ja tilpums palielinās un nav atstāta brīva vieta, kur šķidrumam izplesties, ceļas spiediens. Tieši šis arī šajā konkrētajā gadījumā notiek! Drošības vārstus esmu redzējis tikai oriģinālajiem baloniem, ugunsdzēšamajiem ir vienkāršs krāns, vismaz man. Attiecīgi, ir tikai divi varianti kā liekā gāze(precīzāk šķidrums, kurš nokļūstot atmosfērā momentāni pārvērtīsies gāzē - sprādziens) izkļūs ārā - kāds atgriež balonu vaļā nolaižot lieko, vai arī šķidrums pats atradīs vājāko vietu konstrukcijā un izkļūs ārā.
Meklējot svarus, eksperimentējot tiek zaudēts laiks, balons jebkurā brīdī var sprāgt! Nu nav šajā gadījumā jāfilozofē, ir JĀRĪKOJAS! Ja spiediens ceļas virs normas - gāze IR JĀNOLAIŽ!
..|r|ubb..
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm
Vecums: 50

Atbildēt JuZo » Tr Dec 24, 2008 3:04 pm

Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Dec 24, 2008 3:31 pm

Rīts veiksmīgi pienācis, balonam kādi 16-17 grādi tagad ir, bet nu bail tuvoties...  :kautris:
Bildē ir tieši tāds pats balons kas man, tā, ka zināms, ka vismaz dzelzs detaļas kā granātai neies pa gaisu!  :crazy:
Ok, ja kas, tad priecīgus ziemassvētkus!  :D
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Tr Dec 24, 2008 8:20 pm

Dzintars Irbe rakstīja: Ja CO2 spiediens pie istabas temperatūras daudz lielāks, nekā tam jābūt, tātad balons ir PĀRPILDĪTS, nav atstāta brīva vieta kur gāzei izplesties!
Kā jau visi zin, šķidrumi praktiski nav saspiežami, bet tilpumus mainoties temperatūrai maina visu šķidrumi. Gāze balonā ir šķidrā veidā(saspiesta), attiecīgi arī mainās tilpums atkarībā no temperatūras, uzsilstot tilpums PALIELINĀSIES. Ja tilpums palielinās un nav atstāta brīva vieta, kur šķidrumam izplesties, ceļas spiediens. Tieši šis arī šajā konkrētajā gadījumā notiek! Drošības vārstus esmu redzējis tikai oriģinālajiem baloniem, ugunsdzēšamajiem ir vienkāršs krāns, vismaz man. Attiecīgi, ir tikai divi varianti kā liekā gāze(precīzāk šķidrums, kurš nokļūstot atmosfērā momentāni pārvērtīsies gāzē - sprādziens) izkļūs ārā - kāds atgriež balonu vaļā nolaižot lieko, vai arī šķidrums pats atradīs vājāko vietu konstrukcijā un izkļūs ārā.
Meklējot svarus, eksperimentējot tiek zaudēts laiks, balons jebkurā brīdī var sprāgt! Nu nav šajā gadījumā jāfilozofē, ir JĀRĪKOJAS! Ja spiediens ceļas virs normas - gāze IR JĀNOLAIŽ!
Pēc Rinča apraksta nekas neliecina par to ka balons jebkurā gadījumā var sprāgt. apraksts liecina par to ka gāzei ir noplūde (balons apsarmo) piepildīt pilnu to šķidrā veidā nav iespējams, ja nu vienīgi pie ļoti zemām temperatūrām. Tieši svars ir tas kurš mums ienestu skaidrību (bez filazofēšanas uzliek uz svariem un apskatās kas rakstīts uz balona). Nav jēgas no balona ar iespējami beigtu manometru un izšautu blīvi , jeb nostrādājušu drošības vārstu izlaist gāzi. Man bija tāds pats gadījums ar ugunsdzēšamo balonu - vainīgs bija drošības vārsts kurš tā arī neaizvērās kamēr spiediens nokrita zem 20 atmosfērām. protams ja viņš gļučī tad tāpat nāksies gāzi izlaist.
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Cet Dec 25, 2008 2:14 am

Mongoose, Tu nedaudz esi pārpratis.
To balonu savācot pēc uzpildes, tas bija nenormāli auksts un apsarmojis, iepriekšējās reizēs tas bija tikai tāds stipri pavēss, bet šoreiz tas man saldēja roku tā, ka es to nesu tikai aiz ventīļa. Iemetu mašīnas bagāžniekā, izbraukāju Rīgu un vakarā aizbraucu vēl uzslēpot, to visu laiku tas pavadīja man aiz muguras. Tur temperatūra tam varēja būt vidēji ~ 5 grādi. Atvedot mājās, pieslēdzu un vēl pārbaudīju vai nekur nenotiek noplūde, atvēru vārstu knapi knapi un skatījos cik gan augstu uzkāps rādītājs. Parasti tas apstājās pie 60 bar. Šoreiz tur nemaz nemēģināja stāties, bet uzkāpa līdz gandrīz 130 bar spiedienam! Tapēc jau es vakar tā sašūmējos, jo ja tas būtu sprādzis mašīnā, kurā es vēl cilvēkus vedu, tad nu gan būtu baigā ziepe, šajā gadījumā pat štrunts par sevi....
Nospriedu pēc Dzintara sacītā, ka ja reiz tas pie mašīnas temparatūras visu dienu nosēdējis aukstumā rāda ~ 130 bar, tad istabā tas vēl uzkāps, tapēc nevarējis ne atgriezt, ne aizgriest aisalušo ventīli (tas man vienmēr aizsalst pie atgriešanas...) nospriedu ka to savā guļamistabā neatstāšu, un aiznesu nolikt pieliekamajā lai sasniedz vismaz 15 grādus temperatūru. No rīta priecīgs pamodos, ka blikšķītis naktī nebija noticis, atvēru pieliekamo, paskatījos uz manometru, kas rādīja 140 bar un man šķērmi sametās. Ar lielām bailēm izvilku to balonu, turot aiz reduktora laukā un atgriezu to ventīli, kas vakar bija aizsalis. Spiediens nemainījās. Tagad vismaz varēju kaut ko nolaist nost, nolaidu līdz 100 bar un pieliku zem akvārija. Atstāju lai nāk pamatīgi laukā co2 un gāju svinēt ziemassvētkus. Vakarā atnākot mājās tas tagad rāda 105 bar. Tātad, ja jau izturēja 140, tad jau nu tos 105 vajadzētu turēt.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Dec 25, 2008 2:19 am

Rincim veicas, labi, ka spiediens nepārsniedza kritisko :) Es negribētu šitādu sviestu piedzīvot... Tam uzpildes kantorim vajadzētu uzbraukt... no otras puses, ja uzbrauks, var vairs nepildīt nestandarta balonus, kas mums, precīzāk jums (Rīgas akvāristiem), būs ne pārāk labi...
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Cet Dec 25, 2008 3:13 pm

Nu labi viss kas labi beidzās. Bet es tomēr gribētu pateikt vienu lietu. Nu ir taču mums mājās visem svari uz kuriem varam nosvērt vismaz 10kg. Nu uzcviežot balonu uz svariem jābūt ir visam skaidram - vai gāze ir par daudz vai par maz, jo pastāv jau vēl iespēja ka manometrs melo. Protams ja ir aizdomas ka balons pārpildīts jebkurā gadījumā kā DzI rakstīja ir labāk nolaist gāzi.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm

Atbildēt normunds34 » Sv Dec 28, 2008 12:20 am

Es saprotu ,ka CO2 balons nav tas pats ,kas skābekļa balons ,bet ziņas no krievijas ir iespaidīgas !
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 28, 2008 12:37 am

Ko Tuar to gribēji teikt?
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm

Atbildēt normunds34 » Sv Dec 28, 2008 12:47 am

Nu itkā neko sevišķu izņemot to ,ka šajos balonos ir PALIELS spiediens .Nu protams ,ka co2 un pr0pans un skabeklis(kas iespējams bija pie vainas krievijā ) nav viens un tas pats ,bet ... Rincis bija satraucies !
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Sv Dec 28, 2008 1:00 am

Ja tu runā par to negadījumu Ukrainā (nevis Krievijā), tad tur pie vainas varētu būt skābekļa balons (tāda ir izskanējusi versija).
Ir gan zināma atšķirība kad sprāgst CO2 vai O2 balons - O2 veicina degšanu un attiecīgi ja attiecīgā sprāgšanas vietā ir kas degošs un uzliesmojošs tad sekas ir diezgan nelāgas, ar to es gribēju teikt ka briesmīgs ir nevis paša O2 balona sprāgšana, bet O2 gāzes iedarbe (iespējamais lielāks sprādziens/uzliesmošana). CO2 balona sprāgšanas gadījumā sekas nav tik traģiskas un saistītas tikai ar šķembām, kuras var rasties balona sadalīšanas gadījumā.

Bet nu nedomāju ka to vajadzētu uztvert tik traģiski, piesardzīgam protams ka vajag būt, un ne tikai baidoties no balona sprāgšanas bet arī vienkārši strādājot ar augstspiediena ierīcēm. Piepe nedos samelot, bet nepareizi piestiprināts adatvārsts arī var būt par zināmu destruktīv elementu istabā (noraujot to ar spiedienu no šļaukas).
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri

Atbildēt Mongoose » Sv Dec 28, 2008 1:09 am

Cerams ka kāds no moderātoriem man pierakstīs ko ar sarkanu par OFF TO.
Cik diez gaisenei ir darba spiediens, un peinbola stroķiem , ka tik tur arī nav CO2 baloni.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis