Jurģi uz lielāku akvāriju un bārda

aguccz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Tr Nov 07, 2018 2:55 pm

Jurģi uz lielāku akvāriju un bārda

Atbildēt aguccz » Cet Jūn 06, 2019 2:34 pm

Sveiki. Ir iegādāts 112l akvārijs. Pagaidām visa dzīvība notiek 40l akvārijā. Ir gan augi (kriptokorīna, anubisi elodeja un acorus) gan zivis gan koks. Bet mazajam akvārijam laikam bija pa stipru gaisma un saauga bārda. Tagad ar to cīnos jau kādu laiku. Vairāk neaug bet mazāk arī nepaliek.
Jautājums tāds, ja gribu visu pārcelt uz lielo akvāriju, vai ir iespēja kaut kā nodezinficēt augus, nomērdēt bārdu, lai viņus varētu pārstādīt, vai labāk pirkt jaunus un vecos mest ārā? Par grunti apm skaidrs, to novārīšu un būs daļa jauna.
Negribu mēnesi dzīvot ar diviem akvārijiem. Vai filtra švammi ir droši izmantot jaunajam akvārijam bārdas dēļ? Gribas ātrāk iestartēt, lai mazo akvu varu dot prom.
Mazai akvai gan tāds interesants filtrs. Sūc ūdeni no trubas (oriģināli bij zem grunts bet augiem tā nepatika, tagad tuvu gruntij ūdenī) un augšā virs akvārija zem vāka ir kastīte kam plūst cauri ūdens. Tur ir 2 vates kārtas. Viena apakšējā no pirmssākumiem, ko tikai izskaloju reti, lai baktērijas dzīvo, un virsējā mehāniskai tīrīšanai, ko šad tad nomainu kad saķepusi ar netīrumiem.
Pagaidām lielo atpakojusi neesmu, tpc kas pa filtru, nezinu. Bet domāju ka standarta variants kaut kāds. Ja varu izmantot mazās akvas filtra švammi, kur viņu likt ja nav īsti jaunajā filtrā tāda? Vienkārši ielikt akvārijā der?
Ined
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 913
Pievienojies: Pirm Mar 25, 2013 10:35 am
Atrašanās vieta: Pūre
Vecums: 55

Re: Jurģi uz lielāku akvāriju un bārda

Atbildēt Ined » Cet Jūn 06, 2019 7:25 pm

Bārda neaug dēļ pārāk lielas gaismas. Aug, ja organika par daudz sakrājusies, ja straume patīk.
Sporas aļģei būs vienmēr, bet augs tikai attiecīgos apstākļos. Ar vārīšanām un augu izmešanām pret to nepalīdzēs.
Vai tad zivis arī izvārīsi dezinfekcijai? Tāpat pārnēsā aļģu sporas.
Grunti vārīt? Nokausi tikai vajadzīgās baktērijas un radīsi zivīm liekas problēmas.
Grunti no mazā akvārija sietā zem krāna vienkārši noskalo, parastā aukstā ūdenī. Jaunajā akvārijā apakšā ieber jauno grunti, virsū pārkaisi veco.
Augus izņem, sadali stādos, visvairāk ar aļģēm apaugušās lapas nogriez ( izņemot anubiasus - tiem saudzē, lēni ataug). Sataisi skābu ūdeni un pamērcē kādu pusstundu. Var citronskābi tējkaroti uz glāzi. Var ar etiķi gurķu marinādes stiprumā. Vari arī nopirkt kādu pretaļģu preparātu zooveikalā. Šis ir tas retais gadījums, kad var augus apstrādāt ar glutāraldehīdu ( saideksu). Aļģes tas nobeigs, kaut uzreiz to neredzēsi. Pēc tam noskalo zem krāna un vari stādīt. Pēc pāris dienām noindētās aļģes pašas no augiem pazudīs un tie izskatīsies tīri. Stādi slapjā gruntī, bet bez ūdens, tad tas būs ļoti ātri un viegli. Pēc tam pārklāj augiem plēvi un ielej ūdeni tik daudz, lai nosegtu augus. Tad izņem plēvi un pārcel zivis.
Saglabā maksimāli visu veco ūdeni, paturi tur zivis, kamēr pārcelsi no vecā uz jauno. Ielej veco ūdeni (var pat smelt uzreiz kopā ar visām zivīm) jaunajā akvārijā. Svaigo ūdeni sākumā var ne vairāk kā pusi no vecā ūdens tilpuma. Ļauj zivīm aprast vismaz pāris stundas. Tad zivīm neradīsi osmotisko šoku.
Pēc tam katru dienu jaunajā akvārijā varēsi papildināt ūdeni, pielejot pa kādam spainim no rīta, pa spainim vakarā - kamēr būs pilns. Dari to pamazām. Ne tikai zivīm, bet arī augiem, nepatīk straujas izmaiņas ūdenī.
Varbūt jaunais filtrs pašā sākumā arī būs jānolaiž zemāk, lai var darboties - atkarīgs no modeļa. Ja nevari tā pieslēgt, tad ieliec akvārijā aeratoru un tam blakus filtra pildījumus.
Vecā filtra švammi noskalo zem krāna. Ja nevarēsi to iebāzt pašā jaunajā filtrā, tad piesien vai uzmauc jaunajam filtram pie iesūkšanas un atstāj tā vismaz pāris nedēļas.
Atceries - pats galvenais un vissaudzējamākais ir tieši vecā akvārija baktērijas. Kaut ko pazaudēsi, lai kā arī necenstos. Tāpēc pirmajā nedēļā pēc pārcelšanas zivis baro mazliet mazāk, ūdeni pamaini drusku biežāk. Kad augi atkal atsāks aktīvi augt, varēsi pāriet uz ierasto kopšanas un barošanas režīmu un taisīt dizainus.
aguccz
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 4
Pievienojies: Tr Nov 07, 2018 2:55 pm

Re: Jurģi uz lielāku akvāriju un bārda

Atbildēt aguccz » Piekt Jūn 07, 2019 8:45 am

Ined paldies par tik labu aprakstu. Par tām aļģēm tā arī biju domājusi, ka ja jau iemetās tur tad nav nekādas garantijas ka arī ja sākšu no 0 neparādīsies jaunajā. Tad ņemšu droši vecos augus. Un apstrādāšu ar aļģu apkarotāju. 😊
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3242
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Re: Jurģi uz lielāku akvāriju un bārda

Atbildēt Haxiz » Piekt Jūn 07, 2019 1:21 pm

Paildus jaunajā akvārijā ierobežo straumes stiprumu. Labāk lai filtrs strādā ar slodzi, bet ūdens plūsmai ir jābūt mazai. Pēc kāda laika varēsi atgriezt krānus vaļā uz 100%. Bārdai patīk straume! Visu nedzīvo (saknes, akmeņus, plastmasu) droši var ar spirtu apstrādāt. Iemērc, paturi dažas min un ārā.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 3 viesi

cron