Jauna akvārija iekārtošana daži jautājumi

mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Jauna akvārija iekārtošana daži jautājumi

Atbildēt mareksmareks » Otr Apr 25, 2017 3:58 pm

Sveiki.
Ar Haxis palīdzību gandrīz esmu ticis pie savas akvas.
Jautājumi divi.
1. Vai ir vēl kaut kādi citi paliktnīši vai materiāli ko likt zem akvārija bez tūristu paklājiņiem? Tos ir pagrūti atrast melnā vai kādā citādā neitrālā tonī.

2. Akvārijs būs ar augiem un meklēju labu grunti, bet gribu melnu. It kā ieteikta ir http://vienmer.lv/?l=1&c=97&p=16515 bet cenas ziņā it kā izdevīgāka būtu šāda http://vienmer.lv/?l=1&c=97&p=13604 . Vai kāds var kaut ko nokomentēt šajā sakarā?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 417
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: Jauna akvārija iekārtošana daži jautājumi

Atbildēt spiets » Otr Apr 25, 2017 5:42 pm

Par to flamingo grunti internetā tikai tik atradu, ka tā ir vulkāniskas izcelsmes. Bet nekur neredzēju, ka tā ir klasiska augu grunts. Ja jau nekur nav uzsvērts, ka tā ir augu grunts, tad jau droši vien tā ir parasta vidusmēra grunts. Esot noapaļota, bet iespējami asumi.
Amano Amazonia, ir pavisam kaut kas cits. Tā ir ļoti auglīga, augiem paredzēta grunts. Tāpēc arī dārga. Ar Amano gruntīm atšķiras pat akvāriju palaišana, viņas sākumā izdala daudz amonjaka, ir nepieciešamas biežas ūdens maiņas. Tās gruntis ir paredzētas ļoti uzdzītiem akvārijiem ar daudz gaismām, ar stipru CO2 padevi. Tas ir pasaulē atzīts brends, un tāpēc arī maksā dārgi. Protmas, ka augi jau iegūs arī neuzdzītos akvārijos. Es tagad vairāk neatceros ar ko amazonia new atšķīrās no standarta amania. Ir cilvēki, kas forumos raksta, ka pēc ilgstošas lietošanas viņa sāk sabirzt un paliek nedaudz dubļaina, bet daudzi oponē, ka tās ir muļķības.
Lētākās augu gruntis var ātri palikt dubļainas, jo viņām struktūra ir kā granulēta zeme, kādu laiku tās granulas turas kopā, vēlāk, atkarībā no ražošanas īpatnībām, tās granulas var sākt izšķīst. Piemēram aquael substrate pro+ vispār paliek kā dubļi. Man low tech 10 litrīgā traukā aquael substrate pro deva nemitīgu ūdens dūmaku, internetā ir rakstīts, ka arī amano grunts tā bija izdarījusi vienā 4 tonnīgā akvārijā, ka nācās nomainīt, jo pats Toms Barrs netika galā. Tā dūmakas veidošanās lielā mērā saistīta ar lielo organikas īpatsvaru šajā gruntī. Tāpēc vajag atbilstošu filtrēšanu, ne par velti Amano filtros sākumā liek ogli iekšā - tur viss jau ir 10 reizes pārdomāts kāpēc jādara tā un ne citādi.
No sākuma vajag saprast, ko gribēsi akvārijā redzēt, vai daudz augu, ar paklājaugiem, ar CO2 gāzi un stiprām gaismām. Vai arī vairāk orientēsies uz zivīm un augi būs otršķirīgi. Piemēram, JBL attiecībā uz augu audzēšanu atkal ir pavisam cits koncepts, viņiem gruntis nav ar tādu organikas daudzumu un ir ''mierīgākas'', bet tad atkal labāk ir, ja iekārto akvāriju tieši ar viņu produktiem.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Apr 26, 2017 10:13 am

Sveiki.
Man akvārija izmērs būs 90x35x45 cm (P x DZ x A) un kopējās gaismas būs šādas:
Lampas: T8 25W Sylvania Aquastar 10000K
LampaT8 25W Sylvania GroLux

Es te uzticos Haxis padomam.
Ar CO2 vismaz sākumā noteikti neaizraušos, bet plānoju samērā biezi apstādīt un gribēšu arī kādu paklājaugu. Tiesa gan negribu kaut kādu grunti, kas sāk šķīst un izdalīt visādus brīnumus. Esmu gatavs samierināties ar lēnāku augu attīstību prastā gruntī.

Varbūt ir vēl zināmi kādi varianti melnām gruntīm?
No JBL atradu vēl http://www.zoocentrs.lv/jbl-sensibar-bl ... errarijiem JBL Sansibar. Plānoju apakšā likt JBL Florapol.
Pēdējo reizi labojis 1 - mareksmareks, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 44

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Apr 26, 2017 6:36 pm

Uz šitāda tilpuma tik švakas gaismas? Neesmu pārliecināts, ka paklājaugi augs, arī ja dzīs iekšā CO2...
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Apr 26, 2017 6:50 pm

hmm, nu tas ir vismaz tas ko es esmu iztēlojies.
Vai domā, ka ar 50w būs par maz?
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Apr 26, 2017 7:01 pm

Man Haxis piedāvāja 2 variantus.
Otrajā variantā būtu Lampas 2 gab T5 39W GroLux un 39W Aquastar 10000K.
Vēl varu paspēt pasūtīt šādu, jo līdz vāka izgatavošanai vēl nav tikts.

ps. man pašam mājās vēl mētājas led RGB lente, kuru arī ielīmēšu vākā, bet tam nu gan nav lielas nozīmes kopējā apgaismojumā un tāpat visdrīzāk to ieslēgšu tikai šad tad vakarā.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Apr 26, 2017 8:23 pm

Un vēl pie grunts tēmas. Nebūtu tik izšķiroši vai tā ir grunts vai smiltis.
Es vēl atradu šādu variantu:
- http://www.zoocentrs.lv/aquael-akvarija ... tis-2-4-mm
- http://www.zoocentrs.lv/aquael-akvarija ... s-01-05-mm

tur atšķiras frakcijas 0,1-0,5 mm un 2-4 mm. Tā ir bazalta smilts. Vai ir kādi ierobežojumi saistībā ar to? Vai kaut ko izdala un tamlīdzīgas raizes?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3134
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Tr Apr 26, 2017 9:48 pm

Paklājaugus pie 2x25W T8 audzēt nevarēsi, izņemot marsīliju. Ja vēlies tādus kaprīzākus, tad kā jau piedāvāju otrajā variantā 2x39W T5. Sākumā jau nevēlējies neko kaprīzu stādīt, tāpēc pirmais bija lētākais variants ar optimālu apgaismojumu standarta pielietojumam.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Apr 26, 2017 9:52 pm

Nujā, 2x 39w tas jau izklausās reālāk... kaut gan arī uz robežas izklausās...

Haxiz, iespējams, vienkaŗši esmu atpalicis, tiešām labu laiku neesmu pētījis gaismas utt... tomēr arī tas būs tikai ap 0.5w/l... škiet par maz, lai no tā veidotu "uzdzīto" burku... Cik saprotu, autors tieši tādu arī grib.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Apr 27, 2017 11:31 am

Nu jā, es vakarā drusku palasījos un nolēmu, ka jāliek vien tās t5 lampas. Tad sanāk 0.55 w uz litru. Ar t8 laikam bija 0.33 kas tiešām ir par maz.
Ar tiem augiem vēl līdz galam neesmu izlēmis, bet kaut kāda vēlme pēc paklājauga ir. Marsīlija izskatās labi un man šķiet, ka pirms x gadiem kad man bija akvārijs tā pat man auga. Auga gan lēni, bet tomēr. Un toreiz man bija veikala "All in one" komplekts (akvārijs, vāks, gaismas).
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Apr 27, 2017 12:02 pm

Šodien iegādājos to bazalta paciņu etiķa testam un viss šķiet kārtībā. Nu jau stāv bļodiņā stundu un nav burbuļu.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 28, 2017 6:03 pm

Dzintars Irbe rakstīja:
Tr Apr 26, 2017 9:52 pm
škiet par maz, lai no tā veidotu "uzdzīto" burku... Cik saprotu, autors tieši tādu arī grib.
mareks jau nevēlas "uzdzītu" burku. Ja liek klāt vēl 3 lampu, tad obligāti nepieciešams co2 un no balona, jo ar brāgu un tādām gaismām saimnieks "sakņups" :) . Plus vēl regulārā un pedantiskā mēslošana... . 0.55 priekš vidēji prasīgajiem augiem ir pilnīgi OK, bet ja gribēs ko nedaudz kaprīzāku, tad var pielikt JBL atstarotājus un brāgas co2 . Tas ir samērā šaurs akvārijs (tikai 35 cm) un tam 3 lampas toč nevajag! Tad jātaisa cits koncepts.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Piekt Apr 28, 2017 6:16 pm

Haxiz, gribi teikt, ka piem. "Eleocharis parvula", kurš, cik atceros no savas burkas, bija viens no vienkāršākajiem paklājniekiem, augs OK arī pie nedaudz virs 0.5w/L + mēslošana + CO2?

Lai nu kā, es nespēju iedomāties CO2 padevi no balona bez pH kontroliera, savādāk var sanākt tā, ka no rīta atklājas, ka visi lopiņi beigti, toties augi priecīgi burbuļo...
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 28, 2017 9:30 pm

Jā, eleoharim pilnīgi pietiek ar 0.5W uz litru! Arī pat bez CO2 padeves. Mēslošana gan ir vajadzīga. Bet vispār jau Eleoharis nav tāds normāls paklājaugs. Drīzāk pagara tieva zālīte kas nenosedz akmeņus, tik ieaug starp tiem. Paklāji ir hemiantusi, glossostigma, kā arī lilaeopsis u.c.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Dzintars Irbe » Piekt Apr 28, 2017 9:43 pm

Eleoharis ... nu man viņš bija īss, stiepās uz visām pusēm un garumā īpaši neauga... Iespējams, tāpēc, ka man arī gaismas bija ap 0.8w/L... Arī Glossostigma auga smuki...

Lai nu kā - Haxiz ir Guru salātu lietās, ja viņš ko saka, tad klausiet viņu, ne mani :)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis