Jauna akvārija iekārtošana daži jautājumi

mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 34
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Re: Jauna akvārija iekārtošana daži jautājumi

Atbildēt mareksmareks » Sest Apr 29, 2017 1:08 pm

Ok, par gaismām būsim tikuši galā. Haxiz taisīs ar t5 lampām - 2 gab. Nākošnedēļ vajadzētu būt!
Ar filtru man arī viss skaidrs, JBL CristalProfi e701 greenline (dabūju kaut kādā i-bodē par diezgan labu naudu - laikam jauniņie un spiež cenas pamatīgi uz leju).

Tagad man ir jautājums par ārējiem sildītājiem. Jau lasīju, ka tie Hydor strādājot diezgan labi un vienmērīgi.
Tādu arī plānoju izmantot. Sākumā vienmēr.lv noskatīju 200 w eksemplāru, kas paredzēts tieši manam izmēram, bet tajā pašā bodē, kas man dod filtru, viņiem ir 300 w Hydors par lētākām naudām nekā vienmēr.lv 200 w variants (pašiem 200w nemaz nav).

Nu tad jautājums - vai man 300 w nebūs par niknu, ja tas ir paredzēts 200-300 l? Man sanāk 140 l.

p.s. manā vietējā bodē, kur pirku testa granti vēl bija pieejams šāds - https://goo.gl/photos/yYWJdnAg99UgrgSk6
Cena jau vilinoša - 39 €.

Ko sakiet?
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3056
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Sv Apr 30, 2017 12:11 pm

Tas ir iepriekšējais variants hydor filtram vecajā iepakojumā. Tas nozīmē ka tas nostāvējis kādus 8 gadus kaut kur. Principā slikts nav bet arī garantijas nav. 300w Tev būs daudz pa niknu, jo, ja tas gadījumā nobeidzas, tad zivju zupa garantēta.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Sv Apr 30, 2017 1:04 pm

nu tad jāizvēlas kāds variants - vai nu dārgāko 200 w kas ir jaunāks variants, vai arī šito veco, kas ir lētāks.
pēc manas pieredzes parasti vecāks ne vienmēr nozīmē sliktāks. Parasti šitais vislabāk izpaužās automašīnās :D

nezinu, kuru variantu lai ņem.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Mai 04, 2017 8:04 pm

Biju tajā pašā bodē un tur plauktā bija arī jaunie Hydor sildītāji ar 2x lielāku cenu.

Jau nu kādam noder, tad mans plāns ir šāds.
- akvārijs stāvēs uz tūristu paklājiņa, būs tik jāatrod melns variants (te nu nav nekā oriģināla).
- akvārija fonam Depo nopirkšu pielīmējamo puscaurspīdīgo plēvi. viltība kā to uzlīmēt bez burbuļiem, ir to pielīmēt pie samitrināta stikla un pēc tam ar kādu kredītkarti izlīdzināt burbuļus un mitrumu ārā pa malām. Loģiski, ka tiks līmēts no ārpuses.
- ārējā filtra drošībai pret noplūdēm (man filtrs būs paslēpts un iespējams, neredzēšu, ja gadījumā filtrs lēnām tecēs) izmantošu šādu variantu - filtrs stāvēs iekšā spainī un pie spaiņa iekšpuses būs pielikts ūdens sensors. Tiklīdz spainī sāks krāties ūdens, sensors ieslēgsies un ar skaņas signālu mani pamodinās (manam eksemplāram ir izcili skaļš signāls). Tas darbojas uz 9V baterijas un tam vajadzētu bez baterijas maiņas novilkt vismaz gadu. Pasūtīju reizē ar citiem sīkumiem no Amazon (meklēt - water leak alarm).
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Mai 17, 2017 11:33 am

Vai kāds var pateikt Marsīliju latīnisko nosaukumu?
Kaut kā ar Gūgli nesanāk neko sakarīgu atrast
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Tr Mai 17, 2017 11:38 am

un kā jums šķiet, vai šāds variants http://vienmer.lv/?l=1&c=168&p=16555 uz 0.5w/l būs spējīgs lēnām augt?
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Mai 18, 2017 12:47 pm

iepriekšējo jautājumu atceļu.
bet lēnām domāju par co2 sistēmu. varbūt ka tomēr vajag, lai nedaudz palīdzētu augiem.
paštaisītas brāgas nebūs priekš manis, jo būtu pārāk bieži jāčakarējas ar to.
meklēju kaut ko ar spiedieniem, bet man tā problēma ir tāda, ka negribu, lai tie baloni kaut kur torčī laukā no skapjiem, tādēļ vajag kaut ko kompaktu.
Man akvārijs stāv uz kumodes, blakus tāds kā naktsskapītis, kas tiek izmantots kā printera podests. Tam ir izņemtas iekšas un salikts iekšā ārējais filtrs un liekie vadi. Turpat gribētos to co2 sistēmu iebāzt, līdz ar to augstumā man ir pieejami kādi 30 cm.
Vai var atrast kaut ko sakarīgu ar uzpildāmu co2 sistēmu par sakarīgām naudiņām? (atradu dažus variantus, kas lika uzacīm nedaudz pacelties augstāk par ikdienas pozīciju :surprise: )
freddybenet
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Cet Jūn 01, 2017 5:41 pm

Atbildēt freddybenet » Cet Jūn 01, 2017 5:53 pm

mareksmareks rakstīja:
Cet Mai 18, 2017 12:47 pm
iepriekšējo jautājumu atceļu.
bet lēnām domāju par co2 sistēmu. varbūt ka tomēr vajag, lai nedaudz palīdzētu augiem.
paštaisītas brāgas nebūs priekš manis, jo būtu pārāk bieži jāčakarējas ar to.
meklēju kaut ko ar spiedieniem, bet man tā problēma ir tāda, ka negribu, lai tie baloni kaut kur torčī laukā no skapjiem, tādēļ vajag kaut ko kompaktu.
Man akvārijs stāv uz kumodes, blakus tāds kā naktsskapītis, kas tiek izmantots kā printera podests. Tam ir izņemtas iekšas un salikts iekšā ārējais filtrs un liekie vadi. Turpat gribētos to co2 sistēmu iebāzt, līdz ar to augstumā man ir pieejami kādi 30 cm.
Vai var atrast kaut ko sakarīgu ar uzpildāmu co2 sistēmu par sakarīgām naudiņām? (atradu dažus variantus, kas lika uzacīm nedaudz pacelties augstāk par ikdienas pozīciju :surprise: )
noteikti ka vajag, pats nesen ieviesu savā tankā, augiem atgrižas krāsa un aug griezdamies. :)
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Jūn 01, 2017 6:55 pm

Šobrīd es esmu bez CO2 (ceru uz atkal uz Haxis :D ).
Bet šobrīd akvārijā ir 5 neoni un nesen arī ielaists Pērļu guramu pāris un vēl šie vēl šausmīgi no visiem kautrējas un tup aiz siekstas.
Šī brīža sastāvs ir šāds:
- magroves sakne
- melns pieskaņots paliels granīta akmens

- anubius zariņš (dzen jaunas lapas)
- Cryptocoryne lucens (šie kaut kā izskatās visvairāk iekonservējušies. nemanu nekādu kustību)
- valinseria 2 gab.
- cryptocoryne lucens
- Ceratopteris Siliquosa (šobrīd visātraudzīgākais no visiem)
- Eleocharis Acicularis mini (man par pārsteigumu, izskatās, ka aug. stādiņi noteikti ir sakuplojuši, jāgaida kad sāks stiepties uz sāniem)
- sūna vesicularia ferrei weeping (piesieta pie mangroves)

izklausās daudz, bet patiesībā akva izskatās tāda patukša. Man rīt vai parīt no aquasabi jāpienāk vēl 4 augiem (1 backgraunds un 3 vidējie augi). Iestādīšu tos un tad visam vajadzetu būt sapildītam augu ziņā.

Piemetušās šobrīd nelielas aļģes, bet nekas traks. Ir brūnie punktiņi uz stikla (īpaši tās sienas, kas tuvāk augu lampai) un uz valinsērija un anubiusa ir tādi melni matiņi (bet ne melnā bārda).
Visi augi man ir/būs no neprasīgajiem un vieglajiem. Sākumā svarīgi dabūt akvārijā balansu un tad manīs vai gribēsies kaut ko sarežģītāku no augiem.

