Sumpu konstrukcijas Saldūdens akvārijiem

Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Sumpu konstrukcijas Saldūdens akvārijiem

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Feb 05, 2009 12:23 am

Kas ir SUMPS, atbildes uz citiem jautājumiem par sumpiem, kā arī dažas sumpu konstrukcijas(Krieviski).

1. http://amania.110mb.com/Chapters/Tech/filter-sump.html
Pēdējo reizi labojis 1 - Dzintars Irbe, labots 0 reizi.
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Re: Sumpu konstrukcijas Saldūdens akvārijiem

Atbildēt Mongoose » Cet Feb 05, 2009 10:03 am

Bez visām ārējā filtra labajām īpašībām es tam redzu tikai vienu sliktu īpašību - ūdens iztvaikošana, savukārt taisīt to slēgtu atkal zūd jēga. Ko gribēju teikt, ja esam nolēmuši izvēlēties šādu filtrācijas sistēmu (noteikti kā filtram tai ir daudz priekšrocību) mums vajadzētu padomāt par telpas ventilāciju.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Atbildēt nbinc » Cet Feb 05, 2009 10:25 am

Es tā īpaši par ūdens iztvaikošanu nepārdzīvotu, Tur Amano lapā arī bija risinājums - uzlikt virsū Samp'ām stiklu, tas arī mazinās CO2 noplūdi.

Bet ideja man patika - varēs visus pH, Redox, t u.t.t. elektrodus sabāzt un akvārijs būs "brīvs" no liekiem atribūtiem..... drusku tik baida tās noteces risinājums...
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Feb 05, 2009 10:30 am

Notecei sifonu, sumpi Jūrā tiek lietoti, attiecīgi visus noplūdes u.c. risinājumus var no jūrniekiem noskatīties :)

Sumpā var arī iemest parasto akvas ūden sildītāju(nevajag caurteces, jo sildītājs akvā neatradīsies), CO2 ievadīšanas ūdenī uzparikti - pilnīgi visu tehniku. Pašā akvārijā paliek tikai ūdens in un out.
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Feb 19, 2009 12:58 am

Ar sumpiem saskatu vienu reālu problēmu, kura apgrūtina ar sumpu aprīkota akvārija novietošanu vietā, kur vajadzīgs klusums, piemēram guļamistabā - sūkņa skaļums! Cik man zināms, tad cirkulācijas sūkņi vienmēr būs skaļāki par, piemēram, filtra JBL JP 250 esošo sūkni, kuru praktiski vispār nedzird :(
..|r|ubb..
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Feb 19, 2009 1:46 am

A vai tad nevar izmanto to pašu ārējo filtru (JBL, Eheim) kā iekārtu, kas no SUMPā ūdeni pārpumpē atpakaļ akvārijā ?
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Atbildēt Matrixs » Cet Feb 19, 2009 10:27 am

nbinc rakstīja: A vai tad nevar izmanto to pašu ārējo filtru (JBL, Eheim) kā iekārtu, kas no SUMPā ūdeni pārpumpē atpakaļ akvārijā ?
Var izmantot, bet filtra ražība stipri mazināsies ja viņam ūdens būs jāpumpā no sumpa augšā uz akvāriju.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Feb 19, 2009 10:35 am

A kā ir ja izmantot mazākus un klusākus sūkņus, bet lielākā skaitā, teiksim uzlikt 2-3 viena trokšņaina vietā ?
Šinī gadījumā var arī iepumpēt ūdeni dažādās akvārija vietās lai būtu lielāka ūdens kustība....

Man uz šo dienu bija pieredze tikai ar Resun King-2 sūkni, kurš patiešām nebija no klusajiem... tā iemesla dēļa arī tika nopirkt ārējais CO2 reaktors.
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Matrixs » Cet Feb 19, 2009 10:56 am

vairaku sūkņu izmantosanai ir vēlviens liels plus, ja gadījumā kāds aostājas, paliek pārējie kas darbijas, ūdens citkulācija samazinas bet neapstājas.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Feb 19, 2009 11:06 am

Vairāku sūkņu lietošana nav nemaz tik viekārša. Slēdzot virknē nevarēs spēcīgi palielināt plūsmas ātrumu, jo, rupji sakot, lēnākie bremzēs ātrākos, slēdzot paralēli - tā ir vesela hindroinženierijas un hidrodinamikas zinātne...
Protams, es šīs lietas zinu tikai teorētiski, neesmu to nekad praksē darījis, lai kāds praktiķis pakomentē...

Man tikai liekas, ka ja tiešām gribēs 10xAkvārija tilpums sūkņus, nekas cits neatliks, kā lietot vienu, kuram ir vajadzīgā ražība :(
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Matrixs » Cet Feb 19, 2009 1:13 pm

Dzintars Irbe rakstīja: Vairāku sūkņu lietošana nav nemaz tik viekārša. Slēdzot virknē nevarēs spēcīgi palielināt plūsmas ātrumu, jo, rupji sakot, lēnākie bremzēs ātrākos, slēdzot paralēli - tā ir vesela hindroinženierijas un hidrodinamikas zinātne...
Protams, es šīs lietas zinu tikai teorētiski, neesmu to nekad praksē darījis, lai kāds praktiķis pakomentē...

Man tikai liekas, ka ja tiešām gribēs 10xAkvārija tilpums sūkņus, nekas cits neatliks, kā lietot vienu, kuram ir vajadzīgā ražība :(
Slēdzot vitknē es arī neredzu jēgu, bet ko domāji teikdams ka slēdzot paralēli ta ir vesala zinātne? Paņemam 2, 3 vai cik mums ir sūkņi, saliekam sumpā un no katra vienu rori uz augšu un viss. Man pasam ta ir salikts jūras akvārijā.
Ps, tas ko es rakstu lielākā daļa ir mana personīgā pieredze, jo esmu par slinku lai lasīti gudras grāmatas un pec tam atkārtotu sausus teorētiskus faktus.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Feb 19, 2009 1:26 pm

Ja katram sūknim savas caurules, tad jau vienkārši, bet ja mēs saslēdzam vairākus sūkņus, kuri saņem ūdeni pa vienu cauruli, un pa vēl vienu atdod ūdeni - tad varētu būt sarežģījumi...
..|r|ubb..
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Feb 19, 2009 1:38 pm

Nu es biju domājis ka ir viena notekcaurule (šahta) pa kuru ūdens nonāk SUMPā, tad tur iekšā ir vairāki mazi sūknīši, kuri no tā SUMPa, katrs pa savu cauruli padod ūdeni uz akvāriju, pie kam katrs sūknītis to ūdeni padod uz savu stūri.... respektīvi veido straumi intensīvāku. Teiksim variants ar 4 sīkņīšiem un 4 akvārija stūriem....
Lietotāja avatars
Mongoose
LAK biedri
Atbildes: 2341
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 5:35 pm
Atrašanās vieta: Kuldīga
Vecums: 51

Atbildēt Mongoose » Pirm Apr 20, 2009 4:32 pm

Kaut kā šito biju palaidis garām. Nu nekas izteikšos tagad.
Tā arī daudzviet dara, vēl pastāv tāds variantas ka sūknis dzen uz dalītāju , tas starumes ietekmē griežās un pats pārslēdz dažādas izplūdes caurules. Skaitās progresīva sistēma jo iespējams atteikties no atsevišķiem starumes sūkņiem. Šādus dalītājus akvāriumisti arī cep augšā paši. un kā centrālo izmanto jaudīgu Deltek sūkni (kas pēc uzbūves 1:1 ar apkures sistēmu sūkņiem , par to jau minēju)
Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 266
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 43

Atbildēt frontosa » Sv Jūl 11, 2010 2:25 pm

Sveiki,
Sāku izzināt sump'u.
Tatad uztaisam teiksim 50L stikla akvariju kurā iegremdejam Eheim compact+5000 universalo sūkni kurš spēj pumpēt 5000Lh līdz 3m augstumam atpakaļ teiksim 1200litriniekā kas atradīsies virs sump'a 1.4m .
Sūknis tiks nogremdēts zem ūdens kas mazinās tā rūkšanu
50Litros ietilpināsies arī eheim substrat pro(25L)keramika(5L)rupjā sinth.(5L) smalka sinth.(2L)400-500W sildītājs un pats sūknis

Bet kā tiek nogarantets ka elektrības pārravuma laikā no teiksim 2400mm*700*mm700mm stikla akvārija ar reālo 1000L h2o apjomu pa drenāzas caurumu brīvajā kritienā viss neizgāžas tā jau psihiski slimajiem kaimiņiem uz galvas !?

Ūdens maiņas esmu iecerējis nodrosināt ar santehniķa darba un overflow kastes palīdzību !
Jeņķi kas samp'us pārsvarā arī lieto izsakās šadi : "pa dienu ūdens urdzēšanas skaņas mani nomierina bet liekoties gulēt vienmer esmu noguris un sump'u nedzirdu !"
Pievienotie faili
eheim pupm up to 5000L.jpg

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis