Apgaismojums

Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Tr Okt 09, 2019 6:11 pm

Labdien,
saldūdens akvārijs 200l, 4x54x100, līdz šim gandrīz bez dzīvajiem augiem,ir raglape, bet īpaši negrib augt jo apgaismojums galīgi nav paredzēts augu augšanai.Akvāriju nopirku lietotu ar kaut kādu ķīniešu led lampu, nezinu ne parametrus, neko citu un no ārpuses pa perimetru pielīmētu led strīpu, kura nestrādā, zivīm šķiet pietiek, jūtas labi. Ir nepieciešams apgaismojums, iesākumā vienkāršu augu audzēšanai. Vākā apgaismojumu iebūvēt nav iespējams, pilnīgi taisns, melns, plakans, nezinu, kā vēl noraksturot. Lampa stāv uz stikla balstiem zem akvārija vāka. Vāks nepieciešams, jo gurami ālējas un ir lekušas laukā no iepriekšējā akvārija,tāpēc tika iegādāts lielāks akvārijs un ar vāku. Nav ne jausmas kur un ar ko sākt. Vai var nopirkt (kur) gatavas gaismas( kāda ražotāja, ar kādām un cik lampām, cik jaudīgas utt.) vai kaut kur pasūtīt izgatavot (kur tas ir iespējams?) Protams svarīgas arī izmaksas, vismaz provizoriskas, lai zinu ar ko rēķināties! Jau iepriekš pateicos par sniegtajam atbildēm un ceru uz sapratni no akvāriju guru, ja esmu sarakstījusikādas muļķības :)
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Apgaismojums

Atbildēt alkim » Cet Okt 10, 2019 11:56 am

Sveicināts forumā!
Neesmu guru un pieredzes man maz, bet sarakstīšu savas atbildes un jautājumus (un pārdomas).
Kikis rakstīja: [...] akvārijs 200l, 4x54x100
Tavs akvārijs manuprāt ir standarta izmēra (40cm dziļš, 55cm augsts un 100cm plats) - tu vari sameklēt jau gatavu vāku ar gaismām, vai piemeklēt lapas, kuras der zem tava esošā vāka.
Kikis rakstīja: [...] līdz šim gandrīz bez dzīvajiem augiem,ir raglape, bet īpaši negrib augt jo apgaismojums galīgi nav paredzēts augu augšanai. [...]
Pēc savas neilgās(~5 mēneši) akvāriju augu audzēšanas pieredzes varu teikt ka raglapei nekādu dižo apgaismojumu nevaig. Pat karantīnas akvārijā, bez sava apgaismojuma (vienīgā gaisma ir no netālu stāvošā akvārija), man viņa aug diezgan labi - vairākas reizes esmu daļu izmetis, jo saaug pārāk daudz. Tiesa es tur esmu piepilinājis mazliet šķidro mikro (JBL Ferropol) un makro (JBL ProScape N un P) mēslojumu (Brīdinājums! Neko nepilini uz aklo - es pilinu jo ar testu palīdzību noteicu kas ūdenī trūkst)... Vai ir kas zināms par ūdens parametriem (pH, KH, GH)?
Kikis rakstīja: [...] kaut kādu ķīniešu led lampu, nezinu ne parametrus, neko citu [...]
Kas uz viņas rakstīts? Būtu jābūt vismaz vatiem (W) un voltiem (V). Viņa pa tiešu štepselējas 220 rozetē, vai arī ir barošanas bloks pa vidu? Varbūt parametri ir uz bloka sarakstīti? Un vai tev patīk gaismas krāsa? Varbūt šo var atstāt kā "cilvēka acij" domāto gaismu un papildus pielikt kādu speciālo augu audzēšanas lampu?
Kikis rakstīja: [...] Ir nepieciešams apgaismojums, iesākumā vienkāršu augu audzēšanai. [...]
Pavisam vienkāršiem augiem daudz nevajag. Bet kuri augi tev patiešām patīk? Varbūt tiem augiem vaig ļoti labu gaismu un CO2 un aglīgu grunts apakšslāni? Starpcitu - vai Tev akvārijā jau ir grunts un ja ir tad kāda un cik biezā slānī?
Kikis rakstīja: Vākā apgaismojumu iebūvēt nav iespējams, pilnīgi taisns, melns, plakans, nezinu, kā vēl noraksturot. Lampa stāv uz stikla balstiem zem akvārija vāka.
Viena bilde ir tūkstoš vārdu vērta. Vai divas bildes šajā gadījumā. Norotografē akvāriju ar un bez vāka. Var pielikt klāt kādu mērlenti vai lineālu - palīdz saprast cik daudz vietas zem esošā vāka ir un kāda precīzi tam ir forma.
Kikis rakstīja: Nav ne jausmas kur un ar ko sākt. Vai var nopirkt (kur) gatavas gaismas( kāda ražotāja, ar kādām un cik lampām, cik jaudīgas utt.) vai kaut kur pasūtīt izgatavot (kur tas ir iespējams?)
Pameklē "akvārija vāks" - googlē vai "aquarium lid" amzonē, bet ja gribi ko nestandarta, tad aizraksti PM Haxiz. Ja vēl neesi apzinājis Latvijā bāzētos internetveikalus kas tirgo akvāriju preces, tad uzjautā Googles tantei "akvārijs internetveikals". Lielākajos zooveikalos mēdz būt šādas tādas gaismas, bet cenas tur parasti ir kosmoss un izvēle švaka.
Kikis rakstīja: Protams svarīgas arī izmaksas, vismaz provizoriskas, lai zinu ar ko rēķināties!
Diapazons būs no dažiem desmitiem Eur līdz pat dažiem simtiem - pat tūkstotim var pārkāpt pāri - ja skatās uz ļoti kvalitatīvām un ļoti ilgi kalpojošām lietām. Piemēram vienā akvārijā man vāks ar lampu izmaksāja 55 Eur, bet otrā lietota lampa vien 135Eur.
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Cet Okt 10, 2019 7:54 pm

Sveiki, paldies par atbildi, bet skaidrāks tāpat nekas nepalika. Nezinu kapēc, bet neļauj pievienot bildes ne no telefona, ne no datora, ja izņem no google foto, vai vienkarsi nemaku pievienot. Akvārijs ar taisnu virsmu, vāks arī taisns gluds , bez izliekumiem. Ķīniešu lampa slēdzas pa taisno kontaktā, uz slēdža 220VAC/50 HZ, 24W. Bez raglapes iestādīti māla granulās podiņos Rotala - palikusi brūngana un birst skujiņas vai pareizāk lapsiņas apgrauž, vēl ir Cardamina arī nīkuļo un Mikrante vai kaut kas līdzīgs,nevaru īsti izlasīt, pāris sūnu bumbas, tām nav ne vainas, katru dienu piebaroju ar Planta gainer K+, macro red, Carbo. Testi nav taisīti, ūdeni mainu katru nedēļu 1/3, pagasta ūdens, jauna attīrīšanas sistēma, ūdens labs, kādu laiku atpakaļ raglape auga, kā traka,līdz nomira, tā dīvainā led strīpiņa, sarkana ar zaļām gaismiņām pa perimetru visam akvārijam, piebaroju tieši tāpat, kā šobrīd. Gribētu valisneria spiral, ziemsvētku sūnu un Ričiju. Inetā sameklēju,ka akvārijs vizuāli līdzīgs RIO 200, izskatās, ka lampas liekas uz stikla plauktiņiem, kas ir 7 cm zemāk par vāku. Tātad joprojām ir jautājums kādas lampas, cik stipras nepieciešamas T5 vai T8, cik w jābūt vienai lampai. Garumu sapratu, ka vajag vismaz 90 cm. To lampu veidu ir tik daudz, ka vienkārši var apjukt,ir plant, natural, day un kādas tik vēl ne. Viss maksā bargu naudu, tāpēc meklēju padomu, lai nav tā, ka jāmet ārā un citas atkal jāpērk. Kas ir Haxiz un kā ar viņu var atrast.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3328
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Apgaismojums

Atbildēt Haxiz » Cet Okt 10, 2019 8:34 pm

Kur Tu dzīvo? Ir iespēja aizbraukt un apskatīties. Es pārtaisu, uzlaboju un izgatavoju dažādus vākus ar gaismām gan akvārijiem, gan terārijiem. Mēģini atrakstīt PZ. Nez kāpēc pedējā laikā reizi pa reizei kaut kas nobrūk ar tām. Ja neatbildu pēc pāris dienām, tad raksti te pat.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 37
Contact:

Re: Apgaismojums

Atbildēt spiets » Piekt Okt 11, 2019 12:37 am

Kas tas par Carbo, kuru lieto?? Klasiski visu laiku bija ''šķidrais ogleklis'' kas ir diezgan stipra inde un kaitīgs arī cilvēkam. Tas ir glutāraldehīds. No tā augi aug nedaudz labāk, bet tādi augi kā raglape, ričija, valisnērja, lomariopsis, pēlija un iepējams kāda no sūnām ar laiku iznīks. Raglape būs pirmā kas nomet skujas, valisnērija pat var palikt stiklaina un izšķīst.
Ja tas Carbo ir kāds no dažādo organisko skābju maisījumiem ar stimulatoriem, tad tas ir vairāk kā nekas, bet drīzāk raksturojamskā ''plāksteris mironim'' vai šķidrums pašiedvesmai...

Kas attiecas par mēslojumu ''pilināšanu uz aklo'' - diskutējams jautājums. Ja pats samaisa sastāvus pēc online kalkulatoriem un veic 50% ūdens maiņas reizi nedēļā, tad pat tajā gadījumā ja augi neko nepatērētu un daļa nitrātu nepazustu denitrificēšanas procesā tu nevarētu uzkrāt vairāk par divkāršu devu ko nedēļā ielej. Savukārt uz pudelēm rakstītās dozas visbiežāk ir diezgan nekaitīgas, ja tiek ievērotas ūdens maiņas. TIkai mazapgaismotam akvārijam ar dažiem augiem nevajag pirkt mēslojumus, kas paredzēti akvaskeipiem ar milzīgu zaļo augu masu. Tie mēslojumi var saturēt pat tādas vielas, kas iet cauri amonjaka fāzei, kad ielietas ūdenī. Ir speciāli izstrādātas metodes, lai testi būtu jāizmanto pēc iepsējas mazāk. Bet firmu mūžīgie ieteikumi visu laiku testēt ir ''patērētāju sabiedrības'' veidošanas instruments un mārketinga triks lai pieradinātu apziņu, ka ik pa laikam no šīs firmas kaut kas ir jānopērk.... Sākumā gan testi var palīdzē,t lai saprastu kas notiek cik akvāijs patērē. Un šad tad, kad kaut ko nevar saprast testi arī ir labs insturments, bet regulāra testēšana - paldies, nē.
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 12:44 am

Kas ir PZ ? Dzīvoju Bauskā. Uz Rīgu braucu 2 x nedēļā, pirmdienās un piektdienās, vedu bērnu uz un no skolas. Vispār jau man šķiet, ka esmu pielaidusi daudz kļūdu veidojot akvāriju, kamēr bija maziņš 20 l bez augiem , viss bija ok, salasījos, ka lielus kopt ir vieglāk un gribēju skalārijas (ļoti patīk), paņēmu 200 l, lietotu un cik tagad saprotu ar nepareizām gaismām un filtru arī, jo ir fluval , kas paredzēts 100l un iekšējais , nezinu, kas par filtru, bet paliels, ko tīru, katru nedēļu.Paļāvos arī uz iepriekšējā akvārija īpašnieka padomiem. Grunti sabēru no iepriekšējā akvārija + piepirku klāt, ko Bauskā varēju uz to brīdi dabūt, frakcija 0.4-0.8. Visu skaloju, vārīju. Saknes no pašas dārza - ceriņš, mērcētas 3 nedēļas, novārītas, kokosa palmas miza no Bali, arī mērcēta, vārīta, liels gliemežvāks arī no Bali, izvilku snurkelējot,pusgadu nostāvēja laukā, 4-5 stundas novārīts, tagad palicis zaļgans, viens apaļš laukakmenītis, neliela mākslīga klints no iepriekšējā akvārija un divas apaļas mājiņas no aliekspres, viss mērcēts un novārīts pirms likts iekšā. Pirmās zivis bija gupijas, 2 dzelteni samiņi, vairs neatceros, kā sauc, 1 danija, 1 ampulārija. Tagad klāt ir 3 skalārijas, 2 gurami + vēl viena it kā gurami krāsota (rozā), bet izskatās savādāk, vēl viena zivtiņa, iespējams papagaiļa zivs un vēl viens samiņš, kuram arī nezinu nosaukumu un 4 lapsiņas, tās iegādājos vasarā, jo ar kaut ko ievazāju melno bārdu, labi tiek galā. Ar zivīm viss ir ok, neviena nav slima vai mirusi, akvārijs kopš pavasara.
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 12:50 am

Aqua Art Planta Gainer Carbo
alternatīva ogļskābās gāzes padevei pirku vienmer.lv, kā ieteicamo līdzekli un dozēju pēc priekšrakstiem.Šeit apraksts no viņu mājas lapas:

Aqua Art Planta GainerCarbo - "šķidrais CO2",alternatīva ogļskābās gāzes padevei. Šķidrums nav kaitīgs akvārija dzīvajiem organismiem, ja deva nav trīsreiz lielāka par ieteicamo. Šķidrums satur stimulatoru, kas stiprina augu struktūru. Lietojot šo šķidrumu, jūs varat samazināt nelabvēlīgoaļģu augšanu. Divas reizes palielinot ieteicamo devu, jūs varat izvairīties no tādām aļģēm kā „melnā bārda”. Šis šķidrums nesatur mēslojumu, tādēļ mēs iesakām to lietot kopā ar pārējiem makro un mikro saturošiem mēslojumiem.

Tāpat kā jebkuru ikdienas mēslojumu, šo šķidrumu ieteicams lietot pirms apgaismojuma ieslēgšanas. Co2 ūdens testi nereaģē uz šo šķidrumu, tie reaģē tikai uz Co2 gāzveida formā, jo tikai tā var mainīt KH un PH rādītājus. Ar šo šķidrumu jūs nevarēsiet panākt augu „burbuļošanas” efektu – tas ir, kad augi uzņem gāzveida Co2 un atbilstošā apgaismojumā uz augu lapām parādās skābekļa burbuļi. Tas ir vistīrākais skābeklis un 100% efektīvi bagātina ūdeni ar nepieciešamo O2. Bet ne katrs var atļauties nopirkt sev stacionāru Co2 sistēmu, līdz ar to tagad daudzi ražotāji piedāvā šāda tipa šķidro Co2 aizvietotāju. Tas kompensē toCo2, ko augi nesaņem, un tai pat laikā samazina nelabvēlīgo aļģu augšanu.

Akvārijā ar vidēju augu daudzumu – 1 (1.ml) dozatora spiediens uz 50l ūdens/dienā.
Akvārijā ar lielu augu daudzumu – 1 (1.ml) dozatora spiediens uz 25l ūdens/dienā.

Ideāli izmantot kopā ar: Gainer K+ Gainer K+

Gainer K+
Gainer K + classic
Gainer PRO Macro RED
Gainer Carbo
Gainer Macro GREEN
Gainer PRO Ferro+
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 37
Contact:

Re: Apgaismojums

Atbildēt spiets » Piekt Okt 11, 2019 10:48 am

Kikis rakstīja:
Piekt Okt 11, 2019 12:50 am
Aqua Art Planta Gainer Carbo
alternatīva ogļskābās gāzes padevei pirku vienmer.lv, kā ieteicamo līdzekli un dozēju pēc priekšrakstiem.Šeit apraksts no viņu mājas lapas:............
Speciālie akvu mēslojumi sanāk padārgi. Petiek paņemt piemēram kādu mikroelementu maisīju, kuri parasti arī satur kāliju. Un priekš nitrātiem izmantot KNO3, fosfātiem KH2PO4. Un tad pēc online kalkulatoriem, kas paredzēti akvāristiem var sarēķināt visas devas. Mēslojums ir mēslojums, vienalga kādā pudelē ieliets. Man aizdomas, ka Jūs tur kaut ko par daudz eaat sapirkuši tam akvārijam, un tur pat pārklājas tie mēslojumi - principā viens un tas pats nosaukts dažādos vārdos un ar nelielām atšķirībām sastāvā - tas arī viss.
Ar vienmēr.lv jābūt uzmanīgiem. Pie viņa daudz ko var nopirkt. Lielākoties viss maksā daudz dārgāk. Un tas džeks ļoti ''smērē'' visu ko var iesmērēt. Ja iet uz to veikalu, tad ir jāzina konkrēti ko Jums vajaga, un jāpaliek pie tā. Kaut uz lapas uzraksiet ko pirksiet un neatkāpjjaties no sava saraksta. Jo viņš ir labs ''andelmanis''. Viņš tā apstrādās, ka iziesiet no veikala ar vēl 5 pilnīgi nevajadzīgām lietām.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 37
Contact:

Re: Apgaismojums

Atbildēt spiets » Piekt Okt 11, 2019 10:52 am

spiets rakstīja:
Piekt Okt 11, 2019 10:48 am
Kikis rakstīja:
Piekt Okt 11, 2019 12:50 am
Aqua Art Planta Gainer Carbo
alternatīva ogļskābās gāzes padevei pirku vienmer.lv, kā ieteicamo līdzekli un dozēju pēc priekšrakstiem.Šeit apraksts no viņu mājas lapas:............
Te var palasīt diskusiju par to kas ir un ko sliktu dara glutaraldehīds akvārijā
Speciālie akvu mēslojumi sanāk padārgi. Petiek paņemt piemēram kādu mikroelementu maisīju, kuri parasti arī satur kāliju. Un priekš nitrātiem izmantot KNO3, fosfātiem KH2PO4. Un tad pēc online kalkulatoriem, kas paredzēti akvāristiem var sarēķināt visas devas. Mēslojums ir mēslojums, vienalga kādā pudelē ieliets. Man aizdomas, ka Jūs tur kaut ko par daudz eaat sapirkuši tam akvārijam, un tur pat pārklājas tie mēslojumi - principā viens un tas pats nosaukts dažādos vārdos un ar nelielām atšķirībām sastāvā - tas arī viss.
Ar vienmēr.lv jābūt uzmanīgiem. Pie viņa daudz ko var nopirkt. Lielākoties viss maksā daudz dārgāk. Un tas džeks ļoti ''smērē'' visu ko var iesmērēt. Ja iet uz to veikalu, tad ir jāzina konkrēti ko Jums vajaga, un jāpaliek pie tā. Kaut uz lapas uzraksiet ko pirksiet un neatkāpjjaties no sava saraksta. Jo viņš ir labs ''andelmanis''. Viņš tā apstrādās, ka iziesiet no veikala ar vēl 5 pilnīgi nevajadzīgām lietām.
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Apgaismojums

Atbildēt alkim » Piekt Okt 11, 2019 11:20 am

spiets rakstīja: Kas attiecas par mēslojumu ''pilināšanu uz aklo'' - diskutējams jautājums. Ja pats samaisa sastāvus pēc online kalkulatoriem un veic 50% ūdens maiņas reizi nedēļā, tad pat tajā gadījumā ja augi neko nepatērētu un daļa nitrātu nepazustu denitrificēšanas procesā tu nevarētu uzkrāt vairāk par divkāršu devu ko nedēļā ielej. [...]
Mans brīdinājums bija domāts lai cilvēks nesāktu dozēt manis nosauktos mēslojumus tikai tādēļ ka es tos pieminēju. Ar "pilināšanu uz aklo" es domāju mēslojuma (vai jebkāda cita preperāta) pievienošanu bez skaidra iemesla kādēļ es to vispār daru ("man gribas lai augi ir smukāki" vai "man gribas lai augi aug ātrāk" nav gana skaidrs iemesls.).
Es pilnīgi Tev piekrītu - ūdens testi nav obligāti - tikpat labi (vai varbūt pat labāk) ir vērot augus un pēc to simptomiem izvēlēties vai un ko dozēt. Bet man kā iesācējam palīdz ja augu simptomus varu apstiprināt ar ūdens testiem. Piemēram simptomi norāda uz nitrātu trūkumu - taisu NO3 testu - ja tests arī uzrāda zemu NO3 tad dozēju nitrātus. Un pirms ūdens maiņas atkal veicu mērījumu lai noteiktu - bija par maz vai bija par daudz. Un neaizmirstam pievienot galveno sastāvdaļu - pacietību. Augi nereaģēs dažu stundu vai dienu laikā. Vaig nedēļas un mēnešus.
spiets rakstīja: [...] Bet firmu mūžīgie ieteikumi visu laiku testēt ir ''patērētāju sabiedrības'' veidošanas instruments un mārketinga triks lai pieradinātu apziņu, ka ik pa laikam no šīs firmas kaut kas ir jānopērk.... Sākumā gan testi var palīdzē,t lai saprastu kas notiek cik akvāijs patērē. Un šad tad, kad kaut ko nevar saprast testi arī ir labs insturments, bet regulāra testēšana - paldies, nē.
Pilnīgi piekrītu! Iesākumā testējam lai saprastu kas vispār notiek (un lai apmierinātu iesācēja vēlmi kaut ko nebūt darīt pie/ap/ar/par akvāriju), bet vēlāk to dara tikai ja ir kādi simptomi vai aizdomas ka kaut kas nav kā nākas.
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 11:23 am

Petiek paņemt piemēram kādu mikroelementu maisīju, kuri parasti arī satur kāliju. Un priekš nitrātiem izmantot KNO3, fosfātiem KH2PO4.

Kur to visu pērk? Dārzkopības veikalos? Bail nodarīt pāri zivīm!
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 11:31 am

Vēl joprojām aktuāls jautājums vai un kādas lampas vajag. Ir jāiegādājas testi, kādi un kur pirkt? Pagaidām neko nepilinu vairs klāt, šodien paredzēta ūdens maiņa, cik mainīt 1/3 vai pusi? Kā un no kā mājās veido piebarojumu augim?


Viss ir tik sarežģīti, ka sāku jau apsvērt iespēju saspraust atpakaļ mākslīgos augus un mierīgi dzīvot tālāk.... :whatever:
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 11:32 am

Vēl jautājums vai manis jau iegādātie 3 augi skaitās viegli kopjamie vai tomērt nē?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Apgaismojums

Atbildēt alkim » Piekt Okt 11, 2019 11:50 am

Kikis rakstīja:
Piekt Okt 11, 2019 12:44 am
Kas ir PZ ? [...]
Ar PZ ir domāta "Privāta Ziņa".
Labajā pusē sameklē to lietotāju, kuram gribi nosūtīt privātu ziņu, tad uzklikini uz vārda (vai nika).
pz_1.png
pz_1.png (48.4 KiB) Apskatīts 5498 reizes
Sameklē tekstu "PM: Sūtīt privātu ziņu" un klikšķini uz tā.
PZ_2.png
PZ_2.png (96.35 KiB) Apskatīts 5498 reizes
Atvērsies jauna lapa, kura ir diktī līdzīga tai, kurā tu raksti ziņas forumā.
Kikis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Okt 09, 2019 5:49 pm

Re: Apgaismojums

Atbildēt Kikis » Piekt Okt 11, 2019 12:02 pm

Paldies!

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron