Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

madare
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Cet Nov 02, 2017 9:48 pm

Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt madare » Cet Nov 02, 2017 10:42 pm

Esam pavisam iesācēji. 200 litru akvārijs gan ir bijis, bet 30 gadus atpakaļ... Tagad ir pilnīgi citas iespējas un koncepcija. Esmu šo to palasījusi forumos, bet daudz nesaprotamā un tāpēc vienkārši, varbūt muļķīgi jautājumi. Tā kā dzīvojam patālu no Rīgas, arī zooveikalus tā pagrūti sameklēt. Tuvumā esošajam Depo pārdevēja nelikās zinoša. Tad nu šobrīd radušies jautājumi par akvārija iegādi.
1. Vizuāli iepatikās JUWEL firmas 180 litru akvārijs ar izliektu stiklu. Jau aprīkots ar filtru un aeratoru, vāku un lampām. Vai nav lielu sūdzību par šīs firmas iekārtām??
2.Ir uzstādītas divas 35 W lampas. Cik saprotu, tas ir par maz tik lielam akvārijam, ja gribu audzēt augus. Pret kādām lampām man tās būtu jānomaina, ja gribu bagātīgi sazēlušu akvāriju?
3.Iesakiet, lūdzu, kādu labu zooveikalu Rīgā, kur būtu zinoši pārdevēji, laba grunts un fonu izvēle. Protams interesē arī aksesuāri, augi un zivis. bet tas vēlāk.
4. Vai Čiekurkalna tirdziņā vēl var kaut ko iegādāties akvārijam? Šobrīd vairāk par augiem domāju. Pirms vairākiem desmitiem gadu tur stundām staigāju kā patika...
5. Liepas vai papeles saknes var izmantot kā dekoru akvārijā? Vai cits koks jāmeklē?
6.Par auglīgo sāni gruntī. Lasu, ka sajauc trešo daļu izskalotās grunts ar augu mēslojumu un ieklāj apakšā. Tas ir speciāls , veikalā pērkams substrāts, vai var izmantot kaut ko no dārza utt.???Ko un kā?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt Ined » Pirm Nov 06, 2017 9:34 am

1. Juveļi ir labi un droši akvāriji, var pirkt, ja patīk tādi lieli iekšējie filtri. Filtrs darbosies labi, tik nu tas izskats… Es gan ar izliektu stiklu neņemtu, vizuāli deformējas skats, zivis izskatās pavisam jocīgas, būs arī grūtāk ar papildus lampu ielikšanu vākā. Parasts taisnstūrains akvārijs ar parastu taisnstūrainu vāku ir vislabākais. Bet skaistums būs no augiem un zivīm.
2. Parastiem vienkārši audzējamiem augiem luminiscentās gaismas vajadzētu apmēram 0.5 w uz litru - tas nozīmē vēl 1 tādu lampu jāliek klāt. Ja sarežģītos augus gribēsi ar CO2 gāzēšanu - tad vajag 0.8-1 w/l. Ja izlemsi modificēt gaismas, prasi padomu Haxiz. Ar komplektā jau esošajām lampām pilnīgi normāli augs pietiekami daudz augu - sūnas, Javas papardes, kriptokorīnas, anubiasi, raglapes, elodejas, valisnērijas, Bolbitis papardes, bucefalandras, visi pa virsu peldošie augi.
3. Padomi, zivis, augi, gliemeži, arī akvāriji ar visu ar tiem saistīto…Puškina ielā 1, augi -ss.lv, tehniskajai pusei, ūdens testiem, barībām - vēl arī interneta veikali vienmēr.lv, relians.lv utt.
4. Nekā prātīga tur vairs nav
5. Nē, pārāk ātri sapūs. Vajag cietās koksnes - labāk ābeles, bumbieres, pīlādžus, ievas, saldos ķiršus, ozolus. Labāk jau nokaltušus kokus pameklēt. Vai var no kūdras purviem pēc kūdras izstrādāšanas saknes savākt, tur pat priedes vairs nesveķo un ir ļoti labi iekonservējušās.
6. Ja gribēsies smalkus caur saknēm barojošos augus, tad auglīgo slāni var likt, bet arī nav obligāti. Tad var maisīt paši vai pirkt jau gatavus substrātus - variāciju tur bez gala, bet dārgi. Bet parastos gadījumos gruntī pilnīgi pietiks ar to, ko zivis saražos. Var pat kaut kur sagrābt un caur sietu izsijāt kaut visparastāko granti - 1-3 mm frakciju. Ja no veikala - tad labāk ņemt nekrāsotu. Parasto zemi akvārijos arī var likt, bet tur ir savas kopšanas un mēslošanas nianses un, galvenais, vajag sastādīt jau uzreiz ļoti daudz augu, pilnu akvāriju, citādāk būs tik aļģes un vilšanās, pirmo akvāriju tā tomēr nevajadzētu iekārtot. Ar plikām gruntīm būs vieglāk. Vēlāk - kāpēc gan nē.
mareksmareks
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Cet Feb 02, 2017 6:38 pm

Re: Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt mareksmareks » Pirm Nov 06, 2017 10:04 am

Starp citu, diezgan forši izskatījās vīnogas sakne. Redzēju vienai foruma dalībniecei akvārijā.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt Ined » Pirm Nov 06, 2017 1:22 pm

Jā, vīnogu saknes ir gan smukas, tikai diezgan ātri sadalās. Tik pat smuki izlocītas, tik pat mezglainas, bet ilgmūžīgākas būs saknes no ābeļu potcelmiem vai kādu krūmcidoniju no dārza arī var izrakt. Vai kā variants - nodzīt skopumu un nopirkt veikalā jau gatavu jasmīna sakni.
madare
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 2
Pievienojies: Cet Nov 02, 2017 9:48 pm

Re: Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt madare » Otr Nov 07, 2017 8:29 pm

Paldies par atbildēm. Juwel akvāriju un augsni Monado pasūtīju internetveikalā. Meklēšu sakni vai kādu siekstu. Kā arī akmeņus. Negribas visu veikalā pirktu, gribas lai ir nedaudz individuālāka tā padarīšana. Pasūtīju arī lampām reflektorus. Bet nu laikam sākšu pakāpeniski ar to apgaismojumu. Sākumā bez reflektoriem un ierobežotas stundas. Tad redzēs.
Jautājums: kur ir visplašākā augu izvēle Rīgā? Un vai Tropica pieticīgo augu grupas augi būs man pareizā izvēle?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 448
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35
Contact:

Re: Akvārija iegāde, aprīkojums, veikali.

Atbildēt spiets » Otr Nov 07, 2017 11:08 pm

Augi parasti pieejami Depo. Bet viņi sūta no Tropica ''virszemes sausiņus'', līdz ar to var paiet laiks līdz tie adaptējas dzīvei ūdenī, bet tas nav nekas traks. Dinozoo, pat ja kaut kas parādās, ir neadekvāti dārgi. Pirms kādas nedēļas zooluksā aptuveni uz Barona/Lāčplēša stūra bija parādījušies daži viekāršākie augi, pēdējā laikā viņiem tas augu akvārijs bieži stāv tukšs. Bet daudz ko var dabūt par šokolādi šeit, vai citās grupās, jo kad ravē akvārijus parasti jau tos augus tāpat nav kur likt. Depo vienīgi cik noprotu ir vairāki komplekti, ko viņi pasūta no Tropicas - un ja nav tas ko grib, tad jāgaida, kad izpārdos, cerībā, ka nākošajā sūtījumā būs cits komplekts ar citiem augiem. Gadās kad čiekurkalna tirdziņā sestdienas un svētdienas rītos var nopirkt kādus augus - tie jau uzreiz nāk no akvārijiem un pieraduši zem ūdens augt. Bet neesmu tur kādu gadu bijis nezinu vai joprojām tie augi nopērkami, kā tas bija pirms gada.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron