Akmeņu kalni un akvārija pamatnes stikla izturība

Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 229
Pievienojies: Tr Dec 16, 2009 11:25 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36

Akmeņu kalni un akvārija pamatnes stikla izturība

Atbildēt Darkheart » Pirm Jūn 14, 2010 11:48 am

Gribētos uzzināt, cik lielus smagumus akvārija pamata stikls var izturēt.
Gatavojos paludārijā ievietot akmeņu krāvumu ~20-25cm augstumā. Pamata izmērs 163x66cm, biezums 8mm. Akmeņi tiks krauti virs ~5cm bieza grunts slāņa. Zem akvārija atrodas 8mm biezs porolons. Vai manā gadījumā ir pamats satraukumam par stikla izturību?
http://zooistaba.id.lv
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1590
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Re: Akmeņu kalni un akvārija pamatnes stikla izturība

Atbildēt nbinc » Pirm Jūn 14, 2010 12:10 pm

Es, drošības pēc, zem grunts (kur ir domāti akmeņi) paliktu organiskā stiklā plāksni.... nu lai spiediens uz apakšējo stiklu būtu vienmērīgs.
Parasti tā dara jūras akvārijos - paliek organisko stiklu zem akmeņu kravuma un tad lai to organisko stiklu aizdekorēt uzber virsū smilti vai argonīta šķembas.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Pirm Jūn 14, 2010 12:58 pm

Cik biezu vajadzētu to organisko stiklu? Arī kādi 8mm vai var mazāk?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1590
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Jūn 14, 2010 3:26 pm

Nu 8 mm jau būs pa treknu (man liekas), varētu pietiks 4 mm. Tur jau nevajag lai to akmeņu svaru tas organiskais stikls visu uzņem uz sevis, bet tikai lai nerastos punktveidīgs spriegums uz stikla virsmas. Stikls tak pats pa sevi visu to akvārija ūdens + grunts + akmeņu svaru iztur, galvenais lai tas spiediens nav vienā punktā.

Teorijā jau var likt jebkuru materiālu kurš varētu vienmērīgāk to akmens spiedienu sadalīt - lai ir pietiekoši izturīgs, elastīgs un ķīmiski neitrāls.
Vienīgais, no manis zināmiem materiāliem, kas atbilst šīm prasībām ir organiskais stikls, respektīvi neko toksisku neizdala ūdenī. Varētu arī putuplastu likt ja ir 100% pārliecība ka tas ir neitrāls ūdenī un līdz tam neaizraksies terārija iemītnieki un to nesāks grauzt.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3219
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Pirm Jūn 14, 2010 3:50 pm

Ja akvārija dibens ir no vienlaidstikla, tad var sanākt ziepes. Jau uz 1,0m garuma ieteicams ir līmēts pamata stikls. Man 80 cm garam ir līmēts 8mm  un iekšā ir aptuveni 50 kg akmeņi uz 10kg grunts. Zem akmeņiem neko neliku, tos pa tiešo uz stikla, tad apkārt grunti, bet zem paša stikla ir 10mm biezs putoplasts. Ja būtu garāks akvārijs un līmēts dibens tad tā pat neko neliktu apakšā. Orgstiklu liktu gadījumā ja pamatne būtu vesela un garumā ap 1,2m.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
AigarS
LAK biedri
Atbildes: 680
Pievienojies: Pirm Jan 28, 2008 11:24 pm
Atrašanās vieta: Marupe
Vecums: 49

Atbildēt AigarS » Pirm Jūn 14, 2010 7:04 pm

Man gan ļoti patika kā (laikam) Mongoose šito skaidroja. Apmēram tā:

Noliec uz cietas, gludas grīdas stiklu un uzkāp uz tā. Kas notika? - Nekas. Var pat mēģināt palēkāt.
Tagad paliec zem tā stikta to paralonu vai putuplastu, un mēģini uzkāpt tagad.
.... ;)

Man zem 350L jūras akvārija ir ~1cm ūdensizturīgs saplāksnis uz metāla karkasa. Un dibens ir 1,5m garš, griezts uz pusēm un līmēts atpakaļ kopā (kā Hazix teica - līdz 1m varot negriezt, bet virs - labāk pašam pārgriezt un salīmēt, nekā sagaidīt brīdi kad (nevis 'vai'!) pats saplīsīs). Stikls gan ir 12mm. Akmeņi sakrauti bez nekādiem organiskajiem stikliem.
[url=http://www.z-land.eu]Z-Land SIA[/url]
Lietotāja avatars
Ghost_az
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 211
Pievienojies: Cet Jan 08, 2009 9:15 am
Vecums: 42

Atbildēt Ghost_az » Pirm Jūn 14, 2010 9:28 pm

Man arī šis jautājums aktuāls.
Ja akvārija apakša būs 60x50 cm, 10 mm stikls - kā labāk darīt?
Var būt pat nelikt neko starp stiklu un skapīti? Skapīša augša - 2x 21 mm saplāksnis. Doma vēl bija tam skapīša "pārsegumam" ielikt kādas 3 ribas.  :thinking:
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Pirm Jūn 14, 2010 10:22 pm

Nu jopcik, tagad gan vairs nezinu, ko darīt. Stikls ir vienā gabalā...
Ko man tagad darīt? Nekad neesmu griezis stiklu, man pat stikla griežamais aparāts nav. Kā viņš jāgriež? Otrādi jāgāž vai uz sānu? Nevar saplīst malējie stikli vai pats pamats?
Varbūt vienkārši nopirkt org. stiklu pa visu akvārija pamatu?

Un ar tiem paliktņiem jūs mani galīgi samulsinājāt. Tagad nezinu, vai man ņemt nost to porolonu, vai tomēr atstāt. Zem akvārija ir kaut kāds 3,5mm saplāksnis uz metāla karkasa.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Otr Jūn 15, 2010 9:52 am

Noskaidroju, ka 4mm organiskā stikla plāksne pa visu akvārija dibenu pie Kviller man izmaksās ~27Ls. Vai šādas plāksnes ielīmēšana varētu atrisināt problēmu, vai tomēr vajadzēs griezt pamata stiklu uz pusēm?
Rincis
LAK biedri
Atbildes: 1003
Pievienojies: Piekt Jan 04, 2008 11:31 pm
Atrašanās vieta: Rīga, rajons starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem

Atbildēt Rincis » Otr Jūn 15, 2010 8:24 pm

Ja tā problēma būtu man, es atstātu apakšā putoplastu spiediena izlīdzināšanai, iebērtu ~ 6-8 cm grunti smalkā frakcijā ~ 3-4mm un akmeņus krāmētu pa visu akvārija apakšu, lai spiediens nav tikai vidū, bet ir vienāds arī malās. Tā, kā Mongose esot teicis par to uzkāpšanu - ja uzlīdīs uz stikla kuram apakšā putoplasts viens bifelis, tad iespējams, ka saplīsīs, ja daudzi vienmērīgi pa visu virsu, tad nevajadzētu saplīst. Es personīgi šķiet, ka uzmanītos ar koncentrētu punktveida slodzi uz stiklu bez amortizējoša materiāla apakšā (grunts).

P.S. Stikla giežamais maksā mazāk par latu jebkurā Krauta un Depo. Iemācīties vari uz veciem stikliem, bet pirms trennējies tomēr paprasi kādam onkulītim, lai parāda kā to dara, ir tur nianses!
[color=green][size=100]Piedāvāju dažādus ūdens ūdens filtrus par labu cenu, sīkāk, [url=http://www.akvapro.lv]šeit[/url][/size][/color]
[color=green][size=100]Reversā osmoze, rezerves daļas, [url=http://www.akvaristuklubs.lv/forums/tirgus-placis/letas-reversas-osmozes/]šeit[/url][/size][/color]
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Otr Jūn 15, 2010 9:04 pm

Grunts frakcija būs 2-3mm. Akmeņus man vajag vienu kaudzi, kas sadalīs akvāriju 2 daļās 6:4 (60% ūdenim un 40% sauszemei). Tātad spiediens būs aptuveni uz vidu.

Kā tad ir ar to organisko stiklu? Ja es viņu uzlikšu pa virsu visa pamata platumā, vai tas atrisinās problēmu un varēs iztikt bez griešanas?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Jūn 15, 2010 11:23 pm

Es domāju ka neatrisinās. Tavā variantā es tomēr liktu pabiezu mīksto putoplastu apakšā.
Ja stiklu liek uz nelīdzenas virsmas un uzkāpj virsū ar metāla vai betoba zoli tad tas saplīsīs viennozīmīgi, ja ar pliku, mīkstu pēdu, tad var būt ka arī nē. Lai imitētu pliko mīksto pēdu, tad arī liek to putuplastu. Ja virsma ir nevis ēvelēta bet kalibrēta, tad var likt bez putuplasta, bet ja plāksne samirks, tad tā vairs nebūs gluda un stikls plīsīs. Viss ir Tava paša rokās. Varu piebilst ka vienā vietā, bija izveidotas akvāriju stalažas 3 stāvos kur katrs akvārijs bija aptuveni 1,5m garš un 40cm augsts un to bija vismaz kādi 9. Stikls bija 6mm un dibens nebija līmēts. Tie akvāriji stāvēja uz apm. 10cm platiem neēvelētiem dēļiem kam bija ne tikai +/- 2mm biezuma starpība bet arī paši saliekušies, BET.... virs tiem dēļiem un zem akvārija bija 1,5 cm biezi mīkstā putuplasta paneļi. Akvāriji turēja! Jā, tas bija risks, jā tās bija palīgtelpas, jā rīkojāmies uzmanīgi, bet viss darbojās. Mājās tā nedarītu, bet tavā variantā virsmu kalibrēt + mīkstais materiāls. Salīmētam akvārijam dibenu ar stiklagriežamo ir riskati, var plaisa aiziet tur, kur nevajag. Ja tomēr visssanāk ok, tad var pa virsu likt ielāpu uz silikona ar atstarpi starp stikliem ap 1mm. Jāizmanto dimanta grieznis nevis rūdītā metāla ripiņa!
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Tr Jūn 16, 2010 12:07 am

Negribu riskēt ar griešanu... Tad man likt vai nelikt to organisko stiklu? 8mm porolons zem akvārija būs par plānu?
Lietotāja avatars
Darkheart
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Darkheart » Tr Jūn 16, 2010 4:19 pm

Izskatās, ka galda virsma arī nav taisna - stūros ir atšķirības ~2mm. Vēl pastāv alternatīvais variants - atteikties no akmeņiem un likt sauszemei apakšā keramzīta blokus, kurus nostiprinātu ar celtniecības putām, tad tikai jāizdomā, ko piestutēt pie tiem blokiem, lai nav uzreiz taisna nogāze starp ūdeni un sauszemi. Iespējams, ka kaut kā varētu salīmēt kopā keramzīta granulas, tām virsū uzlīmēt rupju granti... Akmeņus gribēju galvenokārt tāpēc, lai sauszemes augsnei piekļūst mitrums un lai tā visa uzparikte, kas ir kastē, būtu vienots veselums, nevis ar sienu atdalītas 2 akvārija daļas.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Jūn 16, 2010 8:03 pm

Porolons neder kā suga! Tas sevī uzsūc visu slapjumu, pie tam tas saspiežas par daudz un pēc pāris mēnešiem būs līdzīgs finierim. Par orgstiklu es neko nevaru ieteikt. Es laikam neliktu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi