Aļģu ierobežošana jaunā akvārījā

robs
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Cet Jan 09, 2020 8:53 pm

Aļģu ierobežošana jaunā akvārījā

Atbildēt robs » Cet Jan 09, 2020 9:18 pm

Sveiciens visiem akvāristiem jaunajā 2020 gadā!
Padalīšos ar savu jauno aizraušanos - 200L akvāriju, ko atdeva draugs.
Visu sāku no nulles, jo akvārijs bija tukšs nostāvējis vairākus gadus

Akvārijs 200l
2x30w dienasgaismas lampas
Sildītājs - Tetratec HT200
Filtrs Eheim 2215

17.12. 19 ielaists pirmais ūdens, pievienotas baktērijas (Sera Bio Nitrivec)
19.12.19 ielaistas 2 skalārijas un 2 gurami
30.12.19 Nomainīts ap 100L ūdens un viss iztīrīts. Pievienots nedaudz baktērijas. Temp 25C
03.01.20 Ielaisti 2 gab balti/melni gurami un iestādīts viens dzīvais augs -Limnophila hippuroides. Pie saknēm pielika viena root tab. Pilinu kadru dienu šķidro mēslojumu 5 pilienus (JBL Ferropol 24).
04.01.20 Ielaista sarkana Lalius. Un nopirkta krila sausā pārtika un saldētie tārpi lai dažādotu barību zivīm

Galvenā problēma - vakardien (08.01) pamanīju, ka uz akvārija oļiem sāk parādīties maza zaļa sūniņa, kas droši vien ir aļģes. Līdz šim to nebiju novērojis. Laikam to ir izraisījis šķidrā mēslojuma lietošana jau nedēļu.

Ko man labāk darīt lai apturētu turpmāku aļģu vairošanos?
Esmu gatavs atteikties no šķidrā mēslojuma un upurēt vienīgo dzīvo augu un aizvietot to ar mākslīgo augu.

Pāris bildes.
Pievienotie faili
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.04.jpeg
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.04.jpeg (161.46 KiB) Apskatīts 562 reizes
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.15.jpeg
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.15.jpeg (92.54 KiB) Apskatīts 562 reizes
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.39.jpeg
WhatsApp Image 2020-01-09 at 21.15.39.jpeg (135.56 KiB) Apskatīts 562 reizes
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 165
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: Aļģu ierobežošana jaunā akvārījā

Atbildēt alkim » Piekt Jan 10, 2020 11:06 am

robs rakstīja: Sveiciens visiem akvāristiem jaunajā 2020 gadā!
Paldies, un apsveicu ar pievienošanos akvāristu pulkam!
Es pats ar tikai nesen sāku nodarboties ar šo - takā visu manis teikto nevaig uztvert kā absolūtu patiesību.
Cerams pieredzējušāki akvāristi aizrādīs, ja būšu ko aplamu sarakstijis.
robs rakstīja: Padalīšos ar savu jauno aizraušanos - 200L akvāriju, ko atdeva draugs.
Visu sāku no nulles, jo akvārijs bija tukšs nostāvējis vairākus gadus
Apsveicu ar startu! Lai veicas!
robs rakstīja: Akvārijs 200l
2x30w dienasgaismas lampas
Sildītājs - Tetratec HT200
Filtrs Eheim 2215
Ja domā par dzīvajiem augiem, tad iespējams gaismu vaidzēs vairāk. Un kādas tieši lampas? Un cik vecas?
robs rakstīja: 17.12.19 ielaists pirmais ūdens, pievienotas baktērijas (Sera Bio Nitrivec)
Tik ātri zivis laist manuprāt nevajadzētu. Bet cik saprotu, tad visas zivis vēlaizvien ir dzīvas un jūtas labi - ar ko arī apsveicu :)
robs rakstīja: 30.12.19 Nomainīts ap 100L ūdens un viss iztīrīts. Pievienots nedaudz baktērijas. Temp 25C
Es pieturos pie tiem, kuri uzskata ka regulāras speclīdzekļu piedevas nav nepieciešamas. Akvārijam jāļauj izveidot pašam savu balansu un nevaig traucēt ar ķīmiskām piedevām.
robs rakstīja: 03.01.20 Ielaisti 2 gab balti/melni gurami un iestādīts viens dzīvais augs -Limnophila hippuroides. Pie saknēm pielika viena root tab. Pilinu kadru dienu šķidro mēslojumu 5 pilienus (JBL Ferropol 24).
Tik jaunu akvāriju labāk vispār nemēslot. Nevaig šobrīd pilināt JBL Ferropol 24. Tas ir preparāts, kuru pamatā lieto tad, kad ir daudz augi UN tiek lietots CO2 UN dozēts makro mēslojums. Un rekomendētā deva (viens piliens uz 50 litriem) ir pie pamatīga augu daudzuma.
Mēslo jau augus, nevis akvāriju (tas ir citāts... neatceros man jāpateicas). Ja augu ir ļoti maz, tad iespējams tiem pilnībā pietiek ar zivju saražoto un neko papildus nevaig.
Es vispār esmu PAR dzīvajiem augiem. Daudz dzīvajiem augiem. Tikai jāizvēlas tādi, kuriem pietiks ar to gaismu kas tev ir un kuriem nevaig auglīgu grunts apakšlāni un kurus neapēdīs tevis izvēlētās zivis.
robs rakstīja: 04.01.20 Ielaista sarkana Lalius. Un nopirkta krila sausā pārtika un saldētie tārpi lai dažādotu barību zivīm

Galvenā problēma - vakardien (08.01) pamanīju, ka uz akvārija oļiem sāk parādīties maza zaļa sūniņa, kas droši vien ir aļģes. Līdz šim to nebiju novērojis. Laikam to ir izraisījis šķidrā mēslojuma lietošana jau nedēļu.
Apsveicu ar pirmajām aļģītēm! Manā uztverē tā ir pazīme, ka akvārijs kļūst "dzīvs" - veidojas ekosistēma.
Mazliet aļģu nav iemesls panikai - aļģes manuprāt ir daļa no veselīga akvārija iekšējās ekosistēmas. Jādomā kā panākt akvārijā līdzsvaru - tā lai aļģu būtu pēc iespējas mazāk.
Ja ūdenī ir mēslojums, un nav pietiekami daudz augu, tad aļģēm ir labvēlīgi apstākļi. Bet arī zivju izdalītie izkārnījumi sapūst un veido vielas, no kurām barojas gan aļģes gan augi. Takā iespējams aļģes parādītos arī tad, ja nebūtu lējis nekādu mēslojumu.
robs rakstīja: Ko man labāk darīt lai apturētu turpmāku aļģu vairošanos?
  • Vairāk augus. Daudz vairāk vienkāršos,mazprasīgos augus. Un ar vairāk es domāju desmitiem reižu vairāk. Paskaties svaigākos ierakstus viewtopic.php?f=35&t=454&start=405, varbūt kāds met ko laukā. Sestdien es savam 130L akvārijam vaikšu palielāku ravēšanu - ja interesē var dabūt izravēto. Tiesa ir risks ievazāt sarkanās un ķīnas spoles.
  • Vai gaismas tev ir uz taimera? Cik stundas dienā ir gaisma?
  • Ierušini zaļganos akmentiņus dziļāk gruntī. Bez gaismas tās aļģes apmirs. Visticamākais uz mākslīgajiem augiem tev ar vedojas tādas pašas aļģītes - tikai nēesi tās vēl pamanijis. Bet nepārcenties ar tīrīšanu arī - uz visām virsmām veidojas labvēlīgās baktērijas, kuras ir vajadzīgas. Pārlieka akvārija tīrīšana var nākt par ļaunu.
  • Cik bieži un cik daudz maini ūdeni?
robs rakstīja: Esmu gatavs atteikties no šķidrā mēslojuma un upurēt vienīgo dzīvo augu un aizvietot to ar mākslīgo augu.
Mēslojumu šobrīt nevajag. Ar augiem varbūt darīt otrādi - mākslīgos aizvietot ar daudziem dzīvajiem?
robs rakstīja: Pāris bildes.
Bildes ir foršas! Man patīk!
Varbūt vēlies izveidot savu tēmu sadaļā "Mans Akvārijs"?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 477
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 36

Atbildēt spiets » Piekt Jan 10, 2020 11:39 am

robs rakstīja:
Cet Jan 09, 2020 9:18 pm
30.12.19 Nomainīts ap 100L ūdens un viss iztīrīts. Pievienots nedaudz baktērijas. Temp 25C
03.01.20 Ielaisti 2 gab balti/melni gurami un iestādīts viens dzīvais augs -Limnophila hippuroides. Pie saknēm pielika viena root tab. Pilinu kadru dienu šķidro
[/quote]
Startējot normāli akvu sastādītu ar augiem pieslēgtām lampām un filtriem notur vismaz nedēļu. Lai paātrinātu dabīgo baktēriju saaugšanu var kādu gliemeži ieleist vai uz 200 litriem pat kādu zivtiņu. Un pēc tam pēc, ne ātrāk kā nedēļas, var likt klāt pamazām pa dažām zivtiņām, līdz viss nostabilizējas. Jo baktērijas aug pamazām līdzi tādam ''kaku daudzumam'' kādu saražo akvārija iemītnieki. Nedrīkst salaist uzreizi visas zivis kuras gribās jo nav vēl saaugušas baktērijas, kas pārstrādā zivju kakas un čuras. Bet atkal - tā kā spējējies ar tām mākslīgajām baktēriju kultūrām tad iespējams to visu tiešām var daudz ātrāk ielaist, taču tad visu laiku tās mākslīgās baktērijas ir jāpapildina un jāseko līdzi lai neceļas amonjaka/amonija, nitrītu koncentrācija ūdenī.
Pēc datumiem redzams, ka akvārijs ir vēl ļoti jauns. Kā jau teicu normāli startējot viss nitrātu cikls nobriest tikai mēneša laikā un pēc tam vēl 1-2 mēnešus akvārijs ir diezgan trausls un nenobriedis....
robs rakstīja:
Tik jaunus akvārijus parasti nemēslo. Tieši tāpēc, ka tajos vēl visi procesi nav palaidušies un visas liekās barības vielas ātri izraisa nepatikšanas ar aļģēm. Un Jūs esat sācis viņu mēslot nedēļu pēc palaišanas, kamēr akvārijā vispār neviens process nav lāgā palaidies.
Nākošā lieta - ne vienmēr ir vajadzīga mēslošana. Normāli startētā akvaŗijā kurš jau ir nobriedis augiem bieži pietiek ar barības vielām kas rodas no zivtiņām, vēlāk grutnī uzkrājas organika kura lēnām sapūstot dod arī daļu barības vielas. Turklāt Tavam akvārijam ir pavisam neliels apgaismojums un tik maz apgaismotos akvārijos barības vielu patēriņš ir ļoti mazs un reti kad vajaga baigo mēslošanu. Tālāk - būsim reāli- ko Jūs tur mēslojat? To vienu pušķi? Kurš pat vēl lāgā nav ieaudzis tajā tukšajā gruntī, jo akvārijs vēl ir ''sterils'' un jauns? Es pat neesmu pārliecināts vai tā limnofila vispār augs pie tik maza apgaismojuma. Un tik mazapgaismotos akvārjos to mēslošanu vispār pamatā nevajaga veikt, bet ja saproti ko dari, tad var mēslot gadīmjumos, ja sāk parādīties hlorozes, konkrētu barības vielu trūkumi un tad ja ir daudz augu.
robs rakstīja:
Ko man labāk darīt lai apturētu turpmāku aļģu vairošanos?
Esmu gatavs atteikties no šķidrā mēslojuma un upurēt vienīgo dzīvo augu un aizvietot to ar mākslīgo augu.
Balti akmeņi arī nav pateicīgi jo uzreiz redzama jebkura aļģīte un netīrumi... Nepaliks viņi tik balti....
Ko darīt? Pārstāj mēslot. Maini ūdeni regulāri. Par cik jau tās zivis ir iekšā, tad vari turpināt lietot arī to baktēriju kultūru, bet centies to lietot arvien mazāk, lai sāk normāli attīstīties dabīgās baktērijas. Citādi pielejot tās mākslīgās baktērijas ļoti iespējams, ka tās visus amonjakus pārstrādā un izkonkurē dabīgās baktērijas un tām nav no kā attīstīties. Ar visiem mākslīgajiem produktiem akvārijs tiek savā veidā ''uzlikts uz adatas'' kā narkomāns. Un firmām tas ir izdevīgi jo Tev atkal un atkal jāpērk tie produkti lai visa ekosistēma nesabrūk. Tas ir modernais mārketings, naudas izspiešana. To visu vajag lietot īpašos gadījumos, kad ir kādas ''avārijas'' un kad tiešām tas var glābt, nevsi standrtā ikdienā...
Un ne mazāk svarīga lieta normālas vides radīšanai akvārijā ir DFZĪVIE AUGI. Nevis jāatsakās no dzīvā auga. Bet tūlīt pat ir jāsameklē pēc iespējas vairāk dzīvo augu. Gan ātri augošus gan arī lēnākus. Kamēr akvārijs tikai startējas samet iekšā arī peldošos augus raglapes, pistijas, najas jeb najādas, Tie visi palīdz apēst amonjaku kuru izdala zivis un normalizē vidi. Līdz ar to arī aļģes tiek izkonkurētas un tās mazāk aug. Sākumā vispār - ņem jebkādus augus kurus vien vari dabūt forumos vai feisbuka grupās. Pēc tam kad akvārijs būs nostabilizējies varēsi izmest ārā tos kuri nepatiks un būs augi kuri arī paši nonīks un kuriem nepatiks konkrētajā akvārijā. Paturēsi to kas patīk un kas aug.
Un visbeidzot izmanto šī foruma meklētāju vai jau gatavās sadaļas par akvārija palaišanu un pat nitrātu ciklu un nitrificēšanu akvārijā un sāc lasīt, jo izskatās ka esi viens no veikalu upuriem kurš sapircis ķīmijas un grib visu ātri. Bet dabu jau nepiemānīsi.... Lai veicas!
robs
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt robs » Piekt Jan 10, 2020 12:56 pm

Paldies alkim un spiets par izsmeļošajām atbildēm un domu graudiem. Prieks, par aktīviem foruma biedriem, kas neliedz padomu un padalās pieredzēs.
Nedaudz jau biju palasījis šo formu, bet lasīšu to tagad vēl vairāk.
Līdz šim biju daudz skatījies youtube video par akvāriju startēšanu un tur vienmēr mudina izmantot gan papildus baktērijas, tādēļ arī savā akvā to pie pirmā ūdens pievienoju.

Jā, varbūt ielaidu pirmās 4 zivis par ātru, bet bērniem un man pašam arī ļoti gribējās :)
Visas zivtiņas šobrīd jūtas ļoti labi un uzreiz saskrien pie ūdens virsmas un gaida barību, ja kāds pietuvojas akvārijam. Grib ēst daudz un vienmēr, bet baroju no rīta un vakarā.
Gurami puikas padzenā meitenes nedaudz un Lalius padzenā abas skalārijas, bet tas laikam ir normāli.
Gaismai taimeris nav, bet gribu tādu nopirkt. Šobrīd ieslēdzu ap 09:30 un izslēdzu ap 21:00. Mēģinu apgaismojumu neturēt ilgāk par 12h dienā.
Ūdeni mainu reizi divās nedēļās (mainīts vienu reizi šobrīd) un mainīju 50% no ūdens (ap 100l). Turpmāk pamainīšu biežāk - 1x nedēļā pa 50L, lai izslēgtu kādus amonija vai citu nepatīkamu ķīmiju pīķus, kamēr akva pilnīgi iestartējas. Papildus arī baktērijas vairs nepievienošu, kā arī mēslojumu nē. Šo ņemšu vērā. Vai mainot ūdeni man vajadzētu arī grunti sifonēt un izsūkt ārā visus zivju mēsliņus, vai tos labāk atstāt lai labajām baktērijām ir ko ēst?

Par augiem arī ņemšu vērā ieteikumus un meklēšu pēc iespējas vairāk tos un stādīšu tik iekšā.
Alkim - ja esi no Rīgas vai Ikšķiles puses, labprāt pieskrietu pirmdien un paņemtu akvārija tīrīšanas "pārpalikumus". Spolītes mani nebaida . Būs jauna pieredze.

Man grunts ir 4-5mm balti olīši un apakšā nav substrāta. Vai man augi vispār būs spējīgi augt gruntī bez substrāta? Varu vismaz katram augam pie saknēm pielikt vienu root tab tableti lai vairāk barības vielas.
Es jau pats gribēju nopirkt peldošos augus, kas nesakņojas gruntī. Izbraukāju kādus piecus zoo veikalus un vienīgais ko atradu bija limnofila un to arī nopirku. Skatos ka www vienmer lv ir plaša izvēle, bet uz vietas viņiem daudz nekas neesot.

Runājot par gaismu, sāku plānot esošo divu spuldžu ( abas ir CLASSICA FY30 900mm - viena pilnīgi jauna balta,otra veca gaiši violeta) nomainīt uz jaudīgākām 45W spuldzēm.

Turpinām darboties!
Pēdējo reizi labojis 1 - robs, labots 0 reizi.
Lietotāja avatars
Ušī
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 523
Pievienojies: Sv Jūl 13, 2014 7:34 pm
Atrašanās vieta: Ādaži
Vecums: 33

Atbildēt Ušī » Piekt Jan 10, 2020 2:11 pm

Sveicināts mūsu pulkā!
Par augiem - kā jau teica, vari meklēt šeit forumā, ss.com, facebook grupās vai kur citur un vēl vari pa brīvdienām aizbraukt uz Čiekurkalna tirgu. Tur arī var nopirkt par samērīgām naudām augus, zivis un citus zvērus. Neiesaku augus pirkt Depo - man neviens nav spējis izdzīvot + tur viņi maksā kosmosu.
Mūžu dzīvo, mūžu mācies...
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Sv Jan 12, 2020 8:45 pm

robs rakstīja: [...]Līdz šim biju daudz skatījies youtube video par akvāriju startēšanu un tur vienmēr mudina izmantot gan papildus baktērijas, tādēļ arī savā akvā to pie pirmā ūdens pievienoju.
Šie video bieži vien ir sponsorēti. Un vēl kā apbsolūta nepieciešamība tiek pieteikts ūdens kondicionieris. Pie mums tas nav nepieciešams, jo ūdens netiek hlorēts.
robs rakstīja: Jā, varbūt ielaidu pirmās 4 zivis par ātru, bet bērniem un man pašam arī ļoti gribējās :)
Man prieks ka pagaidām viss ir ok. Tomēr tuvākos 2 mēnešus bez papildus zivīm. Un ja šo lasa kāds, kurš tikai taisās palaist pirmo akvāriju - tad pirmās zivis tikai pēc pāris nedēļām pēc auvārija uzpildes un augu sastādīšanas. Un ja reiz par runājam par slāpekļa ciklu tad ... nesapriecājies par agru - nitrītu (NO2) pīķis iespējams vēl nemaz nav bijis un tas nav mazāk bīstams (varbūt pat bīštamāks) nekā amonjaks (NH3 un NH4). Zivju izkārnījumi, pūstoša zivju barība, atmirušās augu daļiņas -> amonjaks -> labās baktērijas -> nitrīti -> citas labās baktērijas -> nitrāti (NO3) -> augi vai ūdens maiņas. Ļoti iesaku palasīt par slāpekļa ciklu akvārijā (angļu mēlē tas būtu "nitrogen cycle in aquarium").
robs rakstīja: Visas zivtiņas šobrīd jūtas ļoti labi un uzreiz saskrien pie ūdens virsmas un gaida barību, ja kāds pietuvojas akvārijam. Grib ēst daudz un vienmēr, bet baroju no rīta un vakarā.
Galveinais neļaujies sevi apmānīt. Dabā zivis ēd kad vien atrod barību - bieži un mazītiņām devām - jo par barību ir liela konkurence. Es baroju vienreiz dienā UN vienu dienu nedēļā nebaroji vispār - parasti tā ir akvārija apkopes diena.
robs rakstīja: Gaismai taimeris nav, bet gribu tādu nopirkt. Šobrīd ieslēdzu ap 09:30 un izslēdzu ap 21:00. Mēģinu apgaismojumu neturēt ilgāk par 12h dienā.
12h būs par daudz - tas ir kā ielūgums aļģēm. samazini uz 10 vai pat 8 stundām dienā.
robs rakstīja: Ūdeni mainu reizi divās nedēļās (mainīts vienu reizi šobrīd) un mainīju 50% no ūdens (ap 100l). Turpmāk pamainīšu biežāk - 1x nedēļā pa 50L, lai izslēgtu kādus amonija vai citu nepatīkamu ķīmiju pīķus, kamēr akva pilnīgi iestartējas. Papildus arī baktērijas vairs nepievienošu, kā arī mēslojumu nē. Šo ņemšu vērā. Vai mainot ūdeni man vajadzētu arī grunti sifonēt un izsūkt ārā visus zivju mēsliņus, vai tos labāk atstāt lai labajām baktērijām ir ko ēst?
Es ieteiktu vienreiz nedēļā pa simts litriem (vai divreiz nedēļā pa 50l). Vismaz tuvākos pāris mēnešus. Un pacik taisies likt augus, tad grunti nesifonēt vispār - lai krājas "komposts".
robs rakstīja: Par augiem arī ņemšu vērā ieteikumus un meklēšu pēc iespējas vairāk tos un stādīšu tik iekšā.
Alkim - ja esi no Rīgas vai Ikšķiles puses, labprāt pieskrietu pirmdien un paņemtu akvārija tīrīšanas "pārpalikumus". Spolītes mani nebaida . Būs jauna pieredze.
OK, atstāšu vienkāršākos augus. Aizrakstīšu kontaktus uz PM.
robs rakstīja: Man grunts ir 4-5mm balti olīši un apakšā nav substrāta. Vai man augi vispār būs spējīgi augt gruntī bez substrāta?
Daudzi akvārija augi (bet ne visi) pamatā uzņem barības vielas caur lapām un sakņu pamatfunkcija ir tikai noturēt augu vietā. Bet kā jau Spiets minēja - iesākumā liec iekšā visu ko var dabūt. Ja jāpērk, tad gan vaig iepētīt vai konkrētais augs augs pie mazas gaismas un bez auglīgas grunts. Ņemas auga latīniskais nosaugums un prasam Googles tantei.
robs rakstīja: Varu vismaz katram augam pie saknēm pielikt vienu root tab tableti lai vairāk barības vielas.
Es jau pats gribēju nopirkt peldošos augus, kas nesakņojas gruntī. Izbraukāju kādus piecus zoo veikalus un vienīgais ko atradu bija limnofila un to arī nopirku. Skatos ka www vienmer lv ir plaša izvēle, bet uz vietas viņiem daudz nekas neesot.
Paskaties lielajā DinoZoo uz Krasta ielas - viņiem ir augu akvārijs. Un vai tu esi bijis Puškina ielas veikalā?
robs rakstīja: Runājot par gaismu, sāku plānot esošo divu spuldžu ( abas ir CLASSICA FY30 900mm - viena pilnīgi jauna balta,otra veca gaiši violeta) nomainīt uz jaudīgākām 45W spuldzēm.
Par šo Haxiz tevi varētu labāk pakonsultēt - man nav ne jausmas vai esošie balasti un starteri strādās ar jaudīgākām spuldzēm.
robs rakstīja: Turpinām darboties!
Lai veicas!
p.s. Varbūt ir vērts uzsākt savu tēmu sadaļā Mans akvārijs?
robs
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt robs » Sv Feb 09, 2020 8:58 pm

Kādu laiciņu nebiju neko rakstījis šeit, bet turpināju attīstīt savu akvāriju.

Pēdējās darbības, kas veikta akvārijā:
11.01.20 Nomainīti 50L ūdens bez tīrīšanas. No 09.01 nepilinu škidro mēslojumu
13.01.20 Sastādīti daudz un dažādi augi. Paldies alkim par to.
16.01.20 Nomainīti 60L ūdens. Uzstādīts gaismas taimers uz 7 h dienā (13.30-21:30)
21.01.20 Nomainīti 90L ūdens un iztīrīts akvārijs.
03.02.20 Nomainīti 100L ūdens un iztīrīts akvārijs
04.02.20 Ielaisti divi pterigoplihti aptuveni 5cm lieli

Kamēr vēl nebija uzlikts taimeris agpaismojumam, bija savairojušās brūnaļģes un liela daļa no baltajiem oļiem bija palikuši brūni:
Attēls

Kārtīgi visu akvārīju izmazgāju un pagaidām aļģes lielais problēma vairs nesagādā.

Bet ir viena problēma radusies ar oranažo Lalius - tam šodiens ir iezveidojušās divas nesmukas, sarkanas pumpas uz galvas.
Attēls

Pagaidām uztaisīju improvizētu karantīnas nodalījumu:

Attēls

Ko darīt ar šādām pumpām?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt alkim » Tr Feb 12, 2020 1:50 pm

robs rakstīja:
Sv Feb 09, 2020 8:58 pm
Kādu laiciņu nebiju neko rakstījis šeit, bet turpināju attīstīt savu akvāriju.

Pēdējās darbības, kas veikta akvārijā:
11.01.20 Nomainīti 50L ūdens bez tīrīšanas. No 09.01 nepilinu škidro mēslojumu
13.01.20 Sastādīti daudz un dažādi augi. Paldies alkim par to.
16.01.20 Nomainīti 60L ūdens. Uzstādīts gaismas taimers uz 7 h dienā (13.30-21:30)
21.01.20 Nomainīti 90L ūdens un iztīrīts akvārijs.
03.02.20 Nomainīti 100L ūdens un iztīrīts akvārijs
Ņemot vērā ka dzīvo augu vēlaizvien ir ļoti maz, tad vaidzētu tomēr viekt ūdens maiņas ne retāk kā reizi nedēļā.
robs rakstīja: 04.02.20 Ielaisti divi pterigoplihti aptuveni 5cm lieli
Pirmkārt:
alkim rakstīja:
Sv Jan 12, 2020 8:45 pm
Tomēr tuvākos 2 mēnešus bez papildus zivīm.
GRRR. Tavs akvārijs vēlaizvien ir ļoti jauns un pirmās zivis tika ielaistas par ātru. Nav vēl ekosistēma nostabilizējusies.
Kura precīzi pterigoplihti suga tev ir (vislabākais zināt latīnisko nosaukumu)? Un vai noskaidroji CIK lielas šīs konkrētās zivis izaugs?
robs rakstīja: Kamēr vēl nebija uzlikts taimeris agpaismojumam, bija savairojušās brūnaļģes un liela daļa no baltajiem oļiem bija palikuši brūni:
Kārtīgi visu akvārīju izmazgāju un pagaidām aļģes lielais problēma vairs nesagādā.
Mani uztrauc vai nepārcenties ar akvārija tīrīšanu. Labās baktērijas, kuras pārstrādā amonjaku un nitrītus dzīvo uz akvārija virsmām. Un pārlieku liela akvārija tīrīšana NOGALINA labās baktērijas. Nekas nav jāmazgā - ne grunts ne pats akvārijs. Ja aļģes saaugušas uz akmentiņiem, tad vienkārši ierušini tos akmentiņus dziļāk - bez gaismas aļģes iznīkst.
Te citā topikā Ined ir smuki uzrakstījusi par tīrīšanu:
Ined rakstīja: Akvāriju tīra turpat zem ūdens ar švammīti vai plastikāta kartīti notīrot stiklu - lai izskatās normāli caurspīdīgs. Ar sifona uzgali šad un tad iespiež gruntī un, notecinot ūdeni, no grunts tiks atsūkti arī lielākie netīrumi un duļķes. To dara prātīgi, nepārcenšoties. Ūdeni vienā reizē nolej ne vairāk kā trešdaļu. Visu grunti katrā ūdens maiņas reizē nesifonē. Ja grunts ir pareiza - smalkgraudaina, nevis lieliem gabaliem, tur nemaz nesakrājas daudz aizvācamu netīrumu.
robs rakstīja: Bet ir viena problēma radusies ar oranažo Lalius - tam šodiens ir iezveidojušās divas nesmukas, sarkanas pumpas uz galvas.
Ko darīt ar šādām pumpām?
Jautājumus par zivju veselību un slimībām labāk uzdot sadaļā FORUMSS > aldūdens akvārijs > Medicīna. Un lūdzu palasi jau esošās diskusijas - esmu visai pārliecināts ka atbilde nebūs pārāk ilgi jāmeklē.
robs rakstīja: Pagaidām uztaisīju improvizētu karantīnas nodalījumu:
Šāds karantīnas nodalījums zivij radīs stressu, bet citas zivis no iespējamās infekcijas vai parazītiem manuprāt nepasargās.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi