Paštaisītie augu substrāti

JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Paštaisītie augu substrāti

Atbildēt JuZo » Tr Dec 01, 2010 11:18 pm

Manā priekšā ir Tetra brošūriņa. Īss "soli pa solim" apraksts.
Grunts sagatavošana: TetraPlantcompleteSubstrate+TetraAqua NitrateMinus.
Ūdens sagatavošana: TetraAqua AquaSafe.
Augu stādīšana: TetraPlant Crypto+TetraPlant PlantaMin.
Akvārija starts 24 stundu laikā: TetraAqua Bactozym.
Un, gagījumā, ja zivis 25-ajā stundā sāk lekt ārā no akvas: TetraAqua ToruMin un TetraAqua TetraVital (vai vienu celiņu koksa :nerd:).
Lūk, 100% mārketinga triks. Šie ir principi, pret kuriem, un ne bez iemesla, iestājas vairums forumistu (es arī). Bet... tomēr, it kā, kaut kā, drusku, šo un to mēs piedāvājam izmantot. Tādas brošūras ir arī JBL.
Ja jau tāda tipa zemgrunts mēslojums ir tik labs, kāpēc Takeši Amano nav uzradījis kaut kādu ADA Super-PuperSubstrateMix? Kāpēc vairums pasaulslavenu dizaineru izmanto vai nu ADA izstrādāto zemgrunts biomēslojuma kompleksu, vai arī, balstoties uz tādiem pašiem principiem, sastāda savas receptes?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Cet Dec 02, 2010 12:12 am

JuZo rakstīja: Ja jau tāda tipa zemgrunts mēslojums ir tik labs, kāpēc Takeši Amano nav uzradījis kaut kādu ADA Super-PuperSubstrateMix? Kāpēc vairums pasaulslavenu dizaineru izmanto vai nu ADA izstrādāto zemgrunts biomēslojuma kompleksu, vai arī, balstoties uz tādiem pašiem principiem, sastāda savas receptes?
Viss slēpjas ADA grunts un mēslojumu cenā. Protams ADA ir forši, bet lielākā daļa akvāristu sev nevar to atļauties nopirkt, pie tam vēl lielāka daļa cilvēku, kuri pērk akvāriju ar zelta zivtiņu, vienkārši nezin kas ir ADA un ar ko to ēd.

Tas viss ir līdzīgi kā situācija ar ekoloģiski tīriem produktiem (teiksim no Jaunzelandes) un tiem, kuri tiek tirgoti mūsu lielveikalos..... Es nesaku ka lielveikalu produktus nevar ēst, protams ka var, un lielākā daļa tā arī dara, jo tie ir lētāki ne kā ābolīši jo Jaunzelandes.

Tie, kas zin kas ir ADA, kas var tos atļauties nopirkt un protams ZIN kā tos ADA produktus izmantot izvēlās ADA gruntis. Citi kas zin kas ir ADA, bet dažādu iemeslu dēļ (pārāk dārgi, nav dabūnams vietējos veikalos, uzskata ka ADA mēslojumiem ir kādas nepilnības, vienkārši eksperimentu dēļ) paši izgatavo līdzīgus ADA mēslojumus un gruntis.

Mans viedoklis par tiem ADA.... hmmm, nu nav jau viņi vienīgie šajā tisgū pie tam ADA filozofija (Nature Aquascape) arī ir dizgan specifiska.
Es uzskatu ka Holandieši augu akvāriju ziņā ir vairāk pieredzējuši un varētu papētīt ko viņi izmanto grunts mēslošanai.

Te nedaudz informācijas par Holland vs ADA:
Dutch Vs. Nature Style Aquariums

Un viens no forumiem (protams ne angļu mēlē, bet Google tulkotājs var palīdzēt):
www.aquariumgids.be
JuZo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 203
Pievienojies: Sest Mai 31, 2008 3:37 pm
Vecums: 51

Atbildēt JuZo » Cet Dec 02, 2010 1:37 am

Tā, nu vairs nav labi! Spieta uzsāktā tēma ir pārvērtusies par manas pieredzes apspriešanu. Domāju, ka, kamēr nēesmu nolēmis izjaukt savu grunti, nav ar ko salīdzināt.
Pagaidām esmu pārliecināts, ka gatavos substrātos esošais māls man nepatīk.

Spiets, runājot par sapropeli... Virspusēji papētot, ir upju, ezeru un purvu sapropelis. Domāju, ka mums vislabākais būtu purva sapropelis. Tas būtu pamatojams ar purvu attīstību no ezera. Par piemēru minēšu Klāņu purva attīstības gaitu:
-Pirms apm. 8500 gadu ezerā sācis uzkrāties sapropelis.
-Pirms apm. 5500 gadu, ezeram aizaugot, sākusi uzkrāties zāļu jeb zemā tipa kūdra.
-Pirms apm. 2800 gadu sākusi veidoties sfagnu jeb augstā tipa kūdra.
Tieši sfagnu/augstā tipa kūdra ir izmantojama akvārijos augstā CEC rādījuma dēļ. Logiski, ka sapropelim no purva varētu būt vēl labāks šis rādītājs. Kā arī pieļauju, ka šīs dūņas būs "sterilākas" nekā upēs un ezeros, kur var atras vai visu Mendeļējeva tabulu.
RabaRberz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Jan 16, 2017 4:47 pm

Atbildēt RabaRberz » Pirm Jan 16, 2017 5:26 pm

NU tad jau par ko vispār iet runa !!

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi