Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt Ined » Pirm Apr 03, 2017 4:15 pm

SAE tiešām kaut ko rij nonstopā un visu dienu, tikai ne vienmēr tās būs aļģes vien. Arī uz zivju barību tās vienmēr paspēj pirmās. Vismaz manas siļķes. ;)
No CO2 efekts noteikti ir, augi taču ir sākuši augt, aļģes arī pazūd. pH speciāli vēl nodzīt uz leju īpaši nevajag censties. Gāzi labāk strauji neraustīt, bet gan dot konstanti. Atstāj kā ir. Ūdens akvārijā vēl nav pilnīgi pārgājis uz tikai akas variantu, vēl viss joprojām turpina palēnām nomīkstināties. CO2 vispirms izreaģē ar Ca, Mg karbonātiem, hidrogēnkarbonātiem, kas ir ūdenī. Bet to vēl ir diezgan daudz – kH taču vēl pagaidām rāda 10, Ca arī vēl 60 rāda, tur ir kam izreaģēt. Tikai pēc tam CO2 sāks redzamāk pH pazemināt. Nav ko forsēt, tas vispār nav mērķis.
Zivīm vajag pakāpeniski pierast pie izmaiņām. Mīkstākā ūdenī tas viss pavisam dabiski nolaidīsies līdz kādiem 7,2 pH un daudz zemāk nemaz arī vairs nevajag. Augi tāpat augs. Ja zivis ir mundras, kaifo augos, lieliski. Tā ir zīme, ka esi pareizi darījis. Mazāk stresa, vairāk dzīvesprieka, būs arī labāka imunitāte.
Akas ūdenī zivju parazītu nav, bet rakstīji, ka sen no turienes nav smelts ūdens, varēja būt sastāvējies un tāpēc tur var būt tā pavairāk baktēriju. Ne jau noteikti zivīm slimības izraisošās, kaut gan - kas lai precīzi to zina. Tāpēc sākumā bija tāda vārīšana. Lai zivīm, pielāgojoties pie ūdens mīkstuma izmaiņām, kas tomēr ir stresiņš, nav vēl jācīnās papildus ar pavisam svešām baktērijām. Tāda nodrošināšanās labākai veselībai, vienkārši katram gadījumam. Es tagad laikam atkal iesāktu ar kādu spaini nevārīta ūdens piešprices pie uzkarsētā vienā maiņas reizē. Dotu atkal zivīm laiku pieradināties un uztrenēt savu imunitāti pret jaunajām baktērijām, kas sākumā tad nebūtu pārāk daudz un tad palēnām nevārītā ūdens daļu arvien palielinātu, kamēr viss būtu jau nevārītais. Tāpat kā darīji ar cietā pilsētas ūdens nomainīšanu pret mīkstāko no akas. Izstieptu to pāris nedēļu garumā. Bet skaties pats pēc reālās situācijas un zivju pašsajūtas. Uz vietas vienmēr labāk redzams, kas un kā.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Atbildēt GuntisJ » Otr Apr 11, 2017 1:39 pm

Iknedēļas pārskats par padarīto un rezultātiem. Divas reizes pagājušās nedēļas laikā mainīju ūdeni. Trešdien aptuveni 70 litrus = aptuveni 25% un sestdien aptuveni 30%. Abas reizes 50% bija nevārīta ūdens. Šonedēļ plānoju tādā pašā apjomā un proporcijās mainīt. Pēs ūdens maiņas, attiecīgi nomainītajam ūdens daudzumam, pievienoju pašgatavoto Ms šķīdumu, JBL Ferropol, un JBL ProScape K+ Macroelements. Dienā, kad netiek mainīts ūdens mēsloju ar JBL Ferropol 24. Zivis, ja neskaita melnās molinēzijas, neizrāda nekādas pretenzijas pret nevārīta ūdens piemaisījumu. Molinēzijas abas vienlaicīgi aizgāja bojā = viena naktī pazuda, bet otra no rīta bija beigta. Es gan domāju, ka tur nebija ūdens vainīgs, bet gan tie jaunie samiņi Pimelodus pictus. Kā jau rakstīju, nezināju, ka viņi ir plēsīgi attiecībā pret mazām zivīm. Tik lieli viņi nav lai varētu apēst melno molinēziju, bet nodzenāt pa nakti gan var, ņemot vērā ka molinēzijas ir lēnīgas. Tagad domāju par to kā tos samiņus izķert. Tā varētu būt neiespējamā misija, jo akvārijs ir piestādīts un tie zvēri fantastiski ātri. Iegrābos ar viņiem. Ne viss ir zelts, kas spoži spīd. Ja saņemšos un izdomāšu veidu kā tos zvērus noķert, nākošais solis, vai arī problēma, būs izdomāt kam uzdāvināt vai pārdot par lētu naudu. Uzgrūst savas problēmas citam.
Esmu palielinājis CO2 burbuļu skaitu no aptuveni 65 līdz aptuveni 95 minūtē. Pa nakti joprojām gāze netiek padota. Zivīm tas iespaidu nav atstājis, un tas taifūns ar visiem burbuļiem viņas vairs neinteresē.
Daži augi jau strauji aug un būs jādomā par apcirpšanu. Daži vēl adaptējas. Bojā vēl neviens nav aizgājis.
Veicu ūdens analīzes gan sestdien pirms ūdens maiņas, gan arī svētdien, nākošajā dienā pēc ūdens maiņas. Pirms ūdens maiņas K līmenis bija 6, kas man likās par zemu, tādēļ arī papildus devu to K mēslojumu un svētdien K bija 15, kas man liekas ir labi. Augi smaida.
Svētdienas ūdens analīzes = KH 9, PH 7,4 vai arī aptuveni 7,3, GH 10, NH4 0,1, NO2 0,025, NO3 aptuveni 10, PO4 0,8, Fe aptuveni 0,4, K 15, Mg 8, CO2 direct 30, Ca 60. Nekrītas tas GH un Ca. Vajadzēs, varbūt, sākt domāt par lietus ūdens vākšanu un papildus izmantošanu. Reversā osmoze patreiz netiek izskatīta dēļ zemā un svārstīgā ūdens spiediena sistēmā.
Vēl jautājums vai arī problēma ir ar PH mērīšanu. Man ir PH testeris 6,0 - 7,6 un 7,4 - 9. Mērot ar testeri 6 - 7,6, rezultāts vienmēr ir bijis aptuveni 7,4, varbūt pat nedaudz augstāks, bet ne 7,6. Mērot ar otro, 7,4 - 9, rādījumi ir vienmēr bijuši stipri zem 7,4. Varbūt jāpērk jauni testi. Vēl man ir JBL PH 3 - 10 tests, kas, pēc manām domām, nav lietojams nekur.
Selens
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 159
Pievienojies: Sv Nov 08, 2015 5:39 pm
Atrašanās vieta: Ropažu nov.
Vecums: 33

Atbildēt Selens » Otr Apr 11, 2017 2:10 pm

Reversai osmozei var pievienot papildus sūkni un viss būs bumbās, vienalga kāds spiediens :drinkers:
Tu esi unikāls. Tāpat kā visi. :old:
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Otr Apr 11, 2017 2:32 pm

GuntisJ rakstīja:Daži augi jau strauji aug un būs jādomā par apcirpšanu. Daži vēl adaptējas. Bojā vēl neviens nav aizgājis.
Nu re, tas arī bija mērķis, kas jāsasniedz. Tagad nomierinies, atstāj kā ir, arī ar CO2, un necenties neko dižu vairs uzlabot, tikai vēl pabeidz pilnīgo pāreju uz akas ūdeni. Nevajag ne osmozi, ne lietus ūdeni. Par analīzēm - pieņem zināšanai. Nav tik svarīgi, lai pH vēl pazeminātu, nav arī nemaz tik svarīgi vai ir tieši 6,9 vai 7,2 vai 7,4 vai pat drusku vēl vairāk. Augi aug, zivis neprotestē, aļģes pazūd, noturi šo līmeni. Ca pats vēl pazemināsies, akā taču ir mazāk. Un 60 jau tik un tā ir daudz labāk, nekā bija pašā sākumā kad nekas neauga, izņemot aļģes.
Zivis var mēģināt noķert ar lamatām. Paņem caurspīdīgu krūzi vai spainīti, uzliec vāku, iztaisi tur caurumu vai izmanto krūzes snīpīti par caurumu, ieliec iekšā akmeni un kaut ko garšīgu, iegremdē un skaties, kas iepeldēs. Kad tur ielīdīs ūsainā teroriste, tad fiksi velc ārā. Ilgi gan lamatas bez pieskatīšanas neatstāj, var zivis pat noslāpt, ja būs uz visu nakti atstāts.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Otr Apr 11, 2017 2:43 pm

Paldies par idejām. Par krūzi vai spaini nebiju iedomājies. Biju fantazējis par daudz drastiskākām metodēm - pat makšķerāķi ar ēsmu. Bet tās bija tikai fantāzijas.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Tr Apr 19, 2017 2:31 pm

Vēl viena nedēļa pagājusi darbojoties. Akas ūdeni vairs nevāru, un izskatās ka zivīm par to pilnīgi vienaldzība - vāra vai nevāra. Nomainīju trešdien 30% un sestdien aptuveni 40% nevārītu akas ūdeni. Sestdien izplūcu augam - Water Sprite (Ceratopteris Thalictroides), kādus 70% no lapām. Kāpa jau ārā no akvārija un aizņēma jau gandrīz trešo daļu no akvārija ūdens virsmas. Zem tā nekas negribēja augt. Iznāca 5 litru spainītis at kaudzi ar lapām. Toties pirmdien galvu nedaudz sāka pacelt melnās aļģes. Man gribētos to saistīt ar pārāk lielo zaļās masas amputāciju. Neko citu neesmu mainījis akvārijā. Mēslojumu dodu tikai maiņas ūdenim - ferropol saskaņā ar instrukciju ūdens maiņas dienās un Ferropol 24 pārējās dienās. Vispār nedaudz ir pieaudzis NO2.
Te analīžu rādījumi svētdienā , nākošajā dienā pēc ūdens maiņas = KH 8, PH 7,2 šoreiz tieši tā arī rādīja, GH 9, NH4 0,1, NO2 0,1, NO3 aptuveni 10, PO4 0,7, Fe 0,6, K 15, Mg aptuveni 9, Ca 60.
Vēl turpināšu mainīt ūdeni divas reizes nedēļā, vasarā būs grūtāk dēļ citiem darbiem.
Daži no jaunajiem augiem joprojām stagnē, citi toties aug griezdamies. Tikai viens augs pazuda = Proserpinaca palustris 'Cuba'. Biju pārāk daudz no savām spējām iedomājies, un ļoti maziņš arī stādiņš bija.
Esmu pieķēris arī vienu kaitnieku, kas retina augus, un, es pieļauju, ka arī to pazudušo augu apēda. Tā ir Ampulāria. Pieķēru to ēdam lapu kas bija divas reizes lielāka par pašu. 10 minūšu laikā lapa bija apēsta. Labi ka akvārijā ir tikai viens eksemplārs un līdz ar to nevairojas.
Iepriekš sacīju, ka nedomāju par ārējo filtru = esmu sācis domāt. Tie iekšējie filtri aizņem pārāk daudz vietas. Sliecos uz JBL CristalProfi e1501 greenline. Vai tas pietiks 300 litru akvārijam?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 422
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Piekt Apr 21, 2017 10:00 am

Ja pieaug NO2, tad droši vien akvārijs vēl nav nobriedis tik lielai slodzei. Bet tas nekas, sliktākā gadījumā var mainīt ūdeni pēc vajadzības. Reizēm liek klāt sāli ūdenim, lai mazinātu saindēšanos ar NO2 - bet šoreiz nav jau tik ļoti traki. Gan jauka līdzsvars drīz iestāsies. Un nav jau teikts, ka tests nemelo.
Ampulārijām ir tikai viens paveids, kas augus praktiski neaiztiek, bet viņas ir grūti atšķirt un veikalos neviens arī nezina konkrētu pasugu, pie tam vēl viņas bieži ir desmit reizes jau ataudzētas un pa starpu sakrustotas. Ja ampulārija nograuž kādu anubiasa jauno dzinumu, vai izknābj šur tur caurumu, nav jāuztruacas. Ja tā kļūst par problēmu, tad var mēģināt piebarot, cerībā, ka mazāk knābās augus. Piebaro ar plaucētām salātu lapām, gurķi, vārītu burkānu - es vāru, jo tad burkāns mīkstāks un ampulārija ātrāk viņu sāk ēst. Ja burkānu nevāra, tad ampulārija sāk viņu ēst tad kad viņš jau no bojāšanās paliek mīksts. Es burkānu novāru pusmīkstu, sagriežu šķēlēs un lieku saldētavā, kad vajaga - paņemu.
Filtrs jau akvārijam pietiks. Bet ne vienmēr to vajaga. Viss atkarīgs no akvārija slodzes, cik daudz zivju. Arī ar ko mēslo, ja mēslojumos ir karbamīds, vai amonija sāļi, tad bioloģiskais fitrs var būt kā neliela apdrošināšanās. Bet vispār jau akvārijs no ārējā filtra tikai iegūs. Iekšējie filtri var būt labi, lai papildus nodrošinātu straumi, kad tas nepieciešams. Iekšējos arī biežāk jātīra līdz ar to vairāk organikas izvāc no akvārija, kamēr tā vēl nav sadalījusies, bet tas varbūt nav tik ļoti svarīgi, ja ūdeni maina katru nedēļu.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Piekt Apr 21, 2017 3:05 pm

Paldies par atbildi. Par to akvārija nenobriešanu negribās ticēt. Palaists akvārijs pagājušā gada septembrī. Un visu laiku NO2 bija stabils. Darbojās 2 filtri= Aquel Turbo 2000 un Fluval U4. zivju arī, pēc manām domām nav pārmēru daudz = 6 gb sumatras barbes, 3gb skalārijas (vidēji pieaugušas), 1gb rodostomus, 3gb pecīlijas, 2gb molinēzijas, 2gb maziņi coridorus, 2gb barbus odesa, 2gb ķiršu barbes, 7gb maziņi mutanta barbusi, 1gb gurami, 1gb samiņš laikam Plecortomus (aptuveni 6cm garš pagaidām), 1gb Ampulārija. Zivis ielaistas pakāpeniski aptuveni 2,5 mēnešu laikā un pirmās ielaistas aptuveni pēc 3 nedēļām no akva palaišanas. Pirms mēneša iegādājos vēl 2gb samiņus Pimelodus pictus apmēram 5cm garus. Akvārijs teorētiski 300 litri. Vispār jau no paša sākuma darbojas vēl trešais, it kā filtrs. Nosaukumu nezinu, jo tas jau ir kādus 15 gadus vecs no manas iepriekšējās darbošanās. Tas vairāk ir kā tāds netīrumu un gliemežu izķērējs, jo sūc un pūš mežonīgi. Pat pēc 1,5 metriem augi šūpojas. Švamme tam tāda pašvaka, bet tīrot filtru tajā ir bezgalīgs skaits mazo gliemežu kā arī visi iespējamie gruži.
Ampulārija, vismaz iegādājos kā tādu un pēc izskata arī atgādina to, pamatīgi apgrauž kriptokarīnu = pats redzēju.
Vēl jautājums par to ārējo filtru. Šodien pasūtīju un otrdien piegādās pie durvīm. Pēc manas saprašanas, no sākuma noteikti jādarbina paralēli ar visiem iekšējiem filtriem, lai savairotos baktērijas jaunajā filtrā. Esmu domājis vismaz divas nedēļas visu darbināt kopā. Un tad pa vienam tos iekšējos filtrus ņemt ārā. Vai ar divām nedēļām varētu pietikt un vai vēl kādas darbības vajadzētu veikt = kādu ķīmiju liet filtrā? To nezināmā nosaukuma filtru = putekļu sūcēju esmu domājis saglabāt, lai palīdz uzturēt nelielu tīrību akvārijā.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Piekt Apr 21, 2017 4:54 pm

GuntisJ rakstīja: Par to akvārija nenobriešanu negribās ticēt. Palaists akvārijs pagājušā gada septembrī. Un visu laiku NO2 bija stabils. zivju arī, pēc manām domām nav pārmēru daudz
Tad jau varbūt testi gļuko, vai kādas īslaicīgas ūdens parametru lēkāšanas.
GuntisJ rakstīja: Ampulārija, vismaz iegādājos kā tādu un pēc izskata arī atgādina to, pamatīgi apgrauž kriptokarīnu = pats redzēju.
Tās ampulārijas jau izskatās vienādas, atšķiras tikai daži leņķi - kā tiek vītas mājiņas un kādu leņķi atvere veido ar iepriekšējo vijumu. Bet to grūti saprast ja nav ar ko salīdzināt un ja vēl ir krustojumii, tad tur sazin kas var būt...
GuntisJ rakstīja: Vēl jautājums par to ārējo filtru. Šodien pasūtīju un otrdien piegādās pie durvīm. Pēc manas saprašanas, no sākuma noteikti jādarbina paralēli ar visiem iekšējiem filtriem, lai savairotos baktērijas jaunajā filtrā. Esmu domājis vismaz divas nedēļas visu darbināt kopā. Un tad pa vienam tos iekšējos filtrus ņemt ārā. Vai ar divām nedēļām varētu pietikt un vai vēl kādas darbības vajadzētu veikt = kādu ķīmiju liet filtrā? To nezināmā nosaukuma filtru = putekļu sūcēju esmu domājis saglabāt, lai palīdz uzturēt nelielu tīrību akvārijā.
Diez vai par baktēriju kultūrām filtru startēšanai ir vērts tērēt naudu, Vēl jo vairāk ejošā akvārijā, kur visas vajadzīgās baktērijas jau ir klātesošas. Palaižot akvāriju slāpekļa cikls attīstās ~28 dienas. Ejošā akvārijā, droši vien ātrāk filtra virsmas apaugs ar vajadzīgajām baktērijām. Vajag mazliet arī apdomāt kam vairāk to filtru izmantot. Likt iekšā bioloģiskos substrātus, kur vairāk attīstās nitrificējošās baktērijas (kas aktuāli, ja ir vairāk zivju, lielas bioloģiskās slodzes, nepieciešamība daļu nitrātu pārvērst slāpeklī lai retāk jāmaina ūdeni), vai turēt vairāk švammes, kur krāsies vairāk netīrumu un kur vairāk dzīvos citas baktērijas. Vai arī to visu apvienot. Nitrificējošās dzīvos arī uz švammēm. Eheims, piemēram, esot it kā teicis, ka vidējas noslodzes akvārijus viņu filtri spēj apkalpot tikai ar švammēm, bez īpašajiem bioloģiskās filtrācijas substrātiem. Vāciešiem vispār raksturīgi taupīt naudu, un ir atrodamas labas atsauksmes par ārējiem filtriem, kas pilditi tikai ar švammi. Labs variants ir uz ārēja filtra ieplūdi uzmaukt piemeklētu švammi - to tad regulāri tīra kā iekšējam filtram, un tad ārējais filtrs tik ātri neaizsērēs, jo liela daļa gružu paliks tajā švammē.
Vai ir būtiski uzlikt ārējo filtru un turpināt ar iekšējo - es nezinu. Lai apdrošinātos, tā var darīt. Bet Iedomājies cik mazs ir iekšējā filtra virsmas laukums - tur nevar runāt pr nopietnu nitrificējošo baktēriju izvietošanos, turklāt to iekšējo filtru regulāri mazgā. Izņēmums varētu būt lielie iekšējie filtri kā bluewave. Un iedomājies cik lieli virsmas laukumi ir dekorācijām, gruntij, akvārja sienām, uz kurām arī dzīvo nitrificējošās baktērijas - iekšējais filtrs tāds piliens jūrā vien ir ar savu kulaka lieluma švammi.
Ja vēlāk saaugs daudz augu un lieli biezokņi, tad iekšējie filtri var noderēt priekš ūdens gaiņāšanas. Jo augu akvārijā ūdens plūsma ir vajadzīga un starp bieziem sīklapainiem augiem tā var samazināteis pat par 90%, kas samazina CO2 un barības vielu pienešanu. Ārējam filtram arī ar laiku samazināsies straume, atkarībā kā pildīts straume var samazināties pat uz pusi. Un nekas neparasts nebūs, ja no straumes paliek, aptuveni 1/3 no sākotnējās - tad parasti arī trubas ir pieaugušas un tās jātīra.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Piekt Apr 21, 2017 8:38 pm

Nevēlos uzmesties iekšējiem filtriem par aizstāvi, taču mnā gadījumā tie strādā tīri labi. Jā viemam ir kulaka lieluma švamme, bet papildus arī 0,5 litru apjomā keramiski gredzeni, otram divas švammes plus atuveni 0,5 litri keramiski cilundriņi plus 2 plāksnes ar ogli. Daudz tas nav, bet vairāk nekā plika švamme.
Varbūt tos ar baktērijām apaugušos keramikas izstrādājumus ir vērts likt klāt ārējā filtra keramikai. Vispār patreiz man par ārējiem filtriem nav skaidrības nekādas. Cik sapratu, tad tam JBL filtram pamatā būs švammes filtri. Par kādu filtrējošo materiālu maiņu patreiz nedomāju, vispirms jāredz un jāsaprot kas un kā. Ļoti daudz nezināmo priekš manis. Patreiz galvenai iemesls pārejai uz ārējo filtru, ir akvārija telpas atbrīvošana augu vajadzībām. Protams, nepasliktinot zivju dzīves apstākļus.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Piekt Apr 21, 2017 11:43 pm

Es jau nenolieku iekšējos filtrus. Tikai bieži cilvēki ar viņiem pārāk auklējas. Bet tie ir un paliks mehāniskie filtri. Neesmu vēl nevienam akvārijam ekosistēmu nogrāvis tāpēc, ka iekšējā filtra švammes mazgāju tikai zem krāna ūdens... Baktēriju skaits akvārijā ir nesalīdzināmi lielāks, nekā iekšējā filtrā - ja mērķis ir tās saglabāt.
Ja ir klāt tie keramiskie gredzeni, tā protams ir ''cita opera''. Viens litrs gredzenu nav maz - ja tie ir'' sintered glass'' -tāds apjoms vidēji pēc ražotāju datiem domāts jau 200-600 litru akvārijiem - atkarībā no virsmas laukumiem. Tikai jēga no tiem keramiskajiem gredzeniem ir tad, ja tie ir speciālie bioloģiskajiem substrātiem domātie ar lielajiem virsmas laukumiem. Ja tie ir tie, kas domāti ārējo filtru pirmajā grozā straumes vienmērīgai sadalīšanai, tad viņiem nekādi lielie virsmas laukumi nav kā jau parastai keramikai un tas vairāk ir pašapmāns. Tie ''sintered glass'' gredzeni vai bumbas arī jāmaina pēc pus gada, ~pusi no apjoma - tas ir pēc ražotāju ieteikumiem, jo viņi aizaug, un paliek strādājot tikai ārējās virsmas laukums. Pat interesantāk - ja pieņem, ka baktērijas pilnībā apdzīvo tos gredzenus mēneša laikā, bet ražotājs tos iesaka mainit pēc 5-6 mēnešiem, tad sanāk, ka šie speciālie substrāti uz pilnu jaudu strādā tikai dažus mēnešus. Pēc tam ražotājs tiem garantiju vairāk nedod. Tāpēc bieži izvēlas, piemēram, lavu, kam poras lielākas, bet virsmas laukms mazāks, tā strādā ilgāk, bet nav tik efektīva uz to pašu tilpumu.
Neesmu pārliecināts, bet man liekas, ka JBL arī savos filtros liek iekšā tieši tos parastos keramikas gredzenus pirmajā grozā, it kā straumes vienmērīgai izkliedei un lielāko gružu atfiltrēšanai - tie paliek starp gredzeniem dēļ daudzajiem virpuļiem, kas veidojas. Kad pirku man tieši tā bija. Pārējos grozos ir švamme. Vai komplektā bija arī ogle ar maisu - es neatceros. Es tos parastos gredzenus nelietoju. Eheimam arī izņēmu gredzenus un ieliku švammi, kā skopie vācieši. Un neesmu vēl ne reizi redzējis, ka tā švamme pirmajā grozā būtu tā aizkakāta, ka man pirms viņas vēl vajadzētu, kaut kādus straumes saregulējošus gredzenus. Man uz ieplūdi akvārijā ir papildus švamme un filtrā viss aizaug vienmērīgi.
Es nesaku, ka jaunajā filtrā kaut kas jāmaina. viņi jau veidoti, lai apmierinātu vidējā aritmētiskā akvārija vajadzības.
To iekšējo filtru gredzenus protams, ka var bērt iekšā arī ārējā filtrā. Tā baktērijas būs saglabātas un akvārijā vieta atbrīvota.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Sest Apr 29, 2017 8:16 pm

Labs vakars jūsu mājās. Ir problēma, vajag risinājums.
Joprojām mainu ūdeni akvārijā 2x nedēļā. Pagājušajā svētdienā nomainīju aptuveni 40%, šo trešdien 25% un šodien aptuveni 45%. Zivis izsktās apmierinātas, augi aug, protams kāds vēl joprojām stagnē un vēl viens laikam tiks apēsts. Aļģu pavairošanos nemanu. Zivis papildus neesmu ieviesis. Un te rodas jautājums. Vēl 9.aprīlī NO2 bija 0.025, 16.aprīlī 0.1, 23.aprīlī 0.2, 26.aprīlī 0.2 un šodien pirms ūdens maiņas 0.3. Nomainīju 125 litrus ar ūdeni kuram NO2 bija 0.01. Pēc stundas pārbaudīju un NO2 bija 0.2.Kur varētu būt problēma? Negribētos kādu rītu ieraudzīt zivis ar vēderiem uz augšu.
Pārējie ūdens parametri nelēkā un tie ir sekojoši= KH 7.5, PH 7.4, GH 9, NH4 0.05, NO2 0.3, NO3 aptuveni 10, PO4 aptuveni 0.7, K aptuveni 10, Mg aptuveni 8, Ca 60.
Būšu ļoti pateicīgs, ja kāds dos padomu vai norādīs virzienu kur meklēt risinājumu.
Šodien pieslēdzu arī ārējo filtru = JBL CristalProfi e1501 greenline. Esošos ekšējos filtrus saglabāju, un tā rekomendē arī JBL. Vismaz divas nedēļas.
Jau iepriekš, paldies par iespējamo atbildi.
Lai visiem jauks vakars.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Sv Apr 30, 2017 2:13 pm

Kaut kā šķiet pārāk aizdomīgi, ka amonjaks, amonijs un nitrāti ir normāli, bet paaugstinās nitrīti. Arī, akvārijs ir pietiekoši vecs, un nav nekādas bioloģiskās slodzes palielinājumi, lai pēkšņi tās baktērijas, kas atbild par nitrītu ražošanu netiktu galā ar slodzi vai pārtrauktu darbu. Vai nav vaina pašā nitrītu testā. Ja ne gluži vecs pats tests, tad iespējams kādi faktori, kas ietekmē testu precizitāti. NO2 testu var ietekmēt dzelzs un vara sāļi, un vēl vesela rinda citu vielu, kam akvārijā nebūtu jāatrodas, un gan jau ir vēl kādi ietekmējoši faktori par kuriem nezinām.
Dīvaini tomēr, ka tas tests rāda nitrītu palielināšanos laika gaitā, nevis kaut kādas nesaistītas, lēkājošas vērtības.
Reizēm, jo vairāk akvāriju liek mierā un mazāk iejaucas, jo ātrāk tajā viss sakārtojas.
Vai kaut kādus mēslojumus neizmanto, kas satur papildus piemēram karbamīdu, amonija sāļus. Kaut gan arī tad nitrītiem nebūtu jāuzkrājas, bet pamazām jāpārstrādājas uz nitrātiem. Varbūt testu veici kādu laiku pēc bagātīgas barošanas. Jo pēc barošanām paaugstinās amonjaks un pieļauju, ka zināmā brīdī uzkāpj arī nitrīti, kad amonjaks tiek pārstrādāts. Bet vai tās vērtības ir tik lielas - nekad neesmu eksperimentējis un nezinu.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt GuntisJ » Sv Apr 30, 2017 6:03 pm

Dzelzs ir paaugstināts maiņas ūdenim . Fe = 0.8. Bet tāds tas ir bijis jau visu laiku. Vara testi man nav, bet diez vai tas būtu pie vainas, jo ;udens visu laiku ir viens un tas pats. Ūdeni no šīs akas izmantoju kopš 20.marta. Tātad mēnesi, izmanto'jot šo ūdeni, viss bija kārtībā.
Barot arī neesmu sācis vairāk. Drīzāk drusku mazāk, vienīgi pārslu vietā dodu tubifex. Un baroju es vakaros, bet ūdeni mainu un testus veicu pa dienu. Tā ka pēkšņa barība arī nevarētu būt pie vainas.
Mēsloju es ar JBL Ferropol, dienās kad mainu ūdeni = 10ml uz 40 litriem maiņas ūdeni un vēl tajā pašā reizē 10ml JBL K macroelements, jo kālijs man visos testos bija ļoti maz. Tā ka maiņas ūdenim ir zems Mg līmenis, tad maiņas ūdenim pievienoju Mg sulfāta šķīdumu. Ined palīdzēja sarēķināt devu uz 10 litriem. Pats citus mēslojumu šķīdumus negatavoju, jo tas ferropol vēl pietiks ilgam laikam.
Šodien NO2 = 0,2. Trešdien mēģināšu nomainīt atkal aptuveni 50% ūdeni, bet gribētos atrast cēloni.
Labā ziņa ir tā, ka zivis vēl joprojām jūtas labi.
Varbūt tās labās baktērijas filtros ir aizgājušas bojā? Tās švammes es reizi nedēļā skaloju akvārija ūdenī, bet keramikas gredzenus un cilindrus gan nu jau 6 mēnešus neesmu aizticis. Augi arī pēdējā laikā nav stādīti un grunts līdz ar to kustināta.
Varbūt aizmirst par testiem? Bet sirds tāda nemierīga
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Pirm Mai 01, 2017 12:17 am

Šaubos, ka filtru švammju mazgāšana pie vainas. To taču tāpat darīja regulāri, un nav tur tāds nitrificējošo baktēriju daudzums, lai kaut ko ietekmētu. Pat, ja bioloģiskais substrāts būtu tā aizsērējis, ka palicis tikai ārējās virsmas laukums - arī tad tas nenotika momentā. Un akvārijam bija jāpielāgojas, jo ļoti liela daļa nitrātu cikla notiek pašā akvārijā ne jau filtrā. Jums laikam tur arī tā slodze nebija tik liela. Un par bioloģisko substrātu termiņiem, ko garantē ražotājs es jau rakstīju.
Nu mēģiniet skatīties pēc zivīm. Ja viņas neizrāda nekādas pazīmes, iespējams ka taisnība ir zivīm. Ja viņas saindēsies ar nitrītiem viņas sāks pamazām slāpt, jo nitrīti saistās ar hemoglobīnu un hemoglobīns vairāk nepārnēsā skābekli, un nitrīti var ilgi palikt saistīti ar hemoglobīnu. Ja saindējas vairāk, asinis kļūst tumšas līdz ar to žaunas paliek tumšas un pat zivju krāsa var kļūt tumšāka.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis