Garneļu un gliemežu akvārijs

Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 262
Pievienojies: Tr Nov 04, 2015 10:36 am
Atrašanās vieta: Ādaži
Vecums: 35

Garneļu un gliemežu akvārijs

Atbildēt aguciz » Tr Mar 30, 2016 1:47 pm

Esmu iecerējusi iekārtot 35litrīgu garneļu un gliemežu akvāriju. Noskatīju šo: http://vienmer.lv/?l=1&c=40&p=1331
Doma ir pasmelt grunti no Zvejniekciema pludmales un iebakstīt augus no meitas akvārija, kas nu jau ir tā savairojušies, ka prasās pēc ravēšanas.
Labprāt uzklausītu Vecajo domas par esošo komplektāciju + daži iesācēja cienīgi jautājumi:
Komplektācijā nav sildītāja. Vai garneles un gliemeži bez tā var iztikt? Pieņemot, ka istabas vēsākie grādi ir 21.
Vai šis nano akvārijs varētu nākotnē periodiski kalpot kā karantīnas akvārijs? Idejiski - gribu meitas akvā ielaist jaunu zivi, karantinēju garneļu akvārijā, ja ir vesela, laižu akvārijā, ja slima - ceļu uz slimnīcas akvāriju. Respektīvi - garneles un gliemeži taču nevar inficēties ar populārākajām zivju slimībām? ...vai tomēr var?
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 57

Re: Garneļu un gliemežu akvārijs

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 30, 2016 3:29 pm

Koments no NEprofesionāļa. Neslēpšu, grozās man pa galvu līdzīga, pagaidām miglaina, ideja, uz ko izprovocēja Ined un Ušī. Malacis par ideju ierīkot karantīnas akvu, apvienotu ar ko vizuālu, tikai... Vai pa šādu cenu lētāk nebūs pasūtīt akvu Jurijam, jeb pirkt 'pliku' bundžu, taču pārējo piepirkt? Eheim, protams, arī Āfrikā ir Eheim, taču komplektācija (piem., gaismas 7W LED, jo gliemežgarneļārijā prasās kkas zaļā krāsā ne no plastmasas) mani mulsina. Vēl- izmēri 31*31*36 ir iekšējie vai ārējie? Ja iekšējie, tad, atkarībā no stikla biezuma, tie attiecīgi samazinās līdz 33 l. Kā arī- kas tas ir: 'pulēts augstākā standarta stikls'', un vai tev TĀDU garneļārijam vajag? Protams, ja teiksi JĀ, tad es atvainojos par jautājumu.
Šī kā papildu viela pārdomām profiņiem.
Pēdējo reizi labojis 1 - Mittawa, labots 0 reizi.
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 918
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Atbildēt Ined » Tr Mar 30, 2016 4:08 pm

Baigi dārgs komplektiņš, ja gatavo pērk. It kā kvalitāte nebūtu slikta, mazajām garnelēm arī lielums pietiekams. Tur nekādus dižos filtrus nevajadzēs. Gliemežiem - ja gribēsi lielākos un vissmukākos - tad akva tā kā par mazu rādās, it īpaši dibena platība. Nebūs tad tiem vispār kur parāpot pietiekami un visādi apaugumi ēšanai arī būs par maz. Garneļniekiem vajag ļoti daudz zaļumus iekšā, bet daudzi gliemeži tos apēd. Tā var kopā turēt, bet krietni jāizplāno kādi varēs būt iemītnieki. Garnelēm daudzām patīk mīkstāki un arī skābāki ūdeņi, palasies par speciālajiem garneļu substrātiem. Zvejniekciema akmentiņi nebūs šim gadījumam laikam tas optimālākais. Zivis teorētiski karantinēt tur varētu, bet ir zivis, kuras ēd gan garneles, gan gliemežus. Un savukārt šie zvēri ļoti bieži nomirst no zivju zālēm, ja vajadzēs zivis ārstēt. Karantīnai visracionālākais ir kaut vai pagrabā vai citur, kur netraucē, glabāt lielu spaini vai caurspīdīgo plastmasas kasti un uzlikt to istabā tikai vajadzības gadījumā. Mazajām zivtiņām ļaunākajā gadījumā pat apgrieztu lielo ūdens PET pudeli var lietot. Tur nevajag vēl vienu skaistu akvāriju tukšu turēt. Karantīna nav tik ilgi, lai mājās īslaicīgi nepieciestu kaut ko ne pārāk dekoratīvu. Piedevām vēl daudzas zivju zāles neatgriezeniski nokrāsos silikona šuves un pataisīs tās skaistajam akvārijam kādas nenoberžami zaļas vai zilas.
Man tilomelānijām Sulavesi akvārijs ir taisīts arī no dzidrinātā stikla, speciāli ļoti zems - lai rāpjoties pa sienām un krītot čaulas nesasit un ar maksimāli lielu dibenu 60 x 60 x 30 cm. Izskatās ļoti labi, ir dziļuma efekts un stiklotai daļai izmaksāja taisīšana pēc pasūtījuma varbūt kādu trešo daļu no šeit vienmēr.lv redzamās cenas. Pārējo no sildītājiem (dažām garnelēm vajag) un kāda švammes filtra var piemeklēt klāt, dārgāk kopā noteikti nebūs, bet es domāju, ka labāk gan.
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Mar 30, 2016 4:45 pm

uhh, kā lai daudzās domas sakomplektē sakarīgos teikumos :D
Pamatā doma ir ieviest garneļnieku smukumam, nevis karantīnas mērķim. Karantīnu apsveru tikai kā papildus fīču. Un ja zivs būtu slima, kā jau minēju, ārstētu to citur. Galvenais jautājums bija par to vai zivju slimība var būt kaitīga garnelei un gliemezim. Ja nē, braucam tālāk.
Tas, ka dažas zivis ēd garneles - tas ir arguments. Bet meitas akvārija potenciālie iemītnieki visticamāk vienmēr paliks mazo, miermīlīgo zivju akvārijs. Bet nu tas sekundāri.
Smiltis - Zvejniekciema - kāpē neder? Īsti nesapratu. Bet nu tā arī risināma problēma. Varu arī pirkt.
Augi - meitas akvā ir tikai tādi augi, kas izdzīvojuši pēc trīs ampulārijām. Sūnas, papardes. Te es esmu mierīga. Gliemeži neuztver to kā ēdienu.
Gaismas! Mitawa, saki, ka par mazu, ja? No tām tiešām neko nejēdzu.
Konkrētais akvārijs man patīk tāpēc, ka diezgan dekoratīvs skats. Priekšpuse nav līmēta, stikla vāks un kuba forma. Vatever, droši vien, ka varētu sadzīvot ar citādāku. Šobrīd spēcīgs pretarguments ir gaisma. Bet.. Varbūt sūnām un papardēm pietiek? Meitas akvā arī skaitās slikta gaisma, bet konkrētie augi auggriezdamies.
Komplektēt akvāriju pašai trūkst drosmes. Saku kā ir. Sūtīt atsevišķi kasti, vāku, lampas baidos. Varbūt Haxiz var palīdzēt manpie smuka garneļnieka tikt? Nepārzinu Haxiz darbības plašumus. Zinu, ka gaismas var dabūt. Bet varbūt kļūdos? :)
nav vairs nelaimes čupa
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Tr Mar 30, 2016 6:39 pm

aguciz rakstīja:Un ja zivs būtu slima, kā jau minēju, ārstētu to citur
Bet kā tad noķersi augiem pilnā akvārijā bez postījumiem? Un zivij tas būs lieks stress, no kā var saslimt vēl pat vairāk. Ja ielaiž, tad uzreiz karantīnas vietā un vairāk nepārceļ šurpu - turpu
aguciz rakstīja:Galvenais jautājums bija par to vai zivju slimība var būt kaitīga garnelei un gliemezim.
Parasti nav kaitīgas, lai gan slimības ir dažādas. Bet var būt daži zivju parazīti, kuriem gliemeži ir kā starpsaimnieki. Kā zināsi vai ar klāt pieliktajām zivīm šos gliemežus vai garneles neinficēsi. Tie ta paši neslimos, bet pārnesīs visu laiku tādus uz arvien jaunām klāt karantinēšanai pieliktām zivīm. Tev to vajag? Bet atsevišķā karantīnā vienkārši zivis attārposi un nebūs nākotnē ar to nekādu problēmu vairs nevienam.
aguciz rakstīja:Tas, ka dažas zivis ēd garneles - tas ir arguments. Bet meitas akvārija potenciālie iemītnieki visticamāk vienmēr paliks mazo, miermīlīgo zivju akvārijs
Mazie garneļbērni ir gandrīz vai visu zivju visiecienītākā barība. Arī pat gūpijas tos ēstu. Kur nu vēl neoniņi vai barbusiņi vai ko nu vēl esi iecerējusi. Arī mazos gliemezēnus barbusi ēd kolosāli.
aguciz rakstīja:Smiltis - Zvejniekciema - kāpē neder? Īsti nesapratu.
Ja tikai ļoti prastas garneles, kas iztur gandrīz jebko - kādi ķirši, tad var arī tādas. Bet garnelēm ir speciālās gruntis, kuras ūdenim veido un notur tām vēlamāko skābumu, mikroelementus un vēl daudz ko. Var nopirkt jau gatavas. Visādas tipa "shrimp soil". Tie nav akmentiņi, bet vairāk kā mīkstas graudainas augsnes. Tad garneles labāk čaulas nomaina, labi vairojas un vispār labāk jūtas. Un varēsi tad atļauties ielaist vēl citas kaprīzākas, bet smukākas garneles. Paskaties netā kaut vai lielās filtrētājas garneles vai visādus kristālus dažādas košās krāsās. Nekad tādas negribēsi? Bet gliemeži parasti pielāgojas, iedosi klāt vēl kalciju visiem apēšanai un būs labi.
aguciz rakstīja:Augi - meitas akvā ir tikai tādi augi, kas izdzīvojuši pēc trīs ampulārijām. Sūnas, papardes. Te es esmu mierīga. Gliemeži neuztver to kā ēdienu
Ampulārijas neuztver tos kā ēdienu. Bet gliemeži ir ļoti dažādi. Ir kas ēdīs :) Te viss atkarīgs -tieši ko gribēsi turēt. Bet vissmukākie gliemeži gan ir īsti augu ēšanas kombaini. Marizas, lielās oranžās tilomelānijas, piemēram. Tad vajag tik daudz ātri augošos, lai gliemeži nekad nepaspēj aprīt visus un tad vajag arī labas gaismas augiem.
aguciz rakstīja:Gaismas! Mitawa, saki, ka par mazu, ja? No tām tiešām neko nejēdzu.
Sūnām, kladoforu bumbām un dažām papardēm pietiks. Arī raglapēm, najādām pietiks. Varbūt vēl kādām valisnērijām, sagitārijām, kriptokarīnām, dažiem miriofillumiem, egērijām - bet būs izstīdzējušas. Citiem augiem nē.
Bet vispār, kā jau allaž - viss atkarīgs no tā ko gribi tur turēt. Ja tik kādas ķiršu garneles jau esošajos un visu izturošajos augos un tikai kopā ar kādiem ļoti pieticīgiem mazajiem gliemezīšiem (kā fīzas, pokemoni, mazās spolītes, melānijas), tad pilnīgi pietiek ar jau gatavo komplektu. Ja gribēsi tur vēlāk ielaist ko smukāku, lielāku un kaprīzāku, tad tādā komplektācijā to nevarēsi atļauties - būs jāapgreido. Izmaksās tad kopā daudz dārgāk, nekā šobrīd pēc pasūtījuma līmēt un trūkstošo tehniku vienkārši piepirkt klāt.
Lai veicas. Neatkarīgi no tā, kādu komplektu beigās izdomāsi, garneļnieki un gliemežnieki ir tiešām ļoti skaisti akvāriji :)
Pēdējo reizi labojis 1 - Ined, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Mar 30, 2016 7:12 pm

Ok, mēģinu savilkt galvenos punktus:
Kaste kubs nav laba, jo gliemeži kritīs un sitīsies.
Gaismas - kādas ir tās labās? Uz tilpumu vai dziļumu mērāmas W?
Grunts speciālā garneļu. Vai tai apakšā klāj kādu substrātu?
Filtrs. JBL. Ir kāds rekomendējamais modelis? Tilpumam 20-30?
Sildītājs - to tad skatos vai vajag, vadoties pēc iemītniekiem.
Augi - jebkādi, kādi ir, patīk un var izdzīvot.
nav vairs nelaimes čupa
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Tr Mar 30, 2016 7:23 pm

aguciz rakstīja:Kaste kubs nav laba, jo gliemeži kritīs un sitīsies
Nē, ne tāpēc. Dibena platība lielākiem gliemežiem būs par mazu. Kāds skaistums noskatīties kā tie tik šaurā vietā nepārtraukti riņķo uz vietas. Mans pats pirmais tilomelāniju akvārijs bija akvaeļa šrimpsets -tas vidēji mazais, bija reāli stulbi, viņas pat pa stikla vāka apakšu mēģināja skraidīt un gāzās lejā. Bet tagad lielajā, pavisam savādāk uzvedas, vairs ārā nelien, bet skraida pa iekšu, bišķi vēl pa sienām pakāpjas. Tāpat uzvedīsies brocijas, faunusi un vēl daži labi skaistie lielie gliemeži. Ja tādus neturēsi - tad ir vienalga. Lai čaulas nedauzītos, svarīgs ir augstums, labāk tomēr lai 30 cm nepārsniedz. Ir gadījies lasīt citos forumos arī izmisīgus palīdzības lūgumus, kur ieplaisājušas ampulārijas mēģina ieģipsēt vai ar superlīmēm stiprināt vai vēl kā lāpīt pēc kārtīgas sadauzīšanās. Mazajiem gliemežiem un visādām melānijām tas nav aktuāli.
aguciz rakstīja:Gaismas - kādas ir tās labās? Uz tilpumu vai dziļumu mērāmas W?
Gaismas pieskaņo augiem, kurus tur gribēsi redzēt. Prasīgākiem augiem lai aptuveni 0.5 w/l būtu. Vēl gliemežārijos vajag, lai visādas aļģītes un apaugumi arī tur augtu -tā ir daudziem nepieciešama barība (kā brocijām, neritīnām, teodoksiusiem u.t.t.) Tam arī vajag gaismas.
aguciz rakstīja:Vai tai apakšā klāj kādu substrātu?
Nē, vienkārši ieber no pakas un saslapina. Sastāda augus, pielej ūdeni, saslēdz gaismas, sildītāju, filtru. Tālāk iestartē kā jau parasti.
Bet par filtru - Haxiz zinās vislabāk. Man sulavesniekam iet ārējais JBL e700 ar grozam uzvērtu rievaino filtra švammi, kas sākumā bija komplektā akvaelim. Tas filtrs nosprāga jau pēc 4 mēnešiem. Eheimam un JBL gan varētu būt labāk. No švammes visas duļķes noēd gliemeži, tas kā barības galds kalpo. Ūdens tad ļoti dzidrs, par aerāciju vispār nav jādomā un to filtru es jau 3 gadus neesmu ne vaļā vērusi, ne arī kaut vienu reizi pa šiem gadiem švammi nost ņēmusi un skalojusi. Pat grunti šie paši "izsifonē" un visus stiklus no iekšpuses nopulē līdz mirdzumam. Reāls sliņķu variants. Tik ūdeni mainu un ēdamo iemetu. Garneļniekiem un gliemežniekiem var iztikt arī ar kādu diezgan vārgu iekšējo filtru ar švammi. Mazajām garnelēm un mazajiem gliemezīšiem var pat aeratora galam švammi uzvērt un arī būs labi, ka tik ūdens drusku kustinās. Lielajiem gliemežiem - tā vis nevarēs. Man pašai tomēr skaistāk liekas, ka akvārijos iespējami mazāk liekas tehnikas pa iekšu rēgojas. Turklāt iekšējie filtri būs jāskalo daudz biežāk, tiem vēl vadi mēdz atlūzt un tad tik uz miskasti, tiem nepieslēgsi ārējo sildītāju un vēl daža laba neērtība. Man tas nepatīk, es tam laikam par slinku esmu palikusi.
Pēdējo reizi labojis 1 - Ined, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Mar 30, 2016 7:28 pm

Nu super! Paldies par komentāriem.
Ceru vēl Haxiz ieteikumus sadabūt un tad ķerties pie patīkamā gatavošanās procesa!
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 30, 2016 8:02 pm

Ined rakstīja: Man sulavesniekam iet ārējais JBL e700 ar grozam uzvērtu rievaino filtra švammi.(..) No švammes visas duļķes noēd gliemeži, tas kā barības galds kalpo. Ūdens tad ļoti dzidrs, par aerāciju vispār nav jādomā.(..) Pat grunti šie paši "izsifonē" un visus stiklus no iekšpuses nopulē līdz mirdzumam.
Jautājumi no iesācējiem:
-kas ir 'sulavesnieks'?
- nezinu, kāda litrāža tam ir, taču pieņemu, ka Agucizai (šoreiz pareizi izlocīju?) pietiks ar kādu iekšējo (piemēram, JBL CP i-?) filtru.
-kādi konkrēti mazizmēra gliemeži piemēroti Agucizas akvārija tilpumam augšminētajām darbībām?
-bez tam, kāds substrsāts ieteicams, un vai tas nesajauksies ar grunti?
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Mar 30, 2016 8:45 pm

Zini, labāk vairs nelocīsim. Ausis vīst :D
Filtru noteikti iekšējo.. Tik ļoti apgreidotu kasti man nevajag.
nav vairs nelaimes čupa
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Tr Mar 30, 2016 8:49 pm

Mittawa rakstīja:Jautājumi no iesācējiem:-kas ir 'sulavesnieks'?- nezinu, kāda litrāža tam ir, taču pieņemu, ka Agucizai (šoreiz pareizi izlocīju?) pietiks ar kādu iekšējo (piemēram, JBL CP i-?) filtru.-kādi konkrēti mazizmēra gliemeži piemēroti Agucizas akvārija tilpumam augšminētajām darbībām?-bez tam, kāds substrsāts ieteicams, un vai tas nesajauksies ar grunti?
Kāds tu vari būt iesācējs ar tik skaistu rupučāriju :D
Sulavesnieks=Sulavesi salas Indonēzijā Posso un Matano ezeru ūdeņu diezgan precīza kopija, tie tur tādi ļoti īpatnēji - supertīri no slāpekļiem un fosforiem, ļoti mīksti, bet reizē arī sārmaini, ļoti silti. Bet man ļoti veiksmīgi gadījies, ka no mana supercietā dolomītu un dzelžainā krāna ūdentiņa, pašķaidot ar osmozi, varu ļoti viegli tādus izveidot. Man pareizais pH no dabas dots, bet citiem speciāli sāļu maisījumi priekš tāda ir jāpērk, dārgāk kā jūras akvārijiem. Dzīvo tur tādi gliemeži un garneles, kas nekur citur pasaulē nedzīvo. Iemet gūglē Sulawessi+Tylomelania + snails+shrimps - redzēsi. Ir tāda neliela kolekcija savākusies ar šiem gliemežiem un vēl brocijām. Garneles neturu, jo apēd gliemežu bērnus. Tad nu vajadzīgo ūdens tīrību dod JBL e700, šiem gliemežiem to vajag noteikti. Tilpums kā jau rakstīju 60 x 60 x30 cm, ar stikla vāku, vispār bez augiem un bez lampām, glumu akmeņu krāvumi, oļi un grants, ir sānu gaisma no rīta saules pa logu un no otra blakus akvārija lampām (lai ūdeņi filtra izplūdē kustoties skaisti mirgo), Hydor caurplūdes sildītājs. Tad šie visu laiku rosās, citādāk slēptos starp akmeņiem līdz krēslai.
Citiem gliemežiem -ļoti dažādi. Bez filtriem var fīzas, spoles, melānijas. Ar kaut kādiem kulstekļiem ūdens attīrīšanai - ampulārijām, tur der arī iekšējie. Bet no otras puses - ja gribēsi Brošai laimi ar simtiem ampulāriju pusdienās, tad atkal noteikti ārējo kannu vajadzēs. Situācijas mēdz būt dažādas. Bet substrātu pieskaņo pārsvarā garneļu vajadzībām.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Mittawa » Tr Mar 30, 2016 9:09 pm

Par ievadu ģeogrāfijā, kā arī profiņu žargonā- tiešām paldies. Pagaidām vācu info priekš Aguciz, kura (informācija, ne Aguciz! :embarrass: ) potenciāli var kādreiz noderēt arī man.
P.S. Lai nepiesārņotu tēmu, par rupučāriju atbildi skat. Brošas blogā.
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Sv Apr 10, 2016 7:21 am

Ined rakstīja:
Mittawa rakstīja:Jautājumi no iesācējiem:-kas ir 'sulavesnieks'?- nezinu, kāda litrāža tam ir, taču pieņemu, ka Agucizai (šoreiz pareizi izlocīju?) pietiks ar kādu iekšējo (piemēram, JBL CP i-?) filtru.-kādi konkrēti mazizmēra gliemeži piemēroti Agucizas akvārija tilpumam augšminētajām darbībām?-bez tam, kāds substrsāts ieteicams, un vai tas nesajauksies ar grunti?
Kāds tu vari būt iesācējs ar tik skaistu rupučāriju :D
Sulavesnieks=Sulavesi salas Indonēzijā Posso un Matano ezeru ūdeņu diezgan precīza kopija, tie tur tādi ļoti īpatnēji - supertīri no slāpekļiem un fosforiem, ļoti mīksti, bet reizē arī sārmaini, ļoti silti. Bet man ļoti veiksmīgi gadījies, ka no mana supercietā dolomītu un dzelžainā krāna ūdentiņa, pašķaidot ar osmozi, varu ļoti viegli tādus izveidot. Man pareizais pH no dabas dots, bet citiem speciāli sāļu maisījumi priekš tāda ir jāpērk, dārgāk kā jūras akvārijiem. Dzīvo tur tādi gliemeži un garneles, kas nekur citur pasaulē nedzīvo. Iemet gūglē Sulawessi+Tylomelania + snails+shrimps - redzēsi. Ir tāda neliela kolekcija savākusies ar šiem gliemežiem un vēl brocijām. Garneles neturu, jo apēd gliemežu bērnus. Tad nu vajadzīgo ūdens tīrību dod JBL e700, šiem gliemežiem to vajag noteikti. Tilpums kā jau rakstīju 60 x 60 x30 cm, ar stikla vāku, vispār bez augiem un bez lampām, glumu akmeņu krāvumi, oļi un grants, ir sānu gaisma no rīta saules pa logu un no otra blakus akvārija lampām (lai ūdeņi filtra izplūdē kustoties skaisti mirgo), Hydor caurplūdes sildītājs. Tad šie visu laiku rosās, citādāk slēptos starp akmeņiem līdz krēslai.
Citiem gliemežiem -ļoti dažādi. Bez filtriem var fīzas, spoles, melānijas. Ar kaut kādiem kulstekļiem ūdens attīrīšanai - ampulārijām, tur der arī iekšējie. Bet no otras puses - ja gribēsi Brošai laimi ar simtiem ampulāriju pusdienās, tad atkal noteikti ārējo kannu vajadzēs. Situācijas mēdz būt dažādas. Bet substrātu pieskaņo pārsvarā garneļu vajadzībām.
Šo vot gribētu dzīvē apskatīt ...

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis