visizturīgākie ventilatori

Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 871
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

visizturīgākie ventilatori

Atbildēt Ined » Otr Sep 13, 2016 2:58 pm

Laikam jau jautājums Haxiz vai varbūt vēl kādam arī tā jau ir gadījies?
Ar manu "lielisko" elektrību aizvakar vienlaicīgi nosprāga abi vākā ieliktie lampu dzesēšanai domātie ventilatori. Nu vāks jātur šķirbā, citādāk ļoti strauji uzsilst, bet tur dzīvo dažas zivis un garneles, kurām tāda šķirba rada lielu vēlēšanos lekt ārā vai iet pastaigāties pa istabu, kaķiem arī ļoti ērti palicis makšķerēt. Vietā citus ventilatoriņus ieskrūvēt jau, protams, arī pati varu, bet nu nezinu vairs, kurus lai pērk un kur lai pērk. Vajag 5 x 5 cm caurumiem un lai var iet no 9-12V adaptera. Kuri uzticamu firmu ražojumi ir visizturīgākie pret strāvas sprieguma raustīšanos un ilgu nepārtrauktu darbināšanu mitrumā un karstumā? Resp., kurus modeļus būtu visgrūtāk nokaut? Cena laikam pat šoreiz nebūtu pats galvenais, man vajag, lai darbotos stabili - līdzīgi kā lampu elektronika ar savu speciālo aizsardzību noturas. Vai tādi ventilatori vispār ir?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3175
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt Haxiz » Otr Sep 13, 2016 8:26 pm

Zini, ja jau tīkla adapteris ir vesels, tad no strāvas raustīšanās diez vai ventilatori nosprāgs.. Tad vispirms, ar baigu smaku, sprāgtu lampu elektronika, barošanas adapteris, tad tikai ventilatori. Visticamāk ka šiem izbeidzies termiņš! Aha - tā mēdz būt. Konkrētu firmu pateikt nevaru, parasti jāskatās pēc cenas. Paši lētākie ķīnieši pa 2.5-4 eur nosprāgst pat pus gada laikā. Dārgākie nokalpo godam 3-4 gadus. Bet pat superdārgie (ap 15-16 eur) mēdz nobeigties pirmajās dienās... Nedomāju, ka būtu jāmeklē kādi konkrēti - visi ir laimes spēle. Pārsvarā tie atšķiras tikai ar dizainu, firmas nosaukumu, klusumu vai skaļumu, ir bukses vai gultņi. No pārkaršanas, mitruma vai āderēm nav pasargāti neviens. Dabiski, tas neattiecas uz tiem pirmajiem pa 2.5 eur :) Tur vispār nekā nav iekšā :D :D
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 871
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt Ined » Tr Sep 14, 2016 1:13 pm

Nosprāga jau arī, kopā ar visu adapteri, tikai no lielajām smakām un degšanām tādos gadījumos drošinātāji nosargā un momentā atslēdz visu elektrību. Atnākot mājās pēc taimeriem tik var redzēt cik ilgi nav bijis šoreiz. Man jau nekas, bet kaimiņiem 2 televizori beigti.
Cerēju jau nu gan, ka ir kādi superdrošie ventilatoriņi, bet ja jau tādu nav, tad nav. Vietējie datoriķi ieteica vienu, kas it kā viņiem parasti ejot ilgāk un vairāk paciešot brutālu apiešanos - kaut kāds GEMBIRD uz gultnīšiem un Kanādā ražotais. Pat esot no klusajiem, tikai mani mulsina, ka arī par 2,48 eirikiem. Pasūtīju, tad jau redzēs.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3175
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt Haxiz » Tr Sep 14, 2016 9:23 pm

Nu nekas jau kruts ar tiem gembirdiem nav. Arī cena to nosaka ( Kanādas 2 ēriki nemaksās ;) ). Kādreiz Osram lampas, elektronika automātika arī bija labi, kad ražoja Vācijā. Tagadējie visi ir ķīnas, lēti un mēs..i ( atvainojos). Bet nu tā ir laimes spēle. Vispār jau vajag no latvenergo pieprasīt kompensācijas par tādām lietām!! Tas nopietni. Man Alsungā tā arī bija, klientei vairākas reizes svilināja elektroniskos balastus, videomaģi, televizotu un pulksteņus. Vienreiz "piegriezās"tā štelle un uzrakstīja vairākus iesniegumus latvenergo, PTAC un vēl kur. Draudēja ar tiesu darbiem. Pēc laika viņiem uz līnijas nomainīja transformatoru un tā problēma pazuda.
P,s, Toties mani liktie elektroniskie balasti izturēja - ja? ;) Redz, dažreiz ir vērts tos pāris eiro pārmaksāt par labāku elektroniku nekā ietaupīt līdz pirmajam pārspriegumam un tad pirkt nākošos lētos... Šie, ko ieliku ir tie retie, ar visaugstāko pārsprieguma rezervi.
Brīnos tikai par to, ka tīkla adapteris nosprāga. Tie parasti iztur pārspriegumus un lielas svārstības.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 871
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt Ined » Cet Sep 15, 2016 8:36 am

Pati jau arī stipri šaubos par to Kanādu, bet par tādu cenu var laikam atļauties arī bieži ārā mest. Tik tā nepatīkamā ķēpa pārskrūvēt vietā. Bet tā kā man tur špikeris priekšā, tikai jānokopē tas pats, ko tu jau esi izdarījis, nekādu iespēju tur ko šķībi saslēgt jau nav. :)
Mums te iesākušies darbi pie tālā nākotnē paredzētas elektrības uzlabošanas, kad vairs caur Ķemeru dižnacionāloparku ar lieliem līkumiem zem koku zariem to nepievadīšot un tad sola, ka raustīšanās izbeigšoties. Bet izpaužas tas kā jau ierasts mūsu brīnumzemē. Sadales tīklu kaut kādi apakšuzņēmēji šobrīd te rok zemē kabeļus, pa starpām pārplēšot esošos elektrības kabeļus, kas no joprojām sūdīga transformatora līdz mājām jau pagājušogad pa zemi bija sarakti. Bet jaunā firma, pats par sevi saprotams, ka precīzi nezina, kur tad iepriekšējā to bija darījusi. Vispirms pārrok, tad stāv un blisina acis, ka te nekam nevajadzēja būt. Atbildīgā neviena, tik no Elektruma pienāk optimistiskas īsziņas, ka elektrības piegāde jūsu objektā tagad ir atjaunota. Un vari tik minēt, kas tad šoreiz būs beigts. Esam te visi labi ietrenēti vērtīgas elektropreces gaidīšanas režīmos nekad neatstāt un visas štepseles autopilotā raut ārā, kad neizmanto. Bet akvārijiem jau tas nesanāk. Kaimiņi domā gan par kompensācijas pieprasīšanu, viņiem šoks sanāca ne pa jokam ar visiem kūpēšanas specefektiem.
Tavi liktie vislabākie lampu balasti tiešām tādi arī ir, ne reizi vien jau ir izturējuši un arī šoreiz ar gaismām visur ir pilnīgā kārtībā. Tie nu gan ir katra "liekā" eirika vērti. Nemaz jau arī tik milzīga tā cenu starpība nav, sen jau ir atmaksājušies un ar uzviju. Un vecie labie JBL CP filtri arī kā parasti ir noturējušies.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt MareksL » Piekt Jan 13, 2017 2:45 am

Labdien!

Gembird ir visai lēta arī datorventilatoru firma ... nu neatšķiras viņi ne akvārijam ne datoram nearko pamatā. Esmu (nepārspīlēju) vairākus simtus ja ne 1000+ to ventilatoru redzējis dzīvē ... vislabākie ir serveriem domātie, tie ar pēc 5 gadi pūtīs tā ka uzlikts uz galda mēģinās pacelties (tik ir skaļi un relatīvi daudz patērē elektrības). Standarta darota ventilators nosprāgst pēc 2-3 gadi lietošanas. Labākie dzīvos 5-7 gadus (jāiztīra tik). Bet arī pazīstamām firmām gadas mēsli, jo daudzos gadījumos, it sevišķi bužeta segmentā rebrando citus ražotājus (no .cn).

Ja gribas pašrocīgi uzmeistarot (vai salabot) akvas ventilāciju, tad:
1) uzrakstat googlee pēc "best pc coolers 2016" ... gads var būt 2015 vai 2017 ... skataties firmas un vērtejat paši
2) Labākie kas redzēti ir no firmām:
- Zalman
- Cooler Master
- Corsair
- Thermaltake

vēl ir tādi
- Antec
- EVGA

Man nav būtiskas pieredzes ar pēdējiem 2.

Atcerējos ka vēl bija tāds pavisam budžeta risinājums - Titan ("titan cpu cooler" meklēt googlē). Nostrādā savu garantijas laiku - 2-3 gadi, kas par viņu bužeta cenu ir OK.

Ja būvē savu ventilāciju akvārijam - tad atrast šiem cooleriem baroshanas bloku uz 12V nav nekāda problēma (vismaz dator speciālistu vidū - ļoti daudz aparatūras barojas no 12V). Parasti bloki dod vismaz 0.5 līdz 1A ārā, standartaa cooleri tērē 0.12 līdz 0.23A. Tik ņemat tos kas ir "power switch supply" nevis uz transformatora baazes (ja dod pa velti).

Un jā - 12x12x2cm ventilators var maksāt ap 20eur - bet tas (kā daži minēja) nekādā veidā neliecina par tā kvalitāti. Īsumā lasiet atsauksmes googlē un meklējiet sev piemēroto.

Un jā ... man sū...a cena 20 eur (ko tik vien neizsaka "JEBO" nosaukumā)
https://www.amazon.com/JEBO-F-9020-Aqua ... PT9H4FPAFV

Pret
https://www.salidzini.lv/search.php?q=titan+cooler
http://www.titan-cd.com/en/category/Fan ... A0403.html

Šķiet pārliecinošāks DIY risinājums.

--
Mareks
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: visizturīgākie ventilatori

Atbildēt MareksL » Piekt Jan 13, 2017 2:53 am

Iepērc _lietotu_ UPS sistēmu (nepārtrauktās barošanas avots). Lietotai parasti problēma ar beigtiem akmulatoriem un tāpēc lēti pārdod. 1000VA (apmeeram viena kilovata) sistēma tev aizsargās un noturēs akvāriju vismaz 12h dzīvu. Beigtos akmulatorus parasti pats var nomainīt.

Man paziņa nesen mēģināja atdod 5000VA (VA - voltampeeru) sistēmu kuru lietoja uz daļu mājas elektroiekārtu. Viņam beidzot pievilka normālu "Ķegumu" ;)

Ined rakstīja:Pati jau arī stipri šaubos par to Kanādu, bet par tādu cenu var laikam atļauties arī bieži ārā mest. Tik tā nepatīkamā ķēpa pārskrūvēt vietā. Bet tā kā man tur špikeris priekšā, tikai jānokopē tas pats, ko tu jau esi izdarījis, nekādu iespēju tur ko šķībi saslēgt jau nav. :)
Mums te iesākušies darbi pie tālā nākotnē paredzētas elektrības uzlabošanas, kad vairs caur Ķemeru dižnacionāloparku ar lieliem līkumiem zem koku zariem to nepievadīšot un tad sola, ka raustīšanās izbeigšoties. Bet izpaužas tas kā jau ierasts mūsu brīnumzemē. Sadales tīklu kaut kādi apakšuzņēmēji šobrīd te rok zemē kabeļus, pa starpām pārplēšot esošos elektrības kabeļus, kas no joprojām sūdīga transformatora līdz mājām jau pagājušogad pa zemi bija sarakti. Bet jaunā firma, pats par sevi saprotams, ka precīzi nezina, kur tad iepriekšējā to bija darījusi. Vispirms pārrok, tad stāv un blisina acis, ka te nekam nevajadzēja būt. Atbildīgā neviena, tik no Elektruma pienāk optimistiskas īsziņas, ka elektrības piegāde jūsu objektā tagad ir atjaunota. Un vari tik minēt, kas tad šoreiz būs beigts. Esam te visi labi ietrenēti vērtīgas elektropreces gaidīšanas režīmos nekad neatstāt un visas štepseles autopilotā raut ārā, kad neizmanto. Bet akvārijiem jau tas nesanāk. Kaimiņi domā gan par kompensācijas pieprasīšanu, viņiem šoks sanāca ne pa jokam ar visiem kūpēšanas specefektiem.
Tavi liktie vislabākie lampu balasti tiešām tādi arī ir, ne reizi vien jau ir izturējuši un arī šoreiz ar gaismām visur ir pilnīgā kārtībā. Tie nu gan ir katra "liekā" eirika vērti. Nemaz jau arī tik milzīga tā cenu starpība nav, sen jau ir atmaksājušies un ar uzviju. Un vecie labie JBL CP filtri arī kā parasti ir noturējušies.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron