Augu iegūšana Rīgā

Lietotāja avatars
Nora
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sv Sep 09, 2018 11:52 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 23

Augu iegūšana Rīgā

Atbildēt Nora » Sest Sep 15, 2018 10:44 am

Sveiki,
Lasot forumu esmu uzzinājusi par labākajiem zivju veikaliem un to īpašniekiem un tos apmeklējusi,
bet pabijusi tur neesmu redzējusi baigi daudz augu. Dzirciema ielā to nav, Puškina ielā nopirku Pistijas, bet nekas cits īsti acīs neleca(Vai arī vienkārši tos neredzēju :alien: ).
Kur vispār var nopirkt dzīvos augus, neienesot akvārijā kādu akvas mēri? Arī izstaigājot depo un dino zoo atrodu tikai standarta audziņus - sūnas un citus paklājaugus grūti atrast :suspious: .
Esmu pat ebay pasūtījusi, bet atdzīvināt nesanāca pēc garā ceļa. :(
Akvārijs pliks - vienas vien plānas raglapes ko viena traka Pecīlija plēš un rij. :D :D
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3168
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Re: Augu iegūšana Rīgā

Atbildēt Haxiz » Pirm Sep 17, 2018 11:14 am

Lielā izvēlē LV tos nedabūsi nekur. Kas ir Tevis minētajos veikalos - tas arī ir uyn tur to ir visvairāk. Vēl tauta dalās te pat forumā. Ja nav tā ko vēlies, tad tikai jāpasūta no Polijas vai Čehijas.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1568
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Sep 17, 2018 11:15 am

Nu augus var nopirkt arī Depo veikalos (kur ir Zoonodaļas).

Es pats sev atklāju labu veidu kā nopirkt retākus augus - par izbrīnu tie ir mūsu vietējie internetveikali, kas tirgo Tropica.com produkciju. Pieļauju domu ka tādos iepakojumos augus var arī no Vācijas vai Anglijas sūtīt (vasaras laikā).

Tropica.com pārdod augus tādos speciālos iepakojumos 1-2-Grow!. Tur augi var atrasties diezgan ilgu laiku, iztur transportēšanu (vasaras laikā).
Iepakojums tāds interesants - tur hermētiski aizvērts trauciņš ar nelielu ūdens daudzumu un caurspīdīgu vāciņu, lai gaisma līdz augam tiek. Augi ir audzēti virs ūdens, tāpēc tiem lapas iepakojumā neizžūst, pie tam tur arī ir mitrs iekšā lai tie pavisam neizžūtu...
https://www.youtube.com/watch?v=zKy4ormC2ho&feature=youtu.be

Es jau esmu nopircis kādus 8 augus tādos iepakojumos un ne reizi augi nav atnākuši beigti. Pat varu pateikt ka pirmajā pirkumā (4 augus) pēc iegādes turēju tos uz palodzes (neatpakotus) 3 nedēļas un tikai tad biju iestādījis akvārijā un augi bija dzīvi un veseli (nebija man tolaik akvārijs vēl gatavs, nebija kur stādīt).

Vienīgais šo augu mīnuss tie ir maza izmēra - tas ir nevar uzreiz baigo buķeti iegādāties, vajag gaidīt kad augs pats paaugsies akvārijā. Uz iepakojuma ir rakstīts ka 30 dienās tas izaug diezgan paliels.
Vēl viens mīnuss šādiem augiem - cena. Pie mums tie maksā ap 6-7 EUR, daži ir pat vēl dārgāki.

Es esmu nopircis:
Heteranthera zosterifolia
Micranthemum 'Monte Carlo'
Pogostemon helferi
Rotala macrandra
Staurogyne repens
Didiplis diandra
Ranunculus inundatus
Rotala 'Bonsai'

divi pēdējie ir ļoti smuki, labi izskatās mazos akvārijos !!!
Lietotāja avatars
Nora
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Sv Sep 09, 2018 11:52 am
Vecums: 23

Atbildēt Nora » Pirm Sep 17, 2018 12:43 pm

Paldies par atbildēm! :-*
Ieskatīšos 1-2-Grow! piedāvājumā un pazondēšu interneta veikalus ;)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 4 viesi