Nepieciešams jauns filtrs un kompresors

Oskars
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Jan 26, 2017 10:32 pm

Nepieciešams jauns filtrs un kompresors

Atbildēt Oskars » Sest Jan 28, 2017 12:06 am

Sveiki, varbūt kāds var ieteikt optimālāko variantu!

Manā īpašumā nonācis akvārijs 20-25 l ar diezgan bēdīgā stāvoklī esošu filtru.

Vēlos iegādāties ārējo gaisa kompresoru - AquaLighter aPUMP (http://www.relians.lv/index.php?id=823 ) kā arī pašu kompresoru.Vēlos akvārijā ielikt tādu filtru lai gaisa burbulīši nāk no akvārija apakšas. Varbūt kāds lieto šāda veida kompresoru vai arī var ieteikt ko līdzīgu ,kā arī kādu akvārija filtru Jūs ieteiktu, internetā ir tik daudz dažādu filtru, bet nezinu kuru labāk izvēlēties!

Būšu pateicīgs par jebkāda veida ieteikumu!
ilgezeem
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 35
Pievienojies: Tr Feb 01, 2017 9:01 am

Re: Nepieciešams jauns filtrs un kompresors

Atbildēt ilgezeem » Tr Feb 01, 2017 9:23 am

Hei, labs forums! Patīkami lasīt.

Man akvārijs ir tikai gadu, man nekad nav bijis kompresors. Nezinu vai ar to grēkoju, bet zivis nekad nav slāpušas. Ārējo filtru ieliku tā, lai tekot ūdens atpakaļ, mazliet uzšķakstās/
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3167
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Tr Feb 01, 2017 9:29 am

Prieks redzēt jaunus akvāristus! Par kompresora nepieciešamību ir atsevišķš stāsts. Praktiski, ja pareizi ierīkots akvārijs, tas nav vajadzīgs. To vajag atsevišķām zivīm (sugām, pie īpaša akvārija iekārtojuma)vai arī laikā, kad ārstē zivis. Citādi tas ir tikai akvārista priekam un ausīm.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
ilgezeem
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ilgezeem » Tr Feb 01, 2017 9:41 am

Tad kad raksti - ausīm, tad man tieši gribētos sasniegt tādu līmeni, kad neko nedzird, bet tas laikam nav iespējams, ja nu vienīgi filtrs stāv kaut kur citā telpā.
Sākumā biju plānojis ierīkot akvāriju guļamistabā, bet pēc testēšanas, sapratu, ka negribu tomēr tādu troksni fonā.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3167
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Tr Feb 01, 2017 7:05 pm

Es nezinu, kāds ir Tev ārējais filtrs, cik skaļš un kur stāv, bet man stāv guļamistabā un skapītī zem akvārija un nemaz to nedzird!! NEMAZ! Esmu noregulējis visu tā, lai nebūtu vajadzīgi nekādi kompresori, ežektori un citādi nevajadzīgi hlami. Patreizējais akvārijs darbojas jau bez tām uzpariktēm 24 gadus. Iekšā ir arī kaprīzās zivis, tā ka visu var izdarīt.... Un būs lētāk, klusāk, labāk.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 56

Atbildēt Mittawa » Tr Feb 01, 2017 7:22 pm

Ilgezeem- piekrītu Haxiz-am, pēc viņa padoma savulaik iegādājos JBL CP, stāv skapītī, skaņa- NULLE. Oskaram cita situācija, viņam vajag iekšējo, bet arī te zinošākais padomdevējs būs Haxiz.
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
ilgezeem
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ilgezeem » Tr Feb 01, 2017 9:57 pm

Man ir mazais eheim classic, teorētiski, ja palieku apakšā kaut ko elastīgu, paša filtra skaņu mazliet noslāpētu, bet ne ūdens čalošanu. Jo vairāk tas aizaug, jo skaļāks.
Vēl nesen iegādājos ūdens sūkni, tas arī mazliet trokšņo, ja vēl kaut ko ierauj ieksā, tad arī skaļāks paliek.
micuks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 20
Pievienojies: Pirm Jūn 06, 2016 2:27 pm

Atbildēt micuks » Tr Feb 01, 2017 11:36 pm

Haxiz rakstīja:Es nezinu, kāds ir Tev ārējais filtrs, cik skaļš un kur stāv, bet man stāv guļamistabā un skapītī zem akvārija un nemaz to nedzird!! NEMAZ! Esmu noregulējis visu tā, lai nebūtu vajadzīgi nekādi kompresori, ežektori un citādi nevajadzīgi hlami. Patreizējais akvārijs darbojas jau bez tām uzpariktēm 24 gadus. Iekšā ir arī kaprīzās zivis, tā ka visu var izdarīt.... Un būs lētāk, klusāk, labāk.
Hmm interesanti. Un kas notiks ja filtrs pārstās darboties un neviens netiks līdz viņām kādas 12-24 stundas?
Šodien redzēju video kurā parādīja akvāriju pēc tam kad sampa sūknis bija apstājies uz 12 stundām. Skats graujošs. Līķu kalni baisie. Tas gan bija monster fish akvārijs.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 853
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Cet Feb 02, 2017 1:00 am

Lielo zivju akvāriji ar lielajām bioslodzēm ir īpašs gadījums, tad tiešām nevar turēt visu uz vienu pašu filtru/sūkni un naivi cerēt, ka vienmēr viss būs kārtībā. Tur noteikti ir vajadzīgi rezerves varianti, lai skābeklis nekad neaptrūktos un visas baktērijas reizē nekad neapmirtu. Zinu kā tas ir, mans lielais ZZ akvārijs ir tieši tāds pārslodzei uzdzītais variants. Bet ļoti daudzos akvārijos tiešām nemaz nevajag aeratorus. Ja zivis no rītiem neslāpst, tad pietiek ar to, kas jau ir. Arī bez filtriem ir iespējams iztikt, ja nepārslogo ar zivīm un izdomā kārtīgi visu ar augiem un grunti. Ūdeni var attīrīt ar daudz un dažādiem paņēmieniem. Tomēr no ārējiem filtriem baidīties gan nevajadzētu, tie dod daudz lielākas ērtības apkopšanā un mazāk bojā skatu akvārijā, nekā iekšējie. Nezinu par citu firmu ārējiem filtriem, bet man mājās arī darbojas 5 gb JBL CP (3 ir guļamistabā, pat ne skapītī, bet tāpat uz grīdas zem akvārija) un ir tieši tāpat kā Haxiz un Mittawa saka - viņus vispār nedzird.
micuks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt micuks » Cet Feb 02, 2017 9:20 am

Filtru dzirdēšana vai nedzirdēšana ļoti ir atkarīga no cilvēka dzirdes. Ir cilvēki, kuri vienkārši nedzird, vai dzird slikti, tās frekvences kuras rada filtri. Un ir cilvēki ar saasinātu dzirdi uz apkārtējiem trokšņiem. Es esmu viens no tiem. Ir JBL kluss, ja salīdzina ar FX6. Bet viņš jau arī neko nepumpē :) JBL greenline 1501 piebāzts ar Sera Siporax, pēc tādiem rupjiem testiem, pumpē labi ja kādus 600l stundā.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Cet Feb 02, 2017 10:11 am

Neviens no mājiniekiem gan vēl nav pagaidām par kurlo apsaukājis :) Bet JBL filtru veco gvardi gan nenoniecini - CP 250/500 sērija bez visiem tiem tagadējiem modernizējumiem un elektrības ietaupīšanas trikiem pumpē ļoti jaudīgi. Ļoti labi filtri. Visādi Greenline man nav un arī nebūs. Domāju, ka trokšņu līmenis tomēr ir diezgan daudz atkarīgs no modeļiem.
ajame
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Sest Mai 24, 2008 5:17 pm
Atrašanās vieta: Tukums

Atbildēt ajame » Cet Feb 02, 2017 12:14 pm

Pilnīgi piekrītu par JBL CP. Man tāds stāv. Un vienīgie trokšņi no akvārija ir taimeris un sildītājs. Filtru NEDZIRD! Un man filtrs stāv blakus akvārijam, nevis skapītī.
micuks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt micuks » Cet Feb 02, 2017 3:39 pm

Vecā gvarde paliek vecā gvarde. Bet jaunie ir tādi kādi viņi ir, un es neesmu par viņiem sajūsmā. Pieļauju, ka šodien nopirkt jaunu CP filtru varētu būt gana grūti. Tā ka gribētājiem nāksies vien skatīties uz Greenlainiem. Starp citu, nāk ārā jaunie Greenlain modeļi, tā ka varbūr ir vērts pagaidīt, paskatīties kas jauns būs jaunajos modeļos. Vienīgi vai pie mums viņi tik ātri parādīsies, tas ir cits st'āsts. Toties vecos modeļus jau var nopirkt par sakarīgām naudiņām, diemžēl kā vienmēr ne pie mums.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Cet Feb 02, 2017 5:54 pm

micuks rakstīja: Pieļauju, ka šodien nopirkt jaunu CP filtru varētu būt gana grūti.
Ja grib, tad atrast var. Jaunus no tiem modeļiem, cik zinu, vairs neviens netirgo. Var tikai visu kopā salikt no brīvi nopērkamajām rezerves daļām, tikai tad tas “jaunais” vecais modelis sanāks stipri dārgi. Var vaktēt sludinājumos lietotos, nu jau diezgan reti, bet vēl patrāpās un par ļoti saprātīgām naudiņām.
Mani visi ir paņemti kā lietotie, speciāli meklēju tieši šos modeļus. Divi no tiem bija pat it kā beigti un remontējami – tos vispār atdeva par velti. Bet nekas traks un dārgs tur nebija, Haxiz sataisīja un iet kā jauni bez kādām problēmām. Tie ir praktiski nenokaujami filtri. Izturīgi, jaudīgi un klusi. Bez liekām ekstrām, kas var saplīst. Vispār, ja kāds kaut ko tādu samērā retu meklē, no savas pieredzes varu ieteikt vispirms apjautāties Haxiz. ;)
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 56

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 02, 2017 8:45 pm

:applause: :applause: :applause: Ined-ai, taču savstarpējo diskusiju plūsmā tika piemirsta Oskara problēma. Es (pagaidām) "neesmu tēmā", bet varbūt kādam ir atbilde VIŅA jautājumam?
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis