Minimālā šuvju biezuma ierobežošana, līmējot akvāriju

Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 229
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36

Minimālā šuvju biezuma ierobežošana, līmējot akvāriju

Atbildēt Darkheart » Cet Nov 29, 2018 1:36 pm

Gribu salīmēt akvāriju, bet negribas saspiest tā, lai šuves sanāk pārāk plānas. Pagaidām vienīgā metode, ko esmu redzējis droši paredzamam šuvju biezumam, ir silikona tiešā injekcija šuvju vietās jau nofiksētām stikla plāksnēm. Varbūt ir vēl kāds paņēmiens? Varbūt saspiešanas procesā starp sienām iespiest kādu tievu ierobežotāju (kniepadatas, resna makšķeraukla, zobu bakstāmo kociņu gali u.tml), ko pēc tam izņemt un aizlīmēt ar jaunu silikona kārtu?
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Re: Minimālā šuvju biezuma ierobežošana, līmējot akvāriju

Atbildēt Darkheart » Piekt Nov 30, 2018 10:15 am

Izmantoju 1mm biezas vadu savilces (plastmasas). Nogriezu pie platākā gala un saliecu 90 grādu leņķī apmēram 2/3 no stikla biezuma. Saliekto galu pārkarināju pāri līmējamai malai, bet garāko daļu ar līmlentu pielīmēju pie nelīmējamās stikla virsmas. Uz katru līmējamo malu 3 šādi ierobežotāji - pa vienam pie stūriem un viens centrā. Šķiet, ka viss izdevās, jāgaida, kad nožūs.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Cet Dec 06, 2018 5:25 pm

Jā, tā var darīt. Es lieku makšķerauklu :) . Tad izvelk laukā un akurāti piesmērē.Lieliem akvārijiem ir regulējami leņķīši ko ieliek stūros, noregulē attiecīgo spraugu, aizpilda. Kad piekalst tad nākošās malas.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Piekt Dec 07, 2018 10:42 am

Kāda diametra makšķerauklu lieto? Man bija resnākā 0.3mm, likās, ka būs par maz, tāpēc paņēmu tās 1mm savilces.
Es līmēju 160 cm garu paludārija kasti pa posmiem. Vispirms salīmēju divdaļīgo pamatu un sānu malas, saspiežot no sāniem ar smagiem betona blokiem un iekšpusē ieliekot finiera saplākšņa gabalus, lai turas taisnā leņķī. Pēc 2 dienām pielīmēju priekšu ar to pašu saspiešanas metodi, bet vēl pēc 2 dienām apgāzu kasti ar priekšu uz leju un uzliku aizmugurējo sienu. Diemžēl pie apakšējās malas stūros parādījās burbuļi, kurus ar stikla svaru vien nevarēja izspiest, tāpēc uzliku betona plāksnes vēl virsū pie stūriem, pa starpu ieliekot dēļus. Daži burbuļi vēl palika, tāpēc izvilku ārā tās savilces. Nezinu, cik tur tās atstarpes beigās palika, bet burbuļi pazuda. Stikli nav apstrādāti, ir nelīdzenumi, bet ceru, ka kaut kāda savstarpēja stiklu saspiešanās tur nedraud. Kad kasti apgāzu otrādi un kustināju stiklu ar spēku, nekur nekas neskanēja.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Piekt Dec 07, 2018 11:18 am

Ja nekas nestrīķējas, tad labi un būs viss kārtībā. Es izmantoju 0.7mm auklu.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi