Upes augi akvārijā

Kikija
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Sest Apr 12, 2014 6:14 pm

Upes augi akvārijā

Atbildēt Kikija » Sest Aug 19, 2017 3:05 pm

Sveiki!
Sakiet vai var upē augošos augus stādīt akvārijā?
Šodien peldoties ieraudzīju augu, kurs izskatās pēc egērijas.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3184
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Upes augi akvārijā

Atbildēt Haxiz » Sv Aug 20, 2017 4:33 pm

Īslaicīgi var. Vēlā rudenī un ziemā tie visi sapūs radot paaugstinātu fosfātu daudzumu!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Upes augi akvārijā

Atbildēt Ined » Sv Aug 20, 2017 9:28 pm

Drusku papildināšu - lielākā daļa sapūs, ja vien nebūs papildus CO2 padeve un uz lampām ieregulēta garā diena. Audzēt mūsējos ir daudz grūtāk, nekā nopērkamos tropiskos augus. Bet ir izņēmumi, kas augs pavisam labi. Var no mūsu ūdeņiem ņemt raglapi, Kanādas elodeju (tā ir tā egērijai līdzīgā), valisnēriju, pūslenes, hotoniju, visus ūdensziedus, lizimahiju. Var ņemt dzeltenās lēpes šā gada pavisam mazos sējenīšus - tie neies ziemas miegā. Jāņem, kamēr vēl ir silts, vēlāk rudenī jau daudz grūtāk adaptēsies. Bet uzreiz akvārijā stādīt gan nevar - savvaļas augi ir jādezinficē, jākarantinē, vispirms jāatbrīvo no visādu ūdensvaboļu un spāru kāpuriem, hidrām, dēlēm, gliemežiem un citiem nevēlamiem mošķiem.
Kikija
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 19
Pievienojies: Sest Apr 12, 2014 6:14 pm

Re: Upes augi akvārijā

Atbildēt Kikija » Sv Aug 20, 2017 10:49 pm

A kā tos augus dezinficē? Es to egerijai lidzigo saplūcu, izmērcēju, noskaloju vairākos udeņos un ieliku akvārijā.. izskatās pagaidām ok. Reāli, tas bija strauts ar ļoti tekošu ūdeni un tur tas augs bija tik daudz saaudzis. Raglapi gan neatradu.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Upes augi akvārijā

Atbildēt Ined » Piekt Sep 01, 2017 2:29 pm

Ja augi bija savākti no vietas, kur dzīvo zivis, nav nekādas garantijas, ka neievazāsi nopietnas slimības akvārijā. Vispirms noskalo zem krāna. Tad ieliek ūdenī, kas iesmelts no akvārija. Dezinficē tad augus pasīvi karantinējot - kādu mēnesi paturot atsevišķā burkā, caurspīdīgā kastē, spainī, akvārijā bez zivīm.... un kaut vai uz palodzes dienasgaismā. Ar rociņām nolasa visas pamanītās dēles un citus mošķus. Ļauj visām gliemežolām izšķilties, dēļu mazuļiem izlīst no lapu žāklēm, zivju parazītiem nomirt badā bez zivīm. Ūdeni maina regulāri, katru nedēļu, ņem no akvārija ar zivīm, tad augiem barība pietiks. Tas der visiem augiem, it īpaši vārgajiem, kas nomet lapas pie katra nieka - kā raglapēm.
Sevišķi ātrais variants savvaļas ūdensaugu dezinfekcijai - noskalot zem krāna, nolasīt ar rokām visas redzamās vainas, diennakti iemērkt zivju zālēs pret ihtioftiriusu un zivju zālēs pret žaunu tārpiem. Kā kostapur ar prazikvantelu. Tās noslaktēs lielāko daļu zivju parazītu, bet tomēr ne visus. Gliemežu dēles tad paliks, planārijas arī noteikti paliks. Tad noskalo vēlreiz zem krāna un drīkst jau likt pie zivīm. Visādi rozā zilo graudiņu šķīdumi dezinfekcijai reāli it neko nedod, kā mironim plāksteris, kaut gan bieži tieši tos raksta augu apstrādēm.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron