Bioloģiskā filtra pildījums

nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1598
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Bioloģiskā filtra pildījums

Atbildēt nbinc » Pirm Jan 05, 2009 5:21 pm

Man jautājums zinošākiem kolēģiem par bioloģiskā filtra pildījuma efektivitāti.

Cik nopratu tad par pildījuma efektivitāti varētu spriest (nu es tā domāju) pēc šī pildījuma kapacitātes, tas ir ne tikai pēc apjoma, kuru šis pildījums aizņem filtrā, bet arī pēc tā cik liela platība ir bioloģiskā pildījuma porām.

Es salasījos par jauno Eheim bioloģiski-mehānisko pildījumu EHEIM BioMECH. Ražotājs ir norādījis ka pildījums ar porām aizņem 600 m2 (sapratu ka platība domāta uz 1 litru pildījuma filtrā). Tagad filtrā man bija EHEIM Substrat Pro, kas pēc datiem ir ar 450 m2.

Vai tas varētu nozīmēt ka tas jaunais EHEIM BioMECH ir efektīvāks ?

Pērkot jaunu filtru un pildījumu laikam jau priekšroku būtu jādod efektīvākiem pildījumiem (ja maks protams atļauj) ? Ik drusku dīvaini ka Eheim jaunais pildījums kalpo arī kā mehāniskais un arī kā bioloģiskais filtrējošais materiāls.... vai nav te kāda pretruna ?

Agrāk bija jālieto filtrā mehāniskais pildījums - keramiskie gredzeni EHEIM MECH (ūdens plūsmas izlīdzināšanai) un EHEIM Substrat Pro kā bioloģiskais pildījums, bet tagad Eheim nolēma ka pilnīgi pietiks ar jauno EHEIM BioMECH ?

Vai tas patiešām ir tehnoloģiskais izrāviens vai smērē acis ciet lai pirktu dārgāku mantu ? Kaut gan jāatzīst ka forma jaunam pildījumam ir interesanta.

Te ir bildes kā tie produkti izskatās:
EHEIM MECH
EHEIM Substrat Pro
EHEIM BioMECH
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Re: Bioloģiskā filtra pildījums

Atbildēt Rincis » Pirm Jan 05, 2009 6:49 pm

Es pret šāda veida bioloģisko filtra materiālu esmu nedaudz skeptiski noskaņots. Jā, tam ir ārkārtīgi liela platība uz kuras augt baktērijām, tas ir kompakts un pat arī lētāks, ja rēķina ar dažādiem priekšgājiem, kam ir mazāka platība. Viss ir baigi baigi labi un skaisti!
Un kā Godmanis saka: "BET!"
Ja tās poras aizaugs (kas arī notiks kaut kad), tad tās vairs nevarēsi iztīrīt un visa tā dārgā platība būs aizķepusi un šis materiāls zaudēs savas spējas... Es nesaku, ka uzreiz, gan jau ka pusgadu tiešām tas pavilks godam, bet kas notiks pēc tam, es tiešām nezinu. Haxiz ir parasti šausmās par tiem, kas tīra savu akvāriju ar ieslēgtu filtru, jo filtrs tad visus sūdus sasūc iekšā un aizaug ciet. Vai var iztīrīt, grūti spriest. Es ņemtu mazāk efektīvu, bet ar porām, kuras ar lielu spiedienu var izskalot. Pats arī tādu pildījumu lietoju un nesūdzos. Nejūtu atšķirību vai ir tas eheim substrat pro vai manējais.
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Jan 05, 2009 7:00 pm

Nu poras tā vai tā aizaugs jebkuram pildījumam. Par to skalošanu tad lasīju (tagad gan neatceros kurā vietā) ka tas lētais Eheim Substrat (baltas lauskas) praktiski ir vienreiz izmantojams (teorijā gan to varot tīrīt), bet Substrat Pro (brūnganas bumbiņas) ir iespējams skalot un pat izvārīt lai attīrīt tās poras.
Par jauno BioMECH gan nekas tāds pagaidām nav lasīt jo ir vēl jauns produkts.

Vot es tagad domāju par kādu eksperimentu......
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3229
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Pirm Jan 05, 2009 10:48 pm

Jo samalkākas poras, jo grūtāk iztīrīt. Šis praktiski ir neiztīrāms, jo pat iepriekšējais substrat pro bija jāmāk tīrīt lai to varētu izmantot atkārtoti. Ražotājs nav ieinteresēts ka cilvēki vienreiz savā mūžā nopirks kādu nebūt viņa preci un tā kalpos paaudzēm. Ražotājs ir ieinteresēts lai to preci pirktu bieži. Un ja poras aizaugs bieži, tad dabiski ka patērētājs pirks nākošo kasti jo taču tas ir super-druper materiāls ar mežonīgu efektivitāti...
Domāju, un piekrītu Rincim ka labāks ir porainais materiāls ar lielākiem caurumiem jo to kvalitatīvāk ir izskalot. Bet to vajag likt vairāk (nomainot liekās švammes citos grozos pret biolodēm) lai panāktu lielāku efektivitāti.
Vēl kas, ja tās super smalkās poras aizaugs, tur mītošajām baktērijām pietrūks skābeklis, tās sāks mirt nost un to vietā  veidosies anaerobās ar visām izrietošajām sekām  :educated:. Un kā tās izskalot??? Nekā, bizosi uz veikalu pirkt nākošo  kasti . Kaut gan Tev ar Tavu zivju daudzumu un to veidu tas nebūs tas noteicošais. Ja būtu kakātājas kā ZZ vai LĀE cihlīdas, lielās DA cihlīdas vai kādi šmulīgi sami, tad gan.
Teikšu atklāti ka es to jauno neesmu izmēģinājis, to ko izliku ir tikai teorija, bet zinu ka jauno noteikti nepirkšu. Pieredze ar substrat pro atjaunošanu (ķēpāšanos lai puslīdz atjaunotu to efektivitāti) liek atturēties no šā soļa. Divreiz gadā pirkt pa jaunam iepakojumam arī neredzu jēgas. 
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Pirm Jan 05, 2009 11:45 pm

Tad nākošais jautājums.

Kā lai uzzina ka šis Substrat Pro ir jātīra ? Tu saki Divreiz gadā pirkt jaunu, tas varētu nozīmēt ka Substrat Pro derīgs tikai 6 mēnešus.... a kā tad runas par to ka bioloģisko filtru vajag traucēt pēc iespējas mazāk vai vispār netraucēt ? Esmu drusku nesaprašanā .... man akvārijam un filtram drīz (13 janvārī) apritēs gadiņš, un tas varētu nozīmēt ka man viss filtra pildījums būtu kapitāli jāiztīra - jāpārskalo/jāizvāra/jāizkarsē cepeškrāsnī ?

Es jau to visu prasu tāpēc ka bija doma to jauno BioMech izmantot kā "priekšfiltru" ar mehāniska filtra uzdevumu, un kā papildus darbu lai tas veiktu arī bioloģisko filtrāciju, un otrajā filtrā man būtu tikai bioloģiskais pildījums. Tātad tīrot filtrus es varētu tramdīt tikai 2217 filtru kur to BioMech paskalotu, izskalotu netīrumus un savairojušās krevetes. Bet otrais filtrs 2215 būtu tikai ar Substrat Pro bumbām piepildīts līdz pat pašai augšai.

Nu vispār to BioMech es jau šodien paspēju nopikt...... tad jau redzēs kas tur sanāks....
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Jan 06, 2009 12:28 am

:) nē, divreiz gadā mainīt es biju domājis par jauno, jo tas dēļ mazajām porām krietni ātrāk aizsērēsies un zudīs lietderība. Vecais Substrat pro reāli klapo kādus 2 gadus un vairāk. Ja bio filtram priekšā stāv mehāniskais priekšfiltrs, tad to bieži nenākas taisīt vaļā. Es kādreiz plēsu vaļā 2x gadā, tagad sanāk biežāk jo dēļ co2 un palielināta skābekļa daudzuma, kā arī bieži pēc ūdens maiņas filtrā mēdz sakrāties ( tiek ierauts) vai nu gaiss vai skābeklis kas nezin kāpēc negrib iziet ārā un filtrs sāk grabēt vai vispār pāris reizes apstājās (man dēļ dizaina neveiksmīgi novietota iesūcošā daļa un reaktors).
Lodes ne tikai jāpacepina cepeškrāsnī, bet pirms tam nedaudz arī spirtiņā jāapslaca  ;) ( tik nevajag aizmirst par ķilavu maizīti:laugh:.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Otr Jan 06, 2009 12:54 am

Pēc kā var spriest ,ka jāmaina akmeņi ?  Kas jādara ,lai bioloģiskie procesi (ar nomainītiem akmeņiem )sāktos ātrāk -uzreiz ?Pieļaujau ,ka jaunajiem akmeņiem klāt jāpieliek porcija no vecajiem ?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Jan 06, 2009 1:17 pm

Tieši tā, jāliek klāt vecie. Kas liecina par to ka akmeņi ir veci? NITRĪTI. Kā to zināt? Pirmkārt pēc nitrītu testiem , ja to nav tad pēc zivtiņu uzvedības un izskata. Ja nomaini filtrā visus akmeņus un lai visi bioprocesi atsāktos ātrāk vajag nenomainīt akvārijā grunti un 100% ūdeni :clown:.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Pirm Jan 12, 2009 12:26 am

NU grunti jau nemainu nekad .Visagresīvākais ,ko esmu darījis ,tas ir izņemu āra izskaloju un novāru .Protams ,ka to pa savu mūžu ,ja nemaldos, esmu darījis kādas 2 reizes .
  Tu gribi teikt ,ka nomainot akmeņus filtrā baktērijas saradīsies zibenīgi ?
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Atbildēt Dzintars Irbe » Pirm Jan 12, 2009 12:41 am

Nevis zibenīgi, bet saradīsies - jo tās baktērijas jau ir arī pašā akvārija ūdenī :)
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt normunds34 » Pirm Jan 12, 2009 1:01 am

Nu tad ,tomēr labāk mazu porciju no veciem piemest klāt  !
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Jan 12, 2009 11:35 pm

Noteikti  :yes:
Lietotāja avatars
ultra
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Pirm Aug 18, 2008 11:37 pm

Atbildēt ultra » Cet Mar 12, 2009 12:30 am

Rincis rakstīja: Haxiz ir parasti šausmās par tiem, kas tīra savu akvāriju ar ieslēgtu filtru, jo filtrs tad visus sūdus sasūc iekšā un aizaug ciet. Vai var iztīrīt, grūti spriest. Es ņemtu mazāk efektīvu, bet ar porām, kuras ar lielu spiedienu var izskalot. Pats arī tādu pildījumu lietoju un nesūdzos. Nejūtu atšķirību vai ir tas eheim substrat pro vai manējais.
Es būšu nepareizi sapratusi, ka filtru nedrīkst izslēgt ne uz mirkli?!
Patiesībā man nav nekādas sajēgas par filtriem,kad nopirku akvāriju, tas viss skaitījās "gatavs lietošanai" gan ar filtru,( pielīmēta Juwel kaste , kuru pat izrādās nevar pārvietot uz otru akvārija stūri :( ) gan sildītāju un lampu. Saliku pēc instrukcijas visas mistiskās švammes vienu uz otras un darbojas nu jau pusgadu.Pāris reižu tās , neko neatslēdzot esmu izvilkusi, izskalojusi. No vienas birst ārā daudz melnu krikumu, vai tas ir iekšā kāds speciāls materiāls, varbūt nemaz nedrīkstēja skalot to ārā? Nu jā, un filtru neatslēdzu... bāzu roku iekšā cerībā, ka nedabūšu pa nagiem :D kaut gan, tad jau zivtiņas sen būtu uz īso, ja bailēm būtu pamatojums, vai ne  :pila:

Nu jā, un vēl tikai tagad izlasīju, ka jāskalo švammes ir akvārija ūdenī... bet tās pāris reizes es to zem krāna ūdens strūklas....  :whistle:

Un kā īsti ir ar to ūdens izplūdi. Vai zivīm vajadzīgs, lai  ūdens veido burbuļus no augšas līstot? Bet tad ir troksnis, tas naktīs nepatīk, tapēc es uz tās caurulītes reizēm uzmaucu gumijas cimda pirkstu , kura otrs gals ir ūdenī, tādejādi neradot tecēšanas skaņu...  Vai daru nepareizi?
:*
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm

Atbildēt JuZo » Cet Mar 12, 2009 1:43 am

Filtru, kurš ir pildīts ar biosubstrātu, slēgt ārā vairāk kā uz divām stundām nedrīkst. Ar laiku arī parastās švammes sāk pildīt biofiltra funkcijas. Tāpēc tās labāk skalot akvas ūdenī.
To švammi ar melnajiem graudiņiem met ārā-tā ir aktīvā ogle un normālā akvā viņa tikai lieki absorbē augiem vajadzīgās vielas. Ogle būs vajadzīga tad, ja būs nepieciešams atbrīvoties no, piemēram, zālēm. Labāk ievietot filtrā biosubstrātu.
Izplūdi labāk noregulēt tā, lai viegli viļņotos ūdens virsma-zemāk par ūdens līmeni un uz augšu.
Lietotāja avatars
ultra
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Pirm Aug 18, 2008 11:37 pm

Atbildēt ultra » Cet Mar 12, 2009 8:03 pm

Super! Vienkārši un saprotami! Paldies par skaidrojumu!  :educated:
:*

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi