Iekšējo filtru reālās filtrēšanas spējas?

Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 84
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Iekšējo filtru reālās filtrēšanas spējas?

Atbildēt Reader » Pirm Mai 01, 2017 9:06 pm

Kārtējo reiz skatoties uz filtru švamēm , rodas sajūta ka iekšējo filtru ražotāju prioritāte nebūt nav laba mehāniskā filtrācija, :no: kas tieši būtu iekšējo filtru galvenā funkcija, bet lai klientam pēc iespējas retāk nāktos viņus tīrīt. Plāna caurulīte, kurai caurumu vairāk nekā materiāla un sākotnēji spēj savākt tikai zivju kakas un sadalījušos augu fragmentus, sīkākas organikas daļiņas palaižot brīvā peldējumā pa akvāriju - par prieku melnajai bārdai. :surprise: Puslīdz normāla filtrēšana sākas kad švamme ir jau daļēji piesērējusi... Tik un tā filtrējošais materiāls jāmazgā biežāk, nekā tur savairojas derīgās baktērijas, tā ka nekāda nopietna bioloģiskā filtrēšana nesanāk.
Kaut kur internetā ir atrodams kāds lielāks no ražotājiem / tirgotājiem neatkarīgs tests par biežāk sastopamajiem iekšējiem filtriem, cik viņi reāli spēj attīrīt duļķainu ūdeni, reālais skaļums decibelos, konstrukcijas plusi un mīnusi?
Piemēram, Aquael fan sērijai šaurais kanāls, pa kuru ūdens tiek iesūkts glāzes augšpusē, kas visu laiku aizaug un kaitina ka katru reizi jākrata un centīgi jābaksta no turienes drazas ārā. >:D Piedevām konstrukcijas dēļ reāli darbojas tikai neliela filtrējošā materiāla daļa. Domāja, kā labāk - lai atvienojot švammi netīrumi nelītu atpakaļ akvārijā - paliktu glāzē, bet sanāca tā ne visai. Viss ko rakstīju par mūsdienu sūkļiem attiecas arī uz šo filtru, tāpēc fleita ātri piesērē blīvi apdzīvotā akvārijā. Nedzirdami viņi ir tikai tad, kad nekontaktē ar akvārija stikliem, piemēram, iekarināti akvārijā vai balstās uz grunts. ;)
Ko lai izvēlas 100l akvārijam, ja negrib likt ārējo filtru, bet vajadzīga laba mehāniskā filtrācija plus vel kamera ceolītam/oglei vajadzības gadijumā? Eheim aquaball 180 ar maksimālu moduļu skaitu, cik atļauj akvārija ūdens līmenis? Tikai atkal gadījās komentārs par lielporainiem sūkļiem komplektā un sliktu filtrēšanu :(, smalkākai filtrēšanai vajadzēs piepirkt klāt speciālo švammi? Ražotājs apgalvo, ka filtrācija esot gandrīz tikpat laba kā viņu ārējiem filtriem... :)
Vai arī kā lētāks variants - Aquael Turbo filter 500, nomainot komplektā esošo ārējo sūkli uz sīkporainu? 1000-ais tur jau būs par augstu, starp grunti un ūdens virsmu tikai 30 cm.
Hydor r05 liekas ir divas tās pašas švakās švammes, kas būtu jāmaina, tikai nezinu uz ko, īsti nesapratu, kā organizēts keramikas nodalījums, no turienes ceolītu vispār būs iespējams dabūt ārā?
Tetrām raksta par skaļām turbīnām...
Vai varbūt pārtaisīt fan-2? Nomainot glāzi un filtpatronu uz ko citu, mēģināt plastmasas pudeli, cauruli, trauku ar atbilstošiem gabarītiem, lai ielīstu daudzslāņu filtrējošo materiālu konstrukcija? Ja viņa "galvas" konfigurācija būtu vienkārša cilindrveida, tas būtu vienkāršāk. 8)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3267
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Iekšējo filtru reālās filtrēšanas spējas?

Atbildēt Haxiz » Pirm Mai 01, 2017 10:06 pm

Lūdzu, Tev labs iekšējais filtrs, kas veic gan mehānisko, gan bioloģisko, gan absorbējošo (ķīmisko) filtrāciju vienlaicīgi http://www.ferplast.com/eu/bluwave-05.html . Ja nav vajadzīga absorbcija, tad papildini ar bioloģiju.
Eheim aquaball ir ilgspēļējoši bet ĻOTI skaļi. ĻOTI! ĻOTI!
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 470
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 36

Atbildēt spiets » Otr Mai 02, 2017 1:05 am

Man ir eheim aquaball jau 3 gadus. Nupat nopirku trešo korpusu. Man patīk. Galīgi nav skaļš. Bet guļamistabā pie auss arī man viņš nestāv. Švamme parupja. Nezinu vai eheims priekš viņa vispār ražo smalko švammi. Tā arī ir - smalkumus sāk filtrēt, kad aizaug. Mazas slodzes akvārijā varētu būt ok, bet, kā vienīgais filtrs pie vidējas/lielas slodzes, nedomāju, ka būs labākais variants. Viņam ir atsevišķs nodalījums, kur var ielikt kādu speciālu filtrējošo materiālu, bet tas kārtridža izmērs vairāk ir tāda māžošānās. Ja Tev vajadzīgs iekšējais filtrs ar visām uzskaitītajām prasībām, tad viņam ir jābūt lielam, jau pēc definīcijas. Un diez vai ko labāku par Haxiz ieteikto atradīsi. Stipri šaubos.
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 84
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Atbildēt Reader » Tr Mai 03, 2017 9:28 pm

Bluwave 05 aizņemtu visu akvārija sānu sienu un 5 litrus tilpuma. :whatever: Sanāk kaut kas līdzīgs akvārijos iebūvētajiem filtriem, filtrēšanai tur tiešām vajadzētu būt labai...
Kādas atsauksmes par Hagen Fluval U sēriju?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Mai 04, 2017 8:00 pm

Skaļš un mazs filtrējošo materiālu laukums un daudzums. Līdz ar to efektivitāte zema. Nu kā jau visiem šāda tipa filtriņiem. Vēlāk noteikti domāsi par tā nomaiņu :) .
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 137
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 40

Atbildēt alkim » Tr Mai 29, 2019 11:12 am

Haxiz rakstīja:
Pirm Mai 01, 2017 10:06 pm
Lūdzu, Tev labs iekšējais filtrs, kas veic gan mehānisko, gan bioloģisko, gan absorbējošo (ķīmisko) filtrāciju vienlaicīgi http://www.ferplast.com/eu/bluwave-05.html . Ja nav vajadzīga absorbcija, tad papildini ar bioloģiju.
Kā BLUWAVE 05 veicas ar laika pābaudi? Vai varbūt ir parādījies kāds cits favorīts?
Es meklēju ar ko aizstāt Tetra EasyCrystal FilterBox 600, jo šis eksemplārs sācis ļoti skaļi uzvesties. Sākumā bija klusi, bet nav vēl pagājušas divas nedēļas un filtrs sācis manāmi dūkt. Akvārijs 130L, Gribu iekšējo filtru, jo akvārijs ir otrajā stāvā, bērnistabā.
liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 66
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Atbildēt liluks » Tr Mai 29, 2019 1:11 pm

Kāpēc bērnistabā nevar ārējo filtru? Skapītim priekšā atslēgu un dzīvo miera vējos. Man akvārijs ir tieši bērnistabā, skapītis aizslēgts un nekādu problēmu.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Tr Mai 29, 2019 2:14 pm

liluks rakstīja: Kāpēc bērnistabā nevar ārējo filtru? Skapītim priekšā atslēgu un dzīvo miera vējos. Man akvārijs ir tieši bērnistabā, skapītis aizslēgts un nekādu problēmu.
Mani biedē iespēja, ka bērns varētu izraut izplūdes šļauku no akvārija un filra sūknis izsūknēs visu akvāriju uz grīdas.
Mana akvārija vākā atvērumi trubiņām ir malās,,, varētu jau pieskrūvēt kādus dēļus lai bērns tur netiek klāt, bet tas savukārt sabijās kopējo izskatu.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Cet Mai 30, 2019 9:19 am

Labu iekšējo filtru ir ļoti maz, un favorīts paliek tas pats ko jau minēju. Kaut ko līdzīgu taisa Resun, bet tur ir problēmas ar skaņu, elektrisko vadu kvalitāti. Es arī balsoju tikai par ārējo filtru no laba ražotāja. Ar bērniem nav nemaz tik traki. Man pašam bija divi mazi zeperi un nekad nekas nenotika. Bērnudārzos gan ir sanācis trūkties jo tur ir bars!
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 66
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Atbildēt liluks » Cet Mai 30, 2019 3:14 pm

Nav tik traki, man arī trubas ir malās. Mani bērni nerauj. Pie tam man mājās darba dienās konkrētajā istabā pie akvārija ir 3-5 bērni, ne tikai manējie. Un var jau izdomāt kaut kā nostiprināt tās trubas. Es tomēr apsvērtu visas iespējas kā droši uzstādīt ārējo filtru.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Cet Mai 30, 2019 6:55 pm

Paldies liluks un Haxiz par rekomendācijām!
Iepētīšu ārējo filtru konstrukcijas. Varbūt atradīšu kādu piemērotu modeli, kuram pievadi ir neizjaucami (cik skatos komplektus, tad pievadi tiek salikti no dažāda izmēra un izliekuma trubiņām) un vai tos ir iespējams kapitāli piestiprināt pie akvārija. Apsveru domu arī izgriest papildus atvērumu vākā, lai trubas ietu uz leju akvārijam pa vidu - tur tās fiziski nevarētu aizsniegt.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Mai 31, 2019 11:33 am

Paskaties uz jaunajiem JBL CP e-... modeļiem. Tiem ir bērnu aizsardzība - lai ko varētu atvienot, tad jāpaceļ uz augšu svira, kolīdz paceļ sviru, tā ķrāni aizver visu ciet un ūdens netek. Tev derēs JBL CP e-702 vai ja pamaina iekšējo pildījumu, tad e-401; 402.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Piekt Mai 31, 2019 12:25 pm

Skatijos uz apkures radiatoriem un man radās ideja. Pievadus izveidot no Uponor Unipipe daudzslāņu caurulēm un nostiprināt šīs caurules ar skrūvējamām skavām pie sienas. Sanāk ka filtram ir lokanie pievadi (lai var filtru izcelt no skapīša), tad saskrūvējama vai presējama pāreja uz cieto cauruli, tad cietā caurule (no skapīša gar sienu un tad ar izliekumu akvārijā) un virs akvārija pāreja uz plastmasas ieplūdes/izplūdes detaļām kuras iegremdētas akvārijā.
Vai ir kādi argumenti šo ideju?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 924
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Sv Jūn 02, 2019 9:33 am

Filtram trubas kaut kad vajadzēs arī tīrīt. Tad būs grūti. Var jau birstēt un skalot arī pie sienas, bet vannas istabā to darīt ir ērtāk.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Jūn 03, 2019 2:13 pm

Tieši tā, visgrūtāk būs ar apkopēm. Citādi nekādas vainas nav.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis