Iesācēju kļūdas

Akva30
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 21
Pievienojies: Otr Jan 01, 2019 7:32 pm
Vecums: 22

Re: Iesācēju kļūdas

Atbildēt Akva30 » Piekt Jan 11, 2019 7:35 pm

Kad nonāksim līdz švammes maiņai, kuru jūs ieteiktu izvēlēties?
spiets
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 454
Pievienojies: Sv Okt 17, 2010 10:31 am
Atrašanās vieta: Rīga
Vecums: 35

Atbildēt spiets » Piekt Jan 11, 2019 8:28 pm

Nav būtiski. Ko ražotājs paredzējis to lietojiet. Gribiet smalkāku - var piegriezt no cita izmēra. Dažreiz konstrukcija atļaujt arī sinteponu tur ielikt, tad smalkākus gružus var atfiltrēt un ātrāk jāmazgā. Pa lielam standarta iekšējā filtra švamme glāzes lielumā ir ar salīdzinoši maziem virsmas laukumiem un nav tur īpaši jāiespringst par tām baktērijām. Vairāk kā mehāniskais filtrs darbojas, atfiltrējot gružus. Mazāk kā bioloģiskā filtra vērtība tiem švammes gabaliņiem. Es arī nekad viņus neesmu mazgājis akvārija ūdenī. Vienmēr kārtīgi zem krāna ūdens un viss.
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Cet Jan 17, 2019 2:32 pm

Cik daudz zivtiņas varam laist savos 30l? Pagaidām mums ir 8+2 gliemeži.
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Cet Jan 17, 2019 3:31 pm

Kas tie ir par gliemežiem? Ja tās ir kādas ampulārijas, tad iespējams, ka neko vairāk arī nevajaga laist klāt. Ja tās kādas spoles vai melānijas, tad var gandrīz neņemt vērā viņu esamību.
Bet vispār 30 litros vajaga orientēties uz mazām zivtelēm. Tas būs gan humāni pret zivīm, gan arī akvārijs izskatīsies harmoniskāks un kopā ar nelieliem un smalkiem augiem radīs vizuāli lielāka akvārija efektu. Pieaugušām mollijām, šķēpnešiem tāds izmērs arī nebūs atbilstošs. Gupijas- bet nenormāli vairojas - ir iespēja turēt tikai krāsainos gupiju tēviņus, neoniņus, var paņemt kādas nanozivtiņas - ir vairāki varianti. Daudz kas ir atkarīgs kā tas akva ir iekārtots. Neoni šādā akvārijā var izskatīties fantastiski, taču labi jutīsies ja būs kāds noēnojums no augsti paceltām siekstām, pistijām vai mazā ūdens zieda. Man 30 litros ir bijuši 24 vai 26 neoni, akva bija ar CO2 un gaismām, man ļoti patika. Patika arī neonu uzvedība, savukārt kardinālu uzvedība man nešķita tik interesanta, neonii savā starpā izplūcās, sakaujās un atkal dzīvo tālāk mierīgi. Ja tā pavisam godīgi, humāni un ar prātu pieiet, un grib tā lai visiem labi, tad priekš 30 litrīga akvārija nemaz tik daudz to zivju veikalos nav, daudzām vajag lielākus akvārijus cienīgai eksistencei!
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Cet Jan 17, 2019 4:32 pm

Runājot par gliemežiem, mums bija melānijas, bet tad ielaidu vienu helēnu un lielo gliemezi, kuram aizmirsu nosaukumu aizmirsu, bet strādā kā akvārija uzkopējs.
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Sest Jan 19, 2019 10:30 pm

Problēma - viena no skalārijām neēd, bet otra ar gardu muti apēd. Varbūt barība pie vainas? 😐
nbinc
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 1588
Pievienojies: Otr Feb 12, 2008 2:45 pm

Atbildēt nbinc » Sv Jan 20, 2019 12:59 am

Nu, šad tad vajag barību mainīt. Labāk ir ja pārdienās viena, bet citās dienās cita. Zivīm jau ar apnīk vienu un to pašu ēst, moš ka tai vienai skalārijai vairs tā barība īpaši nepatīk..... bet vispār ja izbadēsies tad visu ēdīs.

Var vēl iedot zivīm apetītes uzlabotāju un vitamīnus - JBL Atvitol. Vienkārši iepilināt 2-4 pilienus barībā un dot zivīm.

Bet man liekas ka šeit būs labākais variants nogaidīt 1-2 dienas, ko darīs tā skalārija, vai nomainīt barību.
Man ir vairāku veidu barība zivīm - un granulas un pārslas un arī "knābājamās" tabletes, ko pie stikla līmējas un tad zivis tās knābā....
https://www.youtube.com/watch?v=wdRk7hvx_iY
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Sv Jan 20, 2019 2:02 pm

Un vai mēs varam savu gailīti laist pie pārējām zivīm?
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Sv Jan 20, 2019 2:11 pm

Vai varētu ieteikt kādu barību?
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Sv Jan 20, 2019 7:16 pm

Nu ja gailītis ir savietojams, ar jau dzīvojošām akvārijā zivīm, tad kapēc nē.... tik atceries ka vajag veikt aklimatizāciju ja gailītis dzīvo atsevišķi no citām zivīm (es domāju citā ūdeni).

Par barību - nu kādu tieši izvēlēties atkarīgs no zivju sastāva. Ja ir aļģēdāji tad Spirulinu, ja samiņi tad varētu JBL NovoTab.
Ar kādu barību patreiz tiek barotas zivis - granulas vai pārslas ? Var paņemt ko atšķirīgu no esošās barības.
Sākumā var izvēlēties pašu mazāko iepakojumu, lai paskatīties vai patiks zivīm.

No ražotājiem ieteiktu JBL, Dennerle vai Sera. Bet vispāri diezgan daudz ražotāji taisa zivju barību, teiksim Eheim, man jūras zivīm patīk viņu granulas.
Ir Poļu ražotājs Tropical, es izmantoju viņu barību priekš krevetēm.
Kvalitāīva barība ir Hikari, bet padārga.

Tad arī ieteiktu kādu reizi iedot zivīm arī saldētu vai pat arī dzīvu barību.
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Cet Jan 24, 2019 1:45 pm

Iegādājāmied barību Hikari micro wafers. Mūsu skalārija, kas neēda parastās pārsliņas, šo labprāt ēd, bet otra atkal ne pārāk. Ievēroju, ka mēdz pieķerties samu tabletēm. 🤨
nbinc
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt nbinc » Cet Jan 24, 2019 1:51 pm

Nu, cik zivju - tik apetīšu :)
spiets
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt spiets » Piekt Jan 25, 2019 11:35 pm

Akva30 rakstīja:
Cet Jan 24, 2019 1:45 pm
Iegādājāmied barību Hikari micro wafers. Mūsu skalārija, kas neēda parastās pārsliņas, šo labprāt ēd, bet otra atkal ne pārāk. Ievēroju, ka mēdz pieķerties samu tabletēm. 🤨
Hikari man liekas, ka liek kaut ko klāt, kas pievilina zivis, jo kad iemetu barību savā akvā viņas paliek trakas. Un kā trakas meklē katru nokritušo graudiņu.
Varbūt konkrētā skalārija neņem barību, jo vairāk kā citas izjūt barības maiņu. Citiem vārdiem - iespējams bija pieradusi pie tām ko devi, pie smaržas, garšas, konsistences. Un tagad nevar atiet... Reizēm, lai cik tas banāli neizklausītos, zivis jāmēģina kaut kā pieradināt pie jaunas barības. Bieži palīdz tukšs vēders pāris dienu garumā ;)
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Piekt Jan 25, 2019 11:45 pm

Es cenšos barot ik pa divām dienām,bet badainās pecīlijas parasti visu apēd tik ātri, ka citas pat īsti nepaspēj tikt klāt. Esmu iesākusi bērt katrā akvārija stūrī, lai arī citas paspēj kaut ko apēst. 😀
Akva30
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Akva30 » Sest Feb 09, 2019 10:05 pm

Kas varētu būt baltie burbulīši? :no:
Pievienotie faili
IMG_20190209_220457_127.jpg
IMG_20190209_220457_127.jpg (39.41 KiB) Apskatīts 406 reizes

Kas ir Pieslēdzies