Kārtējais iesācējs

liluks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 49
Pievienojies: Otr Sep 12, 2017 9:45 am

Re: Kārtējais iesācējs

Atbildēt liluks » Tr Apr 11, 2018 1:20 pm

salabella rakstīja:
Tr Apr 11, 2018 12:38 pm
Došu. Tad uz abiem vienu tableti. Man viņas arī tādas maziņas ir. Zivis jau arī cenšas kaut ko apēst. Varbūt tiešām padaudz sanāk. Zivīm barību tikai no rīta ieberu un nedaudz. Man arī baigās rīmas ir gadījušās.
Es sapratu, ka uz abiem koridoriem 1 tablete, bet katram viena jau vispār pilnīgi noteikti ir daudz par daudz!
salabella
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 14
Pievienojies: Pirm Apr 09, 2018 6:22 pm

Atbildēt salabella » Tr Apr 11, 2018 2:14 pm

Ā nu tad vairs nenostādinašu, bet liešu uzreiz no krāva.
Tiko biju Puškina ielā un augus vēl klāt piepirku, tad nu vakarā stādīšu. Redzēs kā būs. Domāju tās melnās laps ņemt nost.
Ko tad man darīt ar burbuļiem? Vēl pagaidām atstāt?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 424
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Tr Apr 11, 2018 3:42 pm

salabella rakstīja:
Tr Apr 11, 2018 2:14 pm
Ko tad man darīt ar burbuļiem? Vēl pagaidām atstāt?
Vienmēr skaties pēc situācijas savā akvārjā. Es domāju, ka nevajaga, bet, protams, neesmu redzējis kā zivis uzvedās bez burbuļiem. Ja šaubas var pamēģināt, kā ir atslēdzot. Un filtram straumi saregulē tā lai tā visu laiku kustina ūenens virspusi, tad diez vai burbuļus vajadzēs
salabella
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt salabella » Tr Apr 11, 2018 8:01 pm

Jaunos augus ieliku akvārijā un burbuļus pagaidām izslēdzām ārā. Redzēs kā būs. Domāju šodien arī samus nebarot un rīt zivis arī nebarosim redzēs, kas būs!
Tagad akvārijā ir manāmas izmaiņas, bet bildi ielikšu citu reizi!
salabella
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt salabella » Cet Apr 12, 2018 11:50 am

Varbūt kādama arī ir pieredze ar leddy akvāriju saldūdens akvārijiem! Zinu, ka šeit daudzi ir par dienas gaismas lampām, bet varbūt tomēr? Arī Puškina ielas veikalā ar pārdevējiem diskutēju par Led apgaismojumu, arī viņi to atbalsta un saka, ka augi aug labi.
Skatos, ka mana lampa tomēr ir 8w, kaut arī uz kastes rakstīts, ka 6 w. Viņa ir sunny, kas cik saprotu priekš zivīm ir ok. Klāt vajadzētu iemontēt LEDDY TUBE 6W PLANT LED, kas ir paredzetas priekš augiem. Vai ar tām abām varētu būt pietiekami?
Jautājumu par vāka pārbūvi jau noskaidroju, bet tas uz doto brīdi šķiet par dārgu - vēl viena akvārija cena. Tādēļ ir doma mēģināt ar šīm abām Led lampām (papildus lampas iegāde man izmaksās krietni lētāk).
Vai ūdens no tā vairāk nesāks karst, ņemot vērā faktu, ka akvārijam ir vāks?

Iepriekš rakstīju, ka plānoju zivis kādu dienu nebarot - šis man neizdevās. Bērni un vīrs protestē, kā tad tā zivis badā turēs :no: . Rezultātā atļāvu dot tik pašu minimumu.

Burbuļi kopš vakardienas ir izslēgti. Pagaidām visas zivis uzvedas normāli, tikai abi šķēpneši vairāk pie filtra uagšpusē, bet pa akvu arī normāli peld. Skatīšos, kā būs turpmākās dienas.

Ķīmisko vāzi vakar izņēmām ārā, tā vietā ieliku nelielu sakni (pirku Puškina ielā).
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Piekt Apr 13, 2018 11:34 pm

Nav jau tā, ka pie Lediem neaugs. Vienkārši pareizus un kvalitatīvus ledus nav tik viegli piemeklēt un līdz ar to daudziem ir dažādas pieredzes. LABI ledi izmaksā arī pietiekami dārgi. Par to pašu naudu varētu uztaisīt vāku. Problēma ir tā, ka variet vadīties pēc principa ''man vai kaimiņam patika'' un ''man liekas''. Dažādus ledus nav pat iespējams salīdzināt, jo viņiem efektivitāte pie dažādiem vatiem var būt ļoti atšķirīga un efektivitāti ietekmē arī citi faktori. Labu firmu gatavie led gaismekļi, pērkot internetā var izmaksāt vairākus simtus eiro, protams, samaksājot arī par brendu.
Dienasgaismenes daudziem patīk, jo izpaliek eksperimenti. Tās jau sevi ir pierādījušas gadu desmitiem. viņas ir iespējams savā starpā salīdzināt. Dienasgaismenes piemeklē parasti pēc vatiem uz litru. Ledus tā vairāk nevar piemeklēt - tas nestrādā.
Kādreiz aquaelim bija tādas ''deco lights'' kuras bija dienasgaismenes, man viņas dega ārā ar apbrīnojamu precizitāti pēc puss gada. Negribu vairāk atbalstīt šo firmu, kas ražo akvaristikas ''popkultūru''. Nav jau tā ka tie produkti būtu ar baigo kvalitāti un kaut kas neaizstājams.
Mani arvien vairāk sāk kaitināt Puškina ielas veikals pēdējā laikā. Ir forši, ka ir dažādas zivtiņas, ka var pasūtīt, salīdzinoši laba kvalitāte. Bet viņi arī ir un paliek tirgotāji, kam jāizdzīvo. Par gaismām viņi vispār varētu paklusēt, vienreiz vienā sanāksmē viņi izrādīja pilnīgu nekompetenci par dienasgaismenēm, tad man jautājums - ko viņi var zināt par LEDiem - izņemot pirncipu ''man liekas''. Protams, ka viņi teiks ka augi, jo paši taču pārdod. Protams, ka zem aquael Lediem arī kaut kam ir jāaug.
Saliekot kopā sunny un plant Jūs iegūstiet plašāku spektru un vairāk gaismas, līdz ar to teorētiski augiem būtu jāaug labāk nekā pie vienas lampas. Bet augšanu jau nenosaka tikai gaisma. Un pie spēcīgākas gaismas arī aļģes var augt labāk.
salabella
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt salabella » Sest Apr 14, 2018 8:37 am

Par Led pagaidām iepauzēju.
Ja nekas nenoies greizi, tad tikšu pie lielāka akvarija, par lētām naudiņām. Tur būs dienas gaismas lampas.
Ja runā par pašreizējo akvu, tad šķiet, ka ūdens vairs nav tik dūmakains, no mazākas barošanas ir uzlabojumi.

Varbūt pie viena ir ieteikumi lietota akvārija palaišanai?
Būs 150L, ārējais filtrs (natceros nosaukumu).
Ar ko vislabāk iztīrīt akvu? Vai ar sodu būtu pietiekami, vai vajadzēs arī zilos graudiņus.
Grunti labāk karsēt vai vārīt?
Un ko darīt ar filtru? Kā viņu pareizi iztīrīt? Viņš ir lietots gadu. Vai filtram iekšā kaut kas ir jāmaina.
Kad akvārijs un viss pārējais būs izpucēts, tad es tak varēšu liet daļu no sava akvarija ūdens, lai tur ātrāk viss proces notiekās!
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sest Apr 14, 2018 2:04 pm

Nav īsti skaidrs kas ir ''lietota akvārija palaišana''. Ja iepriekšējā akvārijā nav bijušas slimības - un ne jau parastās standarta - spuru puves un sēnītes. Ja nav bijis kas patiešām nopietns tuberkulozes un citas zarazas, tad neredzu baigo vajadzību to visu dezinficēt un startēt pa jaunu. Var vienkārši pārvest mājās, ja grunts bijusi izņemta, tad izskalot ar ūdeni, salikt visu iekšā, palaist filtru un akvārijs jau ir gatavs.
Grunti var gan vārīt gan karstēt cepeškrāsnī, svarīga jau ir temperatūra. Bet lietotu grunti vajadzētu kārtīgi izskalot lai dabūtu ārā organisko atkritumus, kuri vienmēr sakrājas gruntī un tikai pēc tam cept un vārīt. Es droši vien nopirktu savu grunti tādu kādu gribu, lai ir inerta, neburbuļo etiķī, vai pat speciālās augu gruntis izvēlētos. Grunti var sagrābt arī pie jūras tajās vietās kur ir nevis smilts bet grants.
Atkarībā no slimību vēstures un filtra sastāvdaļām arī ir vairāki varianti. Viens protams ir visu sapirkt jaunu un izdezinficēt, izmazgāt. Nav jēga vārīt grunti, ja filtru pieliek ar veco materiālu un nedezinficētu, viņā taču arī saglabājās visādas baktērijas. Ja ir tā nenormālā dezinficēšanas kāre, tad filtrs būs tas kuru visgrūtāk būs dezinficēt. Iekšas var nomainīt, bet piemēram tuberkulozes izraisītāji dzīvo arī bakteriālā plēvē kura ir arī filtra trubās, tad tās arī jāpērk jaunas. Jo to plēvi tāpat nevar izmazgāt tik vienkārši.... Bet pārspīlēta sterilitāte arī ir slimība.... Ja filtrā ir tikai bioloģiskais substrāts, tad Jūs jau neziniet cik ilgi tas ir lietots un vai visas sīkās poras nav jau aiztaisījušās ciet - tad labāk to mest ārā un ielikt jaunu substrātu.
Pat ja izvēlaties jaunu grunti, bet filtru no iepriekšējā akvārija pat nemazgājat, bet pieliekat klāt jaunajam akvam, tad arī zivis var sākt laist iekšā, jo filtrs ir pilns ar labajām baktērijām, kuras pārstrādā amonjaku, un filtrs tādā gadījumā arī kalps kā ''sēklas'' materiāls no kura ātrāk inficēsies viss akvārijs ar labajām baktērijām. Es runāju par filtru kurš visu laiku ir bijis pieslēgts akvārijām, ja tas jau puss dienu vai vairāk ir bijis atslēgts, tad ir jāizskalo zem krāna ūdens. Ja pārvešanas laikā filtru ir jāatslēdz ilgāk par pāris, trim stundām, tad ieksējos materiālus labāk ielikt kādā traukā ar ūdeni, jo noslēgtā filtrā bez ūdens caurplūdes baktērijas ātri iet bojā un pieslēdzot tādu filtru akvārijam var pat zivis noindēt.
Lai pātrinātu startēšanu var liet ne tikai ''vecā'' akvārija ūdeni, bet arī netīrumus no filtra ieliet, vai ieliet to ūdeni kurš iegūts no grunts sifonēšanas kopā ar visām organiskām atliekām. Ar tām organiskajām atliekām papildus ienes vairāk baktēriju un citus vienšūņus, startēšanās un mikrofloras izveidošanās notiek vēl ātrāk.
Bet galu galā, ja Jūs nesteidzaties, tad vislabāk sāciet startēt visu no sākuma, paņemiet jaunu grunti, visu izmazgājiet, kaut ar to pašu sodu, filtru izmazgājiet un nopērciet jaunu filtrējošo materiālu un apbruņojieties ar pacietību. Būs arī pieredze startēt visu no sākuma. Pašā procesā arī ir zināms kaifs :D
salabella
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt salabella » Sv Apr 15, 2018 9:52 am

Paldies par tik izsmeļošu informāciju :D

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi