Zelta zivtiņas mutes plātīšana

Lietotāja avatars
Maora
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 3
Pievienojies: Cet Apr 26, 2018 10:55 pm
Atrašanās vieta: Rīga

Zelta zivtiņas mutes plātīšana

Atbildēt Maora » Cet Apr 26, 2018 11:56 pm

Labvakar!

Tā nu ir sanācis, ka gandrīz mēnesi esmu tikusi pie 6l stikla ūdens bumbas ar zelta zivtiņu, ļoti aktīvu. Neplānoti. Zināšanu man, protams, bija apaļa nulle šajā jomā. Pastudējot Māti Gugli, sapildīju stikla bumbu par grunts slāni, sastādīju dzīvos augus. Regulāri mainu daļu ūdens reizi 1-3 dienās. Šonedēļ ūdens kļuva duļķaināks pāris dienas, parādījās gliemeži, nopirku gaisa kompresoru, ieliku.
Jā, zinu - ir vajadzīgs lielāks akvārijs, bet skaidri zinu, ka ar maza tilpuma akvārijiem netaisos krāmēties, jo uz šo bumbu jau tik daudz enerģijas izlikta. bet lai lielu sagatavotu - vajag laiku, zināšanu, utt, .

Bet šobrīd zelta zivtiņa turpina plātīt muti, aktīvi peldēt un riņķot, bet tomēr - plāta muti un to viņa dara jau no paša sākuma. Kāpēc? Zivi baroju reizi dienā, ar dažiem graudiņiem, cik nu pāris minūtes var apēst. Bet ir cilvēki, kuri redzot, ka zivtiņa plāta muti, metas klāt un grib barot. neļauju, saku, ka nevar pārbarot. Būs jāuzliek zīmīte kā Zoo - nebarojiet, lūdzu! Nezinu, man izskatās, ka zivtiņa vienkārši priecājas - runājas un luncina skaisto astīti, patīk viņai sabiedrība, ļauj pieskarties sev. Asociācijas ar manu kaķi - kurš cenšas no katra izdiedelēt barību - sēž un bļauj, līdz kāds padodas.

Vai es ko daru nepareizi?

Biju iegājusi pāris Zoo veikalos, lai rastu atbildi, bet tas ko dzirdēju, mani neapmierināja - man vajagot izmest dzīvos augos, tāda kombinācija esot pārāk sarežģīta!'Piedāvāja man mākslīgos augus un dzeltenas šķidruma pudelītes :no:

Vispār, sākumā bija domāts, ka stikla bumbā dzīvos gailītis, bet izrādās, ka tā ir zelta zivtiņa.

Ko darīt, lai viņas (ie)dzīve būtu max komfortabla? Pēdējās dienās daudz lasu šo forumu, bet neatrodu atbildes par zivtiņas mutes plātīšanu. varbūt tāda ir viņas dabīgā uzvedība?
valdis
Reģistrētie lietotāji
Atbildes: 94
Pievienojies: Tr Dec 11, 2013 9:23 am
Atrašanās vieta: Iļģuciems
Vecums: 34

Re: Zelta zivtiņas mutes plātīšana

Atbildēt valdis » Piekt Apr 27, 2018 8:11 pm

Priekš zelta zivtiņas 6 litri ir ļoti daudz par maz! Varētu būt tik mazā akvārijā noteikti palielinātā amonjaka līmeņa dēļ sabeigtas žaunas, līdz ar to jāelpo biežāk.
Lietotāja avatars
Maora
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maora » Piekt Apr 27, 2018 9:33 pm

Jo vairāk lasu, jo drūmāka bilde paliek.
Cik liels akvārijs ir ZZ vajadzīgs? Informācija ir ļoti dažāda, līdz pat 250 litriem un vairāk. Vai ar 80litriem būtu gana? Ja pareizi saprotu, tad ZZ ir kompānijas dvēsele, vajag vēl vienu biedru vēlāk iepirkt? Šobrīd, protams, prioritāte ir jauns piemērots akvārijs esošajai skaistulei ( ar domu, lai sanāk vieta arī vēl vienai, ja vajag papildus sabiedrību).
Lietotāja avatars
Maora
Reģistrētie lietotāji

Atbildēt Maora » Piekt Apr 27, 2018 9:39 pm

Un vēl - vai es varu (vajag?) liet ūdenim klāt ūdens kondicionieri, vai tas palīdzēs, vai visu pasliktinās? Tā skaitās kā ķīmija? Man tur ir dzīvie augi, ZZ un pašradušies gliemeži.
Lietotāja avatars
Haxiz
LAK biedri
Atbildes: 3128
Pievienojies: Tr Jan 30, 2008 6:15 pm
Vecums: 51

Atbildēt Haxiz » Piekt Apr 27, 2018 11:04 pm

Uz vienu mazo ZZ nepieciešams ir vismaz kādi 40 litri, bet jo vairāk, jo labāk. Arī pašai kopt un uzturēt lielāku būs vieglāk. Tik mazā akvārijā kā Tev nevar ielikt pat filtru ka kaut cik varētu situāciju uzlabot. Viņai reāli pietrūkst skābekļa un ir saindējusies ar amoniju un nitrītiem. 80 litros varēsi turēt kādu pārīti, bet nu dzīvos augus - nezinu... Ja patīk dzīvie, tad gādā vairākas šķirnes anubiasus un sien tos klāt pie lielāka akmeņa. šajā gadījumā vari liet klāt kondicionierus līdz tam brīdim, kamēr sagādāsi lielāku akvāriju un ārējo bioloģisko filtru. Tikai nepārcenties ar dozēšanu. Nekas labs tas ilgtermiņā nav.
Akvāriju vāku pārbūve, līmēšana, remonts, vislielākais Sylvania lampu, Hydor un JBL sortimenta klāsts Latvijā, tehniskais atbalsts, konsultācijas un serviss.

Kas ir Pieslēdzies

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: Nav reģistrētu lietotāju un 1 viesis