Kādu zivteli ielikt akvārijā?

andrejss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Piekt Jūn 10, 2016 2:34 pm

Kādu zivteli ielikt akvārijā?

Atbildēt andrejss » Tr Aug 17, 2016 10:44 am

Čau

Gribētos nelielu padomu. Man ir 105 litru akvārijs ar nelielu iekšējo filtru, kurā tagad dzīvo 3 šķēpneši un 7 sarkanie(?) danio. Gribētos pielikt vēl vienu smuku zivtiņu. Cik ar savu nepieredzējušo aci skatos - ir vai nu tādas kas grib dzīvot bariņā vai arī tādas kas izaug lielas. Palīdziet lūdzu ar izvēli :)

Andrejs
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Kādu zivteli ielikt akvārijā?

Atbildēt Haxiz » Tr Aug 17, 2016 11:37 pm

Tas ko vari vai vēlies ielikt akvārijā ļoti daudz ir atkarīgs tieši no filtra! Dabiski, arī akvārija tilpuma. Neko brašu, skaistu vai daudz ar mazu iekšējo filtru klāt nepielaidīsi. Drīz savairosies tie paši šķēpneši un esošais filtrs būs jau daudz par mazu un sāksies ķibeles.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
andrejss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Piekt Jūn 10, 2016 2:34 pm

Atbildēt andrejss » Cet Aug 18, 2016 8:08 am

To es labi saprotu, Bet esmu jau sabriedis no nākamās algas pirkt e-401, tik ātri jau tie nesavairosies :)
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 898
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Cet Aug 18, 2016 8:24 am

Drošā, un bez liekiem sarežģījumiem gan sev, gan zivīm, recepte ir vienīgi šāda: vispirms labs ārējais filtrs, tad pagaidīt pāris nedēļas, lai tas apaug ar baktērijām un tikai pēc tam var likt vēl klāt zivis.
105 l ir tikai stikls no ārpuses, norēķini nost grunti, dekorācijas, iekšējo tehniku, augšējo neuzpildīto malu un dabūsi jau citu, ne vairs tik iepriecinošu tilpumu. Domāju labi ja 80 l ūdens sanāks, ja ne vēl mazāk. Vari domāt par bariņu ar mazajiem samiņiem, jo apakša šobrīd tukša un aļģēdāju nevar būt par daudz - koridorasiņi ir smuki visvisādi. Ja ir virsū vāks un grunts nav milzu akmeņi - no čūskiņām 3-5 akantoftalmusiņi tur iederētos. Vai 1-2 lielās filtrējošās garneles. Vienu no variantiem var, bet visu kopā nevar. Būs par daudz, kā Haxiz jau rakstīja - šķēpneši drīz tukšumu aizpildīs.
Lietotāja avatars
G0neee
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Sest Sep 10, 2016 6:52 pm

Atbildēt G0neee » Sest Sep 10, 2016 7:12 pm

es arī meklēju jaunu iemītnieku, jo akvārijs palicis tukšs ...
interneta kazino
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Piekt Okt 07, 2016 2:04 am

G0neee rakstīja:es arī meklēju jaunu iemītnieku, jo akvārijs palicis tukšs ...
Akvāriju startiem ieteiktu gūpijas. Jāsaka ka kā ir - lēta zivs, un izturīga. Piedevām pie viņas klāt var likt praktiski jebko, sliktākajā gadījumā cietīs pati gūpija (vai tās mazuļi).

Par "daudz zivis" - man ar JBL i200 filtru (iekšējo) dzīvojas apmēram 200 gūpijas 120l kastē. Protams stipri par daudz, tagad mēģinu tikt vaļā. Daudzas gan ir 2-3cm gari mazuļi, un augu džungļi ar ir tur.

Un par e-401 pieslēgšanu:
- iesaku daļu no keramikas bumbām/tabletēm/cilindriem vai kas tur vecajā filtrā ielikt pie jaunā keramikas pildījuma (tik tas jādara ātri)
- ūdeni jaunajā filtrā protams saliet no paša akvārija
- apmēram nedēļu padarbināt abus filtrus paralēli

Pēc paralēlas darbināšanas pārbaudīt filtra saturu - vai nav aizsistas ieplūdes švammes ar mēsliem. Un OBLIGAATI pārbaudīt trubas - vai nav par daudz aļģu tajās. Reāli kad pirmo reizi palaiž filtru vajag novērtēt tā "izplūdi" un atcerēties (kaut nofilmē vai nofotografē). Ja sāk kristies ūdens spiediens - meklē kas ir aizaudzis ar aļģēm.
galvins
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Piekt Jan 06, 2017 1:29 pm

Atbildēt galvins » Cet Jan 12, 2017 4:20 pm

Viennozīmīgi gūpija, ļoti izturīga zivs!

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi