Aeratoru gali

MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Re: Aeratoru gali

Atbildēt MareksL » Tr Jūn 08, 2016 12:49 am

Ined rakstīja:Virsū uzvērta priekšfiltra švamme novērsīs Hydor Ario turbīnai visas šā brīža lielās piesārņošanās problēmas. Tad tas ies ļoti ilgi bez ārā ņemšanas un skalošanas. Bet, kā jau Haxiz rakstīja, protams, ka ir jānovērš tādas netīrības rašanās iemesli.
Ja ūdenī tiešām ir tik daudz peldošo biezumu, tad arī uz filtra iesūkšanas gala būtu labi uzvērt švammi, lai mazāk tos sarauj iekšā pie keramikas.
Paldies par ideju par filtra iesuukšanas galu, bet kā reiz ap to nekas daudz "netusē". Varbūt viss jau sarauts iekšā ;)

Bet par Ario. Tur viņam orģinālkomplektācijā ir švamme kuru ieliek O caurumaa (centrā) pa kuru acīmredzot padod turbīnai ūdeni. Vet to ko tīru no turbīnas lāpstiņām nost - acīmredzot tiek ierauts pa turbīnas malu - tur kur tā cepurīte liekas virsū. Tad kur tur vēl švammi var ielikt.

Un paliek atklāts jautājums - kā ražotājs paredzējis to visu tīrīt. 1) tas paliknis nauv tik augsts lai paceltu visu virs grunts līmeņa. 2) vandīties tik rupji pa grunti ar negribas - sit augšā "zemi"
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Tr Jūn 08, 2016 9:47 am

Ja sarauj augu driskas iekš Ario, tad arī filtrā piesārņojas tāpat. Švamme ārpusē tad palīdz daudz retāk filtram kannu vaļā taisīt lai tīrītu. Ir taču liela starpība vai reizi gadā to vajag darīt vai bezmaz katru mēnesi no iekšā savilktām duļķēm straume sāk jau samazināties.
Bet Ario noņem uzvērto plastmasas gredzenu pavisam, tad uz turbīnas pāri pārver švammi, lai no sāniem sprauga tiek aizsegta. Ir tādas ar caurumiem vidū, visādiem krevešniekiem un priekšfiltriem ražotās. Man ir no Eheima priekšfiltra - apaļā. Tādas ļoti lēti var ebay vai no ķīniešiem nopirkt. Veikalos pie mums tieši tādas pašas ir stipri dārgākas. Vai arī izgriez ko piemērotu no mājās atrodamā pats. Varbūt švammes vietā pat kādu sietu var no sāniem apkārt aplikt? Es vēl ar mazo švammīti no augšpuses aizspraužu lielajai švammei caurumu ciet, lai no augšas arī ko neierauj. Bet tas laikam nav obligāti, pats galvenais lai no sāniem vairs iekšā neko nevar savilkt. Un tad man ir pilnīgs miers no tīrīšanas uz vairākiem mēnešiem. Manas zivis piecūko ūdeni ar augu atgrauzumiem daudz nopietnāk nekā Tavējās. Varbūt spēj iztēloties ko tik visu nespēj 26 lielas zelta zivis puzlēs saplosīt un uzrakņāt :embarrass: Viņas man augus spaiņiem ēd.
Es uz tās dibenā lipināmās platformas Ario neturu, tādu pašu pliku ierušinu cik dziļi iespējams un pietiek. Tad vajadzības reizēs ārā vilkt ir vieglāk. Virs smiltīm paliek redzama tikai švammes augšpuse no kuras izdalās burbuļi. Visu, kas pielipinās pie švammes, zivis pa dienu ir jau apēdušas. Siāmas aļģēdājas to sevišķi iecienījušas skrubināt. Sanāk diezgan reti aeratoru ārā vilkt un švammi skalot, tikai, kad redzu ka burbuļi jau grūtāk cauri tiek.
MareksL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt MareksL » Cet Jūn 16, 2016 3:14 pm

Ined rakstīja:Es uz tās dibenā lipināmās platformas Ario neturu, tādu pašu pliku ierušinu cik dziļi iespējams un pietiek. Tad vajadzības reizēs ārā vilkt ir vieglāk. Virs smiltīm paliek redzama tikai švammes augšpuse no kuras izdalās burbuļi. Visu, kas pielipinās pie švammes, zivis pa dienu ir jau apēdušas. Siāmas aļģēdājas to sevišķi iecienījušas skrubināt. Sanāk diezgan reti aeratoru ārā vilkt un švammi skalot, tikai, kad redzu ka burbuļi jau grūtāk cauri tiek.
Varbūt var palūgt kādu bildi ar to švammi uz Ario? Īsti nestādos priekšā kā labāk uzlikt. Interesētu pats švammes attēls arī - kāda izskatas neuzlikta (lai saprastu kur dabūt).
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Cet Jūn 16, 2016 4:29 pm

Pavisam primitīvi virsū uzvērta švamme ar caurumu vidū. Lai manas hiperaktīvās racējzivis to nenoplēš, vēl ar gumijas gredzenu lielākai drošībai krusteniski pāri pārstiepts. Un visa gudrība :D .
Labi, brīvdienās tāpat bija ieplānota lielā ravēšana, izvilkšu tad pie vienas reizes arī savu Ario ārā un nofotografēšu kā tur viss ir savērts. Akvārijā iekšā nav jēgas to darīt, jo tad tāpat nekas nebūs saskatāms, tik tas švammes gabaliņš, kas palicis virs smiltīm.
MareksL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt MareksL » Sest Jūn 18, 2016 9:13 pm

Ined rakstīja:Pavisam primitīvi virsū uzvērta švamme ar caurumu vidū. Lai manas hiperaktīvās racējzivis to nenoplēš, vēl ar gumijas gredzenu lielākai drošībai krusteniski pāri pārstiepts. Un visa gudrība :D .
Labi, brīvdienās tāpat bija ieplānota lielā ravēšana, izvilkšu tad pie vienas reizes arī savu Ario ārā un nofotografēšu kā tur viss ir savērts. Akvārijā iekšā nav jēgas to darīt, jo tad tāpat nekas nebūs saskatāms, tik tas švammes gabaliņš, kas palicis virs smiltīm.
Internets man neko labu neatrod uz "additional sponge for hydor ario"
Tūlīt taisos celt vieni Ario ārā un tīrīt, būtu tomēr interesanti redzēt reālu konstrukciju.
Par nopirku "Filterschaum 50 x 50 x 20 blau" un tagad domāju ko ar to darīt :)
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sest Jūn 18, 2016 10:23 pm

Te būs, kaut kā beidzot izdevās ielikt
ario ar svammi sanskats.jpg
ario ar švammi sānskats
ario ar svammi sanskats.jpg (218.09 KiB) Apskatīts 1756 reizes
ario bez gredzena un svamme.jpg
ario bez gredzena un švamme
ario bez gredzena un svamme.jpg (222.78 KiB) Apskatīts 1756 reizes
ario ar svammi.jpg
ario ar švammi
ario ar svammi.jpg (203.83 KiB) Apskatīts 1756 reizes
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sest Jūn 18, 2016 11:05 pm

Un te vēl viens pasargāšanas variants. Man tāds bija no sākuma, ar uzvērtu visparastāko trauku beržamo sietiņu, arī palīdzēja, tikai nesmuki izskatījās.
ario ar sietinu.jpg
ario ar sietinu.jpg (218.11 KiB) Apskatīts 1756 reizes
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sv Jūn 19, 2016 8:40 pm

Inese, par inovatīvo domāšanu, pieeju un izpildījumu :chups: . bet šajā variantā vairs nav mega sīkie burbulīši kas tiek izdzenāti pa visu akvāriju. Tie sasprūst švammes porās un tad kā lieli burbekļi uzpeld augšā samērā maz bagātinot ūdeni ar skābekli. Viena grūtība vai nepatikšana tiek atrisināta bet parādās cita - ne?
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sv Jūn 19, 2016 10:44 pm

Taisnība. Burbuļu jauda drusku samazinās gan, bet ne pārāk nopietni. Ario4 tomēr ir tik ļoti spēcīgs burbuļu ražotājs, ka arī pat cauri švammei burbuļi sanāk aptuveni līdzīgi kā bija ar manu veco un skaļo Schego aeratoru - joprojām pietiekami smalki un pietiekami daudz. Daļa pa tiešo izšķīst ūdenī, kamēr spraucas cauri švammei. Tāpat arī uz augšu daļa paceļas pa cauro švammes vidu, tur tiešām ir lielāki burbuļi, kas pārplīst virskārtā, bet kaut ko arī tie virsū pakustina, nedomāju, ka bezjēdzīgi.
Diemžēl, bez tādas papildus aizsardzības un ar zelta zivju zaļumu ēšanas paradumiem, man vajadzēja ik pa pāris dienām to tīrīt no iekšā savilktajiem augiem, citādāk viss nobloķējās un apstājās. Bet vilkt ārā no spraugas zem propellera un uz ass uztinušos augus - pats zini cik tur ir neērta piekļūšana. Tāpēc izmēģināju vairākus variantus kā no tā varētu izvairīties. Šis sanāca vislabākais. Ar uzvērto švammi virsū arī viss ir kārtībā, nostrādā, skābekļa zivīm pietiek. Bet bez ieslēgta ario man pēc kādas stundas zivis jau sāk turēties vairāk augšpusē.
MareksL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt MareksL » Tr Jūn 29, 2016 4:06 pm

Haxiz rakstīja:Inese, par inovatīvo domāšanu, pieeju un izpildījumu :chups: . bet šajā variantā vairs nav mega sīkie burbulīši kas tiek izdzenāti pa visu akvāriju. Tie sasprūst švammes porās un tad kā lieli burbekļi uzpeld augšā samērā maz bagātinot ūdeni ar skābekli. Viena grūtība vai nepatikšana tiek atrisināta bet parādās cita - ne?
Es uz šo joku (nav mazo burbuļu) ar uzrāvos. Bet atrisināju. Ir gan švammes gan smalkie burbulīši.
Es ļoti atvainojos, bet tagad nav laika ielikt aprakstu un bildes ... bet tuvākajās 2 dienās to izdarīšu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis