Eihem, JBL vai Tetratec plusi un mīnusi

Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.
Vecums: 37

Eihem, JBL vai Tetratec plusi un mīnusi

Atbildēt magnola » Tr Sep 15, 2010 10:31 am

Vakar visu vakaru pavadīju meklējot info krievu val. forumos par ārējiem filtriem diskusu akvārijos :scared:
Tad nu secinājums ir tāds, ka galvenokārt figurē 3 ražotāji: Eihem, JBL un Tetratec.

Runājot par Tetratec, salasījos dikti daudz par kaut kādu brāķu partiju. Pats filtrs man simpatizē ar ērtumu un vienkāršumu apkalpošanā un protams ar cenu, BET bail no tās sliktās slavas.  :( Vai kāds ir saskāries ar šo firmu un tās preci, konkrēti Tetratec EX1200 ?

Gribētos dzirdēt te jūsu domas no personēgās pieredzes  ;)
Pēdējo reizi labojis 1 - magnola, labots 0 reizi.
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Re: Eihem, JLB vai Tetratec plusi un mīnusi

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Sep 15, 2010 11:05 am

Diemžēl ir forumi, īpaši .ru, kur slavē tikai Eheimu un noliek visu citu. Tieši tāpēc par filtriem es parasti interesējos ne .ru auditorijas forumos - tur ir nedaudz objektīvāka infa. JBL, īpaši pēdējie modeļi,  nav ne ar ko sliktāki par Eheim (ja nu vienīgi ar zemāku cenu :D ). Protams, tās jau tikai manas domas, kuras arī nav objektīvas :)

Man arī ir Tetratec(laikam)  1200, neizpakots, jauns un ne reizi nelietots - gaida, kad būs akvārijs. Tāpēc par šā filtra ekspluatācijas kvalitāti neko nepateikšu, bet tā viņam kostrukcija liekas OK.

Jāpagaida Haxiz, gan jau viņam arī būs ko teikt...
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Kristinka
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 32
Pievienojies: Piekt Nov 06, 2009 1:51 pm
Atrašanās vieta: Aizkraukle-Pļaviņas
Vecums: 39

Atbildēt Kristinka » Tr Sep 15, 2010 4:57 pm

Man ir JBL cristal profi e900.Patik,loti erts.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Sep 16, 2010 1:15 pm

Emm... es biju sajaucis, man ir Ferplast, nevis Tetratec ražojuma filtrs :embarrass: .
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3264
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Atbildēt Haxiz » Cet Sep 16, 2010 5:39 pm

Nu es neko jaunu un revolucionāru nepateikšu  :educated:. Pirmkārt, ja ir naudas un vajag prestižu, tad Eheimus no pro sērijas. Pārējie ( Clasic, Eco) ir trausli, neveikli apkalpošanā, reizēm grūti atgaisošanā. Rezerves daļas ir divreiz dārgākas kā citiem konkurentiem. Runājot par Tetra, tad Tetrai tas ir pirmais ārējais filtrs, kur ne viss ir līdz galam nošpikots no citiem. Darbojas nevainojami, bet no man zināmiem 5 filtriem četri gada laikā palika skaļi. Un tas bija nevis nepareizas kopšanas dēļ vai rotora bet statora tinumu dēļ. Ja grib klusumu, tad jāmaina visa galva ( lētāk jauns filtrs vietā). Reāli salūzuši nav neviens, remontēti nav, bet skaņa un efektivitāte prasās uz uzlabojumiem. Ferplasti ir labi sevi parādījuši. Pietiekoši klusi, nelūzt ( neviens no man zināmiem 11 filtriem nav bijis remontā vai meklētas rezerves daļas dēļ rūpnīcas defekta), ne tik ērti apkalpošanā ka Eheim Pro un JBL, bet labāk kā Eheim Clasic un Hydor. Par JBL te jau daudz rakstīts. Pateikšu tik ka veciem modeļiem CP 120, 250 un 500 ir kvalitatīvākas caurules un trubas, bet tas nekādi neattiecas uz pašu filtru kas ir ar labu garantiju un ir visklusākie ilgtremiņā salīdzinot ar citiem Lv sastopamiem. Jaunajiem CP e- sērijas filtriem ir papildus pumpis palaišanas/iepildīšanas atvieglošanai, nav keramiskie gredzeni kas organizē plūsmu un ir papildus vieta baktērijām, bet tam ir speciālas nodaļas lielo gružu savākšanai un tās atrodas dalītā augšējā grozā. Tie ir nokomplektēti 100%. Hydori ir mazi, kompakti, neveikli apkopē un paskaļi priekš guļamistabas, bet toties iebāzt var jebkur, efektivitāte ir pieņemama, rezerves daļas lētas un praktiski visas ieskaitot korpusu! Komplektācija ap 50%.  Tad vēl ir sastopami Project un visādi ķīnas un poļu ražojumi par kuriem var teikt - laimes spēle. Ā, un daudzu nīstie un slavētie (?)  Hāgeni - skaļi, graboši, plīstoši, lūstoši stiprinājumi. Tā ka skaties pati kas labāk pie sirds. Man pašam mājas ir viens JBL CP 500 un otrs Eheim  2217. Pēdējo vēlos pārdot kaut tūlīt, kaut pilnu nopakotu ar biolodēm, un tā vietā nekavējoties citu  :).
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 50

Atbildēt Vikks » Cet Sep 16, 2010 6:10 pm

Man Ir JBL un esmu apmierināts, kluss, pietiekami jaudīgs un salīdzinoši lēts. Tiesa neesmu nekad lietojis un testējis Eheimus, Tetras, bet pēc nostāstiem laikam arī netestēšu. Esmu kļuvis par JBL fanu.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs

Atbildēt briedis » Cet Sep 16, 2010 8:54 pm

No ārējiem filtriem esmu lietojis tikai JBL e900 un JBL e1500, abi jau gandrīz divus gadus darbojas nevainojami, klusi. Kā vienīgo mīnusu varētu minēt trubu savienojumus, varēja bū kvalitatīvāki.
Lietotāja avatars
magnola
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 362
Pievienojies: Otr Jan 27, 2009 11:04 pm
Atrašanās vieta: Rīgas raj.

Atbildēt magnola » Piekt Sep 17, 2010 7:56 am

ooooo, paldies jums par atbildēm!  :bis:

Kuri zooveikali tirgo JLB? Būs jāiet papētīt  ;)
360l akvārijs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Sep 17, 2010 8:43 am

Zooservisa veikalos - pārdaugavā Kalnciema ielas lielajā Maximā nosacīti pretīm Spicei , centrā pretīm bērnu pasaulei, Imantā anniņmuižas ielā u.c. Ja kas, varu sarunāt kādu uz apskati .  
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spoonman
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Pirm Apr 26, 2010 9:47 pm

Atbildēt spoonman » Piekt Sep 17, 2010 12:45 pm

Ta liela maxima ir Lielirbes un Ulmana gatves krustojumaa (pie spices), pats tur e700 iegadaju, superigs, dzirdet vispar nevar...
Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 50

Re: Eihem, JBL vai Tetratec plusi un mīnusi

Atbildēt Vikks » Sest Sep 18, 2010 11:42 am

Es savulaik ņēmu no Haxiz, uzraksti viņam PZ varbūt arī tev var sagādāt. būsi apmierināts, gan ar filtru, gan servisu.
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Pirm Sep 20, 2010 10:19 am

briedis rakstīja: Kā vienīgo mīnusu varētu minēt trubu savienojumus, varēja bū kvalitatīvāki.
Šī lieta man arī drusku nepatīk, ecajam bija cietās trubas un savienojumi... . Bet nu tas uz efektivitāti neiespaido  :) . Tiem kas bieži krāmējas ar šļaukām sagādāju veco filtru trubas.
piepe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 275
Pievienojies: Piekt Feb 01, 2008 8:23 am
Atrašanās vieta: Rīga, Iļģuciems

Atbildēt piepe » Sv Sep 26, 2010 9:25 am

JBL vecajiem CP filtriem nejauši ietikušās dzīvības bez īpašām probēmām varēja izdzīvot filtrā, bet e900tajā ne.
Arī esmu JBL fans :)
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Sep 28, 2010 6:04 pm

Njā, man nav trāpījies kādu iesūkt filtrā, tikai gliemeži paši tur salīduši simtiem, bet padomājot  - teorētiski tiešām tas tā var būt! Vecajam modelim filtrācija sākas no filtra apakšas uz augšu, un pašā apakšaā kur ir plastikāta lodes ir pietiekoši daudz vietas kur sīčiem kādu laiku padzīvot ( ja tie ir izdzīvojuši atrakciju caur iesūcošo daļu un ceļu pa caurulēm)  :), savukārt jaunajā visi tiek ar plūsmu piespiesti pie primārās attīrīšanas švammes augšējā grozā. Lielām zivīm tas nav iespējams dēļ tryubu diametra, bet ja ir sīči, tad jebkurā gadījumā uz iesūcošā groza ir jāvelk vai nu sievas zeķe vai tās vietā jāliek švamme.
krisa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Otr Dec 13, 2011 5:41 pm

Atbildēt krisa » Otr Dec 20, 2011 5:47 pm

Sveiki esmu nobriedusi nomainīt iekšējo pret ārējo akvārija filtru savam 80l akvārijam.
Nevaru izšķirties vai pirkt Eheim Classic 2211 vai JBL JBL CristalProfi e700.
Vai ārējais filtrs manā akvārijā neveidos pārāk lielu straumi, kā rezultātā mans akvārijs pārvērtīsies par veļas mazgājamo mašīnu?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis