Grunts izvēle

Lietotāja avatars
Vikks
LAK biedri
Atbildes: 1004
Pievienojies: Pirm Jan 07, 2008 3:55 pm
Atrašanās vieta: Latvija, Rīga, Imanta
Vecums: 49

Re: Grunts izvēle

Atbildēt Vikks » Otr Mar 10, 2015 12:18 pm

maritis rakstīja: Sveicināti.man ir jautājums vai var likt keramzītu kā drenāžu apakšgruntij lai nesāk viņa rūgt?Paldies par atbildi.
A kāpēc gribi bāzt iekšā keramzītu? Varbūt pastāsti...
http://www.draugiem.lv/rotins/  http://zivju-lietas.blogspot.com/
maritis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 8
Pievienojies: Sv Jan 18, 2015 7:49 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 39

Atbildēt maritis » Otr Mar 10, 2015 1:48 pm

Lai apakšgrunts nesablivētos,un notiktu skābekļa maiņa tas es tā domāju varbūt ka nav tas parizi.Ko jūs ieteiktu,varbūt ka tas nav vaidzīgs.paldies
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3134
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Otr Mar 10, 2015 1:51 pm

Ja izmantosi grunti no kādiem 2-3mm un uz augšu, tad tas viss ir lieki, savukārt ja smalkāku, tad arī keramzīts nelīdzēs... Pie tam akvārijā vidējais grunts līmenis ir tikai 5 cm. Tur nekas daudz nevar sablīvēties un pa reizēm taču arī to pasifonēsi, ne? Met ideju aizkrāsnē un pameklē smuku, dabīgu, nešķīstošu akvāriajam piemērotu ;)
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
maritis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt maritis » Otr Mar 10, 2015 6:19 pm

es domāju apakšgrunts(substrāts).
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Otr Mar 10, 2015 10:35 pm

Es domāju, ka keramzītam nav nekāda sakara ar "apakšgrunts(substrāts)". Pašā apakšā ir vēlams klāt zemgrunts mēslojumu (ja ir dzīvie augi paredzēti), savukārt keramzītā nekāda mēslojuma nav. Nu domā pats, katrs savas laimes kalējs, es tikai savas domas izteicu  :)
P.s. Kādas zivis domā turēt?
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
maritis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt maritis » Tr Mar 11, 2015 8:07 am

Kādus neonus gupijas koridorsamiņus ancisru vabūt kādu skalārīju.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Tr Mar 11, 2015 1:01 pm

Tāda tipa akvārijam nevajag keramzītu apakšā, bet gan Aquabasis plus vai Florapol (vai ko līdzīgu) sajaukts kopā ar pašu grunti. Virspusē ber sevis izraudzīto dabīgo grunti ar 2-3mm (3-5) diametru.
maritis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt maritis » Tr Mar 11, 2015 6:39 pm

Paldies haxiz par padomu.
Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 262
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 43

Atbildēt frontosa » Sest Aug 01, 2015 7:36 pm

Es vienmēr nonāku līdz patiesībai ar mazu laika nobīdi :happy:
Varbūt vajadzēja ar kādu dārznieku parunāt jau tolaik kad kā 14gadīgs puika braucu uz Pabažiem lasīt, nē nosmelt vai vēl precīzāk ar pirkstiem sasukāt jūras krastā granti ko smagi stiept uz Pabažu staciju ,vest mājās vārīt un skalot.
Tātad ko dārznieks ieteiktu:akvārijā pirmo slāni uz stikla jāklāj 2-4cm JBL Volcono -ļoti poraina lava bagāta ar vajadzīgajām vielām kā Fe,Ni,Co utt.Ko tā paveiks-tā ļaus saknēm elpot un ar caurteci arī sildīties.Dārgo substrātu beram virsū vietās kur tiks stādīti augi.Bez visa minētā varam izmantot vēl Vimi vai kādas citas kapsulas kas bagātinās saknes arī tad ja neieliesiet šķidro mēslojumu un tad pa virsu granīta akmentiņus 3-4cm.(Tos var arī nebērt ja nav žēl naudas Pro substrātam ko ber virsū ventilējošai lavai ,teiksim 4-5cm) Un Jums būs (arī man būs)substrāts grants zeme-sauciet kā gribat-kas nes žilbinošus panākumus pat tiem akvāristiem kas akvāriju ar augiem apstāda pirmo reizi !
Un atceratie ka dārzs ar rūpīgi sagatavotu augsni ir acīmredzami skaistāks par kaimiņos esošo,nepieskatīto pļavu.
Klāt šķidrā mēslošana un tad tikai otršķirīgas nozīmes lieta -gaisma.
Liellops
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 197
Pievienojies: Sv Okt 06, 2013 7:30 pm

Atbildēt Liellops » Otr Okt 20, 2015 1:01 pm

varbūt kāds var padalīties pieredzē par zolux ražojuma grunti?
nav nekur jāpasūta- tepat depo var nopirkt.
noskatīju Zolux Aquasand nature(melnu), net nevaru saprast, kāpēc visas citas gruntis tirgo "kilogramos", bet franči iedomājušies fasēt "litros"
gluži vai jānes uz svariem nosvērt, lai būtu skaidrs cik vajag :D
Lietotāja avatars
frontosa
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 262
Pievienojies: Tr Jūl 07, 2010 4:42 pm
Atrašanās vieta: Vecmīlgrāvis
Vecums: 43

Atbildēt frontosa » Otr Okt 20, 2015 1:55 pm

Fasēšana ''Litros" faktiski ir tieši tas ko vajag! Sareizini akvārija garumu ar platumu,tad pareizini to ar vēlamo grunts augstumu...un saņemsi vajadzīgo daudzumu LITROS.
Es tieši izgāzos savos aprēķinas ar granītu jo 1L granīta akmentiņu ir 2.6KG!
examplers
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Pirm Sep 26, 2016 6:08 pm

Atbildēt examplers » Pirm Sep 26, 2016 6:48 pm

Paldies par formulu. Vis ļoti labi izdevās.
Reader
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 64
Pievienojies: Sv Sep 27, 2015 5:14 pm

Atbildēt Reader » Cet Okt 06, 2016 9:25 pm

Kādas atsauksmes par Beeztees gruntīm? Burbuļo etiķī vai ne? Gaišā un tumšā, Monaco?
Rozā laikam ir krāsotā? Man paša ražotāja lapā neizdevās atrast neko citu kā preces priekš suņiem un kaķiem.
Otrs jautājums par poļu aquael, cik viņa laba augu akvārijiem. Piemēram http://www.zoocentrs.lv/aquael-akvarija ... ns-14-2-mm
Lietotāja avatars
kgasuns
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 12
Pievienojies: Tr Dec 15, 2010 12:53 pm
Atrašanās vieta: Ogre

Atbildēt kgasuns » Sv Dec 10, 2017 12:29 am

Vai kāds var komentēt šo Dennerle brīnumgrunti?
http://www.vienmer.lv/?l=1&c=97&p=17943

Cik noprotu, tad tā pastiprināti piedalās bioķīmiskajos procesos.
Vai tas tiešām tik spoži strādā?

Es turu Latvijas zivis - šobrīd vienā akvārijā karūsas un līņus. Otrā - stagarus.
Man jau vispār patīk, ka viņas pašas sev sakakā mēslojumu. Ar šo grunti tad varētu to mantu pārstrādāt efektīvāk. Pēc teorijas.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri

Atbildēt Haxiz » Sv Dec 10, 2017 12:40 am

Nu, kad palasa aprakstu - ausis vīst un stilbi slapji paliek :D . "Nopērc no manis tabletīti un stāvēs visu dienu... sieva un mīļākās būs visu šo laiku nesaprašanā". Nu līdzīgi arī par šo grunti un citām līdzīgām "supper-pupper". Visvairāk fascinē šie vulkāniskie ieži kuros dabā dabiskos apstākļos dzīvo zivis un augi, un tas viņiem ir visnotaļ nepieciešams , bez kā viņi iznīks, nevairosies, neēdīs un vispār zvīņas un astes nokritīs. Bet neviens jau neliedz pirkt. Manuprāt stagariem un citām LV zivīm tā ir vismazāk nepieciešama.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis