jbl e401 filtra neefektivitāte

andrejss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Piekt Jūn 10, 2016 2:34 pm

jbl e401 filtra neefektivitāte

Atbildēt andrejss » Sv Okt 30, 2016 10:07 pm

Nu, man tā vismaz liekas. Nepilnus 3 mēnešus atpakaļ nopirku filtru un kaut kā baigi nepievērsu uzmanību. Bet varbūt arī ka viss ir ok. Cik garai ūdens strūklai būtu jānāk ārā no filtra? Man kā nupat uzliktam, tā arī tagad nāk, nu, 2-3 cm strūkliņa. Tai pašā akvārijā vēl joprojām ir arī vecais iegremdējamais filtrs, kurš dod ārā, nu, 5-6cm? Nevarētu taču tā būt ka e401 ir tik manāmi vārgāks? Nekādi trokšņi nav, atvēru, paskatījos, neko aizdomīgu neieraudzīju. Vai tomēr tā arī jābūt?

Andrejs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3167
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: jbl e401 filtra neefektivitāte

Atbildēt Haxiz » Sv Okt 30, 2016 11:08 pm

Filtra vārgums/ stiprums nemēras centimetros, bet filtrējošās masas laukumā! Ļoti daudz atkarīgs no pildījuma. Es varu ar to pašu e-401 nodrošināt nepārapdzīvotu 300 litrīgu akvāriju ar normāliem parametriem pastāvēšanu. Ko dod teiksim 10 cm gara strūkla, ja filtra švammīte ir sērkociņa kastītes lielumā? Es labāk izvēlos 2 cm strūklu un švammi piepūsta Rimi maisiņa lielumā ;) :) . Un ja vēl saliek keramiskās lodes vai gredzenus , tad vispār. Vēl, paskaties vai šlangas ir tīras, nav pārlocītas, vai nav pa garu u.c. sīkumi, kas var iespaidot. Par cik tagad ir aktuāla maksa par elektrību, tad daudzi pāriet uz mazākiem filtriem bet savukārt pielda tos ļooti kvalitatīvi. Dabiski, jo lielākas zivis, teiksim LĀE cihlīdas vai zelta zivis, jo arī lielākam filtram ir jābūt, bet ar haracīnām tā nav obligāta prasība.
andrejss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt andrejss » Pirm Okt 31, 2016 8:29 am

Nu it kā jau jā, bet man tas iekšējais ir (pēc papīra) 500l/h, bet jbl ir 450l/h. Un ja izplūdes laukums ir +/- vienāds tad arī loģiski ka strūklai būtu jābūt +/- vienādai? viena truba itkā ir tāda kur gabalu varētu nogriezt, bet ne tik daudz. Un pielocījies arī nekas nav. Gribēju kaut kā salīdzināt ar citiem :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Okt 31, 2016 8:56 pm

andrejss rakstīja:bet man tas iekšējais ir (pēc papīra) 500l/h, bet jbl ir 450l/h. Un ja izplūdes laukums ir +/- vienāds tad arī loģiski ka strūklai būtu jābūt +/- vienādai?
Nē! Padomā pats - iekšējam propelleris ir gandrīz pie pašas izplūdes trubiņas, bet ārējam ir vismaz 1m gara šļauka, plus vēl jāpumpē ūdens uz augšu!! Uz uz augšu, tas ir vismaz 1.5m! Ārējam ir daudz lielāka pretestība un slodze darbam, bet toties tas ir daudz, daudz efektīvāks par iekšējo sērkociņkastīti ;) .
andrejss
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt andrejss » Pirm Okt 31, 2016 11:48 pm

Arī tam varētu piekrist, bet ir viens bet - tā ūdens virsmas viļņošanās un vispār ūdens maisīšanās ar tikai ieslēgtu jbl liekas galīgi vārga. Mēģināju arī pacelt filtru uz skapīti kur stāv akva, domajot ka tad tak jāuzlabojas - bet nekā. Brīvdienās patīrīšu, tad redzēs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Nov 02, 2016 7:40 pm

Kad tīrīsi, tad neaizmirsti iztīrīt visas "cukas" , galvas kanālus, līkumus, šlangas u.c. Tikai tad redzēsi atšķirību.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Sv Jan 15, 2017 9:20 am

Labrīt!

Ta ko var ņemties ... skaidrs ka švammes filtra ieplūdē aizsistas ar akvārija s...diem. Jāiztīra. Un ne tikai švammes.

Ja ilgi bijis uz "lēno režīmu" - tīra visu - trubas, rotoru, pieslēgvietas, visus līkumus, jo aļģjes pie mazas plūsmas mīl saaugt visur (tāda brūna masa ... trubās vēl izteikti pavedienveidīga). !!! Un vēl !!! - filtra keramiskajās granulās var būt apmirušas baktērijas, viņas tērē skābekli, kuru pie aizsistām ieplūdes švammēm ūdens tur nepiegādā pietiekami. Reāli 1-2h bez ūdens maiņas un skābekļa un jau "čau". Ideāli ir ja var iztīrītajā filtrā saliet ūdeni no normāli strādājoša akvārija. Un mazgāt arī nolietā akvārija ūdenī.

Uz aci tīra filtra spiediens ir lai "grābeklis" dotu vismaz 10-12cm garu horizontālu plūsmu. Man tīrs e901 dod tuvu 15cm. Ja samazinas zem 10cm - skaidrs ka laiks tīrīt filtru. Un kautkur jau iepriekš rakstīju - nofotografējat vai nofilmējat _tīra_ filtra darbību, lai ir ar ko salīdzināt.

BET par to ka "Nē! Padomā pats - iekšējam propelleris ir gandrīz pie pašas izplūdes trubiņas, bet ārējam ir vismaz 1m gara šļauka, plus vēl jāpumpē ūdens uz augšu!! Uz uz augšu, tas ir vismaz 1.5m! Ārējam ir daudz lielāka pretestība un slodze darbam, bet toties tas ir daudz, daudz efektīvāks par iekšējo sērkociņkastīti" ... nu viegli sakot ir muļķības. Jo:

1) Ūdens staba augstums virs izplūdes ir praktiski vienāds ar ūdens staba augstumu ieplūdē ... nu tur 2-5cm starpība var būt. Cik izplūde pacelta virs akvārija līmeņa. Spiedienu atšķirība nebūtiska. Pamatskolas fizika par savienotajiem traukiem.
2) jā varbūt truba ir dažreiz ir 1,5m, bet gribu redzēt _standarta_ akvāriju kur izplūde ir 1,5m virs filtra (filtrs vēl ap 30cm augstumā) ... apkalpojam ar mazām kāpnītēm? Bet kā jau minēju - tas pie savienoto trauku sistēmas nav būtiski.

Ārējam _tīram_ filtram un iekšējam _tīram_ pie vienādām rotoru (pumpju) jaudām jābūt praktiski vienādam sūknēšanas apjomam. Kāpēc es uzsveru vārdu "tīrs", tāpēc ka filtri aizdambējas _DAŽĀDI_. Iekšējam (vismaz JBL eN01 sērijai) ienākošās plūsmas _švammes_ir_maza_laukuma_ un netīros akvārijos tiek ātri nodambētas. Reāls "ķēdes vājais posms". Iekšējos filtros ūdens ņemšana notiek no 2-3-4-5 kasetēm. Kur ieplūdes virsma ir daudz lielāka par ārējā filtra ieplūdes švammēm. Redzēts ka kasetes ir aizsistas par 1/3 -1/2 ar s...diem, bet nenobloķētā daļa nodrošina pietiekamu ūdens plūsmu.

Un jā - es NEAPŠAUBU ka liela tilpuma ārējais filtrs ir bioloģiski efektīvāks, bet tiem tomēr ir savs "ahileja papēdis" par kuru uzrakstīju.

Un tomēr ... filtra vārgums mēras centrimeros :) ... ja ir tikai 2-3 cm, tad tas ir - "vai vēl kāda zivs ir dzīva" ?! :)

--
Mareks

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis