Akvārija pārveidošana

Susliks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 11
Pievienojies: Pirm Okt 24, 2016 8:42 am

Akvārija pārveidošana

Atbildēt Susliks » Cet Sep 26, 2019 4:57 pm

Sveiki.

Vēlos pārveidot savu zaļo akvāriju, kurā mitinās gurami, neoni, kā arī pāris molinēzijas. No samiem ir koridoriņi un ancistri. Kā arī pārītis Synodotis.
Vēlos to visu pārveidot uz cihlīdu akvāriju, bet ir vairāki jautājumi un neskaidrības... jau pašā sākumā vēlos pateikt ka vel nav izvēlētas vienas konkrētas sugas, bet noteikti neko tādu, kas izaug lielākas par 15 cm. Akvārijs ir 300l.
1) Vai obligāti ir nepieciešamas kvarca smiltis, ja pašlaik grunts ir mazie akmentiņi?;
2) Vai var izmantot nopērkamo celtniecības kvarca smilti, pirms tam kārtīgi izskalojot un izmantot to, lai nav jāpērk pa kosmiskām summām zivju bodē? Tā vnk sanāk krietni lētāk;
3) Vai var atstāt kādus augus, vai arī tie tā pat tiks iznīcināti un nav vajadzīgi?;
4) Nevēlos likt kaut kādas briesmīgās pilis vai kuģus, bet kādi akmeņi ir nepieciešami, jeb kādi ir labāki, jo cik saprotu, tie ir nepieciešami kā patvērums utt. Pašlaik ir siekstas, vai arī tās var izmantot? Zinu ka tās mīkstina ūdeni, tādēļ pārjautāju;
5) No pašreizējām zivīm saprotu, ka paturēt varēs tikai ancistrus, bet kā piemēram ar koridoriņiem un Synodotiem? Vai viņiem ir reāri tur palikt? Pārējām noteikti tiktu meklētas jaunas mājas. Nebūtu par barību.


Pāāldies! 😉
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3283
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 53

Re: Akvārija pārveidošana

Atbildēt Haxiz » Piekt Sep 27, 2019 10:18 am

Sveiks!
1) Noteikti nē! Droši vari atstāt to, kas ir, tikai kārtīgi izsifonē.
2) Ja tomēr izlēmi mainīt grunti, tad var. Kārtīgi izskalot un vēlams pakarsēt/ pavārīt kādos 60-80 grādos kādas 15 min- pusstundu.
3) Viss atkarīgs no tā, kādas cihlīdas laidīsi iekšā. Vienā gadījumā var atstāt, otrā viss tiks iznīcināts.
4) Vari likt jebkādus akmeņus. Ja būs augi, tad labāk granītu, ja augu nav, tad var tādus kas šķīst ūdenī - faktiski jebkādus kas patīk, arī dolomītu.
5) Koridorus turēt ir zem lielas jautājuma zīmes, sinodontus var.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron