Kur varētu pirkt un griezt stiklu?

Lietotāja avatars
ArnisL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 7
Pievienojies: Tr Jūn 30, 2010 1:08 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 31

Kur varētu pirkt un griezt stiklu?

Atbildēt ArnisL » Tr Jūn 30, 2010 2:55 pm

Sveiki! Vēlos taisīt savu 1. akvāriju, bet stiklu tā kā pašam īsti negribās griezt, taču līmēšu gan pats kopā viņu... Akvārija izmēri būs 90x45x45cm. :happy: Vai kāds varētu ieteikt, kur Rīgā varētu sagriezt šos stiklus? Un pats galvenias, lai viņi tiešām nogriež tos stiklus precīzi nevis tā it kā es viņus liktu vecās durvīs iekšā. :whatever:

P.S. Stiklu domāju ņemt kādi 8mm, varbūt kāds teiks, ka baigi biezs, bet gribu līdz maksimumam izslēgt iespēju, ka varētu sākties plūdi. :scared:
Drīzumā taps 1. akvārijs ~180L :)
Lietotāja avatars
munsils
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 39
Pievienojies: Pirm Jūn 08, 2009 2:40 pm

Re: Kur varētu pirkt un griezt stiklu?

Atbildēt munsils » Tr Jūn 30, 2010 3:16 pm

Ir sūtīts pie SIA "Rīgas stikls", Valmieras iela 39, Rīga, tālr. 67299494

Ar precizitāti viss ir ok, bet ja papildus grib vēl kādu malu  stiklam slīpēt, vajag smalki izstāstīt, kur un ko.
Lietotāja avatars
normunds34
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1072
Pievienojies: Pirm Feb 04, 2008 7:11 pm
Vecums: 51

Atbildēt normunds34 » Tr Jūn 30, 2010 3:21 pm

Arī es esmu sūtījis uz Valmieras ielas.Viss ir  OK !
Lietotāja avatars
ArnisL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ArnisL » Tr Jūn 30, 2010 4:19 pm

Nu jā, ja jau 2 cilvēki saka, ka "Rīgas Stikls" uz Valmieras ielas, tad jābūt labai vietai. ;)
Stiklu izmērus es mācēšu aprēķināt un izstāstīt viņiem, kas jāslīpē un kas ne arī, tikai gribēju uzreiz pajautāt, cik mm ir jārēķinās ar to silikona šuvi? :whatever:
Paldies!
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Tr Jūn 30, 2010 4:54 pm

Es, savukārt, visus stiklus esmu pasūtījis "FM" - Kvēles iela 15/17 (aiz Maximas, pagalmā, ap stūri :) ). t.67531682.
Ar izmēriem viss OK.
Šuve - nezinu, kā būtu pareizi, bet 8 mm stiklam rēķināju 1,5 mm šuvi, 6 mm - 1 mm.
(Ar bieziem stikliem ir kā ir - tie plīst ne 90 grādu leņķī, bet nedaudz uz vienu pusi. Bet tā tas būs jebkurā darbnīcā.)
briedis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 493
Pievienojies: Cet Jan 15, 2009 12:18 pm
Atrašanās vieta: Riga, centrs
Vecums: 37

Atbildēt briedis » Cet Jūl 01, 2010 9:44 am

Es arī izmantoju Rīgas Stikla pakalpojumus.
Lietotāja avatars
ArnisL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ArnisL » Cet Jūl 01, 2010 11:54 am

Ghost_az rakstīja: Šuve - nezinu, kā būtu pareizi, bet 8 mm stiklam rēķināju 1,5 mm šuvi, 6 mm - 1 mm.
(Ar bieziem stikliem ir kā ir - tie plīst ne 90 grādu leņķī, bet nedaudz uz vienu pusi. Bet tā tas būs jebkurā darbnīcā.)
Nu jā, skaidrs, tad rēķināšu kādi 1,5mm. Esmu dzirdējis par stikla malu pulēšanu varbūt tas atrisina to 90 grādu problēmu, vai tas maksā dārgi un vai viņi tur to dara? ;)
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Cet Jūl 01, 2010 12:39 pm

Par pulēšanu - ārējās malas pulēt būtu labi. Cena, tajā FM bija ap 2,5-3 Ls/m (8 mm stiklam).
Bet iekšējās (uz kurām būs silikons) - labāk ir neaiztikt. Nav arī īpašas jēgas to darīt.
(Tātad - priekšējam un aizmugurējam stiklam pulējas visas malas, bet sānu stikliem - augša un apakša. Apakšējam - nekas.)
Lietotāja avatars
ArnisL
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt ArnisL » Cet Jūl 01, 2010 3:26 pm

Ghost_az rakstīja: Par pulēšanu - ārējās malas pulēt būtu labi. Cena, tajā FM bija ap 2,5-3 Ls/m (8 mm stiklam).
Bet iekšējās (uz kurām būs silikons) - labāk ir neaiztikt. Nav arī īpašas jēgas to darīt.
(Tātad - priekšējam un aizmugurējam stiklam pulējas visas malas, bet sānu stikliem - augša un apakša. Apakšējam - nekas.)
Paldies par ļoti izsmeļošo atbildi par cenām! ;) It kā jau zināju, kuras malas jāpulē, bet vienalga paldies arī par to! :)
sharps
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 44
Pievienojies: Pirm Mar 14, 2011 10:17 am

Atbildēt sharps » Sest Aug 06, 2011 11:00 pm

SIA "Glāzeri" Matīsa ielā. Izgriež, nosliipee kantītes pēc pieprasījuma. Tur sūtīju savam 250L un 30L akvārijam stiklu.
Izgriež diezgan precicīzi. Kad līmēju "kasti" tad iipashi nejutu ka kaut kur kas ietu pāri maliņai vai būtu par maz. Ja atmiņa neviļ, tad pie mēriem nepieciešams pievienot arī pielaidi.
wolfsss
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Tr Sep 07, 2011 1:00 pm
Vecums: 46

Atbildēt wolfsss » Pirm Mar 12, 2012 7:53 pm

GlāzeriBT matīsa ielā, varu ieteikt, tur var ne tikai noslīpēt nopulēt bet arī norūdīt, tikai ja rūdāt tad saņemot obligāti metāla leņķis līdz, jo dažreiz pēc rūdīšanas tie stikli ir līki. Ja nav īpašas prasības pēc perfektām malām tad lētākais ir sia tabuger krastmalā pie jaunā tilta
Lietotāja avatars
Ģirts
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 192
Pievienojies: Cet Mar 20, 2008 5:39 pm
Atrašanās vieta: Salaspils
Vecums: 37

Atbildēt Ģirts » Pirm Mar 12, 2012 9:55 pm

300L 120x50x50 specpasūtijums, EHEIM 2076(ADA BIO RIO)+2217(Eheim SubstratPro), CO2- Dennerle Quantum + CO2 Atomizer, apgaismojums LED (Cree XPG2-R5 6500K 42gab.) , grunts Dennerle, Easy Life profito + Iron DIY, Macro DIY
Lietotāja avatars
Noris
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 208
Pievienojies: Tr Feb 11, 2009 4:32 pm
Atrašanās vieta: Aizpute
Vecums: 41

Atbildēt Noris » Tr Nov 21, 2012 1:18 pm

Kur Liepājā var nopirkt 6-8mm stiklu? Un cik maksā?
40L, pašlīmēts,
Apgaismojums-11W,
Filtrs-Resun Magic-Jet Magi 200,
Sildītājs-Resun RH9000 50W,
Grunts-apakšā kūdras maisījums 2cm, virsū 1-6mm grants 5cm.
Augi-dažādas kriprokorīnas, raglape, vallisneria spiralis un lielais Anubias.
Zivis-trīs ancistri, divi koridori, divi neoni un gailītis.
Navis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 14
Pievienojies: Sv Sep 02, 2012 9:23 pm

Atbildēt Navis » Otr Aug 28, 2018 3:46 pm

Sveiki, Kungi un Dāmas!

Ir radusies vajadzība pēc jaunas akvārija burkas, jo esošā ir nokalpojusi savu un par sākusi tecēt. Par cik esmu latvietis praktiskais, tad ir doma 140x70x50(pl x aug x dz) salīmēt pašam.(esmu jau dzirdējis, ka nesanāks un ka skopais maksā 2x) Bet tā doma mani nepamet nu nekādi. Tapēc jautājumi sekojoši: 1. Kādu stiklu izvēlēties? 2. Cik biezu stiklu izvēlēties? 3. Vai ir kādam zināms kāds skaists pamācošs youtube pamācību video, jo skatot esošos un bez pieredzes traks var palikt. Cik cilvēku tik metožu...
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1606
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Aug 29, 2018 1:51 am

Ne es gan vēlreiz pārdomātu to paštaisīšanas variantu..... tomēr akvārijs paliels un ja kas aiziet greizi tad plūdi būs pamatīgi.
Pats mēnesi atpakaļ ar biju taisījies uzlīmēt akvāriju, bet kad paskaitīju cik smags būs vienkārši pliks stikls un ka man tas būs jāstiepj pašam un pēc tam vēl jālīmē tad pārdomāju :)
Pasūtīju meistaram ar atvešanu un uznešanu.....

Bet nu ja neesi atmetis domu tad:
- stikla izvēle ir vai nu parastais (pie liela biezuma dot zaļganu piekrāsu) vai dzidrinātais (Pilkington Optiwhite). Dzidrinātais ļoti ievērojami dārgāks par parasto, bet protams akvārijs no viņa izskatās superīgs.
- stikla biezumu var saskaitīt, internets pilns ar kalkulātoriem.... (pameklē Googlē pēc "aquarium glass thickness calculator") tur gan ir varianti - ar vai bez stipruma ribām un vai ar papildus savilvējiem..... man sanāk 19mm stikls ja bez ribām, 12mm ja ar ribām un savilcējiem. Tur stikla biezumam galvenais noteicējs ir ūdens staba augstums (protams arī akvārija garums).... es sev piemēram speciāli pasūtīju zemāku akvāriju (zem 40cm) tikai lai sanāktu stikls bez ribām - 8mm robežās. Ar ribām man negribējās, a 10mm stikls nu jau pārāk biezs man šķiet.....
- normāla pamācība kā līmēt akvāriju ir šim čomam https://youtu.be/HSKIT2OLOYQ

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi