CO2 baloni

Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 35

CO2 baloni

Atbildēt Matrixs » Piekt Feb 22, 2008 5:04 pm

Ugunsdzēšamos balonus ar co2 vislizdevīgāk ir pildīt tieši pie ugundzēsējiem, vismaz Liepājā.
Pēdējo reizi labojis 1 - Haxiz, labots 0 reizi.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3119
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

CO2 baloni

Atbildēt Haxiz » Piekt Feb 22, 2008 5:08 pm

Tas ir lēti, droši arī citās pilsētās. Vienīgais ne visur rajonu centros to dara un tāpēc tos sūta uz Rīgu. Tad sanāk gaidīt līdz pat nedēļai. Labs variants ir sarunāt tajā pašā kantorī uz vietas lai apmaina pret citu uzpildītu, tad vienīgais var nepatikt tikai dizains jo tavs smukais vakar krāsotais tiks nomainīts prec vecu apskrandušu 'burbuli  :canadian:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

CO2 baloni

Atbildēt Matrixs » Piekt Feb 22, 2008 5:21 pm

Te es iebildīsu, mainīt nevajadzētu, jo ugunsdzēšamie nav paredzēti izmantošanai kopā ar reduktoriem, un ir bieži gadījumi ka tie laiž ārā CO2 gar rokturi. Tāpēc ja ir trāpījies labsbalons, tad labāk to nemainīt bet pildīt.

To man paskaidroja tad kad pirku savu balonu, viņiem esot bijuši daudzi gadījumi kad pēr balonus citām vajadzībām ne uguns dzēšanai, parasti viņi nemainot, bet tākā es ņēmu akvārijam, nevis alhahola ražošanai, man tika piemeklēts tāds kas nelaiž gāzi gar rokturi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

CO2 baloni

Atbildēt Haxiz » Piekt Feb 22, 2008 11:07 pm

Ir 2 veidu sviras un 2 veidu krāni. Pirmās sviras ir cinkotas padomju laiku ražotas un uz "ceļa" locītas  - tās tiešām laiž garām, jo ir paredzētas tikai balona noslēgšanai un atvēršanai uguns dzēšanas laikā. Par cik tad hermētiskums nav svarīgs tad arī ir novienkāršots mechānisms. Otrie kas nav ražoti PSRS un ir krāsoti sarkanā krāsā, tie gāzi garām nelaiž, bet pie nemākulīgas apiešanās tā var tomēr noplūst. Visi krāni ir droši un nelaiž garām gāzi, pie nosacījuma ka blīvgumija nav novecojusi, sažuvusi  un saplaisājusi. Paši baloni ne pie kā nav vainīgi gāzes noplūsanas gadījumā. Reduktori gan. Man jau ir 3 reduktori kas nomiruši agrā junībā un viens kas vēl nebija pat piedzimis  :laugh:. Vaina banāla. Baltkrievu reduktori visi ar nekvalitatīvām membrānām un "pulksteņiem", importa - pastāvīgi nostrādā drošības ventīlis un to apturēt nav iespējams. Rūpnīcas brāķis reduktora korpusa lējumā.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

CO2 baloni

Atbildēt Matrixs » Piekt Feb 22, 2008 11:14 pm

Runāju par svirām, jo ugundzēšamajiem parasti ir sviras, un tieši par jaunajiem mūsdienu baloniem, jo Liepājas BUB vairs netirgo PSRS ražojumus. Un esot bijusi daudzi gadījumi kad šīs sviras laiž garam gāzi. Jo CO2 balonus ugunsdzēšanai pērkot retais, pārsvarā tos pēr citām vajadzībām. Šo es neizdomāju pats, to visu man pastāstīja tas  kurš pārdeva man manu esoso balonu.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

CO2 baloni

Atbildēt Haxiz » Piekt Feb 22, 2008 11:22 pm

Nu brāķis var gadīties visur, it sevišķi poļu, ķīniešu un turku ražojumos, bet tas nenozīmē ka tā paša veida bet cita ražotāja produkcija arī būs tik pat nekvalitatīva. Izskats tām svirām būs vienāds, jo taisītas tās pēc viena standarta un prasībām. Diemžēl gumijas blīves, asītes un sēdvietas katrs taisa pēc savām iegribām un spējām. Man no kādiem 8 komplektiem ko esmu taisījis tikai 2iem ir bijušas problēmas ar svirām. Vienu es pats nočaka... , otra bija jauna un rūpnīcas brāķis bija tas, ka pēc pirmā saspiediena nolūza asīte kas virzīja gumijas noslēdzošo blīvīti. Nu kam negadās...  :)
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

CO2 baloni

Atbildēt Matrixs » Piekt Feb 22, 2008 11:30 pm

Tos pat nevar nosaukt par brāķiem, jo ražotājam nav prasības lai nospiežot sviru un nelaižot CO2 ārā caur tam paredzēto atveri, tā nedrīkst noplūst citur. Šie baloni ir paredzēti Ugunsgrēku dzēšanai, un nav paredzēts ka difuzātoram būs pretspiediens.

Tākā manam balonam nav nekādu uzrakstu izņemot pāris ciparus, diemžēl navaru pateikt kur viņš ir ražots.

Bet lai vai kā es uzskatu ka ja ir trāpījies labs balons kurš nelaiž gāzi, ka drošāk ir pildīt to pašu, nevis mainīt, jo nezini ko iedos pretī. un pretendzijas pret to ka jaunais balons, precīzāk sviras mehānisms nav hermētisks no tevis nepieņems viņiem tādiem nav jābūt.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

CO2 baloni

Atbildēt Haxiz » Piekt Feb 22, 2008 11:37 pm

Nu pēdējam teikumam es piekrītu  :). Vislabāk ir izmantot krānus, bet ar tiem ir čakars. Tur nu 90% gadījumos ir jāvirpo pārejas lai varētu pievienot reduktoru. Vītnes nesapas galīgi- pat ne solis un diametrs , bet arī iekšējā/ārējā.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

CO2 baloni

Atbildēt Matrixs » Piekt Feb 22, 2008 11:43 pm

Es savam balonam nopirku pāreju bez problēmām hidraulikas preču veikalā, jo man bij salīdzinosi teiva iekšējā vītne. Zandai bij tieši tāda pati vītne, un viņa gāja uz to pašu veikalu, viņai pateica ka tādas pārejas nav.

Bet nu izvirpot jau arī  nav problēma.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Re: CO2 baloni

Atbildēt nbinc » Otr Apr 29, 2008 2:21 pm

Šodien biju aizgājis uz Valkets un Co uzpildīt savu balonu.

Sākumā bija lielā neizpratnē kas man tas tāds par mazu 0,5 kg baloniņu un kam tas vajadzīgs. Nevarēja pat to juridiski noformēt jo tik mazu apjomu pie tiem pāpīros nebija, formējām kā 1 kg (5,49 Ls izmaksāja pakalpojums)

Apjautājos pie viņiem arī par baloniem.. vārdu sakot diezgan labi parunājām par to visu, cilvēki tur bija ļoti atsaucīgi un galu galā sarunāju ka tie apdomās variantu ar kāda "speciāla pakalpojum" uzsākšanu akvāristiem -
gan CO2 uzpildi, gan arī ja vajag balonu pārdošanu ar normālu vītni priekš standarta reduktora un to krānu galā. Ja kas es būšu pirmais klients uz 2 kg balonu :)

Saruņāju ka pēc svētkiem uzzvanīšu un izrunāsim detaļas, tie tagad savā starpā (ar vadību) aprunāsies un izkristalizēs pakalpojuma cenas.

Ja kādu interesē detaļas tad PM, vai prasat te pat.

p.s. ja kas tad mana 0,5 kg balona vītne (kuru pirku vācijā) derēja viņu uzpildes iekārtai.
piepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 275
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:23 am
Atrašanās vieta: Rīga, Iļģuciems

Atbildēt piepe » Piekt Mai 02, 2008 10:57 am

Pirmais klients viņiem bija jau diezgan pasen - ar visu balona sagādāšanu ;) Uzpildīšana lētāk būs FN servisā. Man izmaksāja 12ls, bet jaunu balonu dabūsi pa aptuveni 27, tas arī stāvēs pats, nevis kā mans, ar apaļu apakšu, jāliek kastē vai jāpiesaitē.

Par Haxiz pieminētajiem krāniem - cik man ir bijusi ar viņiem saskarsme - gan krievu, gan nekrievu krānam, ko skrūvē balonā sviras vietā ir tāda pati vītne kā sviras galam - tautā saukts kā "AGAs standarts" (tievāka, kā krievu). Pārejas, vismaz no krievu uz AGAs vītni nav jāvirpo, tās pa ~3ls var nopirkt attiecīgajos veikalos vai Latgalītē. Kādas ir speciālās vītes - akvāriju CO2 komplektos ir sastopams kaut kas vēl atšķirīgs no AGAs vītnēm?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1542
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Piekt Mai 02, 2008 11:47 am

:) a man tanī Valkerā teica ka NEKAD viņiem vēl nav bijusi darīšana ar akvāriju turētājiem  :shark:

Par krāniem - kā jau teicu, tad Valkerī ir tā uzpildīšanas ierīce ar AGA's izmēru. Man arī tāds uz mazā CO2 baloniņa, kas no Vācijas bija atsūtīts komplektā ar reguktoru un pārējo arīkojumu.
piepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 275
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:23 am
Atrašanās vieta: Rīga, Iļģuciems

Atbildēt piepe » Piekt Mai 02, 2008 2:50 pm

Valkers savus balonus ved (vismaz veda) uz Jūrmalu. Kādreiz tas kantoris bija Ilģuciemā, tagad laikam vairs nav.
Tā jau domāju, ka visam vajadzētu būt tam AGAs izmēram. Ja tiešām eksistē vēl kaut kādi citi varianti, gribētos uzzināt - kādi, pastāstiet.
Ja nu kāds vēl zin, kur var nopirkt sadalītāju, arī pastāstiet. Gribu palaist šlangu uz otru burku, par cik man balons tagad uzpildās. Lai nebūtu, kā iepriekšējās reizes, kad noslinkoju nooptimizēt, visu izjaucu pēc reduktora noskrūvēšanas :>
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Tr Dec 24, 2008 2:45 am

Sveiki visapkārt, no sākuma jau sveiciens visiem ar Ziemassvētkiem!!!  :chups:

Man atkal gadījusies problēma, par kuru nu man mati paliek sirmi! Visā nopietnībā!!!!!!!  :cry2:
Šodien biju FN servisā, uzpildīt savu 2kg co2 balonu. Pusdienlaikā uzpildīja, baigi dīvaini bija, ka rokā tāds nenormāli auksts, viss pilnībā nosarmojis un roku saldē. Ok, iemetu autiņā un braucu savās darīšanās, vakarā vēl uzslēpot biju aizbraucis ar to visu balonu. Atbraucu vienos naktī mājās, pieslēdzu, atgriezu krānu, lai lēnām gāze nāk laukā. Kā vienmēr aizsala ciet tas griežamais ventīlis un iesprūda (tas dažas h manam balonam ir normāli). Nu un sāku pētīt tos spiedienus, kā forši ceļās bultiņas. Nu tā, 5...10...20...50.......80.....100....120.....130 ATMOSFĒRAS  :poha: :poha: :poha:  :nerd:
Kaut kā aizgriezu to ciet, bet tas būtu manuprāt kāpis vēl augstāk. Bļāviens, tas balons vēl ir vēss, ja tas uzsils izstabā, tad moš uzies gaisā? Kaut kā baigi negribās caurumu grīdā un beigas pašam... Noliku tālu prom no visiem pieliekamajā, redzēs kas no rīta būs, ja vispār tā padarīšana rītu sagaidīs...

Jautajums tāds - cik lielu spiedienu faktiski tur iekšā var iepūst, jebšu tas nav iespējams, un man pēkšņi reduktoram spiediena mērītājs izbeidzies ?
Tagad bail iet gulēt..  :sharmanka:
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 43

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Dec 24, 2008 2:48 am

Ja spiediens ceļas, VIRS ~60, značit balons ir totāli pārpildīts un nav atstāta pieitekoša vieta kur gāzei izplesties! Fiksi LAID ĀRĀ CO2!
Var jau būt, ka manometrs noklājies, bet drošībai laid ārā!
..|r|ubb..

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis