Bioloģiskā filtra pildījums

Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 42

Re: Bioloģiskā filtra pildījums

Atbildēt Ghost_az » Cet Mar 12, 2009 11:54 pm

Hmm... 2 stundas saki?
Daudzās vietās esmu lasījis par maksimālo laiku - 30 min.  :confused:
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Piekt Mar 13, 2009 12:44 am

Skaitās 2 stundas .Pats esmu slēdzis uz vairāk kā stundu .Varot laiku pastiept biosubstrātu ielikot bļodā un pa laikam ūdeni apmaisot .
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm

Atbildēt JuZo » Piekt Mar 13, 2009 12:52 am

Manuprāt, tās divas stundas ir optimums. Ir dzirdēti gadījumi ar daudzreiz lielāku laiku, bet man kautkā negribētos eksperimentēt ar savu akvu.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm

Atbildēt normunds34 » Piekt Mar 13, 2009 12:56 am

Baktērijas iet bojā skābekļa trūkuma dēļ,ja izdodās piegādāt skābekli ,tad laiks varētu būt lielāks .
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm

Atbildēt JuZo » Piekt Mar 13, 2009 1:00 am

Tie dzirdētie ir nejaušie, avārijas gadījumi. Piemēram-pa nakti.
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Piekt Mar 13, 2009 8:17 am

Fūuuu, nomierinājāt! :) Pirmās reizes tīrot akvāriju sanāca izslēgt uz 20-25 min - un tad jau ar bažām skatījos uz pulksteni  :scared:
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Atbildēt Dzintars Irbe » Piekt Mar 13, 2009 10:55 am

Kā jau te runāja, skābeklis vajadzīgs filtrā esošajām baktērijām. Attiecīgi no tā, cik daudz to baktēriju ir filtrā (cik liela ir filtra biofiltrācijas slodze), arī būs atkarīgs tas, cik ilgā laikā filtrā esošo skābekli šīs baktērijas izlietos!
Tātad, ja filtram slodze ir minimāla, vai arī filtrā vēl vispār nedzīvo baktērijas (filtrs nav startējies), nekas slikts nenotiks arī ja filtrā skābeklis būs maz, tas netiks pievadīts ilgāku laiku. Ja filtram bio filtrācijas noslogojums ir tuvs maksimālajam (mazs filtrs pārapdzīvotā akvārijā, cihlīdnieks u.t.t.), tad arī dažu minūšu skābekļa trūkums var beigties visai slikti... katrs gadījums jāvertē individuāli.
Nu nav akvāristikā viss tik viennozīmīgi, lai varētu pa teikt ir tieši šitā, akvārijā viss is saistīts :)
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 265
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 44

Atbildēt frontosa » Sv Jūl 11, 2010 4:35 pm

[quote="Rincis"]
Es pret šāda veida bioloģisko filtra materiālu esmu nedaudz skeptiski noskaņots. Jā, tam ir ārkārtīgi liela platība uz kuras augt baktērijām, tas ir kompakts un pat arī lētāks, ja rēķina ar dažādiem priekšgājiem, kam ir mazāka platība. Viss ir baigi baigi labi un skaisti!
Un kā Godmanis saka: "BET!"
Ja tās poras aizaugs (kas arī notiks kaut kad), tad tās vairs nevarēsi iztīrīt un visa tā dārgā platība būs aizķepusi un šis materiāls zaudēs savas spējas... Es nesaku, ka uzreiz, gan jau ka pusgadu tiešām tas pavilks godam, bet kas notiks pēc tam, es tiešām nezinu. Haxiz ir parasti šausmās par tiem, kas tīra savu akvāriju ar ieslēgtu filtru, jo filtrs tad visus sūdus sasūc iekšā un aizaug ciet. Vai var iztīrīt, grūti spriest. Es ņemtu mazāk efektīvu, bet ar porām, kuras ar lielu spiedienu var izskalot. Pats arī tādu pildījumu lietoju un nesūdzos. Nejūtu atšķirību vai ir tas eheim substrat pro vai manējais.

Un ko ieteiktu likt 1200L/1000L akvarija sump filtrā ? esmu iedomājies par 25-30L Eheim substrat pro bet tie ir 170-205,-Ls !?
Pievienotie faili
Eheim substrat pro.jpg
Ērce
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 46
Pievienojies: Piekt Aug 15, 2014 10:55 am
Atrašanās vieta: Saulkrasti/Rīga
Vecums: 33

Atbildēt Ērce » Sv Aug 30, 2015 12:18 pm

Iegādājos Eheim classic 2211(līdz 150l) - pēc pārdevēja rekomendācijas piepildīju ar Eheim BioMech 1l. Pēc pieredzes kādās amplitūdās būs jāveic tīrīšanas darbi švammēm un jāpapildina cik noprotu ar vienu trešdaļu jaunu bioelementiem? Akvārijs pagaidām ir 60l ar 7 šķēpnešiem un 6 varavīksnes ciklīdām.Ir 2 dzīvie augi un palaists pirms gada. Varbūt kāds būtu veiksmīgāks pildījums?Ievēroju ka ir tikai divas švammes, zilā un baltā. Ogles nav kā lielāka izmēra filtriem - vai tas ir būtiski?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Pirm Aug 31, 2015 10:23 am

Ogli likt filtrā ikdienā noteikti nevajag. Jo vairāk būs iekšā švammju, jo ātrāk apsīks ūdens straume un biežāk filtrs būs jātaisa vaļā un jāpārskalo. Jo vairāk būs iekšā visādas keramikas - ne tikai tās caurulītes, bet arī porainās bumbiņas, jo labāka biofiltrācija. Ar noteikumu, ja keramika būs pasargāta no liekām duļķēm, paliekot tai apakšā (vai augšā), kur nu katrā filtra modelī ūdens ietek, pavisam plānu rupjgraudainu švammi, sinteponu vai vislabāk - salocītu dārzeņu iepakojamo sintētisko maisu. Ja pat to negribas darīt, ideāls variants, kas strādā man, ir priekšfiltrs uz iesūkšanas trubas. Tad kannu vaļā vērt sanāks pavisam reti, apmēram reizi gadā, jo priekšfiltram švammi varēs paskalot, nelienot iekšā pašā filtrā.
Biokeramika filtra kannā ar laiku tik un tā aizlips ciet, to varēs pateikt pēc tā, ka bez redzama iemesla pēkšņi sāk parādīties nitrīti.Cik ātri - tas atkarīgs no bioslodzes pašā akvārijā. Tad var sākt tērēt papildus naudiņu, pirkt klāt jaunu keramiku un nomainīt to trešdaļu, kā firmas iesaka darīt. Bet tik pat labi var arī atjaunot to pašu veco. Es to skaloju tieši pēc tās pašas receptes ar kuru reversās osmozes membānām mikroporas iztīra. Vispirms iemērc uz nakti sārmā (4g/l NaOH), tas izēd visu organiku un beigtās baktērijas. Tad skalo ar ūdeni. Tad sārmu neitralizē ar skābi (1 paciņa citronskābes uz 4-5 l ūdens, pamērcē pāris stundas), tad atkal noskalo ūdenī. Un viss vecais pildījums atkal top derīgs biofiltrēšanai un tā to var atkārtoti lietot bezgalīgi. Secība skalošanai ir svarīga - noteikti vispirms lieto sārmu un tikai pēc tam skābi. Krāsnī cept neko nevajag, kā reizēm iesaka, jo tad to pārogļojušos organiku no porām ārā dabūt vairs nebūs iespējams.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3212
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Pirm Aug 31, 2015 10:49 am

Tam filtram ir att. niecīgs tilpums, tāpēc jātīra tas būs gan daudz biežāk :) . ātri aizlips ciet poras un ūdens meklēs visādus apkārtceļus kā izplūst atpakaļ. Neliec tikai nekādus sinteponus augšpusē. Tad būs regulāras tīrīšanas kā iekšējiem filtriem un nestabili ūdens parametri.
Ērce
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ērce » Pirm Aug 31, 2015 4:10 pm

Paldies par ieteikumiem. Tagadējais filtra"pīrāgs" izskatās šāds no apakšas (caur apakšu filtrā ietek ūdens):
1)Tumši zaļas krāsas plasmasa siets(cik noprotu norobežošanais domāts)
2)Zila, rupja švamme
3)Mehāniski-bioloģiskais filtrs eheim BioMesh(mazi spilventiņa formas)
4)Vates filtrs (sintepons)
5)Tumši zaļas nokrāsas plasmas siets (cik noprotu norobežošanais domāts)

Cik noprotu, tad no prakses, tad labāk 4 elementu izņemt ārā un tā vietā papildināt ar 3 elementu (jo ko norādīju, tā bija ražotāja ieteikums)?

Otrs jautājums NaOH iegādājaties Enolā? Neesmu diezgan spēcīgs ķīmijas lietās. Noteikti pielietošu šo metodi, jo cik noprotu pie esošā risinājuma varētu būt filtrs strādās 2,5mēneši un tad jāveic iejaukšanās. Ieinteresēja risinājums ar priekš filtru - kā to izveidot?Nāk prātā DEPO pieejamie veļas mašīnas filtri, kam piepildīt iekšā mehānisko pildījumu, ko piedāvā Eheim.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Pirm Aug 31, 2015 6:06 pm

Augšā sinteponu nevajag. Apakšā - ja tā švamme rupjgraudaina, tad var atstāt kā ir. Bet vēl daudz labāk ūdens cauri tek un liekos biezumus nokāš, ja filtrā kā pirmo ieliek dārzeņu vai augļu fasējamo tīklveida maisu. Par dažiem centiem to var nopirkt kaut vai centrāltirgū, ja mājās jau kāds nemētājas bez darba. Saloci, lai izskatās tik biezs kā švamme un liec iekšā. Ja dubļains, iepriekš izmazgā ;) Tā ir pārtikas plastmasas šķiedra, ļoti līdzīga kapronam, kas ar ūdeni nereaģē, neko kaitīgu tur neizdala un arī nepūst. Tam maisam pat visās šķiedrās vēl papildus nitrificējošās baktērijas salipināsies un, atšķirībā no švammēm, man nekad nekas tajā vēl nav aizdambējies - strādājot ar milzīgu bioslodzi. Švammes man sen vairs nav nevienā filtra kannā.
Priekšfiltram nav jāmeklē nekas īpašs. Priekšfiltrs var būt uz iesūkšanas groza virsū uzmaukta rupgraudanā švamme ar vaļējām porām - apmēram tāda, kādu parasti liek uz krevešnieku iekšējiem filtriem. Domāts tikai biezumu atfiltrēšanai, lai tie nenonāk kannā, ne kā biofiltrs. Tos biezumus, ko zivis pašas neapēdīs, laiku pa laikam noskalo. Bet Eheimam var nopirkt arī speciālu uzparikti ar nosaukumu priekšfiltrs. Nav pārāk dārgs - divas švammes uz caurumainas trubas ar caurumainu apvalku. Labi nofiksējas uz iesūkšanas šļaukas, ir ērti izjaucams un pat iztīrāms pa daļām, neapturot pašu filtru. Paskaties kā tas izskatās kaut vai vienmer.lv mājaslapā pie filtru piederumiem. Ja ir priekšfiltrs, tad filtra kannā var iztikt pat tikai ar keramikām vien, neko neklājot apakšā.
Nātrija sārms - es ņēmu Enolā, cik īsti maksāja vairs neatceros, tas bija sen, analīžu kvalitātes, bet nebija dārgi. Skalošanai der arī tehniskais - kas ir lētāks.
Ērce
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ērce » Otr Sep 01, 2015 2:24 pm

Paldies par ieteikumiem. Šodien norealizēju priekšfiltra pagaidu variantu - atradu no iekšējā filtra švammi kuba formā. Iegriezu pa vidu padziļinājumu un uzmaucu ārējā filtra ienākošās trubas galā. Izskatās ka strādā - vismaz augu daļiņas bija pielipušas. Pamanīju ka šāds paņēmiens ir izmantots poļu firmas iekšējā filtrā. Principā lai estētiskāk izskatās - mazliet apgraizot švammi, to var ielikt līdzi dotajā plasmas sietā, kas uzlikās virsū trubai - tad tie gabaliņi uzkrājas gan švammē, gan arī tajā plasmasas sietā. Man pašlaik ir 60l akvārijs, tāpēc mēģinu maksimāli nesamazināt dzīves telpu zivīm. Sekoju līdzi kādam labam piedāvājumam lai iegādātos akvāriju no 100 līdz 150l - tad noteikti varēs sagādāt eheim gatavo variantu. Starpcitu varbūt var ieteikt kur var iegādāties švammes materiālu - piegriezt attiecīgo formu un izmēru mācēšu pats?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3212
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Otr Sep 01, 2015 11:35 pm

Ērce rakstīja: Starpcitu varbūt var ieteikt kur var iegādāties švammes materiālu - piegriezt attiecīgo formu un izmēru mācēšu pats?
Rotiņā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis