Lapa 1 no 1

Palīgos - apstājās filtrs

Autors: Tr Jūn 14, 2017 8:23 pm
DainaZZZ
Hei, hei! :kapitulate:
Mēģinu 1.mo reizi pati palaist 100 L akvāriju. Jau šķita, ka augi sāk augt, sēne atkāpjas (paldies Haxiz :) )...
Šodien atgriežoties no pusdienām konstatēju, ka apklusis kopā ar akvāriju iegūtais AQUAEL FAN-2 pluss filtrs. Pastudēju info par filtriem šeit forumos un sapratu tikai to, ka neko gudrāka nekļuvu (ja ne otrādi). Varbūt kāds var apgaismot izmisušu cilvēku, kāds būtu visprātīgākais - t.i. pietiekoši jaudīgs, vienk apkopšanā, nav gauži skaļš, utt.?

Re: Palīgos - apstājās filtrs

Autors: Cet Jūn 15, 2017 8:42 am
Ined
DainaZZZ rakstīja:
Tr Jūn 14, 2017 8:23 pm
Hei, hei! :kapitulate:
Varbūt kāds var apgaismot izmisušu cilvēku, kāds būtu visprātīgākais - t.i. pietiekoši jaudīgs, vienk apkopšanā, nav gauži skaļš, utt.?
Ārējais. JBL, Eheima


Bet tas FAN - vai vispār klusē - pats motors, vai tikai ieštepselēts ir, bet ūdeni nepumpē? Pirmais ko vajag pārbaudīt - vai vads nav atlūzis pie pašas ieejas filtrā. Ja tā, tad met ārā.
Ja vads ir vesels, var vispirms vēl pamēģināt iztīrīt galvu un pamatīgi izmazgāt švammi. Galva taisās vaļā gan no apakšas, kur švammi ver virsū, gan arī no augšas, kur tā grozāmā micīte. Taisi visu vaļā, iztīri visas gļotas, propellera caurumu arī neaizmirsti - tur tāda maza spraudziņa pa kuru no sāna ūdens ietek - bieži aizdambējas, pabaksti tur ar kokteiļsalmiņu vai tievu birstīti. Palaid zem krāna ūdeni visur cauri, kamēr redzi, ka tek labi. Švammes - vieglāk un ilgāk neaizsērēs akvārijā, ja ir divas. Vienu izmazgā un noliec, lai izžūst, otru lieto. Un tad maini vietām. Lēnāk aizsērēs. Tad švamme noturēsies nedēļas vietā gandrīz vai mēnesi bez mazgāšanas, būs parocīgāk, cik nu ar iekšējiem filtriem tas vispār mēdz būt.

Re: Palīgos - apstājās filtrs

Autors: Cet Jūn 15, 2017 12:50 pm
DainaZZZ
Vispār klusē :( . Klusāks par klusu.
Pārbaudīšu vēl ideju par vadu. Pārējais viss izjaukts, izspodrināts un izurķēts. Ja kas, tīrīšanai ideālas smalkās birstītes no skropstu tušas :D.

Lieta tā, ka nāca komplektācijā ar akvāriju un diezgan pabriesmīgā izskatā :embarrass: un nepilnā komplektācijā (tai sk. tikai 1 švamme - tā kas iekšā- bija līdz. Jaunu uz vietas neizdevās sameklēt. Sameklēju tīklā labus paraugus, izjaucu max un tikai tad riskēju iedarbināt. Nu - veiksmīgi 1,5 mēn darbojās . Cilvēkam, no kura visu nopirku akvārijs bija ar plastmasas augiem :ugly: , tagad viss pārlikts ar dzīvajiem.

Vairāk gan izskatās - jātiek pie jauna filtra.
Jautājums - iekšējā vai ārējā. Ieteikums bija tā kā ārējais? Bet no tā, ko laika gaitā esmu pētījusi, radies iespaids - dzīvajiem augiem labāks risinājums būtu iekšējais. Man jau paredzēts tāds "sliņķu akvārijs".

Piedevām, neliela problēma ar vietu ārējā filtra novietošanai :( un kā ar skaņu?

Praktisks jautājums - kur labāk iegūt? Ar tiem zooveikaliem man līdz šim pieredze ļoti dažāda :D.

Re: Palīgos - apstājās filtrs

Autors: Cet Jūn 15, 2017 1:20 pm
Ined
Tad jau gan savu mūžu ir nokalpojis, jāmet vien ārā, remontēt būs daudz dārgāk, nekā jaunu pirkt.
Jauns filtrs - viennozīmīgi ārējie ir klusāki un ērtāki apkalpošanā, daudz retāk būs jātīra un ilgāk kalpos nekā jebkuri iekšējie.Un lieki skatu iekšā akvārijā nebojās. Ja gribi daudz zivis vai kādu lielāku zivi, tad noteikti ārējais būs daudz vērtīgāks. Ja tikai ar augiem vien - tad vienalga, kas ūdeni pamaisa, var pat vispār bez filtra. Augiem vienlīdz labi der gan ārējais, gan iekšējais. Ja pietrūks tiem ko ēst, priekš tam ir zivju kakas un augu mēslojumi. Ne vairs tik ļoti jauki - ārējie filtri ir dārgāki. Plūdu briesmas ir stipri pārspīlētas, tik jāņem no labas firmas, nevis visādas tetras - resuni-akvaeļi un viss būs kārtībā. Ja gribi atkal iekšējo - tiem pašiem FAN jau arī it kā nav būtisku vainu. Izārdīt var, atpakaļ salikt var, izmazgāt var, rezerves švammes nav problēma, bet vadi sacietē un atlūzt visiem iekšējiem filtriem un skaļums arī vienmēr būs lielāks.
Par filtra pirkšanu vislabāk vispirms paprasi Haxiz, viņam bieži atrodas labas mantas ko piedāvāt. Var arī lietotos ņemt, ja tie ar ir visu apkopi un pārbaudīti.

Re: Palīgos - apstājās filtrs

Autors: Cet Jūn 15, 2017 2:04 pm
DainaZZZ
Paldies! :)

Zivis būs - cītīgi ciešas diezgan lielā saspiestībā 40L un drīkst paskatīties uz kurieni tiks drīzumā pārvietotas.
Topošo 100L akvāriju var redzēt DainaZZZ 100 litri, gan ar vēl darbojošos nelaiķi.

Secinājumi no tā ko pēc ieteiktā papētīju: ja maks piekritīs, orientēšos uz ieteikto JBL vai EHEIM, tikai iekšējo. Ārējais pašlaik laikam nesanāks vairāku iemeslu dēļ.
Sekojot ieteikumam - vaicāšu Haxiz