Mans pirmais akvārijs.

Zombis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Tr Mar 06, 2019 6:24 pm

Mans pirmais akvārijs.

Atbildēt Zombis » Otr Mar 12, 2019 10:50 am

Sveiki. Man ir daži jautājumi par pirmo akvāriju. Darīju visu pēc tēmas "kā palaist akvāriju" bet tomēr ir šis tas neskaidrs.
54l akvārijs

1. Grunts.
Izlasīju, ka uz 54l nepieciešams ap 5kg grunts. Apakšā paliku 2.4kg sera floradepot. Cik saprotu man nepietiek ar to, jo slānis nav vismaz 7cm. Es tikai aptvēru to kad jau biju sastādījusi augus. Vai varu tagad vēl piepirkt un pa virsu klāt to pašu grunti augus neaiztiekot?
2. Augi
Depo pārdevēja neko jēdzīgu par tiem nevarēja ieteikt.. Pēc tam izlasīju, ka tas lielākais augs neesot ieteicams. Bet kāpēc?
3. Gaisma.
Sildītājs ir ok. Termometrs (bildē nav, bet vispār ir labajā stūrītī) rāda 24-25°C
Vai man tiem augiem nopirkt citu gaismu? Ir 6w LED.
4. Vai man pirkt arī kādu ūdens testu veikt?
5. Zivis.
Ja vēlos ~8 neonus, ko jūs ieteiktu kā "bottom feeder".
Domāju arī kādu gliemezi. Kurš man nesadarīs tur briesmu lietas. Kādu ieteiktu?
Paldies. :D
Ai es nevaru pievienot bildi, pa lielu fails.
Zombis
Reģistrētie lietotāji

Re: Mans pirmais akvārijs.

Atbildēt Zombis » Otr Mar 12, 2019 11:14 am

Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3201
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 52

Atbildēt Haxiz » Otr Mar 12, 2019 2:02 pm

Sveika! Mazam akv'arijam nav vajadz'igs tik biezs grunts sl'anis. Pietiek aptuveni ar 4-5 cm. Ar 6W LED spuldz'iti noteikti nepietiks. Ja v'alies atst'at LED, tad kl'at der'etu luminiscento kas paredz'eta augiem. Jauda atkar'iga no akv'arija garuma. Dz'ivajiem augiem tikai ar LED vien nepietiks, tikai maz'akpras'igie kaut k'a augs. Lab'ak kombin'et.54 litros nest'adi echinodorus, tie p'ar'nems visu akv'ariju un mazie augi degrad'es. Augu daudz par maz. V'elams vismaz 3x vair'ak, it sevi's'ki s'akum'a pie palai'sanas.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.
Zombis
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Zombis » Otr Mar 12, 2019 6:19 pm

Paldies. Kad prasīju lai pārdevēja iesaka augus, viņa teica, tas atkarīgs no tā kādas man zivis. Teicu, ka gribu neonus. Nu tad man vajagot mazus augus.. Hahaa jāiet vēl piepirkt.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis