Bioloģiskā filtra pildījums

Ērce
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 46
Pievienojies: Piekt Aug 15, 2014 10:55 am
Atrašanās vieta: Saulkrasti/Rīga
Vecums: 32

Re: Bioloģiskā filtra pildījums

Atbildēt Ērce » Otr Mar 22, 2016 9:59 am

Tiku pie jaudīgāka filtra Eheim classik 2217 un akvārija 150l. Gribētu dzirdēt viedokli ar ko labāk piepildīt 6 l filtru. Pašlaik ir Eheim 2211, kurā ir sapildīts BioMech un BioSubstrat, bet tas ir par maz lai aizpildītu Eheim 2217 tilpumu, tāpēc domāju ko piepirkt klāt - kādai būtu labākai attiecībai keramiskiem gredzeniem un biobumbiņām?Vai ir ieteicams atstāt tukšu vietu filtrā vai tomēr tas viss ir jāaizpilda līdz augšai ar pildījumu un švammēt?No iepriekšējā īpašnieka dzirdēju, ka ir tādi vulkāniskie ieži, kurus sūtot no Polijas un tos izmantojot tikai un nepērkot Eheim pildījumus?Ja ir pieredze labprāt uzsklausītu.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 853
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Otr Mar 22, 2016 11:00 am

Lavai vienīgā priekšrocība ir tās lētums. Ja paredzēta maza bioslodze, tad var likt. Bet ja būs daudz kakātāju iekšā, noteikti vislabākās ir keramiskās lodītes. Uzpildot visā atlikušajā tilpumā. Tie gredzeni, kas jau ir vecajam filtram, man liekas, ka ir jau pietiekami ūdens straumju sašķelšanai, tie arī biofiltrācijai būs derīgi. Labāk būtu švammes vispār nelikt iekšā, bet uzvērt vienu maziņu uz iesūkšanas groza kā priekšfiltru. Būs retāk jātaisa tad kanna vaļā tīrīšanai.
Ērce
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ērce » Otr Mar 22, 2016 12:59 pm

Es lieku vienu švammi starp slāņiem, jo lai atdalītu filtra pildījuma elementus - šim veidam filtra nav groziņi. Izmaksu atšķirība lavai no citiem pildījuma elementiem ir vērā ņemama. Jāpagaida vai kādam būs kaut kas piebilstams, izskatās ka aizpildījumam izmantošu sākot no filtra ieejas: 1l ķeramiskos gredzenus (kas jau tagad darbojas mazākajā filtrā), švamme, aptuveni 3,5 l būs lavas pildījums, švamme, 1l ķeramiskās lodītes. (izmantošu pašlaik pieejamos resursus, bet uz nākotni tad jāpāriet uz lavu, ja apmierinās rezultāti). No savas pieredzes šī tipa filtram neliekot švammi pie filtra ieejas, bet starp slāņiem - eheim 2211 iztiek 100l akvārijā ar 4 mēnešu apkopi. Mēģināju arī ar priekšfiltru, bet nepatīk ka gadrīz katru otro nedēļu tā ir jāņem nost un jāskalo, pie tam ar šo jaudīgāko filtru ūdens apmaiņa paaugstināsies 3 reizes.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 853
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Otr Mar 22, 2016 1:23 pm

Kad man vēl bija 11. eheims, starpā neliku švammi, bet gan atdalīju ar dārzeņu iesaiņojamā maisa tīkliņu. Tīrot neko no groza ārā necēlu, paliku neattaisītu tāpat zem krāna un paskaloju vispirms vienā virzienā un tad pretēji. Pietika ar to pašu. Bet man bija priekšfiltrs, tas lielākās drazas vienmēr novāca. Tam švamme, protams, bija jāskalo regulāri, bet tas jau nav grūti. Tomēr JBL grozu sistēmas man tagad patīk daudz labāk. Eheimi vairs nav palikuši. Lava arī kāda druska ir, bet ne vairs filtros, bet ielikta fitofiltrā. Ko velti skapītī stāvēt. Bet man tur ir ļoti liela bioslodze, pieļauju, ka ar mazākām slodzēm arī lavai nav ne vainas.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 431
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Otr Mar 22, 2016 2:23 pm

Ir jāzina cik zivju ir akvārijā un vai taisies kaut ko uzforsēt ar zivju skaitu. Un kādas zivis ir akvārijā, lai zinātu cik apmēram viņas ražo atkritumus. Tad arī var kautko konkrētāk ieteikt.
Ja ir augi +CO2, tad var vispār strīdēties par bioloģiskā filtra lielumu un vajadzību. Eksistē termins ''pārfiltrēts akvārijs'' - ideja vienkārša augiem labāk patīk amonijs, ko ir vieglāk paņemt, bet liels bioloģiskais filtrs savā ziņā konkurē ar augiem par amoniju.
Pavisam super duper pildījumi, kam lieli virsmas laukumi normālā akvārijā nemaz nav nepieciešami. Ko gan tur tik ļoti filtrēt?? Ūdeni tāpat jāmaina regulāri. Pēc teorijas tie super smalkie pildījumi dēļ tā ka vidū ir samazināts skābekļa daudzums sāk denitrifikācijas procesu, tas ir samazina arī NO3, kas svarīgi tīros zivju akvārijos. Tāpēc vispriekš vajaga saprast ko īsti vajaga, vai ir problēmas ar amoniju un nitrātiem? Tas pats eheims man liekas ražo vulkānisko akmentiņu pildījumu, man tāds ir vienā filtrā - nesūdzos. Ir dzirdētas versijas, ka vulkāniskajiem iežiem firsmas laukums ir diezgan rupjš bet līdz ar to minimāli pats spēj attīrīties no vecām baktērijām un ir pat ļoti labs vidusmēra akvārijā. Tā nosacītā attīrīšanās no vecajām baktērijām un gļotām tiek piedēvēta visiem rupjajiem materiāliem - bet kā zināms arī rupjās švammes ar laiku aiziet ciet. Smalkporainie materiāli ir jāpērk dārgie - lasīt- labu firmu. Jo viens otrs sāk jau sacensties ar virsmas laukumu un mārketinga iespaidā jau ir aiziets tik tālu, ka pēc kaut kādiem pētījumiem tās drausmīgi sīkās poras jau ir tik sīkas, ka pat tajās baktērijas vairāk nespēj normāli izvietoties, jo poras ir par mazu.
Manuprāt ja nelieto priekšfiltru, kuru izskalojot tiek aizvākta arī liela daļa mehānisko gružu, tad filtrā jāparedz lielāka daļa švammēm kur sakrāties tiem mehāniskajiem pūstošajiem gružiem un lai baktērijām ir vieta kur to visu saķert un apēst. Pretējā gadījumā visi sūdi tiek sadzīti starp smalkporainajiem substrātiem un heterotrofās baktērijas tos pārstrādājot ražo gļotu kaudzes un aizsit ātrāk ciet smalkās poras, kas tieši vairāk paredzētas nitrificējošām baktērijām. Un filtru arī biežāk nāksies skalot.
Skopie vācieši savus filtrus pilda no augšas līdz apakšai ar dažāda rupjuma švammēm un arī saka, ka pilnīgi pietiek un ir ļoti apmierināti. Ir pat forumi, kuros viņiem ir izplatīta šī ideja. Bet tas vairāk runājot par vidusmēra augu akvāriju.
Priekš kam aizņemt vietu ar švammi starp slāņiem.(Kaut kur gan bija aprakstīts, ka tās švammes pa vidu starp materiāliem palīdz izlīdzināt ūdens plūsmu un veicina vienmērīgāku ūdens ieplūšanu nākošajā filtra kārtā- tas ir arī viens no iemesliem kādēļ iesaka filtra grozus neaizpildīt līdz pašai augšai, bet atstāt mazliet brīvas telpas) Var sapirkt speciālos filtra maisus priekš katra materiāla atsevišķi. Man bija eheim kaut kads classic filtrs ar nelielu rezervīti jaudas ziņā, tāpēc nekādas švammes toreiz starp slāņiem neliku. Pēc teorijas smalkporainie materiāli strādās ilgāk un labāk, ja līdz tiem nonāks pēc iespējas tīrāks ūdens, līdz ar to mehānisko un organisko atlieku nofiltrēšanai maksimāli būtu jānotiek pirms bioloģiskā filtra.
Ērce
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ērce » Otr Mar 22, 2016 3:57 pm

Zivis man ir:10 šķēpneši, 6 pecīlijas, 5 molinēzijas, 8 gūpijas, 8 ancistri. Skaits mainās jo dzīvdzemdētājas. Bet ikpareizei pārskaitu, tad daudz maz korelī ap šiem cipariem. Nav CO2, vizuāli 1/3 no tilpuma aizņem dzīvie augi - elodejas, raglapes, Anubias Nana,āfrikas paparde, sagitārijas. Filtrs Eheim 2211 ar šo visu saimniecību tika galā 100l akvārijā, tagad dabūju lielāku akvāriju 150l un reizē arī lielāku filtru Eheim 2217. Mana sape ir tajā ka jāaizpilda tukšā vieta jaunajā filtrā, tāpēc domāju kā to efektīvāk izdarīt neiztērējot lielu naudas summu. Skaidrs ka jaunais filtrs tiks galā ar šo visu, jo 3 reizes mazāks filtrs tika. Man ar nepatīk švammes, bet sajaukt filtra pildījumus kopā ar nevēlos. Sliecos ka tukšo vietu aizpildīšu ar lavu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis