Kā tīrīt CO2 difuzoru?

spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 418
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Kā tīrīt CO2 difuzoru?

Atbildēt spiets » Sest Nov 13, 2010 1:13 pm

It kā vienkārš jautājums. Bet Kā??
Internetā ir manīti kaut kādi šķīdumi, kuros viņus uz nakti var iemērkt. Bet vai pastāv arī kāda cita alternatīva?
Dēļ nelielā akvārija mans difuzors atrodas ~8 cm zem ūdens virsmas un uz to spīd gaisma, līdz ar ko, tas ātri apaug ar aļģi. Paslēpt zem augiem nav iespējams.
Kā Jūs tīriet savus CO2 difuzorus?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3149
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Re: Kā tīrīt CO2 difuzoru?

Atbildēt Haxiz » Sest Nov 13, 2010 2:09 pm

Es savējo izjaucu pa gredzeniem un ar zobu birstīti izbirstēju  :).
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sest Nov 13, 2010 2:37 pm

Es neprecīzi uzrakstīju.
Kā tīrīt keramisko difuzoru? Tur jau nav ko izjaukt. Tā baltā keramikas plāksne no virsas apaug. Neesmu vēl birstējis, bet pieļauju, ka arī tajās porās ieaug tās aļģes iekšā, un tieši tāpēc netā ir tie šķīdumi nopērkami ar ko var to visu izkodināt ārā....
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Nov 13, 2010 2:48 pm

Ne ar ko. Maini to 2x gdā. Tā ar tiem keramikas difuzoriem ir. Ja esi ielaidis tajā aļģes, tad viss. Strādā kamēr tīrs. Es pāris gadus atpakaļ klientiem kas to bija iegādājuši  liku tumsā aiz iekšējā filtra un zem akmeņa. Tik un tā negāja ilgāk par 8-10 mēnešiem. Vienreiz mēģināju ar saspiestu gaisu izpūst. drusku labāk bija, bet tik un tā pēc 3 mēn atkal ciet. Nu nepatīk man viņi  :ugly:
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
artursj
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 296
Pievienojies: Piekt Feb 05, 2010 8:27 am
Atrašanās vieta: Ķekava, Rīga
Vecums: 34

Atbildēt artursj » Sest Nov 13, 2010 3:42 pm

es atkal lasīju, ka uz keramiskā riņķa jāuzlej H2O2 vai balintāju un jāpatur kāda diena un lieta darīta :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Nov 13, 2010 5:05 pm

Nu ja, augšējam slānim lieta darīta, bet pēc pāris mēnešiem atkal. Un tā visu laiku... Lieta tā, ka aļģe nokausies, bet tās mirstīgās atliekas tik un tā paliks tajās porās iekšā un būs labdabīga augsne tālākattistībai. Nu tas tikai no paša pieredzes. Difuzors jāliek tumsā un tur kur nav liela ūdensplūsma, kas savukārt ir pretrunā ar efektīvu Co2 šķidināšanu. Vispēr jau šim princips ir labs, tikai neērts un kaprīzs.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 50

Atbildēt normunds34 » Sest Nov 13, 2010 5:26 pm

Es savējo tīru ar ūdeņraža pārskābi .Ar šprici leju tajā pašā virzienā kā iet gāze .
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sest Nov 13, 2010 5:37 pm

normunds34> Cik ilgi noturi viņu tā, Un kas rezultātā? Ir manāmi uzlabojumi?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Nov 13, 2010 5:37 pm

Un cik bieži Tev to sanāk darīt? Interesē tikai statistikai  ;)
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sest Nov 13, 2010 6:53 pm

Nepierakstu, bet krietni retāk nekā Tu saki .Protams, ka pieļauju , ka burbulīši nav tik smalki kā sākumā bija bet aļģi nost dabūju .Un protams , ka vēlāk arī pāriešu uz ārējo , bet pagaidām viss strādā normāli .
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sv Nov 28, 2010 11:49 am

normunds34> tu pērc parasto 3% H2O2, kas domāts brūcēm?
Liels bija mans pārsteigums aptiekā, kad prasīju visstiprāko koncentrāciju. Izrādās, ka tādas tabletes, kas kādreiz bija pārdošanā ar koncentrāciju 30% nemaz nevar vairāk dabūt. Pareizāk sakot, ja ir vajadzīga stiprāka koncentrācija tad tikai ar ārsta recepti. Aptieka to pasūta, un tikai otrā dienā atved.
P.S. Difuzoru izkodināju izskatās pat ļoti labi. Ja pirmajās dienās vēl keramika bija nedaudz brūna no aļģēm pēc kodināšanas, tad tagad viss ir nogājis nost un atkal ir balta.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Sv Nov 28, 2010 12:20 pm

Pērku parastāko aptiekā.
Tu atstāji pamirkt ?
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sv Nov 28, 2010 12:53 pm

Jā! Sākumā pāris stundas uzlēju uz ārējās virsmas, pēc tam apgāzu otrādi un iešpricēju ar šprici iekšpusē. Vēl ar muti iepūtu, lai sāk tecēt laukā, tas ir, lai arī porās H2O2 nonāk. Un pēc tam uz nakti vēl jogurta trauciņā ielēju H2O2 un ieliku, lai mirkst. No rīta izlejot izlietnē vēl bija redzemi mazi burbulīši no H2O2. Tā viņs man visu nakti tur kodinājās. Es tikai nezinu vai tam ir jēga, jo man liekas ka H2O2 ar organiskajām vielām izreaģē ļoti ātri dažās minūtēs, diez vai tam ir nakts vajadzīga.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis