grunts nomaiņa

Lietotāja avatars
thenewone
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Cet Mai 08, 2014 8:30 am
Vecums: 39

grunts nomaiņa

Atbildēt thenewone » Tr Aug 19, 2015 12:36 pm

Sveicināti...
Man ieplānots piņķerīgs pasākums, ko darīšu bez variantiem, tikai jautājums, kā to saudzīgāk zivīm un akvārija videi (labajām baktērijām) izdarīt....
Plus vēl, jaunā grunts diezgan piņķerīgs pasākums izklausās. Gribu izveidot pēc iespējas vizuāli dabīgāku vidi akvārijā, tāpēc izmantošu JBL Manado grunti (līdz šim grunts ir bijusi balti raiba).
Par to Manado, saprotu, ka nav jāskalo, bet dienu- divas jāpatur ūdenī spainī, lai samirkst un pēc tam nedreifē pa ūdens virsmu.
Zem iepriekšminētās gaišo akmeņu grunts man vēl ir slānis ar substrātu, kas ir paredzēts augu augšanai. To es gribētu atstāt, jo, pēc būtības, nekas slikts jau tas nav... Man tāda doma, jo mazāk kustina, jo labāk eko sistēmai, sakiet, ja tā NAV!
Nu lūk, doma nolaist pusi no akvārija ūdens daudzuma spainī, tajā salaist zivis un salikt akvārija augus, tad noņemt gaišo akmens slāni un pa virsu izlikt jauno grunti, jautājumi:
1.Vai nevajag papildus pievienot, kādu līdzekli ātrākai vides atveseļošanai?
2. Pēc cik ilga laika var laist atpakaļ zivis?
P.s. Ja ir kas vēl man jāzin šajā jautājumā, lūdzu padalieties ar info, būšu pateicīga!!!!!
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 900
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: grunts nomaiņa

Atbildēt Ined » Tr Aug 19, 2015 4:01 pm

Tā apmēram var darīt, ja saudzē filtra saturu (neko tajā neskalo, tikai pārslēdz lai darbojas spainī pie zivīm) un sataupa pēc iespējas visu veco ūdeni, ko vien var dzidru notecināt. Manado nebūs tā grunts, kurā ar ūdeni iekšā būs ērti augus stādīt atpakaļ, jo sākumā no atstātā apakšējā slāņa vēl diezgan paduļķosies. Vieglāk ir tūlīt pēc ieklāšanas gandrīz pa sauso arī visu sastādīt, tad ielikt kādu plēvi vai šķīvi, uzmanīgi saliet ūdeni atpakaļ un uzreiz arī ielikt kādu iekšējo švammes filtru lai drusku novāc lielākās peldošās duļķes. Es arī zivis un filtru liktu atpakaļ jau tajā pašā dienā, spainī tām vieglāk nebūs. Un tad nākamo nedēļu katru dienu mainītu apmēram pa piektdaļai ūdens. Kad vairs ūdens neiekrāsosies, vēlāk varēs pamazām arvien retāk to darīt. Un, protams, vajag skatīties kā zivis reaģē, barot mazāk kā parasti. Ja vajag -var mazliet palietot labu kondicionieri, kurš piesaista amoniju/nitrītus - Seachem Prime vai līdzīgu. Pirkt un liet klāt kādas baktērijas pudelēs nav nekādas jēgas, tās visas taču akvārijā ir. Bet diez vai gaidāmas lielas problēmas, tas jau nebūs pilnīgs restarts.
Lietotāja avatars
thenewone
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt thenewone » Tr Aug 19, 2015 4:24 pm

Paldies, bet, ja es aizvācu arī augu substrātu, tad man zem Manado arī jānopērk jauns vietā , domāju, ka arī zem šīs grunts ber apakšā slāni. Tā teikt, lai nesanāk pa īsu!!!
Vēl otrs variants , izsifonēt akvārija ūdeni līdz gaišās grunts virsmai, saglabājot ūdeni n-tajos spaiņos, kā rezultātā būs maksimāli tīrs ūdens un iespējamais vismazākais duļķa daudzums....
Pēdējo reizi labojis 1 - thenewone, labots 0 reizi.
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Tr Aug 19, 2015 4:45 pm

Nav nekādas vajadzības aizvākt veco augu barošanas slāni, ja augi tajā vēl auga pietiekami labi. Drusku jau paduļķosies sākumā, kamēr viss ir izkustināts no vietas, vēlāk tās duļķes pašas pazudīs - nogulsnēsies, izfiltrēsies. Nekas traks tas nav, zivīm dzīvot netraucē.
Lietotāja avatars
thenewone
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt thenewone » Tr Aug 19, 2015 4:53 pm

Ok, paldies, tā arī darīšu.
Lietotāja avatars
thenewone
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt thenewone » Sest Aug 22, 2015 2:16 pm

Man nav miera... :crazy:
Vai es zem JBL Monado nevaru pabērt vēl apakšā JBL Volcano mineral, jo man tas iepriekšējais slānis ir 2 gadus, nu vienu gadu viņš teorētiski vilks, bet vai praktiski??? Man plānots paklājs (Eleocharis acicularis) un ja drīkst, tad zivīm nekaitēs??????
Ined
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ined » Sest Aug 22, 2015 9:36 pm

Zivīm nekaitēs. Bet, ja jau tik nopietni visu grunti maina, tad būtu labāk pēc JBL receptēm līdz galam visu izdarīt. Manado gruntij ir savas īpatnības lietošanā, ko nav obligāti, bet tomēr ir vērts ievērot.
Vispirms uz tīra stikla apakšā ieliek zemgrunts apsildīšanas kabeli. Tad augi augs vislabāk, jo veidosies mikrocirkulācija, siltais ūdens celsies uz augšu, tāds substrāts nekad nepaliks anaerobs un tad to drīkst bērt arī biezāku. Tad kabelim virsū saber to pēc būtības sasmalcināto vulkānisko lavu - vulkānu minerālus, vai arī JBL pats vēl ražo ko ļoti līdzīgu - drusku lielākus lavas gabaliņus speciāli lietošanai kopā ar apsildes kabeli. Tur der jebkas, kas ir irdens. Virsū lavai liek Aqua Basis Plus vienu pašu vai arī tam klāt piemaisa vēl arī veco augus barojošo slāni (jo esošās baktērijas noderētu saglabāt cik vien var). Tam visam virsū saber Manado.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 802
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums
Vecums: 30

Atbildēt Maarcis » Pirm Aug 31, 2015 9:17 am

Kā sokas Tev ar šo projektu?
Man pašam akvārijā ir ļoti līdzīgs izkārtojums kā Ined bija rakstījis, uz stikla nāk zemgrunts sildītājs, pēc tam JBL Aqua basis plus un tad manado. Pēc JBL shēmas šis ir eko standarts labai augu kultivācijai :) To JBL vulcano neesmu lietojis, cik apskatījos, tas ir kaut kas līdzīgs pašam manado, kuru klāj augšējā grunts slānī akvārijā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi