Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt GuntisJ » Sest Mai 06, 2017 8:52 pm

Tātad nedēļas laikā esmu nomainījis 2x ūdeni. Trešdien aptuveni 40% un šodien aptuveni 50%. Abas reizes pievienoju pa pus tējkarotei sāli. Visu iepriekšējo periodu zivīm kritušo nav un izskatās, ka jūtas labi. Īstenībā ir sajūta, ka prasa vairāk ēst.Varbūt būs jāpalielina ēdiena deva. Augi arī lielākajā vairumā izskatās, ka jūtas OK. Mēslojumu devas esmu samazinājis par vienu ceturto daļu. Aļģu uzbrukums nav, paldies visiem labajiem gariņiem.
Šodien iztaisīju ūdens analīzes. Pamatā analīzes taisīju pēc ūdens maiņas. NO2 gan pirma gan pēc ūdens maiņas. Tātad rezultāti ir šādi = KH aptuveni 6.6, Ph aptuveni 7, GH 8, NH4 mazāks par 0,05, NO2 gan pirms gan pēc ūdens maiņas 0,05, NO 3 aptuveni 10, PO4 aptuveni 0,04, Fe aptuveni 1, K aptuveni 14, Mg aptuveni 7, Ca 40. Izskatās, ka tiku cauri ar nelielu izbīli. Vienīgi dzelzs sāk kāpt. Patreiz ir vairāk nekā maiņas ūdenim. Ceru, ka augstāk nekāps.
Nākošajā nedēļā varēšu mainīt ūdeni tikai 1x = sestdienā. Ļoti ceru, ka nekas slikts nenotiks.
Ceturtdien īstenoju 2 spuldžu nomaiņu no 36w uz 54w. Redzēs, ka būs. Ja piepildīsies Spieta brīdinājums, atzīšu savu kļūdu un kaunīgi lūgšu palīdzību.
Par vienu lietu gan man ir jautājums. Sākumā tad kad startēju šo akvāriju, es papardi Water Sprite (Ceratopteris Thalictroides) iestādīju pārāk tālu no akvārija gala. Pamērīju = 40cm no gala. No paprdes lūdz pašam akvārija galam ir melna tumsa. Tātad ir gribēšana to milzeni pārstādīt. Pieļauju, ka augam ir milzīga sakņu sistēma. Augs, kā esmu tagad sapratis, manā akvārijā ir milzīgs balasts ūdens ķīmijas uzturēšanai līdzsvarā. Ined gan sacīja lai lieku akvāriju mierā. Vai tiešām nav iespējams pārstādīt augu nenodarot postu trauslajai ekosistēmai? Mana doma bija, to izdarīt pirms tiek izvākti iekšējie filtri. Pēc vēl 2 nedēļām ārējais filtrs būs iestarē'jie un tad vēl tie iekšējie? Varbūt es nepareizi domāju, varbūt ārējais fitrs tiks piecūkots ar duļķēm no akvārija grunts? Dodiet, lūdzu, padomu kā labāk veikt pārbūvi. Ja augs būtu neliels vai vidējs, tad viss vairāk vai mazāk būtu skaidrs. Bet te ir daudz nezināmo. Pēc pārstādīšanas paprde būs šokā un pilnvērtīgi nevarēs pildīt savu sūtību.Atkal draudēs aļģes?
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt GuntisJ » Sest Mai 06, 2017 9:12 pm

Vēl vienu lietu aizmirsu pajautāt. Jau pāris mēnešus pēc ūdens maiņas gandrūz visi augi, bieži arī stikls un filtri noklājas ar maziem burbulīšiem. Tie nepazūd, bet saglabājas līdz gaismaz nodzišanai. No rīta vairs nav. Un neuzrodas tie tūpīt pēc ūdens maiņas, bet gan pēc kādas stundas. Ceu ka tass nav nekas slikts.
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 447
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35
Contact:

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt spiets » Sest Mai 06, 2017 10:11 pm

PO4 ir 0.04 vai 0.4?
Es diez vai auklētos ar to papardi. Pārstādītu, rēķinātos ar sekām un sagatavotos. Vispār viņa aug arī bez stādīšanas gruntī, piemēram, piesienot pie koka. Varbūt var viņas bērnus papildus saaudzēt uz pārstādīšanas laiku, un tad pamazām likvidēt. Vai iemest ūdenī raglapes vai najas uz to brīdi kamēr paparde adaptējas. Vairāk neatceros, bet vai tikai tās saknes nebija tik pat trauslas kā lapas. Esmu kriptām un ehiem griezis sanes tikai dažu cm garumā un atstājis gruntī lai nav jāputinās. Pārstādot tāpat augs lielāko daļu sakņu audzēs no jauna. Ined droši vien ieteiks kaut ko saudzīgāku. Es bieži neauklējos, daru kā vajaga man.
Kad grunts dubļi iet pa gaisu izslēdz filtru, lai lieki neaizsērē. Pat 3-4 stundās viņam nekas nenotiks.
Burbuļi uz sienām veidojas 2 gadījumos pēc ūdens maiņas. Ja lieto krāna ūdeni tad ūdensvadā tas ir bijis zem spiediena un pēc fizikas likumiem tajā izšķīst vairāk gāzes. Ielejot akvā gāze sāk izdalīties, jo apkārtējais spiediens nokrīt un ūdens nespēj vairāk sarurēt tik daudz gāzes. Līdzīgi kā atskrūvējot gāzētā ūdens pudeli. Zināmos apstākļos tā var izraisīt zivīm gāzu emboliju.
Otrajā gadījumā pielejot svaigu ūdeni tajā ir svaigas barības vielas un augiem sāk pastiprināties fotosintēze. Kad augi saražo tik daudz skābekļa, ka tas ūdenī nespēj vairāk izšķīst, tad skābekļa pārsātinājuma rezultātā tas sāk parādīties burbulīšu veidā. Tāpēc jau arī apkarojot aļğes ar ūdens maiņām tiek nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu= normalizējas ūdens sastāvs un tiek veicināta augu augšana, kas izkonkurē aļğes. Ja stipras gaismas daudz CO2 un atbilstoša mēslošana tad tādu ūdens pārsātinājumu ar skābekli var sasniegt pat katru dienu bez ūdens maiņām. Daudzi to uzstāda par pašmërķi uzdzītajiem akvārijiem. Bet tas nav obligāti.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt GuntisJ » Sest Mai 06, 2017 10:53 pm

Paldies par atbildi. Taisnība PO4 ir aptuveni 0,4. Pārrakstīšanās kļūda. Pārstādīšana varētu notikties ātrākais pēc pusotras nedēļas.
Man nav ūdensvada ūdens, bet sūknēts gan ir ar sūkni no akas. Nostādināts, nomierināts un uzsildīts nedēļas garumā. Tad jau droši vien otrais variants burbulīšiem.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt Ined » Sest Mai 06, 2017 10:56 pm

Burbulīši ir skābeklis no augu fotosintēzes, tiem acīmredzami patīk maiņas un patīk apstākļi. Analīzes pavisam jau palikušas priekš augiem labas. Fe gan uzmani, tas tuvojas bīstamam līmenim, ne tik daudz augiem, kā zivīm. Ja augi drīzumā nesāks izēst, tad var drusku nobremzēt ar Ferropolu vai kādu reizi pieliet smagos metālus piesaistošu kondicionieri, kas taisa helātus. Bet var jau būt, ka nemaz nevajadzēs, tagad ir vairāk gaismas, vairāk augi patērēs. Fosfātiem nekad neļauj noiet uz 0, kaut zivis vairāk baro, lai tie visu laiku mazliet uzrodas klāt. Ja nebūs vairs fosfātu, tad sāks augt ksenokokuss uz stikliem - cieti zaļi pleķīši. Nav jau nekas traks, bet kāpēc lieki nopūlēties ar tīrīšanu.
Ar papardi uzmanies, nav labi celt duļķes un kustināt grunti reizē ar stiprākām gaismām, tā var aļģes uzrasties. Vieglāk nepieļaut nekā cīnīties. Nerauj ārā saknes no zemes, apgriez virspusē kā Spiets teica un centies ļoti neaplauzt lapas. Tad piespraud ar kādu kāsi vai ar akmeni piespied tur, kur vajag. Vai piesien pie kāda zara, lai vienkārši peld ūdenī. Saknes papardei atkal ataugs. Ja sanāk, pārceļot uz jauno vietu, daudzas lapas nolauzt, tad nokompensē zaļumu iztrūkumu ar raglapi vai najādu. Sāli dod tik ilgi, kamēr nitrīti noiet uz 0, pēc tam vairs nevajag.
Ja fosfāts ir 0,4 - tad tas ir ļoti labs līmenis, tad gan vairāk nevajag pie tādiem nitrātiem.
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt GuntisJ » Sv Mai 07, 2017 10:15 am

Paldies par atbildi.
Jautājums priekšdienām. Kāds būtu ieteicamais kondicionieris Fe pazemināšanai. Negribētos atkal nopirkt galīgi nevajadzīgas ķīmijas. Mājās jau ir 4 iepakojumi pa 100ml Ph minus, trīs iepakojumi pa 100ml Algol, 3 iepakojumi pa 100ml PhosEX. Iepirku tos pirms konsult[e[sanos ar Forumu. Droši vien būs izmetami. Būtu labi zināt kādā virzienā skatīties
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt Ined » Sv Mai 07, 2017 11:47 am

Vispār jau helatētāji neaizvāc dzelzi un citus smagos metālus no ūdens, tikai piesaista pie sevis un padara dzīvniekiem nekaitīgus, bet augiem labāk uzņemamus.
Ir klasiskie – kurus izmanto pašiem taisot augu mēslojumus, bet arī ūdeni ar tiem var attīrīt. EDTA(etilēndiamīntetraetiķskābe) un DTPA (dietilēntriamīnpentaetiķskābe). Otrais labāk darbojas pie pH virs7. Var nopirkt kaut vai Enolā. Pirmais ir lēts, otrais diezgan dārgs.
No gatavajiem akvāriju produktiem – uz helatēšanas principa ir taisītas granulas jūras akvārijiem, kas der arī saldūdeņiem – Seachem CupriSorb. Rakstīts, ka varam, bet der arī dzelzij un cinkam. Maisiņā var turēt nostādināmajā ūdenī, vai var ielikt filtrā lai padzenā cauri ūdeni, tās granulas var arī atjaunot, pamērcējot skudrskābē un dzeramajā sodā un tad var lietot daudzas reizes.
Tad vēl ir kondicionieri, kas nehelatē smagos metālus, bet gan reducē – arī padarot nekaitīgus zivīm, krevetēm un gliemežiem. Tas tāpat neaizvāc fiziski no ūdens. Seachem Prime ir labākais no šāda tipa kondicionieriem, kas pie mums ir nopērkams.
Ir arī pavisam krutais gals – kondicionieri, kuri metālus pārveido ķīmiski neaktīvās, nešķīstošās daļiņās, kuras izgulsnējas. Tad tās var aizvākt pavisam no ūdens. Ļoti labs ir Kordon Rid Metals, tik neesmu redzējusi pie mums pārdodam, jāpērk caur e-bay. Te var palasīties, kas tas ir
http://www.kordon.com/kordon/products/w ... s-benefits
GuntisJ
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 41
Pievienojies: Otr Feb 21, 2017 10:49 am

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt GuntisJ » Sv Mai 14, 2017 9:06 pm

Kā jau iepriekš rakstīju, pagājušajā nedēļā nevarēju mainīt ūdeni akvārijā 2x. Mainīju vakar un nomainīju aptuveni 50%. Ņemot vērā iepriekšējās problēmas, baidījos vai nebūs problēmas, bet viss bija OK. Zivis izskatās un uzvedās normāli, augi aug un aļģu uzlidojuma patreiz vēl nav. Veicu ūdens analīzes gan pirms gan pēc ūdens maiņas. Vienīgi K nevarēju noteikt, jo pudelītē bija tikai 6 pilieni, bet vajadzēja 10. No K komplekta esmu varējis iztaisīt 18 analīzes. Maz gan.
Te rezultāti=
Pirms ūdens maiņas = KH6, PH aptuveni 7,3, GH 8, NH4 mazāks par 0,05, NO2 starp 0,05 un 0,1, NO3 aptuveni 10, PO4 aptuveni 0,8, Fe 0,1, Mg aptuveni 7, Ca 60.
Pēc ūdens maiņas = KH6, PH aptuveni 7, GH 8, NH4 mazāks par 0,05, NO2 starp 0,05 un 0,1, NO3 aptuveni 10, PO4 aptuveni 0,7, Fe 0,6, Mg aptuveni 8, Ca 60.

Izskatās, ka ir tīri ciešami. Kādi no augiem patērē dauds dzelzi, jo nedēļas laikā tas nokrities no 1 iepriekšējā nedēļā uz 0,1 prms ūdens maiņas. Nedēļas laikā PH no 7 bija pakāpies uz 7,3. PO4 ir pacēlies no 0,4 uz 0,8, bet tas, pēc manām domām, vēl ir paciešami. Kādus 3 mēnešus atpakaļ bija vēl vairāk.
Nākošajā nedēļā atkal mēģināšu mainīt 2x ūdeni.
Ūdenim joprojām pievienoju sāli un samazinātu Feropoll devu = aptuveni 3 ceturtdaļas no normas.
Vispār, man lieksa, ka īsti nevar uzticēties tām analīzēm. NO3 man visu laiku uzrāda aptuveni 10. Arī pēc vakardienas maiņas. Pirms maiņas = 10, nomainīju 50% ūdens kam NO3, = 1, ber rezultāts joprojām =10. Īsti kaut kas nav kārtībā.
Atnāca 6 jauni augi, bet stādīšanu atliku un nākošo neēļas nogali, jo gribu vispirms nogaidīt 3 nedēļas jaunā filtra iestarēšanai. Nākošajās brīvdienās pārstādīšu lielo papardi un izņemšu īekšējos filtrus, tad arī stādīšu jaunos augus. Patreiza ar visiem podiņiem ieliku akvārijā, lai peld.
Palasīju par kondicionieriem. Kordon Rid Metals izskatās ļoti labs, bet iegādes iespējas eiropā = 0. Vismaz es neatradu. Patreiz bija tikai Austrālijā ar piebildi, ka uz LV nesūta.
Seachem Prime ir Vienmer.lv. Tur gan paskaidrojumā ir teikts = Prime likvidē hloru, hloramīnus un amonjaku ūdenī. Līdzeklis pārvērš amonjaku drošā, netoksiska formā, kas viegli attīrās ar biofiltra palīdzību. Prime mazina nitrītu indīgumu. Vai tas darbojas arī uz Fe samazināšanu? dotajā momentā problēma gan nav aktuāla, bet ja nu kas.
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 878
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Re: Augi pūst pūst no augšas un neaug (info par glutāraldehīdu)

Atbildēt Ined » Pirm Mai 15, 2017 7:22 am

Prime ir reducētājs. Arī trīsvērtīgo dzelzi (pat rūsas krāsas ūdenī) pārveido par divvērtīgo, bet to augi daudz labāk uzņem un iztērē. Pret nitrītiem tā aizsardzība ar šo kondicionieri vairāk tāda netieša - jo samazinoties amonijam, arī nitrītiem nav tik daudz vairs no kā izveidoties. Tev ir augi, kas to palīdz filtram apēst, nekādi kondicionieri prieks tā nav vajadzīgi.
Ja augi sākuši dzelzi ēst, esi uz pareizā ceļa. 0,1 Fe nevienam nav bīstami, tur vairs nevajag domāt kā samazināt. Ja turpinātu uzkrāties un palielināties, tad gan.
Analīzes pirms un pēc izskatās pavisam normālas. NO3 tests nav tik jūtīgs, lai ļoti precīzi atšķirtu krāsu nianses tik mazām koncentrācijām. Ja augi tērē minerālvielas, tā ir zīme ka tiem viss pietiek un nav par ko uztraukties. NO3 tests vienlaicīgi arī uz nitrītiem reaģē, kamēr ūdenī tie vēl ir manāmi, rādīs visu kopā. Neuztraucies par niekiem, maini ūdeni kā esi iesācis, dod samazināto Feropol devu un vienkārši skaties pēc zivju uzvedības.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron