Pūst augu apakšas, krīt nost vecās lapas

Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3251
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Pūst augu apakšas, krīt nost vecās lapas

Atbildēt Haxiz » Sv Okt 23, 2016 9:09 pm

Ja runājam par Sylvania lampām, tad augu akvārijiem domātas Aquastar un GroLux. Sākumā Tev pietiks ar divām lampām ( Gro un Aqua), vēlāk slēdz kāt vēl pa vienai ( tās pašas 10 000 ) tās kas bija komplektā. Actinic blue ir saldūdenim pilnīgi nederīgas. Piedāvā tās kādam "jūrniekam".
pH 6.8 ir ļoti labs rādītājs!
PartySan
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 23
Pievienojies: Otr Jūn 28, 2016 10:03 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 46

Atbildēt PartySan » Sest Okt 29, 2016 3:33 pm

BINGO! Beidzot atnāca ilgi gaidītais JBL K kālija tests......Liepājas centrā, ūdensvada ūdenī K (kālijs) ir 17 mg/l !!!!!!!! Pie augiem rekomendētā kālija daudzuma ūdenī ap 5 - 10 mg/l, un ap 10 - 30mg/l pie apgaismojuma 1W/L. Šobrīd manā akvārijā K ir 27mg/l, tas neskatoties uz to ka jau 14 dienas esmu pārtraucis kālija dozēšanu un divas reizes esmu mainījis ūdeni 50% apmērā. VERDIKTS: 1.Ja vien nav kļūda eksperimenta gaitā (pārliecinājos divreiz-nav) - Liepājas ūdensvada ūdenī ir pietiekoši kālija praktiski visu augu audzēšanai pie pietiekoši biežām ūdens maiņām(nevajag saistīt jautājumu ar vāju augu augšanu un caurumiem lapās ar kālija deficītu ūdenī) - lielākajā vairumā gadījumu Liepājā, akvārijā ar ūdensvada ūdeni kālijs nebūs jādozē vispār. 2.Ļoti uzmanīgi jāizvēlās kompleksos/komerciālos akvāriju augu mēslojumus lai nepārdozētu kāliju savā akvārijā - jāskatās sastāvs. 3.Mana akvārija augu problēmas BIJA kālija pārdozēšana. Šobrīd kad kālijs ir apturēts 14 dienas un koncentrācija ir tuvu normas robežām augi sāk atkopties. Zivis arī acīmredzami stresso mazāk. Lielākā problēma ka Liepājā vispār var nopirkt tikai kādus 3- 4 testus, pašus izplatītākos - ja nepieciešama operatīva iejaukšanās nāksies pagaidīt piegādi.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Okt 29, 2016 8:03 pm

Nu, domāju, ka tā nebūs vien tikai K vaina. Parasti jau K pārdozēt ir iespējams, bet tas uz augiem daudz neatsaucas. Vienkārši Tev akvārijā ir notikušas kaut kādas pārmaiņas un augi to izmanto ( kā arī aļģes). Pēc laika tik redzēsi kas un kā. Nu parasti pēc 3-5 mēnešiem.
PartySan
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt PartySan » Cet Nov 10, 2016 11:17 pm

UPDATE! Tātad - izskatās ka esmu krīzi pārvarējis. Pieņemtie mēri kopumā devuši pozitīvu rezultātu. Nedaudz par veikto darbību kompleksu.

1. LED lampu komplekss (ķīnietis + paštaisītie LEDi) nomainīts uz 4x T5 54W gaismekli. Šobrīd gan reāli dedzinu tikai 1x Sylvania Grolux un 1x Philips 4500K (10 000K man nepatika pēc krāsas un 4500 izskatās ka arī augiem labāk tīk).
2. Izdozēti daudz precīzāk nitrāti. Izrādās ka manā akvā bija lēcienveida nitrātu bads. Tagad beidzot nitrāti vairs netiek izēsti līdz nullei. Bet tur vēl daudz jāpiestrādā pie nitrātu/fosfātu ideāla līdzsvara;
3. Beidzot dabūju testu un sapratu kas man reāli notiekās ar K kāliju ūdenī un arī krānā;
4. Kā viens no (vismaz es tā saprotu) efektīviem pasākumiem bija jonu apmaiņas sveķu izņemšana no visiem ūdens apstrādes etapiem. Agrāk es tos biju ieviesis ūdens mīkstināšanas nolūkos (Liepājā ir ļoti ciets ūdensvada ūdens). Apkopojot lasīto, dzirdēto un savu pieredzi varu tikai teikt ka mūciet no atdzelžotājiem un jonapmaiņas mīkstinātājiem neatskatoties. Tagad izmantoju osmozes ūdeni 25/75 miksā ar krāna ūdeni - ir daudz maz ok.

Zinu ka nav man nekāds augu akvārijs pagaidām, tāds kopējais kiš miš ar visādām zivīm lai bērniem prieks, bet nu ņemot vērā ka mēnesi atpakaļ arī tas pats gandrīz iznīka - uzskatu ka mana cīņa norisinās pareizā virzienā.

Attēls

Attēls
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sest Nov 12, 2016 8:34 am

Nu re, forši ka atrisināji. Es ar smaidu atceros 80 gadu klasiskos akvārijus- daudz dažādu ehinodoru un sumatras barbes :) . Pašam arī tāds bija un atceros visus sīkumus - kā cīni'jos ar filtrācijām, gaismām un arī paštaisītu sildītāju uz sālsūdens bāzes...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
PartySan
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt PartySan » Sv Nov 13, 2016 2:50 pm

Haxiz rakstīja:Nu re, forši ka atrisināji. Es ar smaidu atceros 80 gadu klasiskos akvārijus- daudz dažādu ehinodoru un sumatras barbes :) . Pašam arī tāds bija un atceros visus sīkumus - kā cīni'jos ar filtrācijām, gaismām un arī paštaisītu sildītāju uz sālsūdens bāzes...
Tieši tas pats. Es sildītājus taisīju no skolas ķīmijas kabineta menzūrām, pildītām ar jūrmalas smiltīm un smiltīs bija ķēdē saslēgtas lielās pretestības, vai otrā (mazjaudīgā) versija - ķēdē saslēgtas auto numura zīmes apgaismojuma lampiņas. :D Vo bija laiki! Filtri - iekšējie, ārējie, virsūdens, viss paštaisīts; Gaisa kompresori no Ikarusa durvju pneimocilindriem ar motriņu vai ledusskapju pārzāģētiem kompresoriem, ozonātori no ielu apgaismojuma gāzizlādes lampu serdeņiem - tagad tik atausa atmiņā ko esmu taisījis! Melanholija! ;)
Artisz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Pirm Sep 02, 2019 12:33 pm

Atbildēt Artisz » Piekt Nov 08, 2019 12:42 am

posts vecs ,Un man tieši tāda pati kaite un arī no Liepājas :)augiem visas lapas no apakšas mirst nost un uzmetās aļģe
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 922
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Cet Nov 14, 2019 7:33 pm

Tad jau noderētu drusku vairāk aprakstīt ko dari akvārijā, kādi augi, gaismas, ūdens, mēslošana, zivis.... Iespējami daudzi un dažādi iemesli kāpēc tā notiek. Kā lai uzmin no nekā :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis