Akvārija līmēšana

matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 18

Akvārija līmēšana

Atbildēt matiss195 » Pirm Mai 11, 2020 6:46 pm

Labdien!

Ir doma pašam salīmēt akvāriju uz ~400L. Izmēri būtu 200x50x40 (L x W x H). Lai gan izmeklējos pa forumiem un visādiem interneta avotiem radās daži jautājumi par to kā to pareizi izdarīt.
  • Kāds būtu pareizais stikla biezums uz šādu izmēru, jo lai gan akvārijs ir garš, tas nav augsts (Vai 8mm ir pietiekami vai tomēr vajag 10-12). Attiecīgi, cik lielu vajadzētu taisīt šuvi?
  • Vai būtu jāliek savilces? Ja jā, tad cik daudz? Kā arī vai ribai ir jāiet no paša gala līdz otram, vai var palikt daži centimetri, lai neredzētu vēl vienu stiklu no gala.
  • Kuras malas tad galu galā ir jāpulē/jāslīpē? Vai tās kuras līmē drīkst atstāt neapstrādātas?
  • Cik saprotu ka uz šādu garumu dibens ir jātaisa līmēts. Labāk būtu taisīt no 4x50 vai 2x100 paneļiem?
Pārejais it kā būtu skaidrs. Stiklus pirms līmēšanas notīra ar acetonu, salīmē līmlenti, tad sašuvo ar melnu akvārijam paredzētu silikonu. Akvārijs gan jāpiebilst, ka ir plānots ar iekarenām gaismām, bez īsta vāka, jo ir vēlme izlaist akmeņus un kokus virs ūdens, kā arī akvārija vienā daļā ielīmēt "sienu" un to pārvērst par terāriju augiem, ja nu tas ko maina izturībai.

Bilde ieskatam.
Attēls
Tas akvārijs gan bija taisīts uz nedaudz citiem izmēriem (L-250cm), kā arī ir samainīta vietām ietece ar izteci uz sumpu, lai labāk noslēptu trubas. Akvārija pašā grunti un augus ir paredzēts izveidot tā, ka no terārija uz akvāriju pāreju nevar redzēt. Akvārijs arī tiks nostādīts tā, ka viņam var pieiet no abām pusēm, ar bildē labo galu pie sienas.

Gaidīšu jebkurus komentārus par to kā labāk visu salīmēt un izveidot.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1625
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Contact:

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt nbinc » Otr Mai 12, 2020 6:41 am

A kāds iemesls ir taisīt SAMPu tie;si blakus akvārijam, kā tā sastāvdaļu?
Es ūtu izmantojis visā garumā akvāriju un SUMPu novietojis zem akvārija.

Kāda ir plānotā pārplūdes šahta vai tikai "plikas caurules" ?
Ja caurule no akvārija uz SAMPu aizsērēs tad sūknis tirpinās pumpēt ūdeni no SAMPa uz akvāriju un teorijā var uztaisīt nelielus plūdus iztabā.
Es labāk pieturētos standarta shēmas, kur akvārijs un SUMPs veido sistēmu, kad liekais ūdens no akvārija notek uz SUMPu zem akvārija skapītī.
Ir protams akvāriji arī ar iebūvētiem sampiem, bet tie parasti ir mazi akvāriji, priekš 2metrīga akvārija manuprāt nav laba doma tā SAMPu piebūvētm pie tam ja tas viss ir redzamības laukā (vai aizvērts ar sienu vai kā savādāk)

Par stikliem, nu es nedomāju ka 8mm būtu pietiekoši, es ņemtu 10 vai 12mm
Man mazais akvārijs arī 40cm augsts bet garums tikai 110cm, bez ribām, stikls ir 8mm, tev sanāk ka akvārijs būs pat 2x garāks, tur diezgan liels izliekums stiklam sanāks, nejauši ar metāla pinceti borta centrā iesitīsi un viss būs uz grīdas !!!
Lielajam akvārojam 170cm, ir gan ribas, gan 2 savilcēji, stikls 10mm.

Domāju ribas būtu obligātas pie 2 metru garuma. Savilcēji laikam ne tik smuki izskatīsies, ja ir plānots akvāriju apskatāmu no augšas, bet tad stikls jāmeklē biezāks, 12...16mm

Apakšu var arī no 2 (vai 3) gabaliem salikt.
Malas liekas vajag pulēt. Es pulētu visas virsmas, tad ir mazāka varbūtība sagriezties līmējot akvāriju.

Vispār ir tak kaudze ar kalkulātoriem internetā, tik ja skaiti izmēģini vairākus, jo viens, otrs var melot vai tur ir citi drošības koeficenti salikti....
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 18

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt matiss195 » Otr Mai 12, 2020 11:55 am

Paldies par atbildi!

Tā blakus ir terārija daļa, Sumps tāpat ir apakšā. Starpsiena ir ielikta, lai varētu sataisīt terārija daļu, un viņa nebūtu super slapja (plānotajiem augiem, tas būtu par daudz).

Tagad mainītajā izskatā ir paredzēts, ka šahta būs pie "starpsienas", tālajā pusē, kurā būs 3 noplūdes trubas (parastā, durso un rezerves). To visu ieskauss melna kaste (droši vien org-stikla, tāds ir redzēts Depo, vai turpat, kur sūtīšu parastos stiklus pasūtīšu arī 2 ietonētas plāksnes), ar zobiņiem, kas papildus kalpos par ūdens virsmas skimmeri.
Ribas likšu noteikti, savilces es arī varu ielikt, vienkārši nebiju pārliecināts, ka nepieciešams. Nedomāju, ka izskatītos tik slikti, ja viņas arī apslēptu ar augiem, kādu zaru etc.

Skatījos es daudz un dažādās tabulās un kalkulatoros. Vietām saka, ka 6mm ir pietiekami (kā tas protams nav), vietām saka, ka 8-12. Neviens no tiem kalkulatoriem nejautā vai būs ribas/savilces, tā kā nolēmu pārliecināties šeit.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1625
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Contact:

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt nbinc » Otr Mai 12, 2020 2:53 pm

Ā, nu skaidrs, koncepcija pamainījās :)

A kapēc 3 notekcaurules ?
Un vai paliks tās 2 caurules kas patreiz skicē redzamas un nāk no terārija daļas ?

Par orgstikla izmantošanu - to nerekomendē izmantot kopā ar stiklu. Lieta tāda ka orgstikls slikti līmējas ar silikonu, paies laiks un tev tā orgstikla šahta izlīmēsies. Tad arī ja gribēsi tīrīt akvārija stiklus tad ar orgstikla šahtu būs problēmas - orgstikls ātri skrāpējas, atšķirībā no silikāta stikla, tur dažādus tīrīšanas paņēmienus izmanto.

Es ietektu līmēt šahtu no parastā (silikāta) stikla un jau tā iekšpusē ielikt melnu orgstiklu ar "kēmmi" augšā, vai arī labāk "ķēmmi" likt standarta (pārdodas tādas speciālas akvārijiem, teiksim no tā paša Aqua Medic), un ar melnu orgstiklu tikai nomaskēt trubas šahtā no iekšpuses - izgriezt orgstikla gabalus pēc iekšējiem šahtas izmēriem un ielikt tos iekšā.
Ja ir iespēja dabūt tumšu tonētu stiklu tad var arī no tā šahtu līmēt, bet manuprāt orgstikls, kā fons, būtu praktiskāks. To var nomainīt uz citu krāsu ja turpmāk maiīsies plāni.

Par stikla biezumu labāk uzprasīt kādam zinošākam cilvēkam, tām interneta tabulām nevar uz 100% ticēt, it īpaši ja iesaka 6mm stiklu :)
Kā jau teicsu man akvārijam ar 110cm gadu malu un 40cm augstmu ir izliekums 8mm stiklam kādi 1-2mm.
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 18

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt matiss195 » Otr Mai 12, 2020 6:55 pm

3 notekcaurules ir ieteiktas daudzos avotos. Pirmā paņem lielāko daļu ūdeni, durso apslāpē skaņu, un trešā kā rezerve. It kā bez tās trešās varētu iztikt, bet iespējams, ka būs brīži, kad nebūšu kādu laiku mājās un akvāriju pieskatīs citi, tātad trešā it kā noderētu, ja nu pārējās divas aiziet ciet.

Tās 2 caurules, kas nāk šobrīd ārā kļūs par vienu, kuras izvads būs akvārija kreisajā malā ar kkāda tipa flautu virsū- tā atgriezīs ūdeni. Tas vēl līdz galam jāizdomā.

Par akvārija biezumu sāku skatīties uz 10mm. Cik liels ieguvums ir no opti-white stikla salīdzinājumā ar parasto? Vai to var tik ļoti redzēt?
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1625
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Contact:

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt nbinc » Otr Mai 12, 2020 8:32 pm

Par to vienu ūdens atpakaļgaitas cauruli - es izskatītu variantu ka tā caurule atradīsies tur pat šahtā, kur tās pārējās caurules būs. Un nevis izvadīt to caur šahtas sānu, bet gan it kā pārlocītu pāri šahtas malai. Tad to varēs pieregulēt uz vajadzīgo pusi un arī apkalpot būs ērtāk (es sev tieši tā esmu uztaisījis).
Iedomājies ja tev atslēgsies atpakaļgaitas sūknis un tad caur to cauruli ūdens gāzīsies atpakaļ SUMPā, ja tev tā caurule būs iegremdēta dziļi zem ūdens tad līdz tās līmenim viss ūdens notecēs no akvārija uz SUMPu, un briesmīgakais ja tavs SUMPs nespēs to visu ūdeni uzņemt un tad tas būs uz grīdas !!!

Es sev jūras akvārijam atpakaļgaitas cauruli laižu caur šahtu, pie kam tas izvads nav iegremdēts dziļi zem ūdens un vēl papildus tam ir izurbts papildus maziņš caurums nedaudz zem ūdens līmeņa, tādejādi ja notiek elektrības avārija un atpakaļgaitas sūknis atslēdzas, ūdens no akvārija sāk tecēt uz SUMPu, kā tiko līmenis nokrītas līdz tam izurbtam caurumam tas sāk "rīt" gaisu un atpakaļtece apstājas.
Šajā te rakstā ir bilde ar tiem caurumiem, tikai tur truba sagriezta ar tiem uz augšu, bet reāli tie skatās uz leju
http://www.reefedition.com/black-ops-re ... er-outage/

Vēl papildus, kā jau teicu, tai trubai nedrīkst būt iegremdētai pārāk dziļi, jo var gadīties ka to mazo izurbto caurumiņu aizsit kāds gliemezis un tad tā "gaisa rīšana" nesanāks. Cauruli vajag likt tik dziļi, cik tā spēc (droši) notecināt ūdeni līdz paliek virs ūdens līmeņa un cik spēj uzņemt SUMPs. Teiksim ja tā atrodas 2 cm zem ūdens tad izrēķini cik ūdens tev būs tajos 2cm (pēc taviem izmēriem sanāk 10 litri), bet ja 10 cm zem ūdens jau būs 86 litri - vai tev SUMPS spēs uzņemt 86 litrus papildus tiem, kas tur būs pie tā normālas darbības?

Vēl viens pluss atpakaļgaitas caurules laižšanai caur šahtu nevis caur caurumu akvārija malā ir apkalpošanas ērtums.... ja tev saplīst tā truba, vai ir vēlme to iztīrīt/nomainīt tad ar caurumu malā tev būs jānolaiž ūdens akvārija līdz tam caurumam, šahtas gadījumā vienkārši atslēdz ūdens cirkulāciju un iztukšo šahtu.

Vēl kā pluss ir glītāks kopējais izskats, nav nekādu caurumu un trubu ārpus akvārija. Atceries ka mufta caurulei (lai izlaist to caur stiklu) normāli pieejama ir sākot no 20mm, tātad tev būs 20mm PVC truba iekš un ārpus akvārija, bet šahtā to neviens neredzēs un pašu šahtu var noslēpt zem augiem.

Es vēl padomātu par Herbie overflow tipa notekcauruli (nedus Durso), tur tik 2 trubas izmantojas, pats Herbi un avārijas caurule, tad tev sanāks tik 2 caurules izmantot un trešā būs priekš ūdens atgriežšanas akvārijā. Jo mazāk caurumu stiklā jo drošāks akvārijs :)

Vispār ja skaties uz SUMPa sistēmu saldūdens akvārijā tev būtu vērts papētīt kā to dara jūras akvārijos, tur tā tēma ir krietni vairāk apdomāta un iztestēta.


Vēl kā priekšlikums - tu nedomāji to, blakus terārija daļu, izdalīt atsevišķā akvārijā. Lai ir tādi paši izmēri kā tagad, bet kad tie viens otram blakus sanāktu kā viens vesels akvārijs, bet toties tu varēsi izmantot plānāku stiklu (tur tak nebvūs pilns ar ūdeni) un turpmāk varēsi akvāriju kur citur novietot, dzīvē tak viss kas var gadīties - pārvbraukt uz citu dzīvesvietu, mainās plānojums istabā, vai pat sliktākā gadījumā pārdod katru akvāriju būs vieglāk ne kā tirgot visu nedalāmā komplektā.
Lai abi akvāriji atrodas uz tā paša plaukta viens otram cieši blakus.
matiss195
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 13
Pievienojies: Cet Dec 08, 2016 9:06 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 18

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt matiss195 » Otr Mai 12, 2020 9:46 pm

To atpakaļgaitas cauruli es gribēju nolikt otrā pusē, lai palielinātu ūdens cirkulāciju. No otras puses pumpis, kuru grasos izmantot, spēj pumpēt līdz 4500L/H, bet pieņemot, ka vēl jāuzpumpē ~m uz augšu, tad sanāk mazāk. Tāpat priekš saldūdens vajadzētu pietikt, tā kā iespējams tiešām labāk ir taisīt tajā pašā šahtā. Plāns it kā bija to trubu uzlaist līdz pašai ūdens līmeņa augšai, lai nerastos tas sifons, bet ja visas trubas vienuviet - smukāk, un vieglāk noslēpt.

Domu taisīt terāriju atsevišķi arī bija, bet beigās nospriedu, ka ja terārijas nepatiks un vēlēšos tikai akvāriju, tad varešu izgriezt ārā starpsienu un būs akvārijs visā garumā. Tagad gan domāju, ka varētu darīt arī tā, jo pat ja atsakās no terārija daļas, arī pats akvārijs kā tāds istabā izskatās pietiekams.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1625
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Contact:

Re: Akvārija līmēšana

Atbildēt nbinc » Otr Mai 12, 2020 11:03 pm

Saldūdenim tā straume nav tik būtiska kā jūrā, bet tik un tā ūdens samaisīsies ja tā izplūde "pūtīs" prom no šahratas puses, pie tam tur tak ūdens plūsma atdursies pret kādu stiklu un iecirkulēsies. Passtāv arī iespēja sadalīt to izplūdes cauruli uz divām daļām, ir nopērkami sadalītāji. Ja tev izplūde pūtīs uz šahtas pusi tad ūdens pe kārāk stipri samaisīsies - sanāk ka "pūtīs" tieši uz šahtas pusi, akvārija stūros būs nedaudz iestāvējies ūdens. Paskaties kā ADA akvārijos ūdens cirkulācija ir organizēta - tur ieplūde un izplūde ir vienā akvārija malā.

Nav tik viegli to starpsienu izņemt no salīmēta akvārija, tad arī ja tu ieplānosi šahtu tajā akvārija pusē, kur tas terārijs plānojas tad kā tur viss izskatīsies kad tu to starpsienu izņemsi....

Tev tajā sīmējumā drusku nepareizi (vai drīzāk nepraktiski) izvietota tā šahta, ja tur kur ir slēgta skapīša daļa atradīsies SUMPs tad būtu pareizāk šahtu izvietot virs tā, lai nav lieku trubu liekumi aizvadot ūdeni līdz SUMPam, patreiz zīmējumā tā arī izskatās - trubas ies caur plauktu daļu līdz slēgtai daļai ar līkumu un sanāk garas trubas, kā tu tās domā tīrīt kad aizaugs ar cauruļu apaugumiem?

Viss pareizākais ir šahta tieši virs SUMPa un nav neviena caurules locījuma, ūdens pa taisno līst SUMP'ām lai nekas neiesprūst trubu locījumos. A atpakaļgaitas caurules var būt ar locījumiem, tas kau arī samazina sūkņa jaudu. bet ir drošāk ne kā ja aizsērē notekcaurules.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 4 viesi

cron