Augi

MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 136
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Augi

Atbildēt MareksL » Sv Apr 10, 2016 8:21 am

Labrīt ...

Īstenībā lasot visu foruma topikus rodas sajūta ka par maz tiek pievērsts uzmanības augiem. Laikam 70% akvāriju īpašniekiem "ja kautkas tur aug" ir labi. Pārējie 20% vispār iztiek ar zivju un biovides mocīšanu ar mākslīgajām "dekorācijām". Pārējie 10 varbūt sāk domāt ka vispirms ir augi (ir pāris labi posti par tēmu te) un tikai tad zivis. Piedevām uzskatu ka augu vides sakārtošana atvieglo sev dzīvi nākotnē ... mazāk jātīra (tas protams iesācēja viedoklis).

Es sākumā biju pie tiem 80% ... bet tagad rodas sajūta ka vajag nostabilizēt augu vidi. Jā - man kautkas no augiem aug, pēc mēneša no akvas jāizceļ kāds kilograms vai vairāk zaļās biomasas ... bet tas īsti nenotiek kā gribētos. Piedevām jau skatos kā tos augus labāk filtra-sūkņa plūsmā noviet u.c. lietas ar iestādītajiem augiem vienkāršhi neliekas optimālas. Par pieejamo informācijas apjomu - daudz ārzemju ... arī krievu saitos esmu atradis augu aprakstus ar "viegli" "grūti" ... utt, kā arī zemsega, virs ... utt. Atšķirībā no zivju parametriem ļoti reti kur uzrāda pH un ūdens cietību un vēlmi pēc citiem ūdens parametriem. Pagaidām akvāriju botāniku padziļināti negribas studēt (piedodiet, bet nav īsti laika). Nav konkrētu "how to" - noliec šo te un dabūsi to. Protams man ir sapratne ka "varbūt dabūsi", bet neesmu redzējis vienkāršotu augu "ceļvedi" akvāriju iesācējiem. Tas jau sākumā būtu atvieglojis dzīvi un samazinājis izdevumus ...

Beidzot malt teoriju - tad interesē viegli audzējami augi līdz 10cm "zāle" un līdz 20cm "kautkas ar lapām" kuri labi jūtas arī cietā ūdenī KH 15-20. Pārējo varu piedzīt, bet pagaidām uz jonapmaiņas filtriem maināmajam ūdenim budžets nevelk.

Man lielos tempos aug
http://www.aquawiki.ru/%D0%9A%D0%B0%D0% ... 0%B0%D1%8F
kautkas no "Hygrophila" saimes
http://www.aquawiki.ru/%D0%93%D0%B8%D0% ... 0%B0%D1%8F

Pirmos sola līdz 1,5m garus ... par to pēc pieredzes nešaubos :) regulāri jāapgriež, dažus pieliecu pie grunts un ar akmeni nostiprinu.

Atklāti sakot viss kas "smukais" ar sarkanajām lapām un iespējami "gaļīgākiem" stumbriem nespēja iedzīvoties un nopuva. Ir pāris augi kas mēģina cīnīties.

Vēl necenšas izmirt Ehindrosi (ja tie izmirs - pārorentēšos uz tuksneša rāpuļu audzēšanu)
http://www.aquawiki.ru/%D0%AD%D1%85%D0% ... 1%80%D0%B0

Un uz izmirshanas robezjas
http://www.aquawiki.ru/%D0%91%D0%B0%D0% ... 1%8C%D0%B5
Nezinu vai paraizā pasuga, bet ļoti līdzīgi.

Vēl pāris kas nedara neko ... pamazām pūst un apaug ar aļģēm bet paralēli dzen jaunas lapas.
Mēģinu sliktākos augus audzēt podiņos ar kokosriekstu "paklāja" substrātu.

ZIvis gan neslimo un nemirst vairs, neoniem baltie pleķi pazuduši, gūpijas vairojas (par daudz), metal panzer veals (bronzas samiņi) mamas ir uzpuutušās 3x resnākas par papiem - ja tūlīt neliks ikrus ārā - izskatas ka viņām nāksies kā gūpijām pāriet uz dzīvdzemdēšanu :), antensami izskatas abi papas (pēc galvas formas un spurām) un trenkā viens otru no barības tabletēm nost. Tāda jautra akvārija dzīve. Bocijas var vairāk dzirdēt nekā redzēt, diemžēl no 4 palika 3, ir plānots akvas restarts un TIKAI TAD KAD VISS AR AUGIEM BŪS KĀRTĪBĀ audzēsi zivju saimi ...

Tātad gaidu kostruktīvus ieteikumus par augiem.
Smieklīgākais ka pat prastāko "ričiju" (indijas paparde) vietējās zoobodēs neatradu, meklēju pēc vairāku pasugu latīniskajiem nosaukumiem - nav nekā no tā. Gan jau var kautkur atrast, bet tā vienkārši veikalā nav.

Nu lūk tāda sāpe par akvu.

--
Mareks
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 946
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 56

Re: Augi

Atbildēt Ined » Sv Apr 10, 2016 11:04 am

Par augiem varu tev tikai piekrist. Tie ir pat ļoti vajadzīgi un par daudz nemēdz būt. Otrādi gan :)
Cietajam ūdenim vari vēl pamēģināt īso "zāli"- kādas sagitārijas, tādā ūdenī augs, bet būs strupas - tieši kas vajadzīgs. Vēl valisnērijas labi aug - ir no visīsākajām mini, tortuifolia. Kādi 20 cm max būs. Citi lapainie cietā ūdenī - nekāda lielā izvēle jau nav. Protams, klasika- raglape, najādas. Hygrophila polisperma zaļajai, kas tev jau labi aug, ir vēl selekcionētas daudzas skaistas šķirnes ar visādām raibām un kruzuļu lapām - Rosanervig, Tiger, Crinkled u.t.t. Vari arī kādas citas higrofilu sugas pamēģināt, parasti aug un viņas ir ļoti daudz un dažādas. Anubiasi noteikti augs. Izturēs Javas papardes - būs normāli zaļas, bet augs gan tad ļoti lēni. Tām arī šķirņu daudz. Vēl miriofillumi daži augs - no visskaistākajiem bronzas-sarkanajiem `Roraima` man iztur pat pie zelta zivīm, arī Myriophillum spicatum aug cietā ūdenī ļoti labi. Un daudzas kabombas, limnofilas arī augs. Vēl daudzas kriptokorīnas izturēs, bet augs lēnāk. Kas arī nav nekāda nelaime, vieglāk kopt, ja mazāk jāravē. Vislabāk aug Cryptocoryne pontederifolia. No peldošajiem - piscijas.
Reālās sarkanlapainās ludvigijas, amānijas un alternantēras cietā ūdenī atmirst. Visizturīgākās ir Ludvigia palustris un L. natans - ja pat tās nosprāgs, tad nevienu citu sarkano nav vērts pat mēģināt. Bet tām vajag ļoti labas gaismas.
Ričijas nav nekāds deficīts. Vienkārši ebay paskaties, ja nav tuvāk mājām atrodams kāds kaimiņu akvārijs ar tām. Un jebkuru augu var atrast vai nu tajā pašā ebay vai internetveikalos, vai nopirkt pa tiešo forumos no augu kolekcionāriem, ja nav vietējos veikalos.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 480
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36
Contact:

Re: Augi

Atbildēt spiets » Pirm Apr 11, 2016 10:40 am

Ja vēlies no augiem izspiest maksimumu, tad nenāks par sliktu mēslošana. Ar to reizēm var panākt, ka atdzīvojas tādi augi, kas līdz tam nav auguši. Ja nav CO2 padeve un stipras gaismas, tad mēslojumu devas ir vairāk augu atbalstošas. Bez nelielas bioloģijas pastudēšanas tālu netiksi, bet tas arī nav tik sarežģīti. Tā kā Tu kaut kur runāji, ka gatavojies restartam, tad arī par grunti ir vērts padomāt kādu gribi un vari atļauties. Manuprāt augi ir jāmēģina visi pēc kārtas, jo vienā akvā viņi aug citā neaug - jāatrod tādus, kas aug tieši Tavā akvārijiā. Man nupat rotala rotundifolia pēc 4 gadu stagnēšanas pēkšņi ar pastiprinātu mēslošanu sāka augt, ka pat neticas, ka augs var tā mainīties mēneša laikā. Mēslojumu izvēle arī ir ļoti plaša - vari jaukt pats, vai lietot veikala mēslojumus. Viss atkarīgs cik laika vari ieguldīt un cik vari atļauties tērēt naudu.
pH, kH, Gh mazprasīgajiem augiem nav tik ļoti svarīgs. Ja katram augam gribēsi piedzīt pareizos parametrus ātri vien nojūgsies vai nonāksi pie biotopa akvārija. Un augi pie dažādiem parametriem pielāgojas. Tikai dod laiku 1-2 mēnešus ideālā gadījumā. Arī mainot mēslošanas paņēmienus dod augiem laiku adaptēties, lai viņi var parādīt rezultātus.
Akvārija ūdens sagatavošanai der RO filtri. Jonapmaiņas filtri, ja nemaldos, ceļ nātrija koncentrāciju ūdeni. Bet nātriju augi uzņem labāk nekā kāliju un nātrijs aizvieto kāliju, bet nedarbojas kā kālijs. Rezultātā augiem sāk trūkt kālijs un tie stagnē.
Lietotāja avatars
zaraza
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 515
Pievienojies: Piekt Feb 08, 2008 8:55 am
Atrašanās vieta: Rīga, reizēm Saldus

Re: Augi

Atbildēt zaraza » Pirm Apr 11, 2016 1:50 pm

Tikai ričija jau nav Indijas paparde - tie ir divi dažādi zaļumi.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi

cron