pirmās zivis

arnbo
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1
Pievienojies: Pirm Okt 14, 2019 2:17 pm

pirmās zivis

Atbildēt arnbo » Pirm Okt 14, 2019 2:34 pm

Sveiki! Sen atpakaļ (PSRS laikā) bija akvārijs. Zivis laidu iekšā kādā otrā dienām Nereizi neviena zivs nenomira. Toreiz audzēju šķēpneši , gūpijas, sumatras barbes ,molinēzijas ,danio rerio kautkādus samus.Grunts bija no saulkrastu pludmales vārīta.Toreiz nebija tik daudz info, pat ūdeni mainīju pilnībā vissu. Tagat lasot pamācības sanāk nemazāk kā nedēļa vajadzīga lai varētu zivis ielaist. Tā mikroflora tik svarīga, vai kā?
Lietotāja avatars
alkim
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 175
Pievienojies: Otr Mai 21, 2019 10:05 am
Atrašanās vieta: Jaunmārupe
Vecums: 41

Re: pirmās zivis

Atbildēt alkim » Otr Okt 15, 2019 12:39 pm

Esi sveicināts forumā!
arnbo rakstīja: [...] Tā mikroflora tik svarīga, vai kā?
Īsā atbilde: Jā.
Garā atbilde atrodama šeit: http://www.akvaristuklubs.lv/modules/ne ... storyid=13
Pavisam garā atbilde: http://www.akvaristuklubs.lv/modules/ne ... storyid=51
arnbo rakstīja: Tagat lasot pamācības sanāk nemazāk kā nedēļa vajadzīga lai varētu zivis ielaist.
Es sliecos piekrist tiem, kuri apgalvo, ka minimālais laiks līdz pirmo zivju ielaišanai ir 4-6 nedēļas, ne mazāk par mēnesi.
Piekam, lai nitrātu cikls izveidotos, akvārijā nepieciešams amonjaka avots - vainu beram zivju barību (kura sapūs un sāks izdalīt amonjaku), vai ieliekam atkausētu, saldētu garneli (kura arī sāks pūt un izdalīt amonjaku) vai pilinam ožamo spirtu (amonjaku).
Un ar ūdens testu palīdzību būtu vēlams pārliecināties, ka slāpekļa cikls veidojas - jo ar testiem var noteikt tieši slāpekļa cikla veidošanos - vispirms amonjaka(NH3) pīķis un tad nitrītu (NO2) uzliesmojums un bisbeidzot nitrātu veidošanās (NO3). Tikko pielietā akvārijā nebūs ne amonjaka, ne nitrītu, ne nitrātu. Kad cikls jau ir izveidojies, tad testi vairs neuzrādīs ne amonjaku, ne nitrītus (un biezi piestādītā akvārijā var neuzrādīt arī nitrātus) - gluži kā tikko ar krāna ūdeni pielietā akvārijā.
arnbo rakstīja: Toreiz nebija tik daudz info, pat ūdeni mainīju pilnībā vissu.
Lielāko daļu izturīgāko zivju apjomīgas (virs 50% no ūdens tilpuma) ūdens maiņas nenogalinās, bet pamatīgu stressu un diskomfortu radīs gan.
Labvēlīgās baktērijas (tās, kuras nodrošina slāpekļa ciklu) dzīvo uz akvārija virsmām - uz stikla, grunts, dekorācijām, augiem, filtra, sildītāja. Ja vien ūdens maiņas laikā akvārijs nepaspēj izžūt, tad pilnīga ūdens maiņa labvēlīgās baktērijas nenogalinās.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis

cron