Šobrīd gudroju ko varētu nākošajā porcijā ielaist no zivīm. It kā patīk Harlequin Rasbora, bet tās ir baigi mazās (kā neoni). Gribas kaut ko barā dzīvojošu, bet tā izmērā pa vidu starp guramiem un neoniem. Mazliet izvēli ierobežo gurami ar savām garajām "kājām" (meitas teiciens), bet ko lai dara, ka tie gurami dikti iet pie sirds.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt mareksmareks » Cet Aug 17, 2017 9:40 pm

Šī brīža situācija ir sekojoša.
Cīnos ar aļģēm (Haxiz mierina, ka viss bumbās).
Plāns ir uz ūdens maiņām 2x nedēļā pa ~50%.
Veikti ūdens testi, kas liecina, ka akvārijā kaut kas šķīst, jo paliela ūdens cietība. Tad nu izvilku laukā savus 3 Latvijā atrastos akmeņus un ceru uz situācijas uzlabošanos. Par grunti gan esmu drošs, jo tai būtu jābūt neitrālai.
Tad nu esmu bez akmeņiem, bet skatos uz vēl vienu mangroves palielāku sakni, jo gribas lielu labirinta efektu.
Vecajiem augiem klājas bēdīgi, jo tos ir noklājušas aļģes. Labāk sokas sūnām uz saknes, jo tās kaut kā māk aļģes atvairīt.
Savukārt, ir piestādīti klāt jauni augi. Tāpat no pirmreizējās stādīšanas traukā ar kūdru un plēvi pa virsu aug atgriezumi. Arī tos laiku pa laikam stādu iekšā, lai aļģēm dotu pretsparu.
Ar tehniku esmu apmierināts. Par JBL filtru tas nebūtu pārsteigums, bet retāk sastopami ir ārējie sildītāji. Manējais Hydor tiek galā ļoti labi. Esmu priecīgs ka akvārijā par vienu puļķi mazāk. Tagad ar nākošo mangroves sakni domāšu kā nedaudz piesegt filtra flautas. Viena flauta notēmēta 45 grādos uz leju, otra 45 grādos uz augšu, lai panāktu ūdens viļņošanos (cerībā uz kaut +1% pielikumu skābekļa apgādē).
Labā ziņa ir tā, ka nu jau pirms 2 nedēļām no jau minētajiem atgriezumiem stādītajiem augiem nav virsū aļģes. Tās ir tikai uz vecajiem augiem. Tagad ceru, ka tās aļģes pašas atkāpsies.

Zivis:
- pērļu guramu pāris. mani favorīti. tiem jau ir sava tusēšnās vieta siekstas tuvumā. sākumā bija ļoti kautrīgi, bet tagad jau peld pretī ja pieeju tuvu klāt. Esmu pārsteigts, ka viņi knibina tās aļģes, tā kā viņiem jau nu barības netrūkst. manuprāt, vienas no graciozākajām miermīlīgajām zivīm, kas turamas mazos akvārijos.
- sarkanie neoni (nevis parastie), šobrīd laikam 6, jo viens izbeidzās.
- 5 sarkanās fantomtetras. Arī vienu nesen nācās ielikt saldētavā, jo tai laikam bija kādi parazīti vēderā. Vēl 2 dienas nodzīvoja 3l burkā, bet kad no rīta zivtele vēl bija dzīva, bet nespēja uzpeldēt līdz ūdens virsai, tad sapratu, ka tārpi bija tikuši līdz peldpūslim.
Gan neoniem, gan fantomtetrām prasītos piepirkt vēl brāļus un māsas bara veidošanai, taču šobrīd sliecos vairāk uz aļģu uzveikšanu un tad zivju skaita palielināšanu.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3056
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Cet Aug 17, 2017 9:50 pm

Nu ko, varu tik novēlēt pacietību! Ja būsi čakls, tad viss normalizēsies. Nekas traģisks ar ūdens parametriem nav, bet jauniem akvārijiem tā mēdz būt. Labi ka izvilki akmeņus. Pirms tādus liec iekšā, labi ir pārbaudīt uz šķišanu. Uzlej virsū etiķi. Ja pamatīgi šņāc un burbuļo, met ārā. Vislabāk jau granīts, viegli pieejams dažādās krāsās un formās.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis