Filtra pildījums.

Džaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Tr Dec 31, 2014 2:44 pm

Filtra pildījums.

Atbildēt Džaura » Cet Nov 05, 2015 6:01 pm

Sveiki! Šeit esmu jauniņā. Gatavojos tuvākajā laikā palaist savu jauno 240l akvāriju ar Aquael iekšējo filtru. Bet pagaidām man ir tikai viens jautājums-vai man iekšējam filtram arī ir jāpērk klāt keramiskie gredzeni vai oglītes? Ja jā,tad īsti nesaprotu,kur tieši tiem filtrā vieta ir paredzēta. Jau laikus atvainojos visiem par savu tupumu :D akvārijs ir bijis jau sen atpakaļ,tiesa,3x mazāks,bet toreiz filtrā bija tikai švamme un viss bija ok.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3167
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Filtra pildījums.

Atbildēt Haxiz » Piekt Nov 06, 2015 9:31 am

Vispār tādiem akvārijiem neizmanto iekšējos filtrus. 10x labāks un efektīvāks būs ārējais. Ogli arī neliek iekšā filtrā. Tā tur pagaidām nav vajadzīga, bet par lodēm - es jau nezinu kāds Tev ir tas iekšējais filtrs, kas par modeli. Dabiski, ka labāk ir izmantot gredzenus vai lodes, bet vai tos tur var ielikt?
Džaura
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Džaura » Piekt Nov 06, 2015 10:52 am

Paldies par atbildi. Bāc. Bet kāpēc tad tiek ražoti vispār iekšējie filtri tādiem tilpumiem,ja jau neizmanto iekšējos? Tātad es nemaz nedrīkstu akvu palaist,kamēr nebūšu iegādājusi ārējo? Šis nekam neder?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 853
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Piekt Nov 06, 2015 11:06 am

Palaist drīksti ar to, kas ir. Ar laiku, kad tiksi pie ārējā filtra, pati tur vairs negribēsi paturēt iekšējo. Jo bez tā būs daudz smukāk un būs arī ļoti patīkami vairs katru nedēļu filtru netīrīt :D Bet ražo tādus tāpēc, ka ir pircēji. Ko tik visu neražo. Nav jau arī tā, ka būtu galīgi nekam nederīgi, duļķes nokāš labi, arī straumi taisa, aerē, tikai ar mazāku iespēju biofiltrācijai. Dažreiz tas der, dažreiz ne visai - atkarīgs cik daudz būs augu un kādas zivis turēsi.
Džaura
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Džaura » Piekt Nov 06, 2015 2:43 pm

Nu,tad nomierināji. :) apstādīt ar augiem es plānoju pieklājīgi,ar zivīm pārbāzt pārāk neplānoju. Tad jau būs labi laikam,kamēr neiegādāšu ārējo. :) paldieska apskaidroji. :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3167
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Piekt Nov 06, 2015 7:40 pm

Nu ined jau dažos vārdos aprakstīja. Es vel piebildīšu, ka ārējais ir daudz klusāks un nerada vbrācijas, tas jātīra 1-2x gadā, savukārt iekšējais 1z vienā-divās nedēļās. Un galvenais - bioloģiskä attīrīšana un ūdens parametru stabilitāte, tas ir drošība un dažādām kļūdām un intoksikāciju. Bet sākumā izmantot vari, kamēr nav daudz zivis. Parasti iekšējie tiek litoti akvārijos līdz kādiem 50\60 litriem.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis