Akvārijs bruņurupučiem

Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 785
Pievienojies: Cet Jūl 17, 2014 3:22 pm
Atrašanās vieta: Rīga/Tukums/Inčukalns
Vecums: 30

Akvārijs bruņurupučiem

Atbildēt Maarcis » Pirm Feb 19, 2018 2:15 pm

Sveiciens!

Šobrīd domāju par akvārija dāvanu vienam bruņurupuču mīļotājam. Proti, par tādu, kuram priekšējais stikls ir zemāks par pārējiem malējiem un aizmugurējo stiklu.

Līdzīgs kā šājā saitē: https://www.ferplast.com/gb/jamaica-60.html

Vai kādam darba kārtībā ir tāds, vai arī kāds tādus taisa (garums līdz 60cm apmēram, platums līdz 35 cm, augstums var variēt).

LV lapās uzreiz nevaru atrast šādus.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Re: Akvārijs bruņurupučiem

Atbildēt Haxiz » Otr Feb 20, 2018 2:48 pm

Var t'adu uztais'it. Tik jaut'ajums - k'ads rupucis tur b'us iek's'a, jo da'z'adiem ir nepiecie'sami da'zadi apst'ak'li...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 21, 2018 9:55 am

Pašreizējā akvārijā iekšā ir Floridas ūdens bruņurupucis (Pseudemys nelsoni ?). Es tikai nezinu tā sīkāku klasifikāciju.
Uzraksti man PZ par iespējamo variantu. Paldies :)

Te ir pašreizējais eksemplārs un kāda viņam ir tā vieta.

https://www.youtube.com/watch?v=m6APjZytWQw
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 56

Atbildēt Mittawa » Tr Feb 21, 2018 4:16 pm

Šitos sauc par (akva-)terārijiem. Man patīk tavs domu gājiens- ja pirms ?-gadiem man būtu šodienas praktiskā pieredze, es nopietni būtu domājis par šādu mājvietu Brošai.
!!!!! TIKAI !!!!
60*35 cm akvaterārijs Floridas rupucim,kurš izaug līdz 32cm, ir daudz PAR MAZU!!!. Jau Brošas māja 90*60 ir minimums. Konservu bundžā jūtas ērti tikai ķilavas,to tev apstiprinās jebkurš normāls akvārists šai forumā.
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3147
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Tr Feb 21, 2018 6:39 pm

Tam rupucim nepieciešams vismaz 300-350 litru akvārijs un tas ir ne jau pamatā ņemot augstumu !! Tur vajag zemu un platu. Nekādi 60 cm! 150 cm jau puslīdz ok. Tā ka vispirms apdomā vietu, tilpumus u.c. faktorus. palasi kau šo:

>>Turēšana: terārijs - akvārijs ar ūdens un sauszemes daļu. Terārija – akvārija izmērs atkarīgs no bruņurupuča lieluma un skaita. Uz vienu 8 cm lielu bruņurupuci nepieciešamie terārija izmēri 100x50 cm. Ūdens baseinam jābūt tik dziļam, lai bruņurupucis varētu brīvi ienirt un peldēt, sauszemes daļa ir 2 reizes lielāka par bruņurupuci. Uz sauszemes daļas zem sildošās lampas novieto akmeni vai klinti, kas kalpos kā sildīšanās vieta. Sauszemes un ūdens daļu savstarpēji savieno tā, lai bruņurupucis brīvi varētu pārvietoties.>>
P.s. tas ņemts no pašmāju dino...

Ja palasa nopietnāku literatūru, tad kā jau rakstīju - vismaz 150
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Tr Feb 21, 2018 11:25 pm

Cik ilgā laikā šis bruņurupucis var sasniegt savus 35 cm?
Šobrīd izmērs tam varētu būt kādi 11 cm apmēram uz aci skatoties.

Ideālā izmēra akvāriju nez vai noorganizēšu, tur pajautāšu pašam īpašniekam kur tādu viņs sev varētu turēt.
Lietotāja avatars
Mittawa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 169
Pievienojies: Sest Jūl 13, 2013 10:30 pm
Atrašanās vieta: Jelgava
Vecums: 56

Atbildēt Mittawa » Cet Feb 22, 2018 10:34 am

Attīstības periodā augšanas ātrums esot ap 2.5 cm gadā (ja kādam precīzāka info, lai mani palabo). Padomā, vai esi ar mieru šodien tērēt ne mazu naudu nestandarta "bundžai" ar visu aprīkojumu (reflektorspuldze, UVB lampa,u.c.), lai pēc gada-diviem mēģinātu pārdot šo un tērēt atkal naudu lielākai. Bez tam, būtisku vietu tur aizņems akmeņu krāvums saliņai.Ja kas, iedziļinies Brošas dienasgrāmatā- viņas mājvietā ir tikai tas,kas tiešām vajadzīgs rupuča uzturēšanai (nu, izņemot nakts gaismu...). Es tavā vietā apdomātu šādu risinājumu, tikai ar LIELĀKIEM IZMĒRIEM
http://rosakvarium.com/index/akvaterrar ... assa/0-154
Vēl kas- šāda tilpuma bruņurupuča mājai nepieciešams jaudīgs ārējai filtrs. Rupucis tomēr čurā un kakā turpat, kur dzīvo, un to visu viņš dara lielākos apjomos nekā zivitiņas...
Nav slikti nezināt, slikti ir negribēt zināt.
Lietotāja avatars
Maarcis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maarcis » Cet Feb 22, 2018 11:04 am

Paldies par skaidrojumu. Daudz ko esmu uzzinājis tagad.
Jāapdomā un jāpārrunā būs man par šo.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis