Gliemeži no nekurienes

Osis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Otr Mar 06, 2018 11:25 pm

Gliemeži no nekurienes

Atbildēt Osis » Tr Mar 07, 2018 12:08 am

Sveicināti. Iesākumā paldies par apjomīgo informāciju. Centos, kā jau iesācējam pieklājas, iepazīties ar iepriekš rakstīto, un cerēju, ka iztikšu bez jautājumiem. Tomēr, vai kādam ir gadījies, ka akvā parādās neplānoti viesi? Manā gadījumā gliemežu mazuļi un vairumā? Gliemeži iekšā nav laisti, un pēdējie no augiem un zivīm ieceļojuši janvāra vidū.
Vai ir iespējams, ka ar grunts papildināšanu, ko veicu 10 dienas iepriekš, ir ievazātas gliemežu oliņas? Un cik izturīgas tās var būt bez ūdens, vai arī kāds tām var būt inkubācijas periods? Neprasiet, kas tie par gliemežiem :no:
Grunts no depo aquanova.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 424
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Re: Gliemeži no nekurienes

Atbildēt spiets » Cet Mar 08, 2018 9:48 am

Ar sausu veikala grunti nevar gliemežus ienest. Tie visticamāk ieceļojuši ar augiem. Visticamāk tās ir spoles vai fīzas. Viena lieta ir oliņu inkubācijas periods, cita lieta, ka kādu laiku jau vari viņus nepamanīt, kamēr mazi un kamēr neiekrīt acīs.
Vienkāršākais veids lasīt ārā - bieži un regulāri, katru reizi bāz iekšā roku un velc ārā, kā ieraugi. Ja ir krevetes akvārijā vai zivis kam garšo - var vienkārši tur pat akvārijā saspiest - iemītnieki nokops.
Citi pērk tā saucamās ''helēnas'' - tie ir gliemeži, kas tik ātri un daudz nevairojas, bet izēd spoles. Līdz ar to notur viņu populāciju kaut kādos rāmjos.
Ir zivis, kuras ļoti labi izēd gliemežus. Man spoles nokopj makropodi. Ir vēl citas ēdelīgas zivis, bet jāskatās kontekstā ar akvāriju - cik liels, un kādi esošie iemītnieki, lai nesāk kauties savā starpā. Vienīgi, piemēram, makropodiem tā gliemežu ēšana saistīta ar barošanu - jo izbadējušāki viņi jūtas, jo vairāk paši meklē barību. Ja baro ļoti labi, arī tā gliemežu apetīte samazinās.
Vēl var indēt, bet tās indes noindēs arī visus citus gliemežus un visus bezmugurkaulniekus, tajā skaitā krevetes.
Es vienmēr gliemežus esmu aizstāvējis un parastos akvārijos man viņi šķiet ļoti simpātiski un dabīga ekosistēmas sastāvdaļa. Pēc manas pieredzes akvārijos, kuros ļauju viņiem vairoties viņu populācija bez tāda redzama iemesla mainās. Ir brīži kad savairojas milzīgos daudzumos. Tad pēc brīža skaits samazinās, tad atkal pēkšņi sāk vairoties tieši fīzas nevis spolas un tā visu laiku mainās.
Daudzi žēlojas, ka fīzas vai spoles izgrauž augos caurumus. Bet nu pēc maniem novērojumiem tas lielākoties notiek, ja gliemezis ''ieknābj'' kādā jaunā dzinumā, kādā mīkstlapainā augā. Un tad kad caurumi parādās cietākos augos, tad bieži vien ir jautājums vai to vispār ir izdarījis gliemezis. Un pēc teorijas mazās spoles vai fīzas var sākt grauzt augus ja tie ir uz pussprāgšanas robežas. Jo tad augos pazūd aizsargmehānismi un gliemeži to jūt un nokopj. Rezultātā visi bļauj, ka augus ēd, bet neviens nedomā par to ka augiem ir tik slikti augšanas apstākļi, ka tie knapi velk dzīvību, un tādi pussprāguši augi gliemežiem ir viegla maltīte.
Xoxokarmena
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Sv Nov 13, 2016 1:58 pm

Atbildēt Xoxokarmena » Cet Apr 05, 2018 12:42 am

Varbūt kāds man var palīdzēt uzzināt kas ir šie gliemeži un vai viņi nekaitē akvārijam?
Pievienotie faili
IMG-20180405-WA0013.jpg
IMG-20180405-WA0013.jpg (73.24 KiB) Apskatīts 835 reizes
IMG-20180405-WA0009.jpg
Atvainojos ka stikls netīrs, bet baltie punktiņi ir šo gliemežu olas
IMG-20180405-WA0009.jpg (153.59 KiB) Apskatīts 835 reizes
IMG-20180405-WA0015.jpg
IMG-20180405-WA0015.jpg (106.8 KiB) Apskatīts 835 reizes
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Cet Apr 05, 2018 9:39 am

Parastas sarkanās spoles. Nekaitē zivīm, nekaitē veseliem augiem. Slimos un jau atmirstošos gan palīdzēs nokopt. Pārsvarā ēd mīkstos aļģu apaugumus no visurienes, arī no stikliem. Galīgā badā grauž par cietos zaļos punktiņus - ksenokokkusus. Lielā barā visas būs sīkas. Ja atstāsi visā akvārijā tikai nedaudzas, izaugs lielas un pat ļoti skaistas, sarkanas.
Baltās atsevišķās olas gan nav viņu, bet visdrīzāk ka neritīnu. Ir tādas akvārijā ielaistas? Spolēm olu maisi ir kā caurspīdīgi iegareni želejas maisiņi ar redzamiem olu punktiņiem iekšā. Uz stikliem, augiem,akmeņiem, visur var būt.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 06, 2018 6:40 pm

Tur jau pilns arī ar fīzām...
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Xoxokarmena
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 18
Pievienojies: Sv Nov 13, 2016 1:58 pm

Atbildēt Xoxokarmena » Piekt Apr 06, 2018 10:47 pm

Haxiz rakstīja:
Piekt Apr 06, 2018 6:40 pm
Tur jau pilns arī ar fīzām...
Bet es netieku ar viņām galā. Esmu domājusi par tetrakotu, bet man ir mazas ampulārijas
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 424
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Piekt Apr 06, 2018 10:48 pm

Ko Jūs darītāt līdz šim lai apkarotu?
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Otr Aug 21, 2018 5:16 am

spiets rakstīja:
Piekt Apr 06, 2018 10:48 pm
Ko Jūs darītāt līdz šim lai apkarotu?
Vai nu lasi ar rokām visu ārā ... vai bocijas
https://en.wikipedia.org/wiki/Clown_loach

izkops gan spoles gan fīzas ... pie reizes panjems arī neonus, pa 2-3 dienām kādu gūpiju nositīs, garneles uzkodīs launagā. Lielākām zivīm nav īpaši bīstamas.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Tr Aug 22, 2018 1:29 pm

Ir jau arī speciāli gliemju "slazdi", kur tās salien iekšā un netiek ārā, tad to slazdu izņem un iztīra un liek atkal akvārijā, kamēr tīrs no tiem.

Var pameklēt pēc atslēgas vārda "Snail Trap", ražo gan Sera, gan JBL (viņi to sauc par LimCollect) un citi ražotāji (tai skaitā ķīnieši) :)

Pats lietoju to JBL, tīri nekas strādā.....
MareksL
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 130
Pievienojies: Cet Jan 07, 2016 3:55 am

Atbildēt MareksL » Sv Aug 26, 2018 6:46 am

nbinc rakstīja:
Tr Aug 22, 2018 1:29 pm
Ir jau arī speciāli gliemju "slazdi", kur tās salien iekšā un netiek ārā, tad to slazdu izņem un iztīra un liek atkal akvārijā, kamēr tīrs no tiem.

Var pameklēt pēc atslēgas vārda "Snail Trap", ražo gan Sera, gan JBL (viņi to sauc par LimCollect) un citi ražotāji (tai skaitā ķīnieši) :)

Pats lietoju to JBL, tīri nekas strādā.....
CIK GADUS vajag lai visu iztīrītu? :)

Es ļoti atvainojos, bet tu stādies priekšā cik oliņas tas gliemezis jau ir atlicis pirms tavām lamatām? Piedevām pat visām gliemežu rijēju zivīm (pat ne tikai tām ... parastām gūpijām ar kuras notīra visus ikrus no akvārija sienām) nepieejamās vietās. Man pat pa bociju akvārijā pārītis fīzu pamanas IZdzīvot ... tai akvārijā gan lielāko daļu fīzu iztīru no JBL e901 iekšām. Tur vesela kolonija kuru ar spec līdzekļiem neiznīcināt.

1x ielaistas fiizas vai spoles +- kontrolējas tikai ar zivīm kuras to aprij.
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1569
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Pirm Aug 27, 2018 9:27 am

Kāpēc gadus ?!

Izķer lielos gliemjus un paliks tikai to ikri, kas izšķilsies maksimums pēc 3-4 nedēļām. Mazie gliemeži ikrus nedēj - tiem ir jāpaaugas līdz reproduktīvam vecumam, tas nozīmē ka jaunu ikru akvārijā nebūs un pa to laiku, kamēr jaunie gliemji aug tos var izķert....

Man saldūdens akvārijā nav slikto gliemežu, tik grunts Melanijas nelielā daudzumā.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis