Ūdens testeri

ilzefirst
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Otr Jan 14, 2020 9:57 pm

Ūdens testeri

Atbildēt ilzefirst » Otr Jan 21, 2020 9:06 pm

Man kā jaunpienācējai akvāristu pulciņā jautājums. Kādus testus vajadzētu veikt jaunā akvārijā, kurā ir augi un ampulārijas, lai saprastu, ka ir izveidojusies vide kurā var ielaist pirmās zivtiņas. Kādas firmas testeris ir labākie/universālākie?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Ūdens testeri

Atbildēt alkim » Cet Jan 23, 2020 10:19 am

Čau!
ilzefirst rakstīja: Kādus testus vajadzētu veikt jaunā akvārijā, kurā ir augi un ampulārijas, lai saprastu, ka ir izveidojusies vide kurā var ielaist pirmās zivtiņas.
Īsā rekomendācija - ļauj ampulārijām dzīvoties pa akvāriju 3-6 nedēļas un pēc tam var sākt laist zivis, bet ne visas uzreiz. Starp zivju ielaišanām jāietur pauze - divas, trīs nedēļas - lai labās baktērijas paspētu savairoties.

Garais lasāmgabals: Diemžēl ar vienkāršiem testiem viennozīmīgi un droši noteikt vai vide (slāpekļa cikls) ir izveidojusies nevar.
Ar testiem var noteikt tieši slāpekļa cikla veidošanos - vispirms amonjaka(NH3 un NH4) pīķis un tad nitrītu (NO2) uzliesmojums un bisbeidzot nitrātu veidošanās (NO3). Tikko pielietā akvārijā nebūs ne amonjaka, ne nitrītu, ne nitrātu. Kad cikls jau ir izveidojies, tad arī testi neuzrādīs ne amonjaku, ne nitrītus (un biezi piestādītā akvārijā var neuzrādīt arī nitrātus) - gluži kā tikko ar krāna ūdeni pielietā akvārijā.
Vairāk par slāpekļa ciklu var palasīt šeit: http://www.akvaristuklubs.lv/modules/ne ... storyid=13
Un vēl detalizētāk: http://www.akvaristuklubs.lv/modules/ne ... storyid=51
ilzefirst rakstīja: Kādas firmas testeris ir labākie/universālākie?
Man personīgi vislabāk patīk JBL pilināmie testi (NH4, NO2 un citi).

P.S. Par ūdens testēšanu var palasīties sadaļā FORUMS > Saldūdens akvārijs > Ūdens un ķīmija
P.S.2. Savu pirmo akvāriju es startēju ar bezzivju metodi un ar testu palīdzību noteicu kad cikls ir izveidojies. Par šo piedzīvojumu var palasīt te.
ilzefirst
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 5
Pievienojies: Otr Jan 14, 2020 9:57 pm

Re: Ūdens testeri

Atbildēt ilzefirst » Cet Jan 23, 2020 1:12 pm

Paldies par izsmeļošio atbildi. Saprotu, ka akvārija palaišana trennē pacietību. Ampulārijas tagad jūtas labi..ēd. Kāpostus, tabletes. Ielaidu arī Melānijas tās arī šiverējas pa grunti. Ar zivīm tad iepauzēšu.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi

cron