Grunts izvēle

Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Grunts izvēle

Atbildēt Haxiz » Cet Apr 17, 2008 2:00 pm

Jā, viņai ir taisnība. Tikai tā robeža var būt lielāka - līdz kādiem 5mm. Daži aug arī pie lielākiem diametriem, bet nu tas nav ieteicams. Teiksim zemie augi ar smalkām saknītēm tādā neaugs noteikti.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm
Atrašanās vieta: Ventspils
Vecums: 45

Atbildēt Dzintars Irbe » Cet Apr 17, 2008 2:55 pm

Domaju, ka grunts frakcijas lielums vairak atkarigs no stadamo augu lieluma. Piemeram glosu iestadit 5mm rupja grunti ir visai sarezgiti(man tieshi tada grunts ir, glosa knapi turas), toties garstiebrainajiem(kuriem parasti ir lielas saknes) - tas ir vienalga.
Tatad - ja stadisi augus ar smalkam saknem, vajag smalku ggrunti, ja ar lielam - vienalga.

Lai nu ka, jaatceras - jo rupjaka grunts, jo labaka vielu apmainja starp grunti un aphkartejo vidi...
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Matrixs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 537
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 4:29 pm
Atrašanās vieta: Liepāja
Vecums: 36

Atbildēt Matrixs » Cet Apr 17, 2008 3:01 pm

Man ieprieks augi auga arī daudz rupkākā gruntī, frakcija 3-10mm pārsvarā bija rupjāki gabali. Nomainīju tāpēc ka man viņa apnika.
[img width=114 height=13]http://foolstown.com/sm/neo.gif[/img]
Lietotāja avatars
signalite
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Tr Feb 20, 2008 4:18 pm

Atbildēt signalite » Tr Jūn 04, 2008 9:40 am

Izlasiiju vienaa akvaarija ainavista rakstaa, ka vinjsh kaa substraatu izmanto tieshi Eco-Complete, jo tas esot vislabaakais augu audzeeshaanai (satur visaadus mikroelementus augiem un pat dziivaas bakteerijas, kas paarstraadaajot zivju meeslus). Vai kaads ir lietojis? Vai pie mums taadu var nopirkt? Kaadas ir atsauksmes? Te adrese, kur lasiiju par sho produktu siikaak: http://www.drsfostersmith.com/product/p ... catid=9087
Lietotāja avatars
lalaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 447
Pievienojies: Pirm Mai 12, 2008 2:48 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa

Atbildēt lalaura » Tr Okt 15, 2008 12:10 pm

Man radās tāds jautājums - vai nevar, piemēram, akvārija daļā (veidojot tādu kā nelielu līcīti), kur noteikti netiks stādīti augi, iebērt jūras smilti? Netā daudzos skaiti iekārtotos akvārijos ir redzēta smilts... Saprotu, ka varētu būt problēmas ar sifonēšanu...Smilts nesāks rūgt? Melānijas ielaistu, lai irdina to smilti... Un kā būtu corydorām rušināties pa smilti?

Atradu rakstu Sand, Sand, Sand, kur rakstīts par smilti, tās kopšanu cihlīdu akvārijā (domāju, ka ne ar ko neatšķirtos parastā saldūdens akvārijā, ja bērtu zonās, kur augi netiek stādīti). Tur gan rakstīts par veikalos nopērkamo...katrā ziņā sarežģītāk tas ir kā klasiskā nelielu olīšu grunts. Un vēl jau par tās smilts tīrību var šaubas mākt...
Pievienotie faili
Vallisneria smiltīs.jpg
ar dekoratīvajām smiltīm.jpg
Pēdējo reizi labojis 1 - Anonymous, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 189
Pievienojies: Cet Mar 20, 2008 5:39 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 37

Atbildēt Ģirts » Tr Nov 05, 2008 10:15 pm

Sveiks!

Gribēju mazliet tautu pabrīdināt par pirkto grunti DEPO.

Pārus mēnešus atpakaļ palaidu akvu it kā nosākuma bija aļģu uzliesmojums, bet tagad jau ir labāk. Zāle sāka augt, bet taisot ūdens testus visu laiku  nevarēju saprast kāpēc no krāna KH ir 5-6, bet akvārijā ir KH 12(Sera testi). Pakonsultējoties ar Nbinc uztaisīju grunts testu izmantojot esenci (70%)  un rezultāta tika konstatēts, ka no tejkarotes grunts kādi 6-7 akmentiņi sāka aktīvi burbuļot un izšķīst. Tāpēc lai lieki neizmestu naudu pērciet grunti pārbaudītās vietās.

Jūsu ieteikumi?  :kapitulate:
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
Lietotāja avatars
Dzintars Irbe
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1794
Pievienojies: Sest Jan 05, 2008 4:28 pm

Atbildēt Dzintars Irbe » Tr Nov 05, 2008 10:20 pm

girt: Man jau liekas, ka akvārijs jāpārstartē :( No otras puse,s ja nelietosi CO2, ja ūdens pH > 7, tad gruntij nevajadzētu šķīst... Lai nu kā, es tomēr ieteiktu pārstartēt akvāriju ar normālu grunti...
..|r|ubb..
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ģirts » Cet Nov 06, 2008 6:16 pm

Rrrr... diemžēl laikam tā arī būs jādara. :karo:
PH turu ar kontrolieri 6.9 robežās

Jāsameklē laba grunts lai neiegrābtos  :whatever:

Ko domājat par Dennerle http://dennerle.eu/de/index.php?option= ... Itemid=120
metu acis uz "Naturweiß"

Man jau pamatā ir ielikts zemgrunts sildītājs + mēslojums Dennerle Deponitmix <--- vajadzēs mainīt un ielikt svaigo.
300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
Lietotāja avatars
lalaura
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 447
Pievienojies: Pirm Mai 12, 2008 2:48 pm
Atrašanās vieta: Grobiņa

Atbildēt lalaura » Cet Nov 06, 2008 6:36 pm

Kur tādu var nopirkt? Pasūtot? Man jau labāk patiktu 'Dunkelbraun'...nav tik vēss tonis.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1588
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Cet Nov 06, 2008 8:27 pm

A man nedz kāpēc melnā iepatikās...
Cik tāda maksā ?
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Ģirts » Cet Nov 06, 2008 8:43 pm

Ar piegādi Latvijā to var iegādāties šeit

http://cgi.ebay.de/Dennerle-Kristall-Qu ... 240%3A1318

Biju iegājis Zoolux bodē un noskatījos tur arī vienu grunts veidu.
Lietotāja avatars
lovelycat
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 531
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:07 pm
Atrašanās vieta: Liepāja

Atbildēt lovelycat » Pirm Dec 08, 2008 9:43 am

tādu kvarca grunti var nopitkt dino zoo. 3 ls par 10 kg.  :tease:
man akvārijā ir 30 kilogrami (slāmis 8 cm, izmērs 3-4 mm) lieliska grunts. gaiši, gaiši rozā. bet gribu mainīt. ja varētu dabūt brūnu, dabīgu. vēlams Amano substrātu, tad es šķirtos no savas gaišas grunts.
dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves.
http://argas.jimdo.com/
G_KnGhT
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 14
Pievienojies: Pirm Okt 06, 2008 6:07 pm

Atbildēt G_KnGhT » Pirm Dec 08, 2008 3:42 pm

savai burkai atradu 4-8mm 20kg maisus ar oljiem Centrex uz Juurmalas shosejas... man cena patika - LVL 3.50 par 20Kg maisu, tur bij veel daudz un dazhaadu izmeeru... augiem patiik, izskataas dabiigi...

A
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3210
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Otr Dec 09, 2008 9:57 pm

A kā tur ar gliemežvāku drumslām?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Dimon Hell
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 32
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 11:22 am

Atbildēt Dimon Hell » Sv Apr 12, 2009 10:43 am

Musu veikalos neredzeju normala grunta izveles.
Nav ne Dennerle,ne ADA ne pat Zolux grunta.
Par ko te vispar var runat?

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis