Iesācēju kļūdas un nepacietība, jeb kā nevajadzētu palaist akvāriju - aguciz meitas dzimšanas dienas akvārijs

Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 262
Pievienojies: Tr Nov 04, 2015 10:36 am
Atrašanās vieta: Ādaži
Vecums: 34

Iesācēju kļūdas un nepacietība, jeb kā nevajadzētu palaist akvāriju - aguciz meitas dzimšanas dienas akvārijs

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 11:16 am

Pēc foruma krustu šķērsu pārlasīšanas, pēc 24/7 internetā sēdēšanas un n-to veikalu konsultantu terorizēšanas, mūsmājās ir ieradies akvārijs. Grūti bija atrast kopsaucēju - kā iekārtot akvāriju pareizi. Cik cilvēku, tik viedokļu un bieži vien - pat diametrāli pretēji no cilvēkiem, kas ir vai kas sevi tikai sauc, par zinošiem.
Tad nu ejot zelta vidusceļu, akvārijs tika iekārtots un vakar tika ielaisti pirmie iemītnieki - 3 gliemeži ampulārijas un 3 plīvurspuru ancistrsamiņi.
It kā dīvaina pirmo iemītnieku izvēle, taču te stāsts par meitas dzimšanas dienas dāvanu. Akvārijs tika iekārtots ar domu, ka zivtiņas laidīsim dzimšanas dienā, taču nezinu kurš vairāk, es, vīrs vai meita, to tukšumu nevarējām vairs izturēt. Tad nu braucām pakaļ gliemežiem. Un pēc konsultācijas ar pārdevēju, tikām arī pie samiņiem.
Ir rīts, pēc nakts - samiņi kustīgi un darbīgi. Intuitīvi nojaušu, ka jūtas labi.
Kaut nu viss izdotos :)
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: aguciz meitas dzimšanas dienas akvārijs

Atbildēt Haxiz » Tr Nov 04, 2015 12:24 pm

Prieks par jaunpienācēju :applause: . Gaidām sīkāku aprakstu, cik liels, kāds aprīkojums, kādas dekorācijas, ar ko baro u .t.t. Veiksmi un izdošanos! Galvenais lai dāvana nepaliek novārtā no īpašnieces puses!
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 12:45 pm

Attachment2.jpg
Attachment2.jpg (67.67 KiB) Apskatīts 4926 reizes
Pēdējo reizi labojis 2 - aguciz, labots 0 reizes.
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 12:47 pm

Augstāk akvārija bilde.
Ar akvārija parametriem man ies grūtāk :( Bet mēģināšu apkopot info
Pēdējo reizi labojis 1 - aguciz, labots 0 reizi.
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 1:07 pm

Akvārijs Freplast Capri 60L
Lampa: Overtank lamp complete with reflector dish with one neon T8 lamp: 1 Toplife 15W
Filtrs un sildītājs: Internal filter Bluwave 03 with heater Bluclima 100, pump Blupower 350 and filtering materials
Termometrs rāda 25,5 grādus :)

Grunts: Zolux kvarca smiltis. Vai ir vēl kādi parametri?

Augs: Anubis Nana

Baroju samiņus un gliemežus ar Tetra Wafer Mix tabletēm, kas paredzēta grunts zivīm un vēžveidīgajiem.
Starpcitu - tas ir ok, ka gliemezis noloka veselu tableti?

Ūdenim sākotnēji pielēju baktērijas Sera Bio Nitrivec un ielaižot samus - Sera Aquatan, tjip stresa mazināšanai.

Tādas lūk gudrības biju sasmēlusies.

Vienīgais to dienu skaits ūdenim nav liels. 4 dienas ar baktērijām.. Tas laikam nav profesionāli, taču veikalu konsultanti dievojās, ka viss būs kārtībā.
nav vairs nelaimes čupa
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Tr Nov 04, 2015 2:36 pm

Ar veikala konsultantu pilnīgi noteikti viss būs kārtībā, bet zivīm šajos apstākļos visticamāk ir palikušas labi, ja pāris dienas, kad tās vēl izskatīsies normālas.
Ja patiešām gribi, lai zivis nākamajās pāris nedēļās no saindēšanās nemirst lēni un mokoši, tad ar steigu vajag
1) salikt klāt papildus ļoti daudz augu - raglapes, elodejas un jebkādus citus ātri augošos - ko tik izdodas sadabūt, vajadzētu vismaz pusi no akvārija ar tiem piepildīt
2) mēģināt sarunāt no kāda normāla akvārija vismaz noskalojumus no filtra, kādu vecās grunts sauju, sliktākajā gadījumā - kaut vai spaini ūdens no tāda akvārija un saliet to visu iekšā jaunajā akvārijā, par duļķēm pašlaik nav jāuztraucas
3) barot nu ļoti minimāli, pirmās dienas vispār nedot nemaz
4) tuvākajās pāris nedēļās bieži un mazām porcijām mainīt ūdeni - 5 - 10 litrus un katru dienu. Kad viss ne ātrāk kā pēc mēneša sāks normalizēties, tikai tad varēs par visādiem dizainiem sākt domāt. Lai veicas!
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 482
Pievienojies: Sv Jūl 13, 2014 7:34 pm
Vecums: 31

Atbildēt Ušī » Tr Nov 04, 2015 2:47 pm

Ja kas, tad man ir raglapes, ričiju pušķīši un pa ūdens virsu peldošie augi, ko varu droši uzdāvināt. Un dzīvoju gandrīz kaimiņos. ;)
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 3:29 pm

Ušī rakstīja:Ja kas, tad man ir raglapes, ričiju pušķīši un pa ūdens virsu peldošie augi, ko varu droši uzdāvināt. Un dzīvoju gandrīz kaimiņos. ;)
Paldies par piedāvājumu, Ušī!
Kā tie ričiju pušķīši izskatās? Meklēju google, bet neko prātīgu nerāda :(
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 3:40 pm

Ined rakstīja:Ar veikala konsultantu pilnīgi noteikti viss būs kārtībā, bet zivīm šajos apstākļos visticamāk ir palikušas labi, ja pāris dienas, kad tās vēl izskatīsies normālas.
Ja patiešām gribi, lai zivis nākamajās pāris nedēļās no saindēšanās nemirst lēni un mokoši, tad ar steigu vajag
1) salikt klāt papildus ļoti daudz augu - raglapes, elodejas un jebkādus citus ātri augošos - ko tik izdodas sadabūt, vajadzētu vismaz pusi no akvārija ar tiem piepildīt
2) mēģināt sarunāt no kāda normāla akvārija vismaz noskalojumus no filtra, kādu vecās grunts sauju, sliktākajā gadījumā - kaut vai spaini ūdens no tāda akvārija un saliet to visu iekšā jaunajā akvārijā, par duļķēm pašlaik nav jāuztraucas
3) barot nu ļoti minimāli, pirmās dienas vispār nedot nemaz
4) tuvākajās pāris nedēļās bieži un mazām porcijām mainīt ūdeni - 5 - 10 litrus un katru dienu. Kad viss ne ātrāk kā pēc mēneša sāks normalizēties, tikai tad varēs par visādiem dizainiem sākt domāt. Lai veicas!

Manuprāt bik par skarbu. Nav jau tā, ka izdarītais ir mans izgudrojums.
Konsultējos, runājos, prašņāju - viedokļi ir tiešām daudz. Es ticu, ka eksistē kāds vispareizākais viedoklis no visiem viedokļiem, taču kurš tas ir - es nezinu.
Skatīšos, no kļūdām mācīšos.
Augus noteikti vēl papildināšu, vnk tie kurus gribēju, nebija uz vietas. Tiesa gan - pusakvārijs ar augiem nebija manos plānos.

Viss ir tik sarežģīti palicis. Atceros, ka bērnībā bija akvārijs - bez termometra, bez filtriem, bez iknedēļas ūdens maiņām. Zivtiņas vairojās uz vella paraušanu - tā, ka biezs. Ūdeni pielēju vien tad, kad tas izgaroja :))

Paldies par ieteikumiem, likšu aiz auss un vērošu kas notiek ;)
nav vairs nelaimes čupa
Liellops
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 197
Pievienojies: Sv Okt 06, 2013 7:30 pm

Atbildēt Liellops » Tr Nov 04, 2015 4:00 pm

man arī škiet, ka pārāk skarbi...
es iesāku ļoti līdzīgi, un viss bija labi.
vienīgā atšķirība- nekādas ķīmijas. tāpēc piekrītu 4. punktā rakstītajam- regulāri nelielās devās mainam ūdeni, lai ātrāk to ķīmiju nolaistu podā :)

...bet mans viedoklis nav nopietni vērā ņemems, jo maz ko saprotu :)
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 4:12 pm

Liellops rakstīja:regulāri nelielās devās mainam ūdeni, lai ātrāk to ķīmiju nolaistu podā :)

...bet mans viedoklis nav nopietni vērā ņemems, jo maz ko saprotu :)
Bet vai tad tā ķīmija nav baktērijas un nemaz nav slikta ķīmija? Ja vien baktērijas ir ķīmija :ugly:
nav vairs nelaimes čupa
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3158
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Tr Nov 04, 2015 4:29 pm

Akvārijs pats nav slikts, filtrs - no iekšējiem viens no labākajiem (kamēr apmierina tā izskats un esamība traukā). Kā jau ined rakstīja - augi nepieciešami maksimāli ātri un padaudz. Vajag lai samazinās amonija, nitrītu daudzums. Arī zivīm būš labāk, drošāk un mierīgāk.
Redz, agrāk bija pieejamas tikai dažas zivju sugas, kas pacieta vis drastiskākos apstākļus. Tā pat bija arī tikai daži visprastākie augi, kam nevajadzēja gaismas, daudz mikro/makro mēslojumus. Tagad, kad ieved daudz skaistus, krāšņus, spilgtus augus, tas viss ir nepieciešams. Pirmkārt daudz vairāk gaismas, otrkārt bagātīgas gruntis. Gupijas apaļā akvārijā ar pāris valisnērijām un anubiasu arī vēl tagad daudzi tur, bet kad ieraugi skaisti noformētus augu akvārijus, tad arī sāk interesēties un veidot visu kā pienākas. Arī Tev tā būs ;) . Baktērijas un ķīmija ir nesavietojamas lietas. Es nezinu ko Tu gāzi iekšā, bet bez tā visa var iztikt, ja nu tik nevēlies pabalstīt ražotāju un veikalnieku budžetu. Katrā gadījumā ja izmantoji ķīmijas, tad vēlams tos " piesaistītos metālus" (kas mums reāli nav vajadzīgs), dabūt kaut kā laukā. Ar ūdens maiņām. Bet nu lasi, skolojies. Mums te forumā viss ir ļoti labi sarakstīts, galīgās muļķibas un nekrietnības dzēšam laukā ar nežēlastību.
Veiksmi!
Lietotāja avatars
aguciz
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt aguciz » Tr Nov 04, 2015 4:40 pm

Paldies, Haxiz!
Kāds viedoklis par filtru tīrīšanu? Cik bieži un kā - zem tekoša krāna ūdens vai akvārija ūdenī tie jāskalo?
nav vairs nelaimes čupa
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 849
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 54

Atbildēt Ined » Tr Nov 04, 2015 4:51 pm

Sākumā biju domājusi vispār šeit neko nerakstīt, bet beigās zivju un pat to ampulāriju palika žēl. Ja tiešām gribētu pa skarbo, vēl daudz kas būtu ko piebilst pie jau uzrakstītā - par ķīmiskajām dekorācijām, par veikalu ķīmiju u.t.t.. Bet man ir pieminēts tikai pats minimums - kā tagad panākt, lai pavisam jēls un pilnīgi nepalaists akvārijs vismaz sāktu normāli iestartēties un tā dzīvā radība, kurai tur vēl nebija jāatrodas, nemokās un neindējas. Neapvainojies, bet vai tiešām Tu meitai vēlējies uzdāvināt stikla nāves kasti? Ja tā, tad uz drīzu tikšanos sadaļā "Palīdziet, mirst zivis".
Veikala baktēriju pudelēs nav dzīvas nitrificējošās baktērijas, tur ir labi, ja heterotrofās, kuras pašlaik vēl pat nav aktuālas un kuras pašas no krāna ūdens tur savairoses. Konsultants veikalā protams ieteiks tādas pudeles pirkt, tā takš ir viņa peļņa. Un vēl daudz ko nevajadzīgu notirgos. Un stāstīs tikai to, kas pašam ir izdevīgi. Baktērijas, kuras pašlaik vajadzīgas, būs tieši uz tiem daudzajiem smalklapainajiem dzīvajiem augiem un "ierauga" no jau esoša normāla akvārija. Tāda, kāds ir Ušī. Nedomāju gan , ka viņai būtu žēl iedot startam dzīvās baktērijas. Neviens taču neliek tos augus paturēt mūžīgi, pēc mēneša izšķirosi un atstāsi tikai tos, kurus gribi. Ampulārijas pašas ir lielas piesārņotājas un ēd daudz, tās šajā ziņā pat būtu jāuzskata par vēl kādu zivi. Es arī ļoti labi zinu kā bērni baro zivtiņas, nav taču nekādu ilūziju, ka tā aļģu tabletīte tur iebirs tikai viena? Ar visām tālākajām sekām nepalaistā akvārijā.
Katrs dara kā grib, tikai žēl, ja par to kādam jāmaksā ar savu veselību un pat dzīvību. Bet es jau esmu vecmodīga. Man patīk, ja manām zivīm ir viss, kas dzīvē vajadzīgs patīkamam un ilgam mūžam. Tieši zivīm, nevis man! Un tikai pēc tam atbilstoši zivju labsajūtai pielāgoju dekorācijas. Arī Tavs akvārijs var izveidoties par šādu viegli kopjamu un visiem iemītniekiem patīkamu dzīvesvietu. Tas nemaz nav tik grūti, bet pašlaik tomēr vispirms ir jātiek galā ar palaišanu.
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 482
Pievienojies: Sv Jūl 13, 2014 7:34 pm
Vecums: 31

Atbildēt Ušī » Tr Nov 04, 2015 7:15 pm

aguciz rakstīja:
Ušī rakstīja:Ja kas, tad man ir raglapes, ričiju pušķīši un pa ūdens virsu peldošie augi, ko varu droši uzdāvināt. Un dzīvoju gandrīz kaimiņos. ;)
Paldies par piedāvājumu, Ušī!
Kā tie ričiju pušķīši izskatās? Meklēju google, bet neko prātīgu nerāda :(

https://www.google.lv/search?q=ričija+a ... 6hg2aOM%3A - šeit vajadzētu parādīties pareizajam attēlam.

Par augiem- droši raksti- iedošu. Ūdeni arī pāris 5l bunduļus varu iedot. ;)

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 2 viesi