Apgaismojuma risinājums 150l akvārijā

Mamzele
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Feb 05, 2018 12:15 am

Apgaismojuma risinājums 150l akvārijā

Atbildēt Mamzele » Pirm Feb 05, 2018 12:28 am

Sveiki!

Nesen ziemassvētkos tiku pie jauna 150l akvārija dāvanā! Akvārijs lietots, paštaisīts ar polikarbonāta sienām! Jau mēnesis pagājis zivis jūtas labi, ir pat pirmie mazuļi izauguši, augi daudz 10 veidu, taču daļa no tiem nīkuļo! Domāju. Ka arī jaunie nīkuļos! Līdzi nāca lamps, kas ir ar iespèju ielikt 2 spuldzes! Śobrîd iekšā ir floras glo spuldze augiem un parastā universālā akvāriju lampa! Lampas statīvs paštaisīts. Nav iebūvēts vākā! Vāks būtībā balstās uz spuldzes! Nav reflektora! Un akva ir tikai 18w spuldze augiem un otra 20w- tātad tikai 38 w! Kādus apgaismojuma variantus Jūs varētu piedāvāt, kas nav ļoti, ļoti dārgi!!! Meklēju risinājumu! Cik saprotu, lai augi augtu labi vajadzētu vismaz 110 w apgaismojumu! Kur var iegādāties atsevišķi vadu ar cokuliem, lai vārtu ielikt vēl lampas???
Vai paatāv kāds cits risinājums! Vai liekot lampu starp polikarbonāta pkāksn nepastāv iespēja, ka tas var aizdegties???
Vai var šādā cokulā meklēt un likt 54w spuldzes? Tādas ir!?? kādas labāk izvēlēties!
Akvārijs 60x80 cm
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 73
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Re: Apgaismojuma risinājums 150l akvārijā

Atbildēt Reader » Pirm Feb 05, 2018 2:19 am

Balstīt plastmasas vāku uz spuldzēm nav droši. Aizdegties varbūt neaizdegsies, bet deformēties var. Labāk ka viņas piekarinātas vākam aiz cokoliem un tas pats balstās vismaz uz akvārija sānu malām. Tur vajadzēs mainīt gan cokolus gan elektroniskos balastus arī, ja grib likt T5 lampas ar lielāku jaudu. Labāk pajautāt te pat forumā Haxiz.
Varbūt tur var pielikt vel kādu tāda pašu T8 spuldzi ar elektronisko balastu. Tādi bija depo, cokolus pirku Cenuklubā, droši vien palaidēji tur arī ir. Vadi gan jāsprauž klāt pašam.
Kas ir parastā universālā akvāriju lampa?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